Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

που το βρισκω αυτο ? ...

Μενου->Εργαλεια->Ρυθμίσεις->Γενικές->Εξαρτήματα->Εξοδος TV

 

Παίδες,

Μπορουμε να κάνουμε δίκτυο μεταξυ του Ν82 και pc με Vista με το wifi?

Αν εννοεις να στελνεις αρχεια,να κάνεις περιήγηση μεσα στο υπολογιστη δεν νομιζω.Πρέπει να κάνεις μια συνδεση σε adhoc mode πραγμα το οποιο έχω την εντύπωση δεν είναι εφικτό.Αν κάνω λαθος ας με διορθωσει κάποιος φίλος

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

Μπορουμε να κάνουμε δίκτυο μεταξυ του Ν82 και pc με Vista με το wifi?

Μπορείς να διαμοιράζεσαι φάκελους μεταξύ του υπολογιστή σου και το κινητού μέσω του εικονιδίου "Οικεία μέσα".

Αλλιώς μέσω εφαρμογής. Ρώτα στο αντίστοιχο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τι κινητο στις ρυθμισεις του εισαι σε PAL?

 

ναι στις ρυθμισεις του ειναι σε PAL

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το software Orb 2.0 που εμπεριεχεται στο cd του N82, τι ακριβως κανει? Το εχω εγκαταστησει κι εχω δημιουργησει και account, αλλα δεν εχω καταλαβει τι κανει.....:(

Any help??

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το software Orb 2.0 που εμπεριεχεται στο cd του N82, τι ακριβως κανει? Το εχω εγκαταστησει κι εχω δημιουργησει και account, αλλα δεν εχω καταλαβει τι κανει.....:(

Any help??

 

Αυτό νομίζω θα βοηθήσει:

 

http://europe.nokia.com/A4423390

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση V 20.0.062, ποια είναι η τελευταία που κυκλοφορεί και πείτε μου σας παρακαλώ αν αξίζει να αναβαθμιστώ. Επίσης υπάρχει κάποιο link (π.χ. από Rapidshare) για να κατεβάσω το σχετικό αρχείο;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση V 20.0.062, ποια είναι η τελευταία που κυκλοφορεί και πείτε moy σας παρακαλώ αν αξίζει να αναβαθμιστώ. Επίσης υπάρχει κάποιο link (π.χ. από Rapidshare) για να κατεβάσω το σχετικό αρχείο;

 

Η τελευταια εκδοση λογισμικου ειναι η V 30.0.019

Τωρα, το σχετικο αρχειο που λες εννοεις αυτο, το τελευταιο firmware? Αν ναι, Αναβαθμιση Λογισμικου κανεις μονος σου (πολυ ευκολα και πολυ απλα) μεσω internet. Δες εδω πως γινεται, και γενικα μπορεις να βρεις πολλες πληροφοριες, για βασικα θεματα, στο S60 Platform FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση V 20.0.062, ποια είναι η τελευταία που κυκλοφορεί και πείτε μου σας παρακαλώ αν αξίζει να αναβαθμιστώ. Επίσης υπάρχει κάποιο link (π.χ. από Rapidshare) για να κατεβάσω το σχετικό αρχείο;

και εγω αυτη εχω .

η νεα τι καλυτερο προσφερει? αν κανουμε αναβαθμιση χανονται επαφες φωτο χαρτες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση λογισμικου ειναι η V 30.0.019

Τωρα, το σχετικο αρχειο που λες εννοεις αυτο, το τελευταιο firmware? Αν ναι, Αναβαθμιση Λογισμικου κανεις μονος σου (πολυ ευκολα και πολυ απλα) μεσω internet. Δες εδω πως γινεται, και γενικα μπορεις να βρεις πολλες πληροφοριες, για βασικα θεματα, στο S60 Platform FAQ.

 

Βρήκα 2 περιπτώσεις αναβάθμισης την Αναβάθμιση λογισμικού μέσω ηλεκτρονικού υπολογιστή αλλά και την Αναβάθμιση μέσω FOTA (Firmware over the air).

 

Στη δεύτερη περίπτωση που με ενδιαφέρει γιατί στο PC δεν έχω internet και μόνο από το Ν82 κάνω δουλειά μπορείτε να μου προσδιορίσετε που βρίσκουμε την εφαρμογή «Διαχείριση Συσκευής» για να κάνω αναζήτηση αναβάθμισης;

 

Αναβάθμιση μέσω FOTA (Firmware over the air).

Εδώ δεν χρειαζόμαστε τη μεσολάβηση ηλεκτρονικού υπολογιστή, με αποτέλεσμα η διαδικασία να καθίστανται πολύ πιο απλή.

Τρέχουμε την εφαρμογή «Διαχείριση Συσκευής» και επιλέγουμε Επιλογές > Αναζήτηση αναβάθμισης. Αυτόματα η συσκευή συνδέεται με το server της Nokia για να αναζητήσει τυχών αναβαθμίσεις.

Σημείωση: Η υπηρεσία αυτή προϋποθέτει σύνδεση δεδομένων. Αυτό σημαίνει πως εάν δεν υπάρχει δίκτυο WiFi εκεί που βρίσκεστε ή απλά η συσκευή σας δεν διαθέτει τη δυνατότητα αυτή, θα χρησιμοποιηθούν πακέτα δεδομένων GPRS ή 3G με αποτέλεσμα να χρεωθείτε.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα 2 περιπτώσεις αναβάθμισης την Αναβάθμιση λογισμικού μέσω ηλεκτρονικού υπολογιστή αλλά και την Αναβάθμιση μέσω FOTA (Firmware over the air).

Το Ν82 δεν υποστηρίζει FOTA. To δοκίμασες όμως να δεις αν όντως προχωράει στην διαδικασία αναβάθμισης;

Link to comment
Share on other sites

Το Ν82 δεν υποστηρίζει FOTA. To δοκίμασες όμως να δεις αν όντως προχωράει στην διαδικασία αναβάθμισης;

 

Δεν βρήκα καθόλου την εφαρμογή Διαχείριση Συσκευής έτσι ώστε να επιλέξω σύφωνα με τις οδηγίες Επιλογές > Αναζήτηση αναβάθμισης. Ποιά είναι;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μέσα στο φάκελο Εργαλεία ή Εργαλεία > Βοηθήματα.

Αναφέρεται ως Διαχ. συσ.

Πάντως άδικα ψάχνεις, δεν υπάρχει η επιλογή αυτή στο N82.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μέσα στο φάκελο Εργαλεία ή Εργαλεία > Βοηθήματα.

Αναφέρεται ως Διαχ. συσ.

Πάντως άδικα ψάχνεις, δεν υπάρχει η επιλογή αυτή στο N82.

 

Έχεις δίκιο, το βρήκα εκεί που υπέδειξες αλλά δεν γίνεται τίποτα :(. Πάμε με τον 1ο τρόπο λοιπόν :cry:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κανω συνεχεια αναβαθμιση με το καλωδιο και δεν ειχα ποτε προβλημα! Αδικα ανησυχεις..

 

2 συμβουλες:

1. H συσκευη σου πριν απο την αναβαθμιση πρεπει να ειναι γεματη απο μπαταρια.

2. Δεν πειραζουμε το τηλ. για κανενα λογο κατα την διαδικασια της αναβαθμισης το αφηνουμε και το ακουμπαμε ξανα οταν τελειωσουμαι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχω ενα προβλημα κατεβασω απο το downolads που εχει το κιν

το windows live και οταν τελειωνει η εγκατασταση και ανοιγει η εφαρμογη γραφει

το ανοιγμα του αρχειου ειναι αδυνατο.

Και επισης οταν παω να ανοιξω το ''koino online γρφει Σφαλμα συστ -34.

 

 

Περιμενω βοηθεια.

Ευχαριστω

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Kατεβασε το .sis και δοκιμασε να το κανεις εγκατασταση οπως και τις αλλες αφαρμογες..

 

Edit:

http://www.speedyshare.com/659964889.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασε το .sis και δοκιμασε να το κανεις εγκατασταση οπως και τις αλλες αφαρμογες..

 

Edit:

http://www.speedyshare.com/659964889.html

 

Ευχαριστω πολυ,

δουλεψε κανονικα

το εψαχνα στο νετ αλλα δεν το εβρισκα.

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καμια διαφορα δεν ειπατε για την καινουργια εκδοση γιατι θελω να την κανω!!!!

Κανενα προβλημα?Διαφορες???

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καμια διαφορα δεν ειπατε για την καινουργια εκδοση γιατι θελω να την κανω!!!!

Κανενα προβλημα?Διαφορες???

 

Αν σε ενδιαφέρει το χακάρισμα του τηλεφώνου, μην αναβαθμίσεις. Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στην καινούρια έκδοση και δυστυχώς δεν έχει βρεθεί ακόμα λύση σε αυτό. Μάλιστα στο xxxxxxxx διάβασα ότι ίσως να μην μπορέσει να ξαναχακαριστεί το Ν82, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει το χακάρισμα του τηλεφώνου, μην αναβαθμίσεις. Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στην καινούρια έκδοση και δυστυχώς δεν έχει βρεθεί ακόμα λύση σε αυτό. Μάλιστα στο xxxxxxxx διάβασα ότι ίσως να μην μπορέσει να ξαναχακαριστεί το Ν82, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. ;)

 

 

Οταν λες να χακαριστει τι εννοεις?Οτι δεν μπορεις να βαλεις προγραμματα??

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες να χακαριστει τι εννοεις?Οτι δεν μπορεις να βαλεις προγραμματα??

Εννοώ ότι δεν θα μπορείς να βλέπεις τους φακέλους συστήματος της μνήμης του κινητού. Η εγκατάσταση ορισμένων εφαρμογών (σπασμένων) απαιτεί χακάρισμα και μόνο, αλλιώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Αν πάντως δεν ασχολήθηκες με αυτό και δεν ξέρεις τι είναι, ακόμα καλύτερα. Δεν έχεις αυτόν τον πονοκέφαλο. Μπορείς να αναβαθμίσεις το τηλέφωνό σου.

 

Πάντως ό,τι είχες από εφαρμογές μέχρι τώρα μπορείς να τις εγκαταστήσεις κανονικά. Αυτό δεν αλλάζει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ας πουμε καποια προγραμματα που οταν τα κανεις εγκατασταση στην συσκευη σου μετα μπορεις να μπεις στους Sys και Private της συσκευης σου. Εαν περασεις την καινουρια εκδοση δεν λειτουργουν αυτα τα προγραμματα. Αυτο δεν χρειαζεται σε ολους και οι περισσοτερη εχουν κανει αναβαθμιση. Εαν θελεις να μαθεις πως γινεται μπορεις να διαβασεις το αναλογο θεμα..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=203573

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ξέρεις κάτι για το παρακάτω;

 

[...] στο xxxxxxxxxxx διάβασα ότι ίσως να μην μπορέσει να ξαναχακαριστεί το Ν82, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. [...]

 

Υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο??? :worry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Kαθολου απιθανο :( σιγα σιγα θα αρχισουν να ασχολουνται με τις νεoτερες συσκευες. Πιστευω πως δεν αξιζει να ασχοληθει καποιος με το Ν82 εχουμε ενα σωρο νεα μοντελα και μην ξεχνας οτι σε λιγο θα υπαρχουν τα 5th edition. Kριμα που το λεω αυτο αλλα πολυ φοβαμαι οτι αυτα που διαβασες μαλλον θα βγουν αληθινα :(

 

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...