Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαθηκε τιποτε απο την συσκευη απο οτι ειχες περασει ή ολα τα βρηκες οπως

πριν την αναβαθμιση? :)

(εφαρμογες,θεματα, κλπ κλπ)

 

Δεν χάθηκε απολύτως τίποτα. Προγράμματα, επαφές, ρυθμίσεις, ότι είχε η memory card είναι όπως και πριν.

 

Γιάννη απ' όσο διάβασα στο xxxxxxxx σχετικά με το hack άλλοι τα έχουν καταφέρει και άλλοι όχι. Διάβασα ποστ στα οποία λένε ό,τι το hack λειτουργεί και μπορούν να υπογράψουν unsigned εφαρμογές.

Επίσης αναφέρουν ό,τι ισχύει και το data preservation.

Δεν γνωρίζω αν έχει κοιτάξει κανείς τα αντίστοιχα θέματα στο xxxxxxxx, απλά μεταφέρω το τι έχω διαβάσει.:)

 

Γιατί δεν υπογράφετε τις εφαρμογές με τον εύκολο τρόπο ? Οι κινέζοι έδωσαν την λύση προ καιρού. Έτσι ούτε hack χρειάζεται ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν χάθηκε απολύτως τίποτα. Προγράμματα, επαφές, ρυθμίσεις, ότι είχε η memory card είναι όπως και πριν.

 

Thanks ,ολα οκ λοιπον,δεν αλλαξε κατι σε αυτο. (.Η memory card δεν επηρεαζεται ουτως ή αλλως :O )

Προχωραω σε λιγο σε αναβαθμιση :D

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα hackαρει πριν το τηλέφωνο ούτε και τώρα (ποιος ο λόγος άλλωστε ?)

δεν υπογράφετε τις εφαρμογές με τον εύκολο τρόπο ? Οι κινέζοι έδωσαν την λύση προ καιρού. Έτσι ούτε hack χρειάζεται ούτε τίποτα.

 

Ο καθε ενας απο εμες χρησιμοποιει διαφορετικα την συσκευη του. Π.Χ. σε εμενα που το εχω συνεχεια στα χερια μου θα με πειραζε να μην μπορω να μπω σε αυτους τους φακελους. Ο χρονος θα δειξει εαν θα προχωρισω σε αναβαθμιση.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την αναβάθμιση και όλα φαίνονται καλά (ίσως είναι λιγάκι πιο γρήγορο)

 

Το hack για τους φακέλους στην C: δε μου λειτουργεί

 

Οι πρώτη ορατή διαφορά είναι το "κοινό online" κάτω από τη σάρωση WLAN στην οθόνη αναμονής

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα στο xxxxxxxxx έχουν βγάλει νέο hack για το νέο software toy Ν95-8gb. Άρα λογικά θα λειτουργεί και σε εμάς.
Link to comment
Share on other sites

Eαν δοκιμασει καποιος κατι και λειτουργει ας μας ενημερωσει :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

1)Μπορώ να βγάλω από την ενεργή αναμονή την αναζήτηση wlan και την αναζήτηση?

2)Στην αρχή όταν έβαζα ακουστικά πάνω μου έβγαζε 4 επιλογές(ΤVOUT,ακουστικά,κτλ), και καταλάθος πάτησα προεπιλογή στο μενού όταν συνδέω κατί να το αναγνωρίζει σαν ακουστικά.

Μήπως γίνεται να μου ξαναβγάλει τις επιλογές?

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

1)Μπορώ να βγάλω από την ενεργή αναμονή την αναζήτηση wlan και την αναζήτηση?

2)Στην αρχή όταν έβαζα ακουστικά πάνω μου έβγαζε 4 επιλογές(ΤVOUT,ακουστικά,κτλ), και καταλάθος πάτησα προεπιλογή στο μενού όταν συνδέω κατί να το αναγνωρίζει σαν ακουστικά.

Μήπως γίνεται να μου ξαναβγάλει τις επιλογές?

 

1) όχι, ή όλα θα τα έχεις ή τίποτα

 

2) Ρυθμίσεις > Γενικές > Εξαρτήματα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις μου από την αναβάθμιση:

1) Μουσική πολύ πιο γρήγορο άνοιγμα

2) Εκκίνηση τηλεφώνου πολύ πιο γρήγορη

3) Γενικά η περιήγηση στο μενού πιο σβέλτη

4) NGage full εφαρμογή δεν εγκαθίσταται με την αναβάθμιση

5) MyNokia εικονίδιο στο μενού μη διάθεσιμο όμως για Ελλάδα(υπηρεσίες ΝΟΚΙΑ κλπ.)

6) Κάμερα πιο γρήγορη στο άνοιγμα και στην λήψη

 

Κοντολογοίς,σιγά τ΄αυγά......:confused:

Περίμενα ίσως πιο πολλά.........αλλά μάλλον θα τα δώ αλλού;)

Link to comment
Share on other sites

Ε,εντάξει.

Αφού έγνε πιο γρήγορο σε κάποια πράγματα,άξιζε η αναβάθμιση.

Στην επόμενη όλο και κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια, το περίμενα να μην μπορείς να χακάρεις το τηλέφωνο μετά από την αναβάθμιση. Ίσως να έβγαλαν την αναβάθμιση με απώτερο σκοπό αυτό, να μας κάνουν τη ζωή δύσκολη. Και επιπλέον δε διόρθωσαν το πρόβλημα της φωτεινότητας. Να μας λείπει, κυρία Nokia. Προς το παρόν δεν αναβαθμίζω. :down:

 

Edit:

rostropol: τουλάχιστο την ένταση του ήχου από τα ακουστικά την αύξησαν; :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εκτός των παραπάνω που είπαν τα παιδιά να προσθέσω ότι η εφαρμογή αναζήτηση είναι πολύ πιο γρήγορη μετά την αναβάθμιση. Ακόμα να πω ότι στην εφαρμογή λήψεων έχουν προστεθεί πολλά. Υπάρχει παιχνίδι και wallpapers της ταινίας dark knight ακόμα έχουν προσθέσει την εφαρμογή live messenger!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η ένταση μουσικής από τα ακουστικά αυξήθηκε??? :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παιχνίδι και wallpapers της ταινίας dark knight ακόμα έχουν προσθέσει την εφαρμογή live messenger!
Υπηρχαν και στην προηγουμενη αυτα.

Την εβαλα και εγω και για να μην λεμε τα ιδια απλα θελω να προσθεσω κατι.

Στην καρτα ειχα ενα φακελο με αρχεια FLV κατεβασμενα απο το You tube για να τα παιζω με το CorePlayer.Στην προηγουμενη εκδοση τα αρχεια αυτα η "Εκθεση" δεν μου τα εμφανιζε καθολου.Στη νεα μου τα εμφανιζει με το εικονιδιο και καλα ειναι κατεστραμενο αρχειο παταω μπας και τα παιξει αλλα λεει οτι δεν υποστηριζεται το αρχειο.Οποτε τα εκανα κρυφα με το X-plore και ολα οκ.Ελα ομως που το CorePlayer δεν μπορει να τα δει!!!!γιατι ειναι κρυφα.Βρισκω τον φακελο για να φορτωσω καποια βιντεο αλλά αρχεια πουθενα.Τι να πω.....Η θα τα εχω φανερα για να τα βλεπει το Core και η Εκθεση ή κρυφα για να μην τα βλεπει κανενα:lol::lol::lol::lol:

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

......Edit:

rostropol: τουλάχιστο την ένταση του ήχου από τα ακουστικά την αύξησαν; :what:

 

η ένταση στα ίδια επίπεδα μου φαίνεται εμένα,άντε 1 κλικ πιο ψηλά,σιγά τα λάχανα....κάτι έπαθα-απογοητεύτηκα μάλλον....η τελικά θέλω fp2 συσκευή....για να δούμε......:);)

Link to comment
Share on other sites

Η ένταση μουσικής από τα ακουστικά αυξήθηκε??? :what:

Μολις το τσεκαρα και με το player του κινητου και με Core Player σε mp3 και divx.Τα επιπεδα νομιζω ειναι ιδια

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Υπηρχαν και στην προηγουμενη αυτα.

Την εβαλα και εγω και για να μην λεμε τα ιδια απλα θελω να προσθεσω κατι.

Στην καρτα ειχα ενα φακελο με αρχεια FLV κατεβασμενα απο το You tube για να τα παιζω με το CorePlayer.Στην προηγουμενη εκδοση τα αρχεια αυτα η "Εκθεση" δεν μου τα εμφανιζε καθολου.Στη νεα μου τα εμφανιζει με το εικονιδιο και καλα ειναι κατεστραμενο αρχειο παταω μπας και τα παιξει αλλα λεει οτι δεν υποστηριζεται το αρχειο.Οποτε τα εκανα κρυφα με το X-plore και ολα οκ.Ελα ομως που το CorePlayer δεν μπορει να τα δει!!!!γιατι ειναι κρυφα.Βρισκω τον φακελο για να φορτωσω καποια βιντεο αλλά αρχεια πουθενα.Τι να πω.....Η θα τα εχω φανερα για να τα βλεπει το Core και η Εκθεση ή κρυφα για να μην τα βλεπει κανενα:lol::lol::lol::lol:

 

Για να παίξουν αυτα τα βίντεο πρέπει να πας στο flash player, να βρεις τον φάκελο στον οποίο βρίσκονται και να τα αναπαράγεις από εκεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μολις το τσεκαρα και με το player του κινητου και με Core Player σε mp3 και divx.Τα επιπεδα νομιζω ειναι ιδια

Κατάλαβα, μία από τα ίδια, αναβάθμιση χωρίς αναβάθμιση. :rolleyes:

 

η ένταση στα ίδια επίπεδα μου φαίνεται εμένα,άντε 1 κλικ πιο ψηλά,σιγά τα λάχανα....κάτι έπαθα-απογοητεύτηκα μάλλον....η τελικά θέλω fp2 συσκευή....για να δούμε......:);)

Μάλλον το τελευταίο προβλέπω να κάνεις. Απορώ πώς και επέστρεψες στο Ν82. Δεν είχες και το Ν95-8GB; :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για να παίξουν αυτα τα βίντεο πρέπει να πας στο flash player, να βρεις τον φάκελο στον οποίο βρίσκονται και να τα αναπαράγεις από εκεί.

O Flash Player που εχει το κινητο παιζει μονο swf και οχι FLV

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να τρεξεις τα video που θελεις με το emTube! Θα το βρεις ευκολα το προγραμμα ειναι free
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα την αναβαθμιση και πλεον η καρτα μνημης 8γιγα sandisk που εχω, οταν τη βαζω στο pc με τον ανταπτορα ΔΕΝ αναγνωριζεται. τα δεδομενα υπαρχουν κανονικα ομως. το παρατηρησε κανεις αλλος αυτο???
Link to comment
Share on other sites

Επελεξε στο pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι αντεγραψε ολους τους φακελους στο PC κανε format την καρτα μεσα στο κινητο και ξανα πισω. Oταν σε ρωτησει για αντικατaσταση των αρχειων επελεξε Nαι..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

το Ν82 γράφει η Νοκια ότι εκπέμπει 1.35 w/kg ακτινοβολία SAR προφανώς με όλα τα μπιμπλίκια ανοικτά (πχ wifi, gps, ομιλία κτλ)

 

σκέτη ομιλία πόσο εκτιμάτε ότι εκπέμπει; Σαν το Ν95;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...