Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω παθει το εξης με το Ν82 ειχα τους φακελους που ηθελα πχ. games και αλλα... τωρα καθε φορα που κανω επανεκινηση φευγουν ολοι η φακελοι που ειχα προσθεσει και πανε ολλες οι συντομευσεις στο φακελο της νοκια εφαρμογες και το τηλ. ειναι σαν το εχεις κανει επαναφορα αρχικων ρυθμισεων σχεδον .. τι εγινε ξερεται ????
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις έγινα κι εγώ κάτοχος ενός N82 black.

Έχω 2 ερωτήσεις:

1) Επειδή το κινητό το πήρα από cosmote,μπορώ να βγάλω το my view από το μενού και το σήμα της cosmote όταν ανοιγοκλείνω το τηλέφωνο;

2) Ποιό πρόγραμμα να βάλω για χάρτες στο gps?

 

1.Δεν εχω εμπειρια απο debranding σε Nokia οποτε δεν μπορω να σου πω.Δεν ξερω αν μπορεις να το κανεις απλα με μια αναβαθμιση λογισμικου απο το Νokia Updater περνώντας απο πανω το κανονικό λογισμικο.Να μην σε παρω στο λαιμο μου κιολας.Καποιος που εχει εμπειρια θα σε βοηθησει

2.Εγω εχω βαλει Garmin Mobile XT,Sygic Mobile,Nokia Maps,Google Maps,Nav4All,MGMaps και δουλευουν ολα αψογα με το ενσωματωμένο GPS.Βεβαια προτιμω το Garmin.Πιστευω οτι ειναι το καλυτερο

 

Και εγώ φίλε το ίδιο πρόβλημα εχω. Το πήρα από cosmote και θέλω να βγάλω το my view. Μπορεί να βοηθήσει κανένας......

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, το Fring το έχεις δοκιμάσει κανένας? Έχω ακούσει ότι χρεώνει...αληθεύει?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε το ίδιο πρόβλημα εχω. Το πήρα από cosmote και θέλω να βγάλω το my view. Μπορεί να βοηθήσει κανένας......

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, το Fring το έχεις δοκιμάσει κανένας? Έχω ακούσει ότι χρεώνει...αληθεύει?

Το fring δεν χρεώνει τίποτα και μπορώ να καλώ δωρεάν σταθερά σε όλο τον κόσμο. Απλα εχει μια καθυστέρηση στον ήχο.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε το ίδιο πρόβλημα εχω. Το πήρα από cosmote και θέλω να βγάλω το my view. Μπορεί να βοηθήσει κανένας......

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, το Fring το έχεις δοκιμάσει κανένας? Έχω ακούσει ότι χρεώνει...αληθεύει?

 

Κοίτα εάν έχει διαφορετικό product code (Το product code αναγράφεται στην ετικέτα πίσω από τη μπαταρία της συσκευής) της cosmote από το κανονικό τότε διάβασε τον οδηγό που υπάρχει εδώ, αναφέρεται για το πως μπορούμε να περάσουμε την Ελληνική γλώσσα αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς η ίδια..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Το fring δεν χρεώνει τίποτα και μπορώ να καλώ δωρεάν σταθερά σε όλο τον κόσμο. Απλα εχει μια καθυστέρηση στον ήχο.

 

και πως γινεται αυτο?πρεπει να εισαι συνδεμενος στο ιντερνετ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το fring δεν χρεώνει τίποτα και μπορώ να καλώ δωρεάν σταθερά σε όλο τον κόσμο. Απλα εχει μια καθυστέρηση στον ήχο.

 

Σταθερά? Εκτός από skype, msn μπορείς να καλείς και σταθερα? WLAN χρειάζεται σίγουρα, έτσι?

 

Κοίτα εάν έχει διαφορετικό product code (Το product code αναγράφεται στην ετικέτα πίσω από τη μπαταρία της συσκευής) της cosmote από το κανονικό τότε διάβασε τον οδηγό που υπάρχει εδώ, αναφέρεται για το πως μπορούμε να περάσουμε την Ελληνική γλώσσα αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς η ίδια..

 

Άλλο product code για ελλάδα και άλλο για cosmote? Δηλαδή η λύση είναι η αναβάθμιση ή να βάλω πάλι το ίδιο λογισμικό αλλά με τον product code της ελλαδας?

Link to comment
Share on other sites

Άλλο product code για ελλάδα και άλλο για cosmote? Δηλαδή η λύση είναι η αναβάθμιση ή να βάλω πάλι το ίδιο λογισμικό αλλά με τον product code της ελλαδας?

 

 

Δες τι product code έχει το τηλέφωνο σου, εάν έχει διαφορετικό από αυτό που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα τότε θα πρέπει να το αλλάξεις σύμφωνα με τον οδηγό που σου είπα.. Στην ουσία βάζεις το product code που έχει το απλό Ν82 και κάνεις update.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Δες τι product code έχει το τηλέφωνο σου, εάν έχει διαφορετικό από αυτό που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα τότε θα πρέπει να το αλλάξεις σύμφωνα με τον οδηγό που σου είπα.. Στην ουσία βάζεις το product code που έχει το απλό Ν82 και κάνεις update.

 

Απλό Ν82? Τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Απλό Ν82? Τι εννοείς?

 

Το unbrand, αυτό που δεν έχει μενού κάποιας από τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Το unbrand, αυτό που δεν έχει μενού κάποιας από τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας..

 

Ok, κατάλαβα! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια εγγραφή στο voipdiscount και πέρασε το fring στο κινητό. Μετά πέρασε τις ρυθμίσεις που δίνει το voipdiscount. Πανεύκολο. Βέβαια πρέπει να είσαι σε wifi ή να έχεις mobile internet 3g ή hsdpa. με wind plus nonstop δεν δουλεύει λογο proxy
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια εγγραφή στο voipdiscount και πέρασε το fring στο κινητό. Μετά πέρασε τις ρυθμίσεις που δίνει το voipdiscount. Πανεύκολο. Βέβαια πρέπει να είσαι σε wifi ή να έχεις mobile internet 3g ή hsdpa. με wind plus nonstop δεν δουλεύει λογο proxy

 

Το Skype και το MSN το έχεις δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

Δες τι product code έχει το τηλέφωνο σου, εάν έχει διαφορετικό από αυτό που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα τότε θα πρέπει να το αλλάξεις σύμφωνα με τον οδηγό που σου είπα.. Στην ουσία βάζεις το product code που έχει το απλό Ν82 και κάνεις update.

 

Εμένα το κινητό έχει product code 0567264.

Σύμφωνα δηλαδή με αυτό το πόστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2322579#post2322579

πρέπει να βάλω σαν καινούργιο product code το 0560991?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κινητό έχει product code 0567264.

Σύμφωνα δηλαδή με αυτό το πόστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2322579#post2322579

πρέπει να βάλω σαν καινούργιο product code το 0560991?

 

Ναι αυτό θα κάνεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς wifi και κάνεις κλήση προς άλλη επαφή fring τότε δεν χρεώνεσαι τίποτα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αλλαξε τη μαμα καρτα.

 

εχω παθει το εξης με το Ν82 ειχα τους φακελους που ηθελα πχ. games και αλλα... τωρα καθε φορα που κανω επανεκινηση φευγουν ολοι η φακελοι που ειχα προσθεσει και πανε ολλες οι συντομευσεις στο φακελο της νοκια εφαρμογες και το τηλ. ειναι σαν το εχεις κανει επαναφορα αρχικων ρυθμισεων σχεδον .. τι εγινε ξερεται ???? εχω kingston 4gb τι αλλο να βαλω

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς wifi και κάνεις κλήση προς άλλη επαφή fring τότε δεν χρεώνεσαι τίποτα!

WiFi χρησιμοποιώ. Αν κάνω προς επαφή Skype ή MSN, χρεώνομαι? Μόνο στις Fring κλήσεις δεν χρεώνομαι?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το Fring, για ομιλία όμως, π.χ. μέσο skype, googletalk, για voip. Για chat όχι και τόσο! To Windows Live Messenger έχει τα πρωτεία!! Δεν συμφωνείτε?
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καλο για chat. alla δεν καταλαβαινω τοσες εφαρμογες εχουν γι αυτο το κινητο. μια εφαρμογη που να εκμεταλευεται την 2η καμερα και το μικροφωνο δεν υπαρχει μεσω wifi.....παλι τα μπλοκαρουν τα συμφεροντα του 3g kai tvn video κλησεων.....παντως θα ηταν φοβερο αν εβγαζαν κατι
Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα κι εγώ κάτοχος ενός N82 black.

Έχω 2 ερωτήσεις:

1) Επειδή το κινητό το πήρα από cosmote,μπορώ να βγάλω το my view από το μενού και το σήμα της cosmote όταν ανοιγοκλείνω το τηλέφωνο;

2) Ποιό πρόγραμμα να βάλω για χάρτες στο gps?

 

 

Και εγώ φίλε το ίδιο πρόβλημα εχω. Το πήρα από cosmote και θέλω να βγάλω το my view. Μπορεί να βοηθήσει κανένας......

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, το Fring το έχεις δοκιμάσει κανένας? Έχω ακούσει ότι χρεώνει...αληθεύει?

 

 

το 7610 που ειχα, το ειχα παρει απο καταστημα WIND (τοτε βεβαια ηταν TIM). η τοτε ΤΙΜ λοιπον, ειχε το δικο της μενου στα κινητα. εγω ειχα vodafone και μου την εσπαγε καθε φορα που το ανοιγω να βλεπω το logo και το μενου της. το πηγα σε ενα nokia shop και μου το εβγαλαν.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Paidia kalimera, eixa paraggeilei to N82 kai mia extra mpataria apo to ekswteriko pou mou emeine giati akyrwsa thn paraggelia tou N82 logw anakoinwshs megalyterou SAR. Exw loipon mia kainouria mpataria gia nokia N82 apo to ekswteriko. Posh wra fortish thelei gia prwth fora na pw se kapoion agorasth?
''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Το βάζει να φορτίζει και μόλις δείξει οτι η φόρτιση ολοκληρώθηκε, το βγάζει. Δεν χρειάζεται τίποτα περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...