Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε το emTube. Με αυτή την εφαρμογή θα μπορέσεις να δεις αρχεία .flv

που έχεις αποθηκευμένα στο κινητό σου.

 

Μπορείς να περάσεις κάποιο πρόγραμμα όπως το emTube ή το mobiTubia και να βλέπεις τα flv βίντεο που θες.

 

Σας ευχαριστώ και τους 2 για την άμεση απάντηση.

Εχω και τις 2 εφαρμογές. Στο emtube μου εμφανίζει τον κύκλο που δείχνει οτι φορτώνει αλλά δεν δείχνει ποτέ το βίντεο και κολλάει μετά η εφαρμογή

Στο mοbitubia μου βγάζει ανεπαρκείς μνήμη όταν παω να ανοίξω το βίντεο.

Τα αρχεία είναι 27 και 40 mb

 

Άλλος player υπάρχει; ο core player παίζει αρχεία flv;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και τα 2 προγράμματα δουλεύουν μια χαρά στο Ν82. Άρα, κάτι άλλο πρέπει να φταίει.

 

Σαν πρώτη κίνηση, δοκίμασε να κατεβάσεις κάποια άλλη έκδοση του emtube απο αυτή που χρησιμοποιείς τώρα. Μερικές παλιότερες εκδόσεις δουλεύαν πιο σταθερά.

 

Στο mobitubia, δοκίμασε να του αλλάξεις μνήμη εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 προγράμματα δουλεύουν μια χαρά στο Ν82. Άρα, κάτι άλλο πρέπει να φταίει.

 

Σαν πρώτη κίνηση, δοκίμασε να κατεβάσεις κάποια άλλη έκδοση του emtube απο αυτή που χρησιμοποιείς τώρα. Μερικές παλιότερες εκδόσεις δουλεύαν πιο σταθερά.

 

Στο mobitubia, δοκίμασε να του αλλάξεις μνήμη εγκατάστασης.

 

Στο mobitubia διάβασα τώρα οτι δεν υποστηρίζει ανάλυση μεγαλύτερη από 240 επί 320, οπότε αυτό φταίει μάλλον.

Το ίδιο θα ισχύει και για το

emtube. Θα δοκιμάσω core player να δω.

Link to comment
Share on other sites

Στο mobitubia διάβασα τώρα οτι δεν υποστηρίζει ανάλυση μεγαλύτερη από 240 επί 320, οπότε αυτό φταίει μάλλον. Το ίδιο θα ισχύει και για το emtube. Θα δοκιμάσω core player να δω.
Μα το Ν82 έχει ανάλυση ανάλυση 240x320 , αρά πρέπει να παίζει κανονικά. Εγώ έχω στο κινητό μου το emtube ν1.0.10 και λειτουργεί μια χαρά. Κάτι άλλο θα φταίει και όχι η ανάλυση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μα το Ν82 έχει ανάλυση ανάλυση 240x320 , αρά πρέπει να παίζει κανονικά. Εγώ έχω στο κινητό μου το emtube ν1.0.10 και λειτουργεί μια χαρά. Κάτι άλλο θα φταίει και όχι η ανάλυση.

 

Στο επίσημο site αναφέρει οτι δεν υποστηρίζει μεγαλύτερης ανάλυσης βίντεο από αυτή 240x320.

Βέβαια να πω οτι τα βίντεο σε flv δεν είναι από το youtube.

Core player τα παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο site αναφέρει οτι δεν υποστηρίζει μεγαλύτερης ανάλυσης βίντεο από αυτή 240x320.

Βέβαια να πω οτι τα βίντεο σε flv δεν είναι από το youtube.

Core player τα παίζει;

Συγνώμη νόμιζα ό,τι η ανάλυση πήγαινε στην οθόνη.

Ναι παίζει αρχεία flv.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καμμια αναβαθμισουλα θα δουμε??τι λετε?:(

 

Δεν εχει ακουστει κατι ,λογικα ναι ομως .Το ποτε αγνωστο ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

 

Σχετικά με το υψόμετρο μπορείτε να το διορθώσεται ως εξής,όταν βρεθείτε στην επιφάνεια της θάλασσας και δείχνει λαθος υψόμετρο εσείς θα το ρυθμίσετε και θα βάλετε το υψόμετρο 0 , έτσι θα έχετε σωστή ένδειξη για την υψομετρική διαφορα.Σωστός

Υπαρχει δυνατοτητα καλιμπραρισματος του gps ;

Link to comment
Share on other sites

coreplayer παίζει μια χαρά τα flv

 

 

υπαρχει τροπος να λυθουν τα bug του coreplayer να μην ανανεωνει τις βιβλιοθηκες το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια συμβουλη.Αυριο ή μεθαυριο ειναι να αγορασω το N82 και κανω την εξης σκεψη.Στην συσκευασια λεει οτι περιεχεται καρτα μνημης 2gb αλλα ολη την θεωρουν λιγακι μουφα.Τι θα με συμβουλευατε?Να αγορασω μια αλλη μαζι με το κινητο?Και αν ναι ποιας εταιριας μην εχω κολληματα!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eριξα μια ματια και ειδα οτι οι περισσοτεροι αλλαζουν καρτες μνημης γιατι εχουν προβληματα με αυτες που εμπεριεχονται στην συσκευασια.Επομενως.Εχετε να μου προτεινετε μια καλη καρτα μνημης να παρω μαζι με το N82?Mιλαμε για χωρητικοτητα 2-4Gb,πιστευω οτι θα τις τρεχει καλα αυτες τις καρτες.Ε?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eριξα μια ματια και ειδα οτι οι περισσοτεροι αλλαζουν καρτες μνημης γιατι εχουν προβληματα με αυτες που εμπεριεχονται στην συσκευασια.Επομενως.Εχετε να μου προτεινετε μια καλη καρτα μνημης να παρω μαζι με το N82?Mιλαμε για χωρητικοτητα 2-4Gb,πιστευω οτι θα τις τρεχει καλα αυτες τις καρτες.Ε?

Και 8άρα τη σηκώνει άνετα. Δες το προηγούμενο post του φίλου mirrorofsorrow και πήγαινε στο thread που παραθέτει. Εκεί θα δεις ποιες κάρτες μνήμης έχουμε οι περισσότεροι, οι οποίες προσφέρουν απροβλημάτιστη χρήση. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ψάχνεις άδικα, ή αν δεν έχεις ορεξη για ψάξιμο, πάρε την sandisk 8gb. αξιόπιστη λύση

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια,αλλα αλλαξα γνωμη.Τωρα προσεξα οτι το sar του N82 ειναι τοσο υψηλο 1.35.Μιλαω αρκετες ωρες στο τηλεφωνο και εχω την συσκευη πανω μου με αποτελεσμα να μην μπορω να βασιστω να αγορασω μια τετοια συσκευη!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα κι εγώ κάτοχος ενός N82 black.

Έχω 2 ερωτήσεις:

1) Επειδή το κινητό το πήρα από cosmote,μπορώ να βγάλω το my view από το μενού και το σήμα της cosmote όταν ανοιγοκλείνω το τηλέφωνο;

2) Ποιό πρόγραμμα να βάλω για χάρτες στο gps?

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, γίνεται από τα mails να σβήνουμε και την κεφαλίδα από την μνήμη του τηλεφώνου?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα κι εγώ κάτοχος ενός N82 black.

Έχω 2 ερωτήσεις:

1) Επειδή το κινητό το πήρα από cosmote,μπορώ να βγάλω το my view από το μενού και το σήμα της cosmote όταν ανοιγοκλείνω το τηλέφωνο;

2) Ποιό πρόγραμμα να βάλω για χάρτες στο gps?

1.Δεν εχω εμπειρια απο debranding σε Nokia οποτε δεν μπορω να σου πω.Δεν ξερω αν μπορεις να το κανεις απλα με μια αναβαθμιση λογισμικου απο το Νokia Updater περνώντας απο πανω το κανονικό λογισμικο.Να μην σε παρω στο λαιμο μου κιολας.Καποιος που εχει εμπειρια θα σε βοηθησει

2.Εγω εχω βαλει Garmin Mobile XT,Sygic Mobile,Nokia Maps,Google Maps,Nav4All,MGMaps και δουλευουν ολα αψογα με το ενσωματωμένο GPS.Βεβαια προτιμω το Garmin.Πιστευω οτι ειναι το καλυτερο

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια συμβουλη.Αυριο ή μεθαυριο ειναι να αγορασω το N82 και κανω την εξης σκεψη.Στην συσκευασια λεει οτι περιεχεται καρτα μνημης 2gb αλλα ολη την θεωρουν λιγακι μουφα.Τι θα με συμβουλευατε?Να αγορασω μια αλλη μαζι με το κινητο?Και αν ναι ποιας εταιριας μην εχω κολληματα!

 

χθες πρωτη φορα μετα απο 3 μηνες χρησης δε μου εμφανιζε τις φωτογραφιες. μετα απο 4-5 restart εγινε αλλα σκεφτηκα πως δεν αξιζει το ρισκο και πηρα και εγω την 8αρα της sandisk

Link to comment
Share on other sites

λεω να παρω κ εγω μια,μην τρεχουμε μετα κ δεν φτανουμε...το μονο που σκεφτομαι ειναι το πως θα περασω παλι τα προγραμματα?φτανει μια απλη αντιγραφη η θελουν περασμα παλι?τις φωτογραφιες που τις εχω οργανωσει απο το κινητο κ οχι απο καποιο προγραμμα θα πρεπει να τις ξαναβαλω σε αλμπουμ?
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα επιλέξεις απο τον πίνακα ελέγχου του υπολογιστή σου, να φαίνονται όλα τα κρυφά αρχεία. Θα συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή (μαζική αποθήκευση), θα επιλέξεις όλους τους φακέλους της παλιάς κάρτας μνήμης και θα τα μεταφέρεις στην καινούρια. Όλα θα λειτουργούν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...