Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο οσο γνωριζω δυστυχως δεν υπαρχει τροπος να ανακτησεις επαφες που εχουν διαγραφει και μαλιστα μετα απο format.

 

Oταν συνδεσω με bluetooth την συσκευη μου με ubuntu (διανομη linux) μου εμφανιζει τα περιεχομενα του C (Mνημη συσκευης) και του Ε (Καρτα μνημης). Εαν εγκαταστησεις μια διανομη της επιλογης σου και συνδεσεις το Ν82 με το pc (καλωδιο) ισως σου εμφανισει το C και μετα με καποιο προγραμμα ανακτησης διαγραμμενων αρχειων μπορει να καταφερεις κατι.

 

Δεν μπορω να βοηθησω περισσοτερο και μαλλον δεν θα καταφερεις πολλα αλλα ποτε δεν ξερεις. Εαν αξιζει να το ψαξεις εξαρτατε απο τις επαφες που εχασες.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες , να ρωτήσω κάτι ??

Μου έσπασε η οθόνη του Ν82 , και το πήγα στη ΝΟΚΙΑ στα Χανιά και μου είπαν ότι θέλανε 70κάτι ευρώ :blink: για να μου βάζαν καινούργια και μάλιστα δεν είχε και περίμενε σε καμιά 20αριά μέρες .... εμμμ , οκ!!!

 

Τώρα είμαι Αθήνα .., να ρωτήσω μήπως υπάρχει κάποια εναλλακτική, φτηνότερη λύση !??

70 κάνει μεταχειρισμένο το κινητό , όχι να δώσω για μια οθόνη , έλεος δηλαδή!

 

Αυτή εδώ με λίγα ευρώ από e-bay κάνει?? ... αλλά και πάλι είναι εύκολο να το κάνω μόνος?

 

THANKS!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους στο forum.Εχω εδω και 2 χρονια ενα N73 και χρειαζεται αλλαγη.

Ενας φιλος εχει ενα N82 αχρησιμοποιητο(γιατι δεν τον βολεψε το μενου του symbian...) και το πουλαει.

Αξιζει να το παρω;Και αν ναι,ποσα πιστευετε οτι ειναι καλα να δωσω;

Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους στο forum.Εχω εδω και 2 χρονια ενα N73 και χρειαζεται αλλαγη.

Ενας φιλος εχει ενα N82 αχρησιμοποιητο(γιατι δεν τον βολεψε το μενου του symbian...) και το πουλαει.

Αξιζει να το παρω;Και αν ναι,ποσα πιστευετε οτι ειναι καλα να δωσω;

Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων!

Το κινητό πλέον το βρίσκεις (με σχετική δυσκολία) περίπου στα 300€.

Εφόσον λες πως είναι αχρησιμοποίητο, ένα ποσό της τάξης των 230-250€ πιστεύω πως τα αξίζει.

 

 

 

Παίδες , να ρωτήσω κάτι ??

Μου έσπασε η οθόνη του Ν82 , και το πήγα στη ΝΟΚΙΑ στα Χανιά και μου είπαν ότι θέλανε 70κάτι ευρώ :blink: για να μου βάζαν καινούργια και μάλιστα δεν είχε και περίμενε σε καμιά 20αριά μέρες .... εμμμ , οκ!!!

 

Τώρα είμαι Αθήνα .., να ρωτήσω μήπως υπάρχει κάποια εναλλακτική, φτηνότερη λύση !??

70 κάνει μεταχειρισμένο το κινητό , όχι να δώσω για μια οθόνη , έλεος δηλαδή!

 

Αυτή εδώ με λίγα ευρώ από e-bay κάνει?? ... αλλά και πάλι είναι εύκολο να το κάνω μόνος?

 

THANKS!!!:)

Ξεκίνα να παίρνεις τηλέφωνα σε διάφορα Nokia Shops του λεκανοπεδίου που να σε βολεύουν και ρώτα τιμές.

Δεν θα σου πρότεινα να τη πάρεις από e-bay και να τη τοποθετήσεις μόνος σου. Πρώτον θα χάσεις την εγγύηση και δεύτερον, δεν ξέρεις κατά πόσο είναι αυθεντική η οθόνη ή μαϊμού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παίδες , να ρωτήσω κάτι ??

Μου έσπασε η οθόνη του Ν82 , και το πήγα στη ΝΟΚΙΑ στα Χανιά και μου είπαν ότι θέλανε 70κάτι ευρώ :blink: για να μου βάζαν καινούργια και μάλιστα δεν είχε και περίμενε σε καμιά 20αριά μέρες .... εμμμ , οκ!!!

 

Τώρα είμαι Αθήνα .., να ρωτήσω μήπως υπάρχει κάποια εναλλακτική, φτηνότερη λύση !??

70 κάνει μεταχειρισμένο το κινητό , όχι να δώσω για μια οθόνη , έλεος δηλαδή!

 

Αυτή εδώ με λίγα ευρώ από e-bay κάνει?? ... αλλά και πάλι είναι εύκολο να το κάνω μόνος?

 

THANKS!!!:)

 

Αν την πάρεις από ebay παίρνεις και ρίσκο. Ίσως να μην χάσεις την εγγύηση, αλλά δεν ξέρεις αν θα έχει την ίδια απόδοση. Πάντως θυμάμαι ένα παιδί είχε πάρει και έβαλε μία οθόνη από ebay σε Ν81 και είπε ότι τα έδειχνε λίγο πιο σκοτεινά. Εσένα μπορεί να σου τύχει να μην έχει καλή απόδοση χρωμάτων κλπ..

Για τέτοια πράγματα μάλλον είναι καλύτερα να επιλέγουμε τα γνήσια.

Link to comment
Share on other sites

Eαν ειχα το Ν82 σαν δευτερη συσκευη θα την επερνα και εαν δεν ειμουν ευχαριστημενος θα αγοραζα μια γνησια..

 

Παρακατω μπορεις να δεις πως θα την περασεις μονος σου:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2934081#post2934081

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Από 5 μέχρι 8 € κάνει.

Πας το τοποθετούν και φευγεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα οταν παω να ενεργοποιησω το bluetooth mου βγαζει μηνυμα ''αδυναμια εκτελεσης ενεργειας bluetooth" και δεν μπορω να ενεργοποιησω του bluetooth:confused:

 

ti ειναι τουτο παλι;; επισης να αναφερω οτι ακομα και μετα απο φορματ στο κινητο το ιδιο κανει

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις αναβαθμιση λογισμικου και ξανα format. Eαν το προβλημα συνεχισει να υπαρχει τοτε θα πρεπει να το πας για επισκευη..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις αναβαθμιση λογισμικου και ξανα format. Eαν το προβλημα συνεχισει να υπαρχει τοτε θα πρεπει να το πας για επισκευη..

πωω δηλαδη θα παω στην τελευταια εκδοση με τα προβληματα,,δεν θα το ηθελα,,την 20 εχω ακομα:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Aπο την στιγμη που εκανες hard format και δεν εγινε τιποτα δεν εχεις αλλη επιλογη. Εαν το πας για επισκευη θα το κανουν αναβαθμιση εκτος εαν εισαι τυχερος (πες στο καταστημα να το γραψουν στις παρατηρησεις οτι δεν θελεις να το κανουν αναβαθμιση).. Εγω θα την περνουσα οπως και ειχα κανει στο Ν82 που ειχα και εαν δεν γινοταν τιποτα θα το πηγαινα για επισκευη..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

gianpithio μαλλον θα την κανω την αναβαθμιση,,μηπως μπορεις να μου αναφερεις τα προβληματα μαζεμενα; γιατι με ενα search που εκανα διαβασα για προβλημα σε ξυπνητηρι αλλα δεν ξερω ακριβως τι.:O

 

BASIKA μετα απο διαβασμα νομιζω καταλαβα τι παιζει με την 31....ολα ξεκινουν αν κλεισεις το κινητο, αν το ανοιξεις μετα θα μεταφερει μερες μπροστα την ημερομ. και δεν θα χτυπησει το ξυπνητηρι σωστα;;;;

δηλαδη εγω που δεν κλεινω ποτε το κινητο δεν θα εχω προβλημα, σωστα;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα εχω μαζεμενα και δεν δουλεψα το Ν82 αρκετα μετα την τελευταια αναβαθμιση. Ισως να μην υπαρχει καποιο αλλο προβλημα καλυτερα να την κανεις και οτι ειναι να γινει ας γινει :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

gianpithio μαλλον θα την κανω την αναβαθμιση,,μηπως μπορεις να μου αναφερεις τα προβληματα μαζεμενα; γιατι με ενα search που εκανα διαβασα για προβλημα σε ξυπνητηρι αλλα δεν ξερω ακριβως τι.:O

 

BASIKA μετα απο διαβασμα νομιζω καταλαβα τι παιζει με την 31....ολα ξεκινουν αν κλεισεις το κινητο, αν το ανοιξεις μετα θα μεταφερει μερες μπροστα την ημερομ. και δεν θα χτυπησει το ξυπνητηρι σωστα;;;;

δηλαδη εγω που δεν κλεινω ποτε το κινητο δεν θα εχω προβλημα, σωστα;;;

 

Αν το έχεις ανοικτό δε θα έχεις πρόβλημα. Αν όμως το κλείσεις, το ξυπνητηρι θα χτυπήσει μια φορά στην αρχή και μετά ξανά όταν ανοίξεις το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο κινητο μπορεις να βαλεις flash wallpapers??Γιατι εβαλα μερικες εικονες flash που δειχνουν ωρα και ποσοστο της μπαταριας και ουτε τα αρχεια δεν μου δειχνει το κινητο οταν πηγαινω στην εκθεση.:worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να βαλεις flash wallpapers απο οσο θυμαμαι υπαρχει καποια εφαρμογη για αυτη την δουλεια αλλα θα πρεπει να ρωτησεις στο επισημο θεμα των εφαρμογων.

 

Οταν λες οτι δεν δειχνει ουτε τα αρχεια σου? Καλυτερα αφιερωσε περισσοτερο χρονο για να μας πεις το προβλημα σου. Εαν δεν μπορεσουμε να καταλαβουμε δεν θα μπορεσουμε και να σε βοηθησουμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 31 εκδοση του σταθερισμικου αλλα χαθηκε η ελληνικη γλωσσα.

 

πως θα βαλω ελληνικη γραμματοσειρα;;;:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η συσκευή σου είναι παράλληλης εισαγωγής.

Το S60 3rd Edition Platform FAQ έχει τη λύση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η συσκευή σου είναι παράλληλης εισαγωγής.

Το S60 3rd Edition Platform FAQ έχει τη λύση.

Ναι αλλα το ειχα αναβαθμισει παλαιοτερα για να παω στην 20 και δεν ειχε χαθει η γλωσσα,,τι να πω,,,θα διαβασω να δω.:)

 

 

επισης σχετικα με το μπλε δοντι βρηκα αυτο και συμφωνα με αυτο το κειμενο εχω προβλημα υλισμικου

 

Part of the solution: This step is supposed to help diagnose if its a software o hardware problem.

Press *#2820# and it must show something like "Bluetooth adress: XXXXXXXX" (where XXXXXXX is a series of numbers and letters). If this message does not appear, then we´re talking of a HW problem, bluetooth module shall be reheated (don´t know exactly how this is done) or replaced. If the message shows then its a SW problem and a hard reset or upgrade could solve the problem.

 

 

περασα και τα ελληνικα και παραδοξος το μπλε δοντι λειτουργει και μου εφανιζει και το αντρες με το παραπανω κωδικο:confused::wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα τις τελευταιες 2 μερες εχει εμφανιστει πανω δεξια και κατω απο την μπαρα της μπαταριας ενα συμβολο που ειναι σαν ενα αναποδο Π με ενα βελακι προς τα πανω...και δεν ξερω πως να το βγαλω..κανεις καμοια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα τις τελευταιες 2 μερες εχει εμφανιστει πανω δεξια και κατω απο την μπαρα της μπαταριας ενα συμβολο που ειναι σαν ενα αναποδο Π με ενα βελακι προς τα πανω...και δεν ξερω πως να το βγαλω..κανεις καμοια ιδεα??

Απλά έχει μείνει στα μηνύματα σου ένα εξερχόμενο μήνυμα το οποίο δεν έχει σταλθεί ακόμα και είναι σε αναμονή για να σταλθεί. Πήγαινε στα Μηνύματα, μπες στα εξερχόμενα και διέγραψε το μήνυμα που υπάρχει ή απλά στείλε το αν θες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως εχει βγει καμμια τελευταια αναβαθμιση.εχω την (V31.0.016) ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

oxi :( :(

An kai εμενα δεν εχει εμφανισει κανενα απο τα γνωστα προβληματα που εχουν αρκετοι εδω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω αναβαθμιση λογισμικου χανω τα αρχεια που εχω στην συσκευη; τις εφαρμογες πρεπει να τις ξανα περασω; και υπαρχει μηπως καποιο σχετικο λινκ που να τα λεει ολα αυτα γιατι με ενα search το μονο που βρηκα ηταν ατομα να ρωτανε για αναβαθμιση
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...