Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω κ εγω το ιδιο προβλημα...

εκανα και την αναβαθμιση λογισμικου, αναβαθμισα κ τους χαρτες αλλα τιποτα...

μπορει καποιος να μας βοηθησει???

 

Από ότι διαβάζω σε ξένα forum, αρκετοί έχουν αυτό το πρόβλημα,

λέγεται πως πιθανόν κάτι παίζει με τη κάρτα sim, δοκιμάστε μια άλλη για αρχή

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από ότι διαβάζω σε ξένα forum, αρκετοί έχουν αυτό το πρόβλημα,

λέγεται πως πιθανόν κάτι παίζει με τη κάρτα sim, δοκιμάστε μια άλλη για αρχή

 

φιλε εχω vodafone

μολις το δοκιμασα με μια καρτα cosmote και δουλεψε 20'' παραπανω κ κολησε παλι

δε νομιζω να φταιει η sim... :(

 

μηπως να παω για hard reset? (και να μοθ πει καποιος πως γινετε)

2 μερες το εχω το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

@moralesn82 καλως ηλθες :)

 

Για να μαθεις πως γινεται το hard reset και το hard format θα πρεπει να διαβασεις το παρακατω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253385#post2253385

 

Δεν εχω ασχοληθει με το Nokia Maps (Μονο με το σπασμενο :O) και δεν μπορω να σε βοηθησω. Καλυτερα ριξε μια ματια στο επισημο θεμα και συνεχισε την συζητηση εκει γιατι εδω αρχισαμε να ειμαστε εκτος θεματος.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

 

Eπισης δες τα θεματα του Garmin και του Sygic και την παρακατω δημοσκοπηση!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=194305

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μια ερωτηση η το νεο Firm μπορει να χακαριστει ????

 

 

Ευχαριστω παρα πολυ

 

Μάλλον πως όχι, αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα να μιλάμε για hack, τώρα βγήκε η αναβάθμιση

 

Ανεπίσημο changelog:

 

1. More faster and stable than the old one

2. Call ending bug fixed

3. Improved Auto Screen rotation

4. Slightly louder and bit clearer loudspeakers

5. Faster GPS Lock

6. Smoother fonts

7. Wlan connectivity improved

8. Battery performance improved

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μια ερωτηση η το νεο Firm μπορει να χακαριστει ????

 

 

Ευχαριστω παρα πολυ

Δυστυχώς όχι!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

2. Call ending bug fixed

Ευτυχώς... Ήταν ένα πρόβλημα που μου την έσπασε... Μέχρι τώρα από χθες δεν μου το ξαναέκανε μετά την αναβάθμηση!!!

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση ακομα ...

 

Αμα κανω την αναβαθμηση δεν θα μπορω να ανοιξω εφαρμογες που εχω εγκαταστησει πριν ??? π.χ. δεν θα μπορω να παιξω ngage παιχνιδια που ειχα γραψει ??? ή δεν θα μπορω να ανοιξω εφαρμογες που ηταν unsing ?????

 

Ευχαριστω πολυ

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Θα ειναι ολα οπως πριν δεν θα χαθει τιποτα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα ειναι ολα οπως πριν δεν θα χαθει τιποτα.

 

δηλαδη θα μπορω να παιξω τα παιχνιδακια μου στο Ngage ????

 

 

Ωραιααααααααααααααααα

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα δεν θα μπορεις να περασεις καινουρια παιχνιδια τουλαχιστον με αυτο τον τροπο. Οι unsigned εφαρμογες θα μπορουν να κανουν εγκατασταση εαν εχεις περασει το αρχειο installserver.exe. Καποτε θα χρειαστει να κανεις hard format στην συσκευη σου και θα χαθουν ολα.νΣκεψου το καλα πριν κανεις αναβαθμιση!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

πολύ καλό το ν82 αλλά έχει κάποιες ελλείψεις που δεν υπήρχαν στο 4ετιας panasnicvs3 που είχα.

1. είναι δυνατόν την εποχή των καρτών με τα gb να έχει περιορισμό μνήμης 30 ημερών!

2.πρέπει κάθε φορά που το ανοίγω να φορτώνω το lightctrl δεν υπάρχει τρόπος να φορτώνει αυτόματα;

3. δεν μπορεί να φορτίσει από usb και άρα όταν το δουλεύεις σαν μοντεμ αδειάζει αμέσως.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερωτηση για το νεο firmware, εχει ελληνικά? γιατι την τελευταια φορα που του εκανα μονος μου δεν ειχε και το πηγα σε nokia shop και μου το κρατησανε 2 βδομάδες:O
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερωτηση για το νεο firmware, εχει ελληνικά? γιατι την τελευταια φορα που του εκανα μονος μου δεν ειχε και το πηγα σε nokia shop και μου το κρατησανε 2 βδομάδες:O

 

Καλησπερα.Δεν ειναι το θεμα εαν το λογισμικο εχει την Ελληνικη γλωσσα...

Το θεμα ειναι τι product code εχει η συσκευη σου για να περαστει

η Ελληνικη γλωσσα. Εφοσων χαθηκαν τα Ελληνικα την προηγουμενη

φορα ,σημαινει οτι η συσκευη σου ειναι παραεισαγωγη.................

.........................................................................................................

 

ΔΙΑΒΑΣΕ αυτο :)

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253380#post2253380

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ nervous, οντως παραεισαγωγη πρεπει να ειναι γιατι στην πρωτη σελιδα δεν εχει πουθενα code 0560979 ελεος απο που το φερανε? και το πληρωσα 550 :X
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

πολύ καλό το ν82 αλλά έχει κάποιες ελλείψεις που δεν υπήρχαν στο 4ετιας panasnicvs3 που είχα.

1. είναι δυνατόν την εποχή των καρτών με τα gb να έχει περιορισμό μνήμης 30 ημερών!

2.πρέπει κάθε φορά που το ανοίγω να φορτώνω το lightctrl δεν υπάρχει τρόπος να φορτώνει αυτόματα;

3. δεν μπορεί να φορτίσει από usb και άρα όταν το δουλεύεις σαν μοντεμ αδειάζει αμέσως.

 

1. Αυτό με ενοχλεί κι εμένα αρκετά. Επίσης θα ήθελα να μπορούσα τουλάχιστο να εξάγω τις καταχωρίσεις του μητρώου σε αρχείο κειμένου, αλλά ούτε αυτό γίνεται ούτε με επιπλέον εφαρμογή.

2. Γίνεται να φορτώνει αυτόματα. Πρέπει να εγκαταστήσεις είτε τον jbak taskman είτε το powerboot και να προσθέσεις στις λίστες τους όποια εφαρμογή θέλεις να ξεκινάει με το bootάρισμα. Εγώ χρησιμοποιώ το powerboot.

3. Θα μπορούσε να φορτίζει από τη usb, όντως είναι μια κάποια έλλειψη.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πως όχι, αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα να μιλάμε για hack, τώρα βγήκε η αναβάθμιση

 

Ανεπίσημο changelog:

 

 

2. Call ending bug fixed

 

δε φτιαχτηκε . σε εμενα τουλαχιστον το ξανακανε

Link to comment
Share on other sites

Μπα... 5 φορές με πήραν σήμερα και μόλις το έκλεισα δεν έδειχνε τίποτα άλλο εκτός από την αρχική οθόνη που ήμουν. Άλλες φορές έκανε 5-6 δευτερόλεπτα να φύγει...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

3. δεν μπορεί να φορτίσει από usb και άρα όταν το δουλεύεις σαν μοντεμ αδειάζει αμέσως.

υπάρχει καλώδιο ανταπτορας απο usb σε φορτιστή

αν δεν κανω λάθος 23 ευρω

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

Μπα... 5 φορές με πήραν σήμερα και μόλις το έκλεισα δεν έδειχνε τίποτα άλλο εκτός από την αρχική οθόνη που ήμουν. Άλλες φορές έκανε 5-6 δευτερόλεπτα να φύγει...

 

 

εγω οταν καλεσα καποιον, δεν απαντησε και το εκλεισα μου το εκανε.

οταν εκλεινα κληση που ειχα δεχθει δε μου το εκανε ετσι και αλλιως

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν καλεσα καποιον, δεν απαντησε και το εκλεισα μου το εκανε.

οταν εκλεινα κληση που ειχα δεχθει δε μου το εκανε ετσι και αλλιως

 

Σημερα οταν καλεσα καποιο νουμερο που ηταν κατειλημμένο μου παγωσε για λιγα δευτερολεπτα οταν εκλεισε η γραμμη.Ειχα ομως και το sygic ανοιχτο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το κινητο το εχω χακαρει εδω και 2 αναβαθμισεις firmware. στην προηγουμενη εκδοση του φιρμγουεαρ μιας και το κινητο μου ηταν ηδη χακαρισμενο, ολα δουλευαν ρολοι. οποτε να την κανω την αναβαθμιση?

η το κινητο θα "ξεχακαριστει" αμα την κανω?

 

επισης επειδη αν ποτε κανω φορματ θα τα χασω ολα και το κινητο θα ξαναγινει αχακαριστο, παιζει καποιος τροπος να κανω γκοστ τη μνημη κινητου και ετσι να το επαναφερω στην προηγουμενη χακαρισμενη κατασταση?

Link to comment
Share on other sites

εχω κ εγω το ιδιο προβλημα...

εκανα και την αναβαθμιση λογισμικου, αναβαθμισα κ τους χαρτες αλλα τιποτα...

μπορει καποιος να μας βοηθησει???

 

Billys_541 kai moralesn82 ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με τους χαρτες και αποτι μου ειπαν στο σερβις εφταιγε η ΣΙΜ επειδη ηταν παλια. Επισης φτιαχνει και χωρις να αλλαξεις ΣΙΜ αλλαζοντας μια ρυθμιση Εργαλεια>Ρυθμισεις>Γενικες>Εντοπισμος θεσης>Μεθοδοι εντοπ. θεσης>και απενεργοποιεις το βασει δικτυου¨

 

Σε εμενα δουλεψε κανονικα απο οταν το αλλαψα και σε αλλα 2 ατομα απο αλλο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...