Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κάλυμμα της οθόνης έχει 5 ευρώ και στο αλλάζουν επιτόπου.

 

που έχει τόσο;;:confused:

Σήμερα άλλαξα (μόνος μου) ένα και πλήρωσα για το ανταλλακτικό μόνο 12.90:worry::blink:

 

Το πήρα από εδώ... http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=155&p=7015&lstLanguages=gr

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα άλλαξα το προστατευτικό τζαμάκι στο Ν78 μου και ρώτησα και για το Ν82 και μου είπε οτι έχει 5 ευρώ. όχι και 13 ευρώ ένα πλαστικό κάλυμμα. Εγώ πήγα στο Nokia Shop Περιστερίου και έκανα την αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Το είδα, γι'αυτό ρωτάω. :) Δεν δείχνει πως την βάζουμε αλλά πόσο καλά προστατεύει απο αιχμηρά αντικείμενα.

 

Εδώ δείχνει :

 

κι εδώ :

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άλλαξα το προστατευτικό τζαμάκι στο Ν78 μου και ρώτησα και για το Ν82 και μου είπε οτι έχει 5 ευρώ. όχι και 13 ευρώ ένα πλαστικό κάλυμμα. Εγώ πήγα στο Nokia Shop Περιστερίου και έκανα την αλλαγή.

 

ακριβώς το ίδιο η Νοκια το έχει 5 ευρώ;;;:blink:

καλά δεν βαριέσαι...έκανα την δουλειά μου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου έσπασε το τζαμάκι και η οθόνη; Πως έγινε αυτό;

 

Όπως και νά'χει, βρες απο εδώ ποιο κατάστημα είναι κοντά σου, παρε τηλέφωνο και ρώτα αν έχουν ανταλλακτικό και πόσο.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για την θήκη invisibleSHIELD μπορεί να την βρει στο ebay http://cgi.ebay.co.uk/invisibleSHIELD-for-the-Nokia-N82_W0QQitemZ180303715663QQcmdZViewItem?hash=item180303715663&_trksid=p3286.m63.l1177

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Το είδα, γι'αυτό ρωτάω. :) Δεν δείχνει πως την βάζουμε αλλά πόσο καλά προστατεύει απο αιχμηρά αντικείμενα.

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο η οθόνη:wacko:!

τώρα το πως έγεινε μεγάλη πολυ μεγάλη ιστορία!!!:p

 

τον περασμενο σεπτεμβρη αλλαξα οθονη στο 7610 γιατι ειχε σπασει. σε nokia shop, κοστισε 70 ευρω. βιαστικα ομως. θα μπορουσα να τη βρω φθηνοτερα στο ebay.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

εδώ και ενα μήνα περίπου είμαι κι εγώ κάτοχος του Ν82. Πρίν 2-3 μέρες όμως άρχισα να παρατηρώ ότι όταν πραγματοποιώ ή δέχομαι κλήσεις το ακουστικό του κινητού κάνει ένα περίεργο θόρυβο, δεν ξέρω πως να το περιγράψω, σαν να είναι "μπουκομένο" ή μοιάζει με παραμόρφωση όπως εκείνη σε συμβατικά ηχεία όταν αυξηθεί η έντασή τους υπερβολικά. Δοκίμασα να το χαμηλώσω αλλά ο θόρυβος εμφανίζεται σε κάθε επίπεδο της έντασης. Δεν πρόκειται για θέμα σήματος αφού στην ανοιχτή ακρόαση δεν υπάρχει αυτός ο θόρυβος είτε με χαμηλό έιτε με δυνατό σήμα.

 

Σκέφτομαι να το παώ για service αλλά πρώτα θέλω να το "φυσήξω" προσεκτικά σε περίπτωση που η σκόνη δημιουργεί το προβλημα (αν και δεν τι νομίζω).

 

Η ερώτησή μου είναι αν έχει συμβέι σε κάποιον κάτι αντίστοιχο και πώς το αντιμετώπισε.

 

Ευχαριστώ.

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

Αν ρίξεις μια ματιά στο θέμα θα δεις πως δεν έχει παρατηρηθεί τέτοιο ελάττωμα στην συσκευή. Μήπως έπεσε νερό στο ακουστικό ή υγρασία γενικά? Πήγαινέ το στο service και πες πως δεν έκανες εσύ τίποτα. Λογικά θα στο φτιάξουν με την εγγύηση. :ninja:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έπεσε νερό στο ακουστικό ή υγρασία γενικά? Πήγαινέ το στο service και πες πως δεν έκανες εσύ τίποτα. Λογικά θα στο φτιάξουν με την εγγύηση. :ninja:

 

Η συσκευή "φυλάσσεται" σε θήκη από την πρώτη μέρα! Η εγγύηση το καλύπτει σίγουρα. Θα περιμένω μερικές μέρες και αν δεν υπάρχει καμιά εξέλιξη προς το καλύτερο θ' αναγκαστώ να το πάω για επισκευή :(

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

@morfeas-dsl- δωσε κανα λινκ απο που το αγορασες...απλα απιστευτο,παει η θηκη πλεον!!!

http://www.zagg.com/ απο εδω το αγορασα. ηρθε σε καμμια δεκαρια μερες απο τη στιγμη της παραγγελιας

 

δενει πανω στο κινητο τοσο καλα που δε φενεται πως φοραει κατι. ξαναλεω ομως πως με δυσκολεψε η εγκατασταση. πλενεις τα χερια σου ωστε να ειναι υγρα. ριχνεις το ειδικο σπρευ στη ζελατινα, και την εφαρμοζεις οπως νομιζεις ωστε να ταιριαζει τελεια. την αφηνεις καμμια ωρα να στεγνωσει ( 24 ωρες ελεγε μεσα αλλα σε μια ωρα ηταν οκ) και εισαι ετοιμος.

 

εχει και full body για το Ν82 αλλα διαλεξα μονο για οθονη μιας και νομιζω εχει σκληρο περιβλημα το κινητο, δε γρατσουνιζεται :)

Link to comment
Share on other sites

Το είδα, γι'αυτό ρωτάω. :) Δεν δείχνει πως την βάζουμε αλλά πόσο καλά προστατεύει απο αιχμηρά αντικείμενα.

 

πως μπαινει αυτο το πραγμα ρε παιδια?

μπαινει και μπροστα ή ειναι για την πισω πλευρα μονο?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν το πιάνει όλο πώς ανοίγεις το καπάκι πίσω αν χρειαστεί οεο;

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: xaxaxaxaxxoxoxoxoxox!!!! Πολυ καλη ερωτηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μην κολλατε σε αυτα! προφανως και θα διαχωριζεται. αλλωστε εκει που ενωνεται η μπαταρια ειναι το φλας. λετε να καλυπτουν και το φλας?!! τα εχουν σκεφτει :)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήρα τηλ στα ΝΟΚΙΑ ελευσίνας και μου είπαν πως η οθόνη κάνει 55 ευρω και όταν είπα αν αλάζουν όλοι την πρόσοψη μου είπαν πω όχι δεν αλάζουν όλα τα κομμάτια μόνο μερικά βλακείες δεν λένε?:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Πολλά nokia shop το λένε αυτό. Οτι το πλαϊνό μέρος με τα πλήκτρα δεν τους το δίνουν τα κεντρικά. Πάρε τηλέφωνο και σε άλλα και μάζεψε τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήρα τηλ στα ΝΟΚΙΑ ελευσίνας και μου είπαν πως η οθόνη κάνει 55 ευρω και όταν είπα αν αλάζουν όλοι την πρόσοψη μου είπαν πω όχι δεν αλάζουν όλα τα κομμάτια μόνο μερικά βλακείες δεν λένε?:)

 

Σωστα λενε.. Το κομματι της οθονης (οσον αφορα στην προσοψη), ειναι ξεχωριστο κομματι απο το υπολοιπο πληκτρολογιο. Τα κεντρικα πληκτρα και το κατω κομματι (που ειναι τα νουμερα) ειναι και αυτα 2 ξεχωριστα κομματια.

 

Το ιδιο και πισω φυσικα. Ειναι τι πορτακι της μπαταριας και το πανω κομματι γυρω απο την καμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εμενα σημερα το n 82 μου εκανε καποια κολπα περιεργα κ πηγα σε nokia shop στον πειραια ...ρωτησα και για την προσοψη κ μου ειπαν πως εχουν ολα τα κομματια ..εκτος απο το πλαει δλδ αλλαγη σε ολη την προσοψη γινετε μονο στα κεντρικα στην λεωφορο βουλιαγμενης κ πως στοιχιζει 50 ευρω..(αλλαξα το καπακι τις οθονης επειδη ειχε γρατζουνιες,ευτυχως μονο εκει κ το πειρα επι τοπο στοιχισε 13 ευρω) απλα χρειαζετε αποστολη στα κεντρικα κ δεν ξερει ποσο καιρο θα το κρατησουν γιατι εκει συνηθως αργουν ...δεν ρωρησα βεβαια αν γινετε να το πας εσυ στα κεντρικα αν δλδ την αλλαζουν επι τοπου (να το μετατρεψεις σε μαυρο δλδ ολο )

 

 

 

ααα και το προβλημα που μ εβγαλε σημερα ξαφνικα χωρις να του κανω τπτ ..απλα το ειχα στην τσεπη στη σχολη κ μωλις το εβγαλα ηταν με λευκη οθονη κ εγραφε νοκια ....το εκλεισα το ανοιηα κ παρατηρησα πως ενω δουλευει η οθονη δεν ανοιγει ..ειναι ανοικτο με μαυρη την οθονη...μετα απο κανα 2 λεπτα ανοιξε κανονικα...και επαναλαμβανε το ιδιο μια ανοιγε.....μια δεν ανοιγε καθολου ...και μια αργουσε να βγαλει την εισαγωγη pin ...ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗ MEMORY CARD και ηανα τα ιδια...

 

το αφησα στο Nokia shop στον πειραια για τεχνικο ελενχο.....

 

(στο nokia shop στο συνταγμα μου ειπαν πως θελει αλλαγη οθονης χα χα χα δεν εχουν ιδεα οι 2 κοπελες που βρηκα εκει....δε πεζει να ξαναπαω φυσικα..ενω τους ειπα πως ανοιγει μερικες φορες )

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΓΙΑΤΙΚ ΧΡΗΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΜΠΩ ΜΕΣΑ ΛΟΓΟ ΤΟΝ ΑΚΡΙΒΩΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΚΛΠΜ ΣΤΑ NOKIA ΚΑΙ ΠΕΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ.....Thanks

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια χτες και σημερα δεν μπορω να συνδεσω το κινητο με την usb στην λειτουργια μεταφορας δεδομενων..λεει οτι η καρτα μνημης χρησιμοποιειται απο αλλη εφαρμογη...παρ ολα αυτα εγω δεν βλεπω καμια εφαρμογη να τρεχει..ασε που εχω διαγραψει τις μισες μπας και ξεμπλοκαρει...
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα που τα έχεις να αποθηκεύονται;

Μήπως στη κάρτα; Αν ναι, αυτό φταίει.

Αλλιώς δοκίμασε αυτό.

Σβήστο, σύνδεσε το με το καλώδιο και άνοιξέ το.

Με το που θα μπει στην οθόνη αναμονής θα σε ρωτήσει σε τι κατάσταση λειτουργίας θέλεις να το συνδέσεις. Επέλεξε «Μεταφορά δεδομένων».

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...