Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To πρώτο πράγμα που εκανα όταν το αγόρασα το κινητό, ήταν να αλλαξω την κάρτα. Τις 2 μέρες που έμεινα με την γνήσια κάρτα της Nokia, βλαστήμισα την ώρα και την στιγμή...

 

Λίγο εκτός θέματος τώρα: Παιδιά, πως μπορώ να αυτοματοποιήσω να με ενημερώνει το κινητό πότε έχουν γενέθλια οι επαφές μου; Εχω περάσει τις ημερομηνίες στο σχετικό πεδίο στις επαφές, αλλά αυτό δεν ενημερώνει! Στα S.E. (που είχα χρόνια και ώρες - ώρες νοσταλγώ πάρα πολυ σε κάποια θέματα...) το εκανε αυτόματα! Στο Ν82 τι θέλει; Ρυθμίσεις; Κάποιο πρόγραμμα;

Σόρυ για το offtopic, αλλά έχω κολήσει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To πρώτο πράγμα που εκανα όταν το αγόρασα το κινητό, ήταν να αλλαξω την κάρτα. Τις 2 μέρες που έμεινα με την γνήσια κάρτα της Nokia, βλαστήμισα την ώρα και την στιγμή...

 

Λίγο εκτός θέματος τώρα: Παιδιά, πως μπορώ να αυτοματοποιήσω να με ενημερώνει το κινητό πότε έχουν γενέθλια οι επαφές μου; Εχω περάσει τις ημερομηνίες στο σχετικό πεδίο στις επαφές, αλλά αυτό δεν ενημερώνει! Στα S.E. (που είχα χρόνια και ώρες - ώρες νοσταλγώ πάρα πολυ σε κάποια θέματα...) το εκανε αυτόματα! Στο Ν82 τι θέλει; Ρυθμίσεις; Κάποιο πρόγραμμα;

Σόρυ για το offtopic, αλλά έχω κολήσει!

Ή θα περάσεις τα γενέθλια μέσα στο ημερολόγιο του κινητού και θα βάλεις να χτυπάει υπενθύμιση ή θα περάσεις στο Best Birthday το οποίο διαβάζει τα γενέθλια απο τις επαφές και τις περνάει μέσα στο πρόγραμμα. Για πιο πολλά ρώτα στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2 - Μέρος ΙΙ και το πρόγραμμα θα το βρεις στο xxxxxxxxx

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παίδες!Εχω ένα μικρο προβληματάκι και θα ήθελα τα φώτα σας,έχω εγκαταστήσει ένα java game το Real boxing 3D και όταν πάω να του κάνω αφαίρεση(unistall) είτε απο την διαχείριση εφαρμογών είτε απο το εικονίδιο του παιχνιδιού κατευθείαν πάει να ξεκινήσει την αφαίρεση και μετά από λίγο μου βγάζει ''η αφαίρεση απέτυχε'' τι να κάνω???Υπάρχει άλλος τρόπος να το σβήσω εκτός απο το να κάνω format???Επίσης άλλο ένα μικροπροβληματάκι που έχω είναι ότι όταν πατάω το κουμπί για να μπω στις επαφές κάνει 5-6 δευτερόλεπτα να τις ανοίξει,,,είναι φυσιολογικό αυτο???Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις και πάλι απεγκατάσταση μετά από επανεκκίνηση της συσκευής.

Αν δεν καταφέρεις και πάλι να το απεγκαταστήσεις, πες μου που το έχεις εγκαταστήσει, στη μνήμη της συσκευής ή στην επέκταση.

Όσο για τις επαφές, είναι λογικό να το κάνει την πρώτη φορά που πας να τις ανοίξεις μετά από εκκίνηση της συσκευής.

Αν καθυστερεί κάθε φορά που τις ανοίγεις δεν είναι λογικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επενεκκίνηση πολλές φορες και παρόλα αυτά πάλι δεν κάνει απεγκατάσταση στο παιχνίδι....Δεν υπάρχει άλλος τρόπος???

Τελικά οκ βρήκα την λύση,εγκατέστησα το παιχνίδι πάλι ''πάνω'' στην υπάρχουσα εγκατάσταση και μετά του έκανα αφαίραση κανονικότατα.....:)

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου που το έχεις εγκαταστήσει, στη μνήμη της συσκευής ή στην επέκταση;

Αν την έχεις στην επέκταση, τα πράγματα είναι απλά.

Θα βάλεις την κάρτα σε ένα card reader και θα βρεις το root Ε:\Private\102033E6\MIDlets\.

Αυτή είναι η θέση όπου βρίσκονται οι εφαρμογές JAVA. Εσύ απλά βρίσκεις τα αρχεία της και τα διαγράφεις.

 

Ξέχασα να σου πω πως θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει την προβολή των κρυφών αρχείων και φακέλων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@Takis_xr: δοκίμασε να ξαναεγκαταστήσεις το παιχνίδι που σου δημιουργεί πρόβλημα. Μάλιστα επιλέξε μνήμη διαφορετική από αυτή που το έχεις ήδη, π.χ. αν το έχεις στην κάρτα μνήμης, βάλτο στη μνήμη του τηλεφώνου. Όταν σε ρωτήσει επιλέξε αντικατάσταση. Εφόσον είναι Java, μετά θα σε ρωτήσει "Αντιγραφή δεδομένων εφαρμογής;". Επιλέξε "όχι". Αφού καταφέρεις να την εγκαταστήσεις με αυτόν τον τρόπο, μετά κάνε απεγκατάσταση.

 

Πολλές φορές με εφαρμογές Java το έκανα αυτό και βρήκα λύση. Δοκίμασέ το, δεν έχεις να χάσεις τίποτα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

μα το card reader που ειχε η συσκευασια της καρτας χρησιμοποιω κ κολλαει...τεσπα,θα δειξει.σε 6 πισι που τη δοκιμασα τα κολλησε κ τα 6!!!!!:lol:

 

Η κάρτα είχε μαζί στη συσκευασία card reader; Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο φίλε μου. Η συσκευασία είχε adaptor MicroSD σε SD! Άλλο πράγμα το card reader και αυτήτη στιγμή λίγα είναι αυτά που διαβάζουν τις κάρτες SDHC (το Πλαίσιο έχει της Transcend)...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα είχε μαζί στη συσκευασία card reader; Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο φίλε μου. Η συσκευασία είχε adaptor MicroSD σε SD! Άλλο πράγμα το card reader και αυτήτη στιγμή λίγα είναι αυτά που διαβάζουν τις κάρτες SDHC (το Πλαίσιο έχει της Transcend)...

 

οχι φιλε μου,ξερω πολυ καλα τι λεω.αν δεισ,δεν αναφερομαι στην εργοστασιακη μνημη αλλα σε μια microSD sandisk 8gb απ το e-shop που εχει μαζι card reader usb κ οχι adaptor;).ψαχτο λιγο να το δεις.

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου,ξερω πολυ καλα τι λεω.αν δεισ,δεν αναφερομαι στην εργοστασιακη μνημη αλλα σε μια microSD sandisk 8gb απ το e-shop που εχει μαζι card reader usb κ οχι adaptor;).ψαχτο λιγο να το δεις.

 

Ετσι ειναι φιλε μου ,εχουμε αγορασει αρκετοι το συγκεκριμενο πακετο

http://img161.imageshack.us/img161/88/sdsdqr8192e11mkc8.th.jpg

http://img161.imageshack.us/img161/9789/8gbmemorycardnokiajw5.th.jpg

Συγκεκριμενα ,λεγεται SanDisk MobileMate™ Micro Reader

http://www.sandisk.com/Products/Item(2540)-SDDR-121-A11M-SanDisk_MobileMate_Micro_Reader.aspx

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

για αυτην ακριβως μιλαγα κ εγω,thanks nervous:Oτεσπα,την πηγα απο κει που την πηρα,την ειδε το παληκαρακι,τη δοκιμασε,του τα κολλησε ολα κ την εστειλε αθηνα για αντικατασταση:lol:
Link to comment
Share on other sites

αν θυμαστε μερικοι, μου ειχε εμφανιστει καποια στιγμη μεχρι που εκανα αναβαθμιση ή φορματ, το εικονιδιο των θεματων στο μενου, χωρις να πηγαινω στις ρυθμισεις, ειχα ανεβασει και screenshot.

τωρα βλεποντας αυτο xxxxxxxxxxxx

θυμηθηκα οτι καποια στιγμη ειχα κανει κατι τετοιο για να δω τι κανει απο περιεργεια, μαλλον ετσι ειχε δημιουργηθει.

 

και δουλευει κανονικα, το δοκιμασα :)

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαστε μερικοι, μου ειχε εμφανιστει καποια στιγμη μεχρι που εκανα αναβαθμιση ή φορματ, το εικονιδιο των θεματων στο μενου, χωρις να πηγαινω στις ρυθμισεις, ειχα ανεβασει και screenshot.

τωρα βλεποντας αυτο xxxxxxxxxxxx

θυμηθηκα οτι καποια στιγμη ειχα κανει κατι τετοιο για να δω τι κανει απο περιεργεια, μαλλον ετσι ειχε δημιουργηθει.

 

και δουλευει κανονικα, το δοκιμασα :)

 

Μόλις το δοκίμασα κι εγώ και λειτουργεί μια χαρά :cool:

Ενδιαφέρον:rolleyes:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Στο βγαζει αυτο διοτι δεν αντεγραψες ολο το περιεχομενο της παλιας

καρτας στην καινουργια . Καποιες εγκαταστημενες εφαρμογες

στην παλια καρτα σου δημιουργουν το προβλημα...

Προφανως η συσκευη ψαχνει για εγκατεστημενες εφαρμογες

τις οποιες δεν τις βρησκει...

 

 

Αυτο μπορεις να το κανεις (αντιγραφη περιεχομενου)

εφοσων εχεις ενεργοποιησει

να φαινονται τα κρυφα αρχεια στο pc σου και στην

συνεχεια κανοντας copy το περιεχομενο της παλιας

στην καινουργια καρτα .

Η διαδιακασια γινεται ειτε μεσω συνδεσης του Ν82 ως μεσω αποθηκευσης

ειτε με card reader.

 

 

Τελικα σε αυτο το προβλημα,υπαρχει λυση?Στην διαχ.εφαρμογων ειναι ολες εγκατεστημενες.Σημειωση οτι στο παλιο Ν82(με την συγκεκριμενη καρτα) δεν ειχα αυτο το προβλημα.Επισης δεν εκανα αντιγραφη περιεχομενου.Περασα απο την αρχη αυτα που χρειαζομουνα μονο.

Υγ.Χρονια πολλα Μιχαλη.:)

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαστε μερικοι, μου ειχε εμφανιστει καποια στιγμη μεχρι που εκανα αναβαθμιση ή φορματ, το εικονιδιο των θεματων στο μενου, χωρις να πηγαινω στις ρυθμισεις, ειχα ανεβασει και screenshot.

τωρα βλεποντας αυτο xxxxxxxxxxxxxx

θυμηθηκα οτι καποια στιγμη ειχα κανει κατι τετοιο για να δω τι κανει απο περιεργεια, μαλλον ετσι ειχε δημιουργηθει.

 

και δουλευει κανονικα, το δοκιμασα :)

 

Μόλις το δοκίμασα κι εγώ και λειτουργεί μια χαρά :cool:

Ενδιαφέρον:rolleyes:

 

Να θυμίσω ότι αυτό γίνεται και με την εφαρμογή Themes Launcher.

Υπάρχει στα μαγαζάκια, αν και το εικονίδιο των θεμάτων που εμφανίζεται λέει "Themes" και όχι "Θέματα" που θα έπρεπε να είναι το σωστό όταν έχεις ενεργοποιημένη την ελληνική γλώσσα. ;)

 

Εννοείται βέβαια ότι το κολπάκι αυτό που μας μετέφερε ο Νίκος δουλεύει κανονικότατα. Και είναι και πανεύκολο. :)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Edit:

Yo nervous, χρόνια πολλά man. Ό,τι επιθυμείς. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα σε αυτο το προβλημα,υπαρχει λυση?Στην διαχ.εφαρμογων ειναι ολες εγκατεστημενες.Σημειωση οτι στο παλιο Ν82(με την συγκεκριμενη καρτα) δεν ειχα αυτο το προβλημα.Επισης δεν εκανα αντιγραφη περιεχομενου.Περασα απο την αρχη αυτα που χρειαζομουνα μονο.

Υγ.Χρονια πολλα Μιχαλη.:)

 

Θα προτεινα να αντιγραψεις το περιεχομενο της παλιας καρτας

στην νεα σημειωνοντας πρωτα τι εφαρμογες ειχες περασει

στην παλια ,ετσι ωστε να τις ξαναπερασεις στην νεα.

 

(Ευχαριστω,να'σαι καλα ! :O)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Βασικα 1 καρτα εχω ολη και ολη.:O

Την ειχα στο ασημι και τωρα,αφου της εκανα μορφοποιηση,την περασα στο μαυρο.Και περασα απο την αρχη καποιες εφαρμογες που ηθελα.

Ομως επειδη μου ειναι πολυ "βαρετο" να τα διαγραψω ολα(εχω την 8αρα και εχω πολλα τραγουδια και φωτογραφιες) υπαρχει καποια αλλη λυση στο να βρω ποιο πρρογραμμα δεν εχει εγκατασταθει σωστα και μου κανει την ζημια?

Link to comment
Share on other sites

Eαν υπαρχουν καποιες εφαρμογες που της ειχες και μετα την αλλαγη της καρτας χαθηκαν τοτε κανε ξανα εγκατασταση τα αρχεια .sis απο αυτες της εφαρμογες στο κινητο σου. Δεν μπορεις να κανεις κατι ποιο απλο. Καλυτερα διεγραψε τα ολα και μετα περασε τα απο την αρχη :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αφού είδα έναν καλό λογαριασμό αποφάσισα ότι πρέπει να το ψάξω. Διαβάζω emails από το κινητό αλλά από όταν έβαλα την υπηρεσία της voda με τα 3.5 ευρώ να μπαίνω ιντερνετ δεν δουλεύει το πρόγραμμα για κατέβασμα των emails αυτό που έχει το κινητό στον χώρο των μηνυμάτων (μάλλον τώρα νομίζω είναι μέσω wap ενώ πριν ήταν μέσω internet.vodafone.gr αλλά χρεωνόμουν κανονικά) Η ερώτησή μου είναι αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να δουλεύει και να κατεβάζει emails μέσω wap? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το νοκια ν82 ..super κινητο αλλα γιατι ρε παιδια εχι product code διαφορετικο απο αυτο που γραφει στη πρωτη σελιδα του ποστ δλδ εχι pr code 0558752 !!!

 

Ποιασ χωρας ειναι???? αα κ αναβαθμηση μπορω να του κανω??? κ να το αλλαξω γενικα..

 

 

(στα vista sto pc μου γμτ δεν δουλευει η αναβαθμηση εννοω βγαζει σφαλμα η νοκια στο nokia updater οταν το ανοιγεις) και τπτ ..πριν λιγο καιρο δεν ειχα προβλημα!!! συμβενει κ σε αλλους..thanks!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...