Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς το αντίθετο λέω εγώ!

Πως για κάποιους από εμάς, αυτή η συσκευή allinone είναι το Ν82.

Αν διαβάσεις ποιο προσεκτικά το post μου θα καταλάβεις… :)

 

all in1 ειναι το ν82??

 

all in1 για μενα ειναι μια συσκευη που θα εχει

 

1) κορυφαια καμερα,(ναιι)

 

2) ραδιοφωνο,(ναι)

 

3) κορυφαιο mp3 listening,με ποιοτητα αλλα και ενταση(οχι κορυφαιο)

 

μεγαλη αυτονομια σε λογικο μεγεθος,(δεν ειναι ασχημη η αυτονομια του )

 

4) μεγαλη ευδιακριτη οθονη καποιων εκατομμυριων χρωματων,(οχι και τοσο )

 

5) GPS που να κανει δουλεια

(βλ wm συσκευες και οχι symbian....και η πλοηγηση με αλλη συσκευη εκτος wm ,μονο για παιχνιδι μπορει να χρησιμοποιηθει και οχι για να κανεις την δουλεια σου!!!),

 

6) λειτουργικο σταθερο και αξιοπιστο που να μπορει να φορτωθει αφοβα και να μην γονατιζει το τηλ

(βλ wm και οχι symbian....)τουλαχιστον οχι στο Ν82 οπως ειναι τωρα...

 

7) πληθωρα εφαρμογων (υπαρχουν αλλα σε καμια περιπτωση τοσο εξειδικευμενες οσο των wm)

 

8)ποιοτητα κατασκευης (την εχει αλλα μην ξεχναμε οτι δεν εχει και τα πολλα κινητα μερη...ενα συρταρι εχει για το καπακι της καμερας)

 

9) ομορφια (σχετικο μιας και ειναι υποκειμενικο αυτο το θεμα)

 

10) λογικη τιμη...(διακαης ποθος καθε αγοραστη :lol: να παρει το τελειο προιον σε πολυ χαμηλη τιμη ;))

 

δεν ξερω πως θα ειναι το Ν82 μετα απο καποιες αναβαθμισεις,αλλα αυτην την στιγμη το κραταω στην ακρη να βρισκεται μονο και μονο για την κορυφαια καμερα του...αν υπηρχε κατι αλλο θα ειχε παρει δρομο ...

 

δεν εχει καταφερει ακομη να με κανει να τολμησω να αφησω το καιζερ μου στο σπιτι :cry::cry: και να φυγω μονο με αυτο :cry:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακριβώς το αντίθετο λέω εγώ!

Πως για κάποιους από εμάς, αυτή η συσκευή allinone είναι το Ν82.

Αν διαβάσεις ποιο προσεκτικά το post μου θα καταλάβεις… :)

+10000 μιλαμε για κινητα οχι για κουμουτσες που θες σακ βουαγιαζ για να τις μεταφερεις.......

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

..Χτες το βραδυ στην οθονη μου εμφανιστηκε ενα pixelaki..σαν σε εκεινο το σημειο να εχασε το χρωμα του-σαν να καταργηθηκε..καλυπτεται απο εγγυηση κατι τετοιο?μηπως με την επομενη αναβαθμιση διορθωθει?

Φίλε είναι καμένο pixel, δεν πρόκειται να διορθωθεί με αναβάθμιση.

Να το πας από εκεί που το πήρες και να απαιτήσεις να το καλύψει η εγγύηση!

Τις σαχλαμάρες του τύπου πρέπει να είναι πάνω από 3 pixel κλπ, άστα. Εν ανάγκη να κάνεις φασαρία!:mad:

 

Σου τα λέω αυτά διότι πριν 3,5 χρόνια είχα πάρει το 7610 (από Nokia Shop) το οποίο είχε ένα καμένο pixel, τη τρίτη μέρα το πήγα πίσω και ΑΠΑΙΤΗΣΑ ή αλλαγή συσκευής ή αλλαγή οθόνης στα πλαίσια της εγγύησης. Τελικά μου την άλλαξαν και δεν πλήρωσα απολύτως τίποτα!:D

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αφού ρε παιδιά είναι παντόφλα και δεν σας καλύπτει ούτε σαν δυνατότητες μην το παίρνεται..είναι πολύ απλό..δοκιμαστε το,δείτε το..δε σας υποχρεώνει κανείς να το αγοράσεται!περιμένετε μέχρι να βγει ένα κινητό που να είναι εμφανησιακα ωραίο και με τις δυνατότητες που ψάχνετε κ σε χαμηλή τιμή!!συγγνώμη κιόλας αλλά θα δε νομίζω να βρείτε σύντομα κάτι τέτοιο ειδικά στην ελλάδα!
Link to comment
Share on other sites

all in1 ειναι το ν82??

 

1) Την έχει (μέχρι στιγμής)

2) Συμφωνούμε

3) Εγώ νομίζω πως παίζει αρκετά δυνατά και με καλή ποιότητα, για τα γούστα μου

4) Θα μπορούσε να έχει λίγο μεγαλύτερη αλλά δεν είναι και μικρή, με καλύπτει απόλυτα και για browsing και για GPS

5) Το GPS κάνει μια χαρά τη δουλειά του, έχω το Sygic και με έχει βολέψει πολύ (Το προτιμώ από το να κρατάω μια αυτόνομη GPS συσκευή)

6) Μια χαρά αξιόπιστο είναι το λειτουργικό του Ν82, και δε το γονατίζει καθόλου! Είναι και πολύ γρήγορο

7) Συμφωνούμε, αλλά και πάλι αυτές των symbian καλύπτουν όλες τις ανάγκες μου

8) Συμφωνούμε

9) Προσωπικά το βρίσκω πολύ όμορφο :O

10) Για μένα που έδωσα 580 μετρητά για να το πάρω, μέχρι στιγμής μου φαίνονται λογικά (όχι δε τα βρίσκω στο δρόμο);) αφού καλύπτει όλες τις ανάγκες μου

 

Οπότε ναι, στα μάτια μου είναι μια all in one λύση το Ν82 αυτή τη στιγμή (όταν οι απαιτήσεις μου αλλάξουν και δε με καλύπτει θα πάρω κάτι άλλο, μέχρι τότε όμως: Ν82 is perfect):rolleyes:

 

Φιλικά..;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

all in1 ειναι το ν82??

 

4) μεγαλη ευδιακριτη οθονη καποιων εκατομμυριων χρωματων,(οχι και τοσο )

 

5) GPS που να κανει δουλεια

(βλ wm συσκευες και οχι symbian....και η πλοηγηση με αλλη συσκευη εκτος wm ,μονο για παιχνιδι μπορει να χρησιμοποιηθει και οχι για να κανεις την δουλεια σου!!!),

 

6) λειτουργικο σταθερο και αξιοπιστο που να μπορει να φορτωθει αφοβα και να μην γονατιζει το τηλ

(βλ wm και οχι symbian....)τουλαχιστον οχι στο Ν82 οπως ειναι τωρα...

 

7) πληθωρα εφαρμογων (υπαρχουν αλλα σε καμια περιπτωση τοσο εξειδικευμενες οσο των wm)

 

8)ποιοτητα κατασκευης (την εχει αλλα μην ξεχναμε οτι δεν εχει και τα πολλα κινητα μερη...ενα συρταρι εχει για το καπακι της καμερας

QUOTE]

 

Μαζι σου Δημητρη

Καλο.πολυ καλο το Ν82 αλλα..

και εξηγουμε για πλοηγηση π.χ..Εδω το Touch Cruise που εχω και προσπαθω να δω τι δειχνει η οθονη του στη πλοηγηση οταν ειμαι στο αυτοκινητο,το Ν82(που επισεις εχω)μια,ναι μονο μια φορα το δοκιμασα και δε το ξανακανω.Δε μπορει να οδηγεις κι να βγαζεις τα ματια σου προσπαθωντας να διακρινεις τι δειχνει μια τοσο μικρη οθονη,χωρια που οι χαρτες για συμπιαν ειναι ελειπεστατοι εκτος των μεγαλων αστικων κεντρων.Για το κεφι σου λοιπον σε πλοηγηση καλο ειναι,αλλα για απαιτησεις..αστο καλητερα!Επισεις η καμερα του,αν το παρουν μερικοι για τα 5ΜΡ αστο καλυτερα,και οποιοι ξερουν απο φωτογραφια καταλαβαινουν τι λεω.Για στιγμιοτυπα και να το εχεις παντου μαζι καλο ειναι,αλλα φωτογραφικη η ποσο μαλλον βιντεοκαμερα..no coments!Βεβαια απ τα κινητα με windows ειναι κλασεις ανωτερο γατι απλα σε αυτα η φωτογραφικη ειναι μονο για να υπαρχει.Για τη διαχειρηση αρχειων επισεις και εφαρμογες office τα symbian απεχουν απ τα windows.Οποτε δεν ειναι κ το all in one που θα τα αντικαταστειση ολα(καμερα βιντεο,GPS,office)απλα κανει πολλα πραγματα για κινητο,μερικα πολυ καλα,αλλα..δε παθει να ειναι κινητο και πρεπει να συγκρινετε με κινητα και οχι με εξειδικευμενες συσκευες πλοηγησης,φωτογραφιας κ.α.Χωρια που με πολυ λιγοτερα χρηματα βρισκεις κινητα(χωρις πλοηγηση βεβαια που δε μου λεει και πολλα το Ν82 οπως ειπα)που εχουν πιασει πιο καλα το νοημα της Φαν πλευρας με fullscreen wallpapers,animation στο μενου,μεγαλα γραμματα να μη δυσκολευεσαι καθολου να τα διακρινεις οταν εισαι στο δρομο και πολλα αλλα.Βεβαια η καμερα δε θα ειναι 5ΜΡ αλλα σας διαβεβαιο το πως θα φαινοντε στην οθονη του κινητου τα σναπσοτς(γιτι για τα σοβαρα ειπαμε ναι στη φωτογραφικη και τη βιντεοκαμερα)δεν εχει καμια σημασια!!Να μη παρεξηγηθουμε,και εγω Ν82 εχω,γνωμη λεω

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

http://nologo.sourceforge.net/jadgen.php?mcc=202

 

Μεταβείτε σε αυτήν την διεύθηνση μέσω του browser του Ν82 για να κατεβάσετε το NoLogo και να καταργήσετε το λογότυπο δικτύου,δοκιμασμένο σε Ν82(γιαυτό το βάζω εδώ);)

http://imageshack.gr/files/ro6ml320l7h4h5byhzar.jpghttp://imageshack.gr/files/zj1ydzobuuljc85ugdbg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος. Έχουμε δώσει κάποια χρήματα και αγοράσαμε ένα ρημαδο-κινητό γιατί το γουστάραμε και στο φινάλε δε θα δώσουμε και λογαριασμό σε κανέναν (εκτός αν το αγοράσαμε με κλεμμένα λεφτά και δεν το ξέρω).

Προσπαθούμε να βγάλουμε μια άκρη, ανταλλάσσοντας γνώμες και γνώσεις ο καθένας από την εμπειρία του. Μη μας το βγάζετε από τη μύτη.

 

Όποιος θέλει να βγάλει χολή για τις επιλογές των υπολοίπων, ας βγάλει τα απωθημένα του στους Διαξιφισμούς, όπου κάλλιστα μπορεί να ανοίξει ένα θέμα του τύπου: "Πόσο χάλια είναι το Ν82" ή "Τι κορόιδα είναι αυτοί που αγόρασαν το Ν82" και πολλά άλλα.

 

Θερμή παράκληση, ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΥΤΟ. :!:

Όχι γιατί θα θιχτούμε όσοι το έχουμε αγοράσει (έχω ξαναπεί ότι δε θεωρώ το thread αυτό ως "τόπο λατρείας" του Ν82), αλλά γιατί χαλάει ο ειρμός και ο σκοπός του thread. ;)

 

Εδώ το μόνο που θα καταφέρετε είναι να κριθούν τα posts σας ως offtopic.

 

Πάντα φιλικά (αλλά όχι για πολύ ακόμα, και η υπομονή έχει τα όριά της). :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος. Έχουμε δώσει κάποια χρήματα και αγοράσαμε ένα ρημαδο-κινητό γιατί το γουστάραμε και στο φινάλε δε θα δώσουμε και λογαριασμό σε κανέναν (εκτός αν το αγοράσαμε με κλεμμένα λεφτά και δεν το ξέρω).

Προσπαθούμε να βγάλουμε μια άκρη, ανταλλάσσοντας γνώμες και γνώσεις ο καθένας από την εμπειρία του. Μη μας το βγάζετε από τη μύτη.

 

Όποιος θέλει να βγάλει χολή για τις επιλογές των υπολοίπων, ας βγάλει τα απωθημένα του στους Διαξιφισμούς, όπου κάλλιστα μπορεί να ανοίξει ένα θέμα του τύπου: "Πόσο χάλια είναι το Ν82" ή "Τι κορόιδα είναι αυτοί που αγόρασαν το Ν82" και πολλά άλλα.

 

Θερμή παράκληση, ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΥΤΟ. :!:

Όχι γιατί θα θιχτούμε όσοι το έχουμε αγοράσει (έχω ξαναπεί ότι δε θεωρώ το thread αυτό ως "τόπο λατρείας" του Ν82), αλλά γιατί χαλάει ο ειρμός και ο σκοπός του thread. ;)

 

Εδώ το μόνο που θα καταφέρετε είναι να κριθούν τα posts σας ως offtopic.

 

Πάντα φιλικά (αλλά όχι για πολύ ακόμα, και η υπομονή έχει τα όριά της). :)

 

Συμφωνώ απόλυτα και επαυξάνω,επιστρέφοντας στα του Ν82 βρήκα ένα bug εδώ και λίγες μέρες(έχει αναφερθεί και σε ξένο forum)

http://imageshack.gr/files/osw9yysdtruoxr6d1u0h.jpghttp://imageshack.gr/files/zvgyep4im067ihmph1qb.jpg

Μια έτσι μετά γιουβέτσι τα εικονίδια,και με ενοχλεί:mad: και όχι:confused:,πάντως όταν του κάνω επανεκκίνηση μένουν μεγάλα τα εικονίδια.......:confused:

Τι να πω......

Link to comment
Share on other sites

+1 στο ποστ του Πανου..

@rortropol,δεν το εχω δει ποτε αυτο. Σε ποιεσ περιπτωσεισ συμβαινει? Δοκιμασε και καποιο θεμα με αλλα εικονιδια..περιεργο.

 

Ποστ απο το Ν82 :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος. Έχουμε δώσει κάποια χρήματα και αγοράσαμε ένα ρημαδο-κινητό γιατί το γουστάραμε και στο φινάλε δε θα δώσουμε και λογαριασμό σε κανέναν (εκτός αν το αγοράσαμε με κλεμμένα λεφτά και δεν το ξέρω).

Προσπαθούμε να βγάλουμε μια άκρη, ανταλλάσσοντας γνώμες και γνώσεις ο καθένας από την εμπειρία του. Μη μας το βγάζετε από τη μύτη.

 

Όποιος θέλει να βγάλει χολή για τις επιλογές των υπολοίπων, ας βγάλει τα απωθημένα του στους Διαξιφισμούς, όπου κάλλιστα μπορεί να ανοίξει ένα θέμα του τύπου: "Πόσο χάλια είναι το Ν82" ή "Τι κορόιδα είναι αυτοί που αγόρασαν το Ν82" και πολλά άλλα.

 

Θερμή παράκληση, ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΥΤΟ. :!:

Όχι γιατί θα θιχτούμε όσοι το έχουμε αγοράσει (έχω ξαναπεί ότι δε θεωρώ το thread αυτό ως "τόπο λατρείας" του Ν82), αλλά γιατί χαλάει ο ειρμός και ο σκοπός του thread. ;)

 

Εδώ το μόνο που θα καταφέρετε είναι να κριθούν τα posts σας ως offtopic.

 

Πάντα φιλικά (αλλά όχι για πολύ ακόμα, και η υπομονή έχει τα όριά της). :)

+1!!! Ουφ πια...

 

Υπάρχει διαφορά στην εποικοδομητική κριτική και στη δεικτική κριτική...

 

:)

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

+1 στο ποστ του Πανου..

@rortropol,δεν το εχω δει ποτε αυτο. Σε ποιεσ περιπτωσεισ συμβαινει? Δοκιμασε και καποιο θεμα με αλλα εικονιδια..περιεργο.

 

Ποστ απο το Ν82 :p

 

Πάντα με τα δικά του εικονίδια(default) έχει συμβεί με διαφορετικά θέματα(4 εώς τώρα) και κάποιες φορές που το έκλεινα,όταν το άνοιγα πάλι ήταν με μικρά εικονίδια και το μεγάλο "Μενού",και άλλες φορές χωρίς αυτό με μεγάλα εικονίδια όμως,αποφεύγω τα θέματα με αλλαγμένα εικονίδια διότι δεν συμφωνούν με τα αισθητικά μου κριτήρια στις περισσότερες περιπτώσεις και δέχομαι τα εικονίδια της ΝΟΚΙΑ ως καλοσχεδιασμένα τουλάχιστον.

Το bug αυτό το διάβασα προ μηνός και σε ξένο forum.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..εχω το τηλεφωνο 1 βδομαδα τωρα..εχω απογοητευτει και λυπαμαι ειλικρινα για τα χρηματα που εδωσα..στη μια εβδομαδα εχω κανει 3 φορματ σε τηλεφωνο και καρτα μνημης επειδη κολλαγε..και αυτο ας πουμε οτι οφειλεται στο χρηστη..εχθες μου καηκε ενα πιξελ στην οθονη και σημερα χαλασε το card reader του κινητου..θα φυγει αναγκαστικα εξωτερικο για να επισκευαστει,χωρις να ξερω αν καλυπτει η εγγυηση κατι τετοιο..οκ,ωραιο το gps,καλη η καμερα,παιρνει sofware αρκετο απο hardware με απογοητευσε εντελως..αυτη ηταν η αποψη και η δικη μου εμπειρια..ελπιζω τουλαχιστον να μην μου ριξουν φταίξιμο και πληρωσω κιολας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά, όσα θέματα έχω δοκιμάσει με καινούργια εικονίδια, πάντα καταλήγω να τα απεγκαθιστώ γιατί κυρίως με αποπροσανατολίζουν και καταλήγω στα αντίστοιχα με τα default εικονίδια, όταν μπορώ να επιλέξω. Παρεμπιπτόντως, δείτε τα θέματα που ποστάρισε προχτές ο nervous στο thread των θεμάτων, είναι πολύ όμορφα. Ιδίως τα ανοικτόχρωμα δίνουν μια κάπως καλύτερη φωτεινότητα στο Ν82.

 

==========================================================================

 

Έχει δοκιμάσει κανείς σας κάποιο στέρεο BT με το Ν82????

Ποιο μου προτείνετε??? Θα πεταχτώ Θεσ/νίκη αύριο και αν βρω κάτι ή στο πλαίσιο ή κάπου αλλού σκέφτομαι να αγοράσω κάτι.

 

Έχω ρωτήσει και στο ανάλογο thread, αλλά ρωτάω εδώ γιατί έχω ακούσει για ασυμβατότητες με τη σειρά Nseries ακόμα και κάποιων ακουστικών της Nokia (π.χ. το καινούργιο BH903, το παλιότερο HS-12W κλπ). Παίζει κάτι τέτοιο???

 

Δε με ενδιαφέρει ντε και καλά η οθόνη, αλλά η καλή ποιότητα ήχου, (αν γίνεται) μηδενικές αποσυνδέσεις και η δυνατότητα να βάλω δικά μου ακουστικά. Προφανώς τα θέλω για μουσική.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα ηχεια του ειναι δυνατα και καθαρα; Ειναι σαν του N93; Εχει θυρα jack; Καλα ακουστικα; Απο μπασο τι λεει;

 

Το βρηκα στην Wind στα 524 ευρω. Καλα δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Τα ηχεια του ειναι δυνατα και καθαρα; Ειναι σαν του N93; Εχει θυρα jack; Καλα ακουστικα; Απο μπασο τι λεει;

 

Το βρηκα στην Wind στα 524 ευρω. Καλα δεν ειναι;

 

 

Δεν ξέρω πώς συγκρίνονται τα ηχεία του με αυτά του Ν93, πάντως από μπάσα (στα ηχεία πάντα) δε λέει και πολλά πράγματα.

Από τα ακουστικά έχει ισορροπημένο και αξιοπρεπέστατο ήχο, αρκετά πρίμα και καλά μπάσα. Εμένα προσωπικά μου αρέσει, είναι ιδιαίτερα ευχάριστη η διαδικασία ακρόασης της μουσικής. Το equalizer του, όπως ξαναέγραψα, αρκετά δραστικό.

Έχει θύρα minijack 3,5mm, που σημαίνει ότι μπορείς να βάλεις κανονικά ακουστικά, ακόμα και χωρίς handsfree. Η επικοινωνία με τον υπολογιστή γίνεται από ξεχωριστή θύρα microUSB.

 

Η τιμή στην οποία το βρήκες είναι πάρα πολύ καλή.

Αρκεί να βεβαιωθείς ότι πρόκειται για τηλέφωνο που προορίζεται, αν όχι για την ελληνική αγορά, τουλάχιστον για την ευρωπαϊκή, ώστε να έχεις εγγύηση στο hardware. Αν σε ενδιαφέρει να είναι οπσωδήποτε "ελληνικό", τότε δες να έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιό του και να έχει ως product code το 0551523 (αυτό το τελευταίο το γράφει στην πλακέτα του τηλεφώνου, κάτω από τη μπαταρία).

Πρόσεξε την Wind, έχει αμαρτωλό παρελθόν στο συγκριμένο θέμα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει πολυ ο μουσικος τομεας, θα μεινω ικανοποιημενος; Θελω να το χρησιμοποιω και ως Mp3 player. Απο αυτονομια πως παει;
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει πολυ ο μουσικος τομεας, θα μεινω ικανοποιημενος; Θελω να το χρησιμοποιω και ως Mp3 player. Απο αυτονομια πως παει;

 

Δεν πρόκειται να αντικαταστήσει ένα mp3 player της ποιότητας ενός iPod, αλλά αν σου λέει κάτι αυτό, εγώ ευχαρίστως αφήνω το Creative Zen V Plus 4GB μου στο σπίτι, προκειμένου να ακούσω τη μουσική μου από το Ν82.

 

Αν χρησιμοποιείς όλες τις ενεργοβόρες δυνατότητές του, όπως WiFi, GPS, κάμερα με Xenon flash, τότε δεν έχει και πάρα πολύ καλή αυτονομία (καμία σχέση πάντως με το "απλό" Ν95, το οποίο έχει από τις πιο μικρές μπαταρίες, με δεδομένο τις ανάγκες του σε ενέργεια).

Με πιο συνετή χρήση έχει αρκετά καλή αυτονομία.

 

Πάντως, αν θέλεις να ακούς μουσική, καλό είναι να σκεφτείς μια δεύτερη μπαταρία (και φυσικά μια μεγαλύτερη κάρτα, π.χ. 6 ή 8GB). Εγώ προσωπικά αυτό θα κάνω. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο εκει που θα το παρω μου λεει ο τυπος οτι δεν το εχουν παρει ακομα οι προμηθευτες και οτι εχει κυκλοφορησει μονο στις μεγαλες αλυσιδες αληθευει η μου π@π@ριες?εχεις κανεις φιλος μαγαζι με κινητα που να μην εναι franchise να μου λυσει την απορια?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει για το auto rotation και το nokmote στο ν82? γιατι δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα καλά τι παίζει.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος. Έχουμε δώσει κάποια χρήματα και αγοράσαμε ένα ρημαδο-κινητό γιατί το γουστάραμε και στο φινάλε δε θα δώσουμε και λογαριασμό σε κανέναν (εκτός αν το αγοράσαμε με κλεμμένα λεφτά και δεν το ξέρω).

Προσπαθούμε να βγάλουμε μια άκρη, ανταλλάσσοντας γνώμες και γνώσεις ο καθένας από την εμπειρία του. Μη μας το βγάζετε από τη μύτη.

 

Όποιος θέλει να βγάλει χολή για τις επιλογές των υπολοίπων, ας βγάλει τα απωθημένα του στους Διαξιφισμούς, όπου κάλλιστα μπορεί να ανοίξει ένα θέμα του τύπου: "Πόσο χάλια είναι το Ν82" ή "Τι κορόιδα είναι αυτοί που αγόρασαν το Ν82" και πολλά άλλα.

 

Θερμή παράκληση, ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΥΤΟ. :!:

Όχι γιατί θα θιχτούμε όσοι το έχουμε αγοράσει (έχω ξαναπεί ότι δε θεωρώ το thread αυτό ως "τόπο λατρείας" του Ν82), αλλά γιατί χαλάει ο ειρμός και ο σκοπός του thread. ;)

 

Εδώ το μόνο που θα καταφέρετε είναι να κριθούν τα posts σας ως offtopic.

 

Πάντα φιλικά (αλλά όχι για πολύ ακόμα, και η υπομονή έχει τα όριά της). :)

 

Απορο γιατι η φασαρια;;Γνωμη ειπα και εγω οπως και πολοι αλλοι και 2 λογια απ την εμπειρια μου,γιατι αρπαχτηκες τοσο;Εκτος αν δε μετραει η γνωμη οσων δε συμφωνουν οτι το κινητο ειναι τελειο(και ας το εχουν και λενε την εμπειρια τους πανω σε 2-3 βασικα του τηλεφωνου,η...εκτος και αν πραγματι εδω ειναι(απο μερικους)τοπος λατρειας και καθε αλλη αποψη..περιτη!!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς σας κάποιο στέρεο BT με το Ν82????

Ποιο μου προτείνετε??? Θα πεταχτώ Θεσ/νίκη αύριο και αν βρω κάτι ή στο πλαίσιο ή κάπου αλλού σκέφτομαι να αγοράσω κάτι.

 

Έχω ρωτήσει και στο ανάλογο thread, αλλά ρωτάω εδώ γιατί έχω ακούσει για ασυμβατότητες με τη σειρά Nseries ακόμα και κάποιων ακουστικών της Nokia (π.χ. το καινούργιο BH903, το παλιότερο HS-12W κλπ). Παίζει κάτι τέτοιο???

 

Δε με ενδιαφέρει ντε και καλά η οθόνη, αλλά η καλή ποιότητα ήχου, (αν γίνεται) μηδενικές αποσυνδέσεις και η δυνατότητα να βάλω δικά μου ακουστικά. Προφανώς τα θέλω για μουσική.

 

Έχω δοκιμάσει το stereo bluetooth BH-500 στο Ν82 και λειτουργεί άψογα. Η ένταση του ακουστικού είναι αυτόνομη (αυτό σημαίνει οτι είτε το έχεις τέρμα κλειστό είτε τέρμα ανοιχτό το volume στο Ν82, αποδίδει το ίδιο) και διαθέτει πολύ δυνατότερη ένταση απο αυτή που βγάζει το Ν82 απο την θύρα του.

 

Το BH-500, το έχω δοκιμάσει με πάρα πολλά A2DP μοντέλα και συνεργάστηκε με όλα άψογα. Δεν υπήρξε ποτέ αποσύνδεση ενώ και η αυτονομία του είναι κάτι παραπάνω απο ικανοποιητική.

 

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει για το auto rotation και το nokmote στο ν82? γιατι δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα καλά τι παίζει.

Τι σε μπερδεύει…;:O

  • Μέσω του Rotate Me περιστρέφεται η οθόνη από κάθετη σε οριζόντια διεύθυνση ανάλογα με το πώς κρατάς τη συσκευή. Δες βίντεο.
  • Μέσω του Nokmote μπορείς ναεκτελείς τις λειτουργίες του πολυπλήκτρου (d-pad) κινώντας απλώς το κινητό προς διάφορες κατευθύνσεις. Δες βίντεο.

 

Και οι δύο αυτές εφαρμογές εκμεταλλεύονται το ενσωματωμένο accelerometer του Ν95, Ν82 κλπ.

 

Edit: Για να λειτουργήσουν θα πρέπει να έχει εγκατασταθεί πριν το N95 Accelerometer Plugin.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...