Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το touch μπορω να κατεβασω κανενα ειδος messengeR?

Palringo Instant Messenger. Κατεβασε το ειτε απο τo touch sto application store η απο το itunes. Μη το κατεβασεις απο το safari

Link to comment
Share on other sites

H πιο καινουργια εκδοση τι παραπανω προσφερει απο τις προηγουμενες?

Το messenger einai free? Πηγα να το κατεβασω και μου εμφανισε το μηνυμα "Υοur account is only valid for purchases in the greek iTunes store" Τι εννοει???????? Βοηθειαααα...

 

Τελικα καταφερα να το εγκαταστησω....αλλα δεν μπορω με τιποτα να φτιαξω account.. μπορω να εχω κανονικα τις επαφες που εχω στο hotmail?

Link to comment
Share on other sites

H πιο καινουργια εκδοση τι παραπανω προσφερει απο τις προηγουμενες?

Το messenger einai free? Πηγα να το κατεβασω και μου εμφανισε το μηνυμα "Υοur account is only valid for purchases in the greek iTunes store" Τι εννοει???????? Βοηθειαααα...

 

Τελικα καταφερα να το εγκαταστησω....αλλα δεν μπορω με τιποτα να φτιαξω account.. μπορω να εχω κανονικα τις επαφες που εχω στο hotmail?

Που δε μπορεις να φτιαξεις account? Στο palringo or sto itunes?

Link to comment
Share on other sites

Στο palringo..

Σε αυτο μπορεις να εχεις τις επαφες του hotmail?

Ναι βεβαια μπορεις. Ψαξε λιγο στα settings και θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

αυτο εδω

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977613&product=1095323

 

ειναι αυτο που αναφερετε εδω ως τελευταια εκδοση (firmware) ? Και αν ναι, χρειαζεται να προσεξω κατι πανω στο κουτι πριν το αγορασω ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

αυτο εδω

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977613&product=1095323

 

ειναι αυτο που αναφερετε εδω ως τελευταια εκδοση (firmware) ? Και αν ναι, χρειαζεται να προσεξω κατι πανω στο κουτι πριν το αγορασω ?

Κατά πάσα πιθανότητα θα έχει το τελευταίο (2.0.x), αλλά υπάρχει η πιθανότητα να έχει και το 1.1.4. Δεν ξέρω πως μπορείς να το ανακαλύψεις από τη συσκευασία.

 

Υπ'όψιν, την Τρίτη 9/9 ανακοινώνονται τα νέα, οπότε αν δεν το βιάζεσαι μήπως να περιμένεις;

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα θα έχει το τελευταίο (2.0.x), αλλά υπάρχει η πιθανότητα να έχει και το 1.1.4. Δεν ξέρω πως μπορείς να το ανακαλύψεις από τη συσκευασία.

 

To description εκει στο Πλαισιο λεει "new software", μηπως αυτο εχει να κανει με το 2.0.x που λες ?

 

Υπ'όψιν, την Τρίτη 9/9 ανακοινώνονται τα νέα, οπότε αν δεν το βιάζεσαι μήπως να περιμένεις;

 

Αχα! Οχι, δεν το βιαζομαι οποτε φυσικα και μπορω να περιμενω. Οταν λες "νεα" ?? Εχεις καποιο link να μου δωσεις να διαβασω για τις αλλαγες κτλ κτλ ?

 

Σ'ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

To description εκει στο Πλαισιο λεει "new software", μηπως αυτο εχει να κανει με το 2.0.x που λες ?

 

 

 

Αχα! Οχι, δεν το βιαζομαι οποτε φυσικα και μπορω να περιμενω. Οταν λες "νεα" ?? Εχεις καποιο link να μου δωσεις να διαβασω για τις αλλαγες κτλ κτλ ?

 

Σ'ευχαριστω! :)

Δύο "new software" έχει βγάλει, το Φεβρουάριο (1.1.2) και αρχές Ιουλίου (2.0). Μετά του Φεβρουαρίου, όλα τα site γράφανε "με το νέο software" οπότε δεν ξέρω ποιό εννοούν. Από 1.1.2 πας δωρεάν σε 1.1.3/4/5. Από 2.0 πας δωρεάν σε 2.0.1 και 2.0.2. Αφού λέει νέο software, σίγουρα έχει την 1.1.2 ή κάποια πιο νεώτερη. Το κόστος αναβάθμισης σε 2.0 είναι νομίζω 10 Ε, το κάνεις από το σπίτι σου όποτε και αν θες, αλλά απαιτεί πιστωτική.

Τώρα, πως μπορείς να βρεις τι έχει από τη συσκευασία. Αν δεις το serial number που είναι τυπωμένο και στο εξωτερικό της, το 4ο και το 5ο ψηφίο λένε την εβδομάδα παραγωγής. Αν το νούμερο αυτό είναι μικρότερο του 29, τότε δεν υπάρχει καμμία περίπτωση να έχει το 2.0. Αν έχει 34-35 και πάνω, δλδ μέσα στον Αύγουστο, τότε θα έχει σίγουρα τη 2.0.x.

 

Κάθε Σεπτέμβριο η Apple ανανεώνει όλη τη σειρά των iPods της. Άλλες φορές οι αλλαγές είναι μικρές, άλλοτε μεγάλες, άλλοτε ανακοινώνει και τελείως νέα προϊόντα όπως έκανε πέρυσι με το touch. Φέτος η ανακοίνωση θα γίνει στις 9/9 και μέχρι τότε κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά τι θα παρουσιαστεί.

 

Υπολόγισε πάντως ότι στην καλύτερη, τα νέα μοντέλα θα έρθουν εδώ στο τέλος του μήνα. Παρ'όλα αυτά, δε βλάπτει να περιμένεις 6 μέρες μέχρι την Τρίτη, και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα ότι από τις σημαντικότερες αλλαγές στο touch θα είναι

α. η τιμή (σε σχέση με τη χωρητικότητα)

β. το ότι θα έχει πλήκτρα πάνω του για τη ρύθμιση της έντασης του ήχου (που ο θεός και ο Jobs μόνο ξέρουν γιατί απουσίαζαν από την 1η έκδοση).

γ. το σχήμα του θα μοιάζει με αυτό του νέου iPhone (δηλαδή θα είναι πιο καμπυλωτό πίσω).

 

Φυσικά ίσως οι φήμες αυτές να μην επιβεβαιωθούν, αλλά, κατά τη γνώμη μου, και μόνο το β. να ισχύσει, θα αξίζει να περιμένεις!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα ότι από τις σημαντικότερες αλλαγές στο touch θα είναι

α. η τιμή (σε σχέση με τη χωρητικότητα)

β. το ότι θα έχει πλήκτρα πάνω του για τη ρύθμιση της έντασης του ήχου (που ο θεός και ο Jobs μόνο ξέρουν γιατί απουσίαζαν από την 1η έκδοση).

γ. το σχήμα του θα μοιάζει με αυτό του νέου iPhone (δηλαδή θα είναι πιο καμπυλωτό πίσω).

 

Φυσικά ίσως οι φήμες αυτές να μην επιβεβαιωθούν, αλλά, κατά τη γνώμη μου, και μόνο το β. να ισχύσει, θα αξίζει να περιμένεις!

 

Χμμ...παντως, αν ανακοινωθει στις 9/9 οπως ειπες, μαλλον θ'αργησουμε να το δουμε εδω στην Ελλαδα, ετσι δεν ειναι ? Θα ερθει αμεσα ?

Link to comment
Share on other sites

Το 2005 είχαν αργήσει ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ πολύ (αλλά ο Παπασωτηρίου τα είχε φέρει σε 10 μέρες μέσα).

Το 2006 είχαν έρθει μέσα προς τέλη Οκτώβρη (αλλά ο Παπασωτηρίου άργησε).

Πέρσι είχαν έρθει αρχές Οκτώβρη.

 

Κανά μήνα πάντως μέσες άκρες, δεν τον γλυτώνεις.

Link to comment
Share on other sites

paidia prota signomi pou grafo greekenglish Alla eimai apo to iPod touch pou opos kserete den ipoostirizei ellinika...loipon..ego tha ksanaepanalavo tn erotisi m..apo mporo na vro to installer you iphone gia to iPod epeigontos voithia!!!! Kai kati allo efarmoges gia to iPod apo pou allou extos apo apple store???
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας!

 

σημερα αγορασα ενα touch 16gb απο πλαισιο το οποιο ειχε την 1.1.2:blink:

το αναβαθμισα στην 1.1.5 αλλα δεν ειδα καμια διαφορα,ας πουμε,ηθελα το maps κτλ... αλλα δεν τα εχει ουτε η 1.1.5 τελικα...

μιας και δεν χρησιμοποιω πιστωτικες για να αναβαθμισω σε 2.0.0,μονοδρομος ειναι το jailbreak?

 

επισης δεν μπορω να βαλω φωτογραφιες μεσα:ninja: στο itunes εχει music, movies, tv shows, podcasts, radio αλλα πουθενα pictures...

πως γινεται?????

και αλλη μια newbie ερωτηση,μπορω να διαγραψω αρχεια απευθειας απο το touch?

 

thank u all:cool:

Link to comment
Share on other sites

file ego exo to touch me 1.4.1 kai exei maps kathos kai kathe extra!! Oso gia tis foto des to theme me to iTunes pou exeis ...oso gia to delete apo to touch den ginete
Link to comment
Share on other sites

To iPod τρέχει firmware 2.0 και πάνω;

Αν ναι, στην καρτελίτσα Applications που εμφανίζεται όταν συνδέεις το iPod, έχεις επιλέξει ποιές θες να συγχρονίζει;

Link to comment
Share on other sites

Α, γι'αυτό. Χρειάζεται να έχεις 2.0 και πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Στα Notes που εχει, κατι που για μενα ειναι αρκετα σημαντικο, μπορεις να καταχωρεις "οσο" κειμενο θελεις ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...