Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ ρωτάμε για το nano?
όχι, εδώ είναι για iPod Touch

 

Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανείς... εαν έχει δυνατό ήχο. Έχω πρόβλημα ακοής και ακούω πολύ χαμηλά.

Επίσης αυτό με το ράδιο αναμένεται να βγεί κάποτε.. σύντομα ας πούμε? :)

 

κοίτα, και να ρωτήσεις δεν θα βγάλεις άκρη επειδή το θέμα είναι υποκειμενικό, ειδικά όταν λες ότι έχεις πρόβλημα στην ακοή...

 

Θα σου πρότεινα να πας σε ένα κατάστημα πλαίσιο ή multirama κρατόντας τα δικά σου ακουστικά και να δοκιμάσεις live τη συσκευή... Επίσης αν είσαι Αθήνα μπορείς να πας και στο FNAC του Mall που έχουν συσκευές με μουσική περασμένη μέσα...;)

 

μπηκα στο site της apple, μπορω να το παραγγειλω απο εκει?

 

σίγουρα όχι!!! περίμενε να έρθει στα εδώ καταστήματα...!!!

Edited by mantsag1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλή η συμβουλή σου mantsag1, σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

ναι, αλλά όχι ακόμα στη χώρα μας...!!! θα σου έλεγα να περιμένεις κανά μήνα ακόμα πριν αγοράσεις κατι απο την Apple..!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα ακουστικά θα είναι οπως το iPhone.

 

Το iPod touch 4gen θα έχει 256 ram γιατί 512 όπως το iPhone 4

 

μικρότερη κάμερα.

 

Και δεν θα έχει τεχνολογια ips στην οθόνη.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά όχι ακόμα στη χώρα μας...!!! θα σου έλεγα να περιμένεις κανά μήνα ακόμα πριν αγοράσεις κατι απο την Apple..!!!;)

 

Γιατί όμως το βλέπω ότι πωλείται στα ελληνικά καταστήματα online? Ψάχνω στο skroutz για ipod nano 5th Gen και το έχει προς πώληση!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.

Αν καίγεσαι, πάρε το από το eBay, εγώ το βρήκα σφραγισμένο από US.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.

Αν καίγεσαι, πάρε το από το eBay, εγώ το βρήκα σφραγισμένο από US.

 

Και με την εγγύηση τι κάνεις? Το πας στην Apple? Αφού απο όσο ξέρω δεν δίνουν απόδειξη...! Διόρθωσέ με εαν κάνω λάθος please -θα ήθελα να μάθω-

Link to comment
Share on other sites

Και με την εγγύηση τι κάνεις? Το πας στην Apple? Αφού απο όσο ξέρω δεν δίνουν απόδειξη...! Διόρθωσέ με εαν κάνω λάθος please -θα ήθελα να μάθω-

 

για να είσαι σίγουρη καλύτερα να περιμένεις να έρθει εδώ!!! πιστεύω τέλη Σεπτεμβρίου θα είναι εδώ!!!!;)

 

By the way, ωραίο το blog στην υπογραφή σου!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι και γω να το παρω απο Αμερικη...τι εννοειτε οτι δεν δινουν αποδειξη ??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

για να είσαι σίγουρη καλύτερα να περιμένεις να έρθει εδώ!!! πιστεύω τέλη Σεπτεμβρίου θα είναι εδώ!!!!;)

 

By the way, ωραίο το blog στην υπογραφή σου!!!:)

 

Ok θα περιμένω, εξάλλου τα γενέθλια μου είναι Νοέμβριο! :lol:

 

-Σε ευχαριστώ για το blog αν και το έχω αφήσει λόγω έρωτος.. :p -

 

Ανδρέα όσες φορές έχω παραγγείλει εκτός Ελλάδας, δεν μου έρχεται απόδειξη... Λεφτά στον αέρα.. (Δεν έχω παραγγείλει όμως συσκευή για να ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Μολις αγορασα ενα μεταχειρισμενο ipod touch με ios 4 στο οποιο εχει γινει jailbreak. Δυστυχως δεν υπαρχει το βιβλιο με τις οδηγειες μαζι και χρειαζομαι λιγη βοηθεια.

1)πως βαζουμε τραγουδια μεσα? Ξερω οτι δεν γινεται να βαλω με drag & drop και πως πρεπει να κατεβασω ενα προγραμμα . Μεσω αυτου του προγραμματος θα μπορω να βαζω οτι τραγουδια θελω απο αυτα που εχω αποθηκευμενα στον υπολογιστη μου ?

2)Mπορω να βαλω μεσα εφαρμογες απο το app store ή δεν μπορω επειδη εχει jailbreak?

3)Aπο που μπορω να κατεβασω δωρεαν εφαρμογες εκτος απο το app store?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Μολις αγορασα ενα μεταχειρισμενο ipod touch με ios 4 στο οποιο εχει γινει jailbreak. Δυστυχως δεν υπαρχει το βιβλιο με τις οδηγειες μαζι και χρειαζομαι λιγη βοηθεια.

1)πως βαζουμε τραγουδια μεσα? Ξερω οτι δεν γινεται να βαλω με drag & drop και πως πρεπει να κατεβασω ενα προγραμμα . Μεσω αυτου του προγραμματος θα μπορω να βαζω οτι τραγουδια θελω απο αυτα που εχω αποθηκευμενα στον υπολογιστη μου ?

2)Mπορω να βαλω μεσα εφαρμογες απο το app store ή δεν μπορω επειδη εχει jailbreak?

3)Aπο που μπορω να κατεβασω δωρεαν εφαρμογες εκτος απο το app store?

 

καλησπέρα,

 

1)συγχρονίζεις τη μουσική/ταινίες/κτλ κτλ σου μέσω του iTunes, απλώς φρόντισε τα mp3 άλμπουμ που θα περάσεις μέσα να έχουν τις απαραίτητες πληροφορίες ώστε να μη στα μπερδέψει το iTunes

2)Μπορείς άνετα!!! εφόσον δεν έχεις την 4.1 έκδοση, πρόσεξε (εφόσον θέλεις να κρατήσεις το jailbreak) να μην κάνεις update στο λειτουργικό όταν συνδέσεις τη συσκευή σου στο iTunes

3)απο εκεί που σε οδηγεί το Cydia;)

 

Πριν ρωτήσεις κάτι άλλο φρόντισε να κάνεις το Νο1 και θα καταλάβεις...;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

1)συγχρονίζεις τη μουσική/ταινίες/κτλ κτλ σου μέσω του iTunes, απλώς φρόντισε τα mp3 άλμπουμ που θα περάσεις μέσα να έχουν τις απαραίτητες πληροφορίες ώστε να μη στα μπερδέψει το iTunes

2)Μπορείς άνετα!!! εφόσον δεν έχεις την 4.1 έκδοση, πρόσεξε (εφόσον θέλεις να κρατήσεις το jailbreak) να μην κάνεις update στο λειτουργικό όταν συνδέσεις τη συσκευή σου στο iTunes

3)απο εκεί που σε οδηγεί το Cydia;)

 

Πριν ρωτήσεις κάτι άλλο φρόντισε να κάνεις το Νο1 και θα καταλάβεις...;)

 

Ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση.:)Θα κανω τα παραπανω και ελπιζω να μπω λιγο στη νοοτροπια του:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση.:)Θα κανω τα παραπανω και ελπιζω να μπω λιγο στη νοοτροπια του:p

 

παρακαλώ...:)

 

κάνε τα παραπάνω σε φάση που είσαι ήρεμος επειδή (όπως κι εμένα:blink:) στην αρχή θα σου παίξει λίγο τα νεύρα ο συγχρονισμός της μουσικής... θα δεις!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Βοηθεια!! Επειδη ειμαι διακοπες και δεν εχω το PC μαζι , ξεκινησα να φτιαξω account για το appstore απο το ipod μου. Αλλα στην πληρωμη μου βγαζει 3 καρτες(Visa,Amex,...) και δεν μου εχει την επιλογη "none"!!!!! Τι κανω λαθος????

 

 

Ψαχνοντας λιγο στο δυκτιο βρηκα οτι οταν δεν εμφανιζεται η επιλογη "none" πρεπει να κανεις upgrade το Itunes στην νεοτερη εκδοση. Ετσι ομως δεν χανεται το jailbreak?

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

θα πας πρωτα σε μια εφαρμογη θα την διαλεξεις και μετα θα πας να την αγορασεις χωρις να εχεις λογαριασμο , για να φτιαξεις ενα λογαριασμο κατα την αγορα της εφαρμογης. Τοτε μονο θα σου βγαλει την επιλογη "none"
Link to comment
Share on other sites

Με χαρά ανακοινώνω, ότι...

Έχω το πρώτο iTouch 4th Gen στην Ελλάδα! Και είναι ΤΟΣΟ τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

για κανε κανα review:)

καμια φωτο, κανα βιντεο παιζει να δουμε?

 

απο αμερικη το πηρες ε? ποια εκδοση? ποσο κοστισε?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φωτό κ.α. δε μπορώ

Μπορώ να σας πω ότι η οθόνη είναι απλά ΟΝΕΙΡΟ. ΚΑΜΙΑ σχέση με προηγούμενα iPod/iPhone.

 

Αμερική, 8άρι, στα 260. Γλίτωσα τελωνείο και το έχω 3 εβδομάδες νωρίτερα. Είναι ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ στην Ελλάδα, το καμάρι μου :D

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φωτό κ.α. δε μπορώ

Μπορώ να σας πω ότι η οθόνη είναι απλά ΟΝΕΙΡΟ. ΚΑΜΙΑ σχέση με προηγούμενα iPod/iPhone.

 

Αμερική, 8άρι, στα 260. Γλίτωσα τελωνείο και το έχω 3 εβδομάδες νωρίτερα. Είναι ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ στην Ελλάδα, το καμάρι μου :D

 

ευτυχως που δεν εισαι υπερβολικος :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

one tree kill.

Πως γλίτωσες το τελωνείο? το ρίσκαρες?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Υποννοείς κάτι;

 

μαλλον. το αιποντ μπορεις να το παρεις κι απο αμαζον αγγλίας , αρα λιγο υπερβολη να ειναι το δικο σου το ΜΟΝΑΔΙΚΟ στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, είναι :) Στο Amazon κάνουν shipping μετά από 10 ημέρες, εγώ το πήρα 2 ημέρες αφού κυκλοφόρησε. Τέλος πάντων

AngeloDion, το δήλωσα σαν δώρο και αξία 44 δολλαρίων

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, είναι :) Τέλος πάντων

AngeloDion, το δήλωσα σαν δώρο και αξία 44 δολλαρίων

 

I see, anyway καλορίζικο.. μου φαίνεται πολύ βελτιωμένο με το 3ης γενιάς και με βάζει σε δήλημα με το j3 cowon

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...