Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλο το ραδιο αλλα εγω θα σου προτεινα να περιμενεισ αφου ειναι κοντα στο να ξεκλιεδωσουν το fm radio & bluetooth στο ipod 2g

Πως θα ξεκλειδώσουν το fm radio αφου δεν υπάρχει fm radio δέκτης στο itouch?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι ομωσ υπαρχει fm δεκτης στο ipod touch 2g απλα η apple δεν το αναφερει πουθενα.
_PrOuD_iPhOnE_3GS_WhItE_16GB_OwNeR_
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι σε ποιο site ηταν μπορει στο ipodtouchfans.com ειχα δει μια φωτο απο καποιον που ειχε ανοιξει το ipod 2g και ειχε μεσα fm δεκτη εκτοσ απο το bluetooth
_PrOuD_iPhOnE_3GS_WhItE_16GB_OwNeR_
Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια το παρεγγειλα και σε καμια 10αρια μερες που θαρθει θα γραψω εντυπωσεις..

http://www.sourcingmap.com/lcd-radio...e-p-20264.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι σε ποιο site ηταν μπορει στο ipodtouchfans.com ειχα δει μια φωτο απο καποιον που ειχε ανοιξει το ipod 2g και ειχε μεσα fm δεκτη εκτοσ απο το bluetooth

 

Πράγματι!

 

http://forums.macrumors.com/showthread.php?p=6209139#post6209139

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλο το ραδιο αλλα εγω θα σου προτεινα να περιμενεισ αφου ειναι κοντα στο να ξεκλιεδωσουν το fm radio & bluetooth στο ipod 2g

 

Αυτο φιλε μου το διαβασες καπου ή το λες μονος σου? Εννοω οτι θα ξεκλειδωσουν το BT και το ραδιο. Οτι το h/w τα υποστηριζει ειναι γνωστο αρκετο καιρο. Μεχρι τωρα παντως δεν εχω διαβασει οτι θα τα ξεκλειδωσουν το ραδιο. Γιατι και να το ξεκλειδωσουν το ραδιο θα χρειαζεται και καποια εφαρμογη ραδιο. Τρεχει καποιο τετοιο project?

 

Το BT ηδη ξεκλειδωθηκε στο iphone.

Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth ομωσ του ipod ειναι διαφορετικο απο του iphone και πιο πολυπλοκο και ομωσ βρισκονται κοντα στο να το ξεκλειδωσουν.Πιστευω οτι και το ξεκλειδωμα του radio fm θα γινει γρηγορα σχετικα.Οσο για την εφαρμογη που λεσ ετσι και αλλιωσ και για το bluetooth χρειαζεται εφαρμογη οποτε κατι θα φτιαξουν τα τζιμανια εδω ολοκληρο λειτουργικο σπασανε(jailbreak)
_PrOuD_iPhOnE_3GS_WhItE_16GB_OwNeR_
Link to comment
Share on other sites

Εάν καταφέρουν να ξεκλειδώσουν το ράδιο τότε θα είναι η επόμενη αγορά μου και πιστεύω αρκετών άλλων.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth ομωσ του ipod ειναι διαφορετικο απο του iphone και πιο πολυπλοκο και ομωσ βρισκονται κοντα στο να το ξεκλειδωσουν.Πιστευω οτι και το ξεκλειδωμα του radio fm θα γινει γρηγορα σχετικα.Οσο για την εφαρμογη που λεσ ετσι και αλλιωσ και για το bluetooth χρειαζεται εφαρμογη οποτε κατι θα φτιαξουν τα τζιμανια εδω ολοκληρο λειτουργικο σπασανε(jailbreak)

 

Μακαρι να ειναι ετσι!!!!

 

Εάν καταφέρουν να ξεκλειδώσουν το ράδιο τότε θα είναι η επόμενη αγορά μου και πιστεύω αρκετών άλλων.

 

Και εμενα το ιδιο! Ακουω καθημερινα ραδιο και η ελλειψη του απο iphone-ipodtouch με χαλαει παρα πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Τι λόγο έχει η apple να τα έχει πάνω στο i-pod touch και να τα έχει κλειδωμένα;

 

Εγω πιστευω οτι η apple προσθεσε στο ipod touch 2g αλλα και στο iphone hardware(bluetooth,fm radio, camera) με το οποιο δεν ασχοληθικε ομωσ στο να φτιαξει software για την λειτουργια του αλλα αφησε ενα "παραθυρακι" ετσι ωστε οι hackers να προσπαθησουν και να φτιαξουν τα απαραιτητα προγραμματα ετσι ωστε να λειτουργησουν.Οπωσ εχει γινει και με το jailbreak και καποια στιγμη θα τα συμπεριλαβει ολα αυτα σε ενα νεο firmware ισωσ το 3.0

_PrOuD_iPhOnE_3GS_WhItE_16GB_OwNeR_
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι η apple προσθεσε στο ipod touch 2g αλλα και στο iphone hardware(bluetooth,fm radio, camera) με το οποιο δεν ασχοληθικε ομωσ στο να φτιαξει software για την λειτουργια του αλλα αφησε ενα "παραθυρακι" ετσι ωστε οι hackers να προσπαθησουν και να φτιαξουν τα απαραιτητα προγραμματα ετσι ωστε να λειτουργησουν.Οπωσ εχει γινει και με το jailbreak και καποια στιγμη θα τα συμπεριλαβει ολα αυτα σε ενα νεο firmware ισωσ το 3.0

 

Watch the keynote introducing iPhone OS 3.0

 

During this morning’s keynote, attendees got a good look at some of the new features coming this summer in iPhone OS 3.0. They learned about the new tools developers can use to create next-generation mobile apps for iPhone and iPod touch. And they watched ESPN, Oracle, Ngmoco, Smule, Electronic Arts, and other developers demo apps created in just two weeks using the new SDK.

 

http://events.apple.com.edgesuite.net/0903lajkszg/event/index.html

Link to comment
Share on other sites

γιατι τα application δεν μου τα περναει στο i-pod ρε παλικαρια?ενω τραγουδια-βιντεο-εμαιλ-ημερολογιο τα περναει στις εφαρμογες εχω προβλημα-και ενω τα τσεκαρω...οποιος ξερει..ας βοηθησει..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είσαι σε firmware 2.0+ (για να μην πω 2.2);
Link to comment
Share on other sites

παιδες τωρα εχουμε κανονικο jailbreak πλεον για το 2.2 ετσι?

ποια ειναι η καλυτερη μεθοδος για να το "ελευθερωσουμε" ?

 

Ελληνικα πως βαζουμε? τι υπαρχει?

 

FM Radio νομιζω υπαρχει κατι .συσκευη δηλαδη ...δεν θυμαμαι το λινκ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε, να το κανω jailbreak?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ναι να κανεις.ειναι απλο και πολυ χρησιμο........

 

υπαρχει καποιος οδηγος στα ελληνικα και για τους αγραμματους...?σε τι χρησιμευει το jailbrake?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...