Jump to content

Metallica


thePRODIGY
 Κοινοποίηση

Ποιο είναι το καλύτερο τραγούδι του άλμπουμ;  

40 members have voted

  1. 1. Ποιο είναι το καλύτερο τραγούδι του άλμπουμ;

    • That was just your life
      4
    • The end of the line
      0
    • Broken, beat & scarred
      1
    • The day that never comes
      20
    • All nightmare long
      5
    • Cyanide
      0
    • The Unforgiven III
      8
    • The Judas kiss
      0
    • Suicide & Redemption
      1
    • My apocalypse
      1


Recommended Posts

Tα live τους ξεκινανε τελη Μαϊου. Το υλικο ειναι λογικο να εχει βγει νωριτερα απο τοτε. Σε συδυασμο με τις περισσοτερες φημες που μιλαγαν για Φλεβαρη...

Καπου εκει μεσα να υπολογιζεις (Απριλη-Μαη). Εδω θα μαστε...;)

Σύμφωνοι ότι το υλικό τους θα έχει ηχογραφηθεί μέχρι τον Μάιο. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι ο δίσκος θα είναι έτοιμος. Υπάρχει αρκετό editing και production να γίνει μετά την ηχογράφηση. Άλλωστε το "Φλεβάρης" δεν προκύπτει από πουθενά, τουλάχιστον όχι σύμφωνα με τη δική μου πληροφόρηση.

 

Μακάρι ο δίσκος να βγει Απρίλη, και εγώ ανυπομονώ. Απλώς δεν προκύπτει από καμιά πληροφορία κάτι τέτοιο, πόσο μάλλον σε βαθμό 90% όπως ανέφερες. Μόνο εικασίες κάνουμε προς το παρόν. :rolleyes:

 

edit: θυμάσαι από πόσο πριν ξέραμε μήνα και ημέρα κυκλοφορίας του St. Anger? Πιστεύεις ότι θα ανακοινώσουν τελευταία στιγμή (aka 2 μήνες πριν) την κυκλοφορία του νέου τους πολυαναμενόμενου album (ειδικά άμα αποφασίσουν να κυκλοφορήσουν κανα single πρώτα)?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι τελευταίες φήμες κάνουν λόγο για αναβολή της κυκλοφορίας του νέου άλμπουμ μετά το Ευρωπαϊκό τουρ. :( Βέβαια είναι ακόμα ανεπιβεβαίωτες, ωστόσο όπου υπάρχει καπνός...
Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται να κυκλοφορησει παρα μονο οταν ειναι 110% ετοιμο.

Επειδη δεν θελω να μπλεξω σε ηλιθιοτητες οτι ο Αγ. Θυμος ηταν εμπορικος η μη, απλα σας προτεινω (για οσους δεν το εχετε ηδη) την συναυλια τους στο Bridge School Benefit οπου παιζουν unplugged και διασκευαζουν καποια αγαπημενα τους συγκροτηματα (απο Garbage μεχρι Dire Straits). Ειναι διαθεσιμο στον ελληνικο τρακερ.

 

Εξ αλλου, οσοι ηταν στην Μαλα-κασα το καλοκαιρι, πιστοι και απιστοι, εχουν ακομα μια γευση μεταλλου στο στομα τους ;)

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται να κυκλοφορησει παρα μονο οταν ειναι 110% ετοιμο.

Επειδη δεν θελω να μπλεξω σε ηλιθιοτητες οτι ο Αγ. Θυμος ηταν εμπορικος η μη, απλα σας προτεινω (για οσους δεν το εχετε ηδη) την συναυλια τους στο Bridge School Benefit οπου παιζουν unplugged και διασκευαζουν καποια αγαπημενα τους συγκροτηματα (απο Garbage μεχρι Dire Straits). Ειναι διαθεσιμο στον ελληνικο τρακερ.

 

Εξ αλλου, οσοι ηταν στην Μαλα-κασα το καλοκαιρι, πιστοι και απιστοι, εχουν ακομα μια γευση μεταλλου στο στομα τους ;)

 

Ειδικα το unplugged version του "All within my hands" ΣΠΕΡΝΕΙ!!! (επιτελους ο James αρχισε να αποδιδει και στις ψηλες οκταβες:) )

 

υγ: 3 Ιουλιου 2007..... τι να λεμε τωρα.... καγκελο μπροστα ημουν \m/

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται να κυκλοφορησει παρα μονο οταν ειναι 110% ετοιμο.

Επειδη δεν θελω να μπλεξω σε ηλιθιοτητες οτι ο Αγ. Θυμος ηταν εμπορικος η μη, απλα σας προτεινω (για οσους δεν το εχετε ηδη) την συναυλια τους στο Bridge School Benefit οπου παιζουν unplugged και διασκευαζουν καποια αγαπημενα τους συγκροτηματα (απο Garbage μεχρι Dire Straits). Ειναι διαθεσιμο στον ελληνικο τρακερ.

 

Εξ αλλου, οσοι ηταν στην Μαλα-κασα το καλοκαιρι, πιστοι και απιστοι, εχουν ακομα μια γευση μεταλλου στο στομα τους ;)

 

Garbage???alithia??? :blink::D

Link to comment
Share on other sites

Garbage???alithia??? :blink::D

 

Παραθετω καποια στοιχεια απο την περιγραφη μου στον ελληνοτρακερ

 

Metallica - Bridge School Benefit

 

ΟΚ! Αυτοι οι τυποι οι περιεργοι ονοματι MetallicA, αποφασιζουν να διασκευασουν καποια απο τα αγαπημενα τραγουδια αλλων συγκροτηματων αλλα... και τον ιδιο τους τον εαυτο! Περισσοτερα λογια δεν χρειαζεται πραγματικα. Ειναι η πιο ενδιαφερουσα συναυλια που εχω ακουσει φετος (μετα το RockWave 07) και το συστηνω ανεπιφυλακτα στους Μεταλλιακους αλλα και σε οσους εχουν την περιεργεια να ακουσουν κατι διαφορετικο απο μια τεραστια μπαντα που εχει σημαδεψει το metal & rock κινημα του αιωνα μας.

 

http://farm3.static.flickr.com/2276/2214578991_f1448da65c_o.jpg

 

Playlist B'

1. I Just Want To Celebrate (Rare Earth)

2. Please Don't Judas Me (Nazareth)

3. Veteran Of Psychic Wars (Blue Oyster Cult)

4. Brothers In Arms (Dire Straits)

5. Disposable Heroes

6. All Within My Hands

7. The Unforgiven

8. Nothing Else Matters

 

Playlist A'

I Just Want To Celebrate (Rare Earth)

Please Don't Judas Me (Nazareth)

Only Happy When It Rains (Garbage)

Brothers In Arms (Dire Straits)

Disposable Heroes

All Within My Hands

Turn the Page (Bob Seger)

Nothing Else Matters

 

http://farm3.static.flickr.com/2076/2214579181_531582597d_o.jpg

 

Επισημα διαθεσιμο στο livemetallica.com

Διαθεσιμο και στον ελληνικο τρακερ εδω και λιγες ημερες.

 

Τα σεβη μου :O

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
25 Ιουλιου οι Metallica εμφανιζονται στην Σόφια, Βουλγαρια.

 

Ναι... metallica.com για οποιον ενδιαφερεται..

Ας ελπισουμε πως καποια στιγμη μεσα στον φλεβαρη - μαρτη θα προστεθει και η ελλαδιτσα μας στη λιστα τους :)

 

Χλωμο βεβαια... 1993, 1999, 2007 :O

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν μια εταιρεια παντως θελει να τους φερει, αυτη ειναι η καλυτερη ευκαιρια. Μετα-αγορα της συναυλιας απο Βουλγαρια για Ελλαδα. Το κοστος θα ειναι πολυ μικροτερο απο αυτο του 2007..

 

Να δουμε ποιος θα τολμησει.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Tα ευρωπαικα live μεχρι τωρα:

 

May 28 Chorzow, Poland PL Slaski Stadium

May 30 Landgraaf, Holland NL Pinkpop Festival

May 31 Getafe, Spain ES Electric Weekend

June 3 Prague, Czech CZ Slavia Stadium

June 5 Lisbon, Portugal PT Rock In Rio

June 7 Nurburgring, Germany DE Rock Am Ring

June 8 Nurnburg, Germany DE Rock Im Park

June 18 Moscow, Russia

July 25 Sofia ,Bulgaria

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Tα ευρωπαικα live μεχρι τωρα:

 

May 28 Chorzow, Poland PL Slaski Stadium

May 30 Landgraaf, Holland NL Pinkpop Festival

May 31 Getafe, Spain ES Electric Weekend

June 3 Prague, Czech CZ Slavia Stadium

June 5 Lisbon, Portugal PT Rock In Rio

June 7 Nurburgring, Germany DE Rock Am Ring

June 8 Nurnburg, Germany DE Rock Im Park

June 18 Moscow, Russia

July 25 Sofia ,Bulgaria

Θα ειμαι κι εγω εκει!:):p

 

Ναι... metallica.com για οποιον ενδιαφερεται..

Ας ελπισουμε πως καποια στιγμη μεσα στον φλεβαρη - μαρτη θα προστεθει και η ελλαδιτσα μας στη λιστα τους :)

 

Χλωμο βεβαια... 1993, 1999, 2007 :O

 

Το κοβω πολυ δυσκολο δυστυχως.. Τετοιου βελινεκους συγκροτηματα θελουν αρκετα λεφτα η ορους μεσα σε τετοιεσ συμφωνιες ειδικα εαν επροκειτω για χωρες οπως Ελλαδα. Ετσι δεν μου φαινεται πιθανο μια διοργανωτρια εταιρια να δωσει κι να κανει τοσα για ενα ναι μεν μεγαλο συγκροτημα οπως οι metallica αλλα απο την αλλη ηρθαν μολις το περασμενο καλοκαιρι.. Δεν ξερω μακαρι παντως!

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ηταν να τους φερουμε πριν λιγα χρονια στα πλαισια του Διεθνους Φεστιβαλ Κινηματογραφου Αθηνων για την παρουσιαση του Some Kind of Monster, γνωριζω οτι το συμβολαιο τους ειναι περιπου 20-κατι σελιδες. Τιποτα ομως τραγικο ή εξωπραγματικο που δεν θα μπορουσε να εκπληρωσει μια DiDi για παραδειγμα, ή καποια αλλη εταιρεια με πειρα στον τομεα αυτο.

 

Το κοστος ομως επαναλαμβανω ειναι αρκετα μικροτερο για οποια εταιρια τολμησει να τους φερει μετα την Σοφια. Οποτε το κοστος, με την εννοια του χρηματικου κοστους, δεν ειναι "δικαιολογια".

 

Η πραγματικη ερωτηση ειναι.. Εχουν οι Ελληνες χορτασει αυτο το συγκροτημα? ειδικα με την προσμονη ενος νεου αλμπουμ? Θα γεμιζε μια Μαλα-κα-σα? Ενα Καραισκακη?

 

Οσον αφορα το R.I.R... ΖΗΛΕΥΩ! Εχω αρκετους Πορτογαλους φιλους και ξερω οτι καθε συναυλια εκει, ειναι απλα τελεια :O

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ηταν να τους φερουμε πριν λιγα χρονια στα πλαισια του Διεθνους Φεστιβαλ Κινηματογραφου Αθηνων για την παρουσιαση του Some Kind of Monster, γνωριζω οτι το συμβολαιο τους ειναι περιπου 20-κατι σελιδες. Τιποτα ομως τραγικο ή εξωπραγματικο που δεν θα μπορουσε να εκπληρωσει μια DiDi για παραδειγμα, ή καποια αλλη εταιρεια με πειρα στον τομεα αυτο.

 

Το κοστος ομως επαναλαμβανω ειναι αρκετα μικροτερο για οποια εταιρια τολμησει να τους φερει μετα την Σοφια. Οποτε το κοστος, με την εννοια του χρηματικου κοστους, δεν ειναι "δικαιολογια".

 

Η πραγματικη ερωτηση ειναι.. Εχουν οι Ελληνες χορτασει αυτο το συγκροτημα? ειδικα με την προσμονη ενος νεου αλμπουμ? Θα γεμιζε μια Μαλα-κα-σα? Ενα Καραισκακη?

 

Οσον αφορα το R.I.R... ΖΗΛΕΥΩ! Εχω αρκετους Πορτογαλους φιλους και ξερω οτι καθε συναυλια εκει, ειναι απλα τελεια :O

 

Oι Μεταλικα εχουν αρκετους Ελληνες φιλους. Ειμαι σιγουρος οτι αν τους ξανα εφερναν θα γεμιζε. Ετσι πιστευω.

 

Οσο για την Λισαβωνα γιατι δεν το κανονιζεις να ερθεις? Αλλο ενα πραγμα που θα σου πω και το λεω μηπως και πεσω μεσα και σου δωσω κι αλλο λογο για να το σκεφτεις.. Θα ειναι και οι bon jovi στις 31 Μαιου..

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Oι Μεταλικα εχουν αρκετους Ελληνες φιλους. Ειμαι σιγουρος οτι αν τους ξανα εφερναν θα γεμιζε. Ετσι πιστευω.

 

Οσο για την Λισαβωνα γιατι δεν το κανονιζεις να ερθεις? Αλλο ενα πραγμα που θα σου πω και το λεω μηπως και πεσω μεσα και σου δωσω κι αλλο λογο για να το σκεφτεις.. Θα ειναι και οι bon jovi στις 31 Μαιου..

 

Οσον αφορα το πρωτο, συμφωνω..

 

Οσον αφορα την προταση σου.. Το σκεφτομαι εδω και 2 χρονια αυτο. Χρωσταω σε αρκετους φιλους μια επισκεψη στην Πορτογαλια (και πρωτους απο ολους βαζω τους φιλους Moonspell) αλλα αφενος το οικονομικο και αφετερου η ελλειψη χρονου και συγχρονισμου δεν με βοηθησαν τα προηγουμενα χρονια.

Μακαρι φετος να ειναι η χρονια που θα το πραξω. Τι καλυτερο.. Metallica σε μια συναυλια με κοινο τρελο οσο οι Ελληνες :D

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Ζηλευω...

υγ: το ψιλοσκεφτομαι για Βουλγαρια

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ta Load Reload είχαν και 1-2 καλά κομμάτια που σου μένουν.Αλλά ήταν πολύ ανώμαλη η προσγείωση όσον αφορά τις προσδοκίες.Όλοι περιμέναμε κάτι καλύτερο.

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Πως φαινεται πως τα εχεις ακουσει μονο μια φορα.....

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το πρωτο, συμφωνω..

 

Οσον αφορα την προταση σου.. Το σκεφτομαι εδω και 2 χρονια αυτο. Χρωσταω σε αρκετους φιλους μια επισκεψη στην Πορτογαλια (και πρωτους απο ολους βαζω τους φιλους Moonspell) αλλα αφενος το οικονομικο και αφετερου η ελλειψη χρονου και συγχρονισμου δεν με βοηθησαν τα προηγουμενα χρονια.

Μακαρι φετος να ειναι η χρονια που θα το πραξω. Τι καλυτερο.. Metallica σε μια συναυλια με κοινο τρελο οσο οι Ελληνες :D

 

Θα σου ελεγα να ερθεις σε μενα να μεινεις αφου εδω ζω για ενα χρονο τωρα κι εχω αλλον εναν περιπου αλλα ενας φιλος μου που ειναι τρελος και για Metallica και για Bon Jovi τα κανονισε και ετσι δεν εχω χωρο.

 

Ψησ το φιλε και αμα ειναι θα τα πουμε κι απο κοντα!;)

 

 

Prodigy σκεψου κι εσυ για Πορτογαλια.. :):p

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ελεγα να ερθεις σε μενα να μεινεις αφου εδω ζω για ενα χρονο τωρα κι εχω αλλον εναν περιπου αλλα ενας φιλος μου που ειναι τρελος και για Metallica και για Bon Jovi τα κανονισε και ετσι δεν εχω χωρο.

 

Ψησ το φιλε και αμα ειναι θα τα πουμε κι απο κοντα!;)

 

 

Prodigy σκεψου κι εσυ για Πορτογαλια.. :):p

 

Axxx.... ΜΑΚΑΡΙ!!!! αλλα μαλλον θα εχω σχολη τοτε (αμερικανικο κολλεγιο).... Παιδια , εσεις εισασταν τον Ιουλιο??? Ημουνα καγκελο μπροστα αλλα μετα απο μια ωρα δεν την παλευα και υποχωρησα:O

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Axxx.... ΜΑΚΑΡΙ!!!! αλλα μαλλον θα εχω σχολη τοτε (αμερικανικο κολλεγιο).... Παιδια , εσεις εισασταν τον Ιουλιο??? Ημουνα καγκελο μπροστα αλλα μετα απο μια ωρα δεν την παλευα και υποχωρησα:O

 

Χανεται αυτο ρε? Εννοειται... Αλλα οπως ειναι λογικο θελω κι αλλο... :):p

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Χανεται αυτο ρε? Εννοειται... Αλλα οπως ειναι λογικο θελω κι αλλο... :):p

 

Boυλγαρια ρε συ:p

Ενα τσιγαρο δρομος:lol:

 

Κατσε μην γινει το απιστευτο και ερ8ουν Ελλαδα παλι;)

Οπως ειπε και ο Lars " Am I the only one in here who thinks that Metallica should come to Athens a little more often than every 8 f@ckin years. We will see you very soon with a new album and a new tour!!!"

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Boυλγαρια ρε συ:p

Ενα τσιγαρο δρομος:lol:

 

Κατσε μην γινει το απιστευτο και ερ8ουν Ελλαδα παλι;)

Οπως ειπε και ο Lars " Am I the only one in here who thinks that Metallica should come to Athens a little more often than every 8 f@ckin years. We will see you very soon with a new album and a new tour!!!"

 

man! τι μου θυμησες τωρα! ημουν λιγο πιο διπλα απο την σκαλωσια των ηχοληπτων στα δεξια! χτυπημα ολη την ωρααααααα!!!!!:w00t::w00t::w00t::w00t:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

man! τι μου θυμησες τωρα! ημουν λιγο πιο διπλα απο την σκαλωσια των ηχοληπτων στα δεξια! χτυπημα ολη την ωρααααααα!!!!!:w00t::w00t::w00t::w00t:

 

Speed_Fire....

:offtopic:Καμια σχεση το nickname σου με το τραγουδι των Prodigy?? (Spitfire):offtopic:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπροστα μπροστα ειμασταν το καλοκαιρι. Αριστερα του πυργου. 80 ευρω αλλα αξιζαν. Και το καλο ειναι οτι και οι φιλοι που ειχαν τους Metallica στην μαυρη λιστα επειτα απο τα τελευταια τους αλμπουμ, το ευχαριστηθηκαν πιο πολυ απο ολους.

 

(οφ) Αληθεια οταν λες Αμερικανικο Κολλεγιο εννοεις Deree?

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Speed_Fire....

:offtopic:Καμια σχεση το nickname σου με το τραγουδι των Prodigy?? (Spitfire):offtopic:

 

lol! καμια σχεση...το nick εντελως τυχαια το εβγαλα! δεν ηξερα καν πως υπαρχει τραγουδι spitfire:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...