Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω 3 - 4 "παραπονάκια" από το Sygic. Ενώ είναι πολύ εύχρηστο το UI του και πολύ ευχάριστο και με ωραία και μεγάλα εικονίδια, θεωρώ ότι

 

1) υστερεί πολύ στην αναζήτηση οδών. Ας πούμε μια οδό πχ την οδό Μακεδονομάχων στη Νέα Ιωνία στην Αθήνα δεν την έβρισκε με τίποτα παρα μόνο όταν την έψαχνα μέσω του ΤΚ που έτυχε να τον ξέρω (14235). (Έψαξα και για μερικές άλλες οδούς, δεν είναι μεμονωμένο παράδειγμα. Δεν ξέρω αν φταίει αυτό, αλλά έχω κατεβάσει το πρώτο αρχείο χαρτών στο 1ο post, αυτό δλδ που εχει τον κωδικο 4pda) :confused: Επίσης,

 

2) ενώ zoom in & out γίνεται την ώρα που γίνεται navigation, δε μπορώ να μετακινηθώ στο χάρτη μακριά από το σημείο που βρίσκομαι. :(

 

3) δε "γυρνάει" από μόνο του όταν γυρνάω το Ν82 μου παρά μόνο από τη ρύθμιση "περιστροφή" στις "ρυθμίσεις" :this: και

 

4) ακολουθώντας τα βήματα εγκατάστασης, μετά την εγκατάσταση μου έχει πετάξει μέσα στο Gallery καμιά 23αριά εικόνες. Αυτές μπορώ να τις σβήσω ή θα έχω πρόβλημα μετά με την εφαρμογή? :worry:

 

Όλα αυτά που λέω βέβαια μπορεί να είναι μ@#$%*^ς και περιμένω εναγωνίως να έχω κάνει και να κάνω λάθος και να με διαψεύσετε και στα 4 παραπάνω σύντομα! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω 3 - 4 "παραπονάκια" από το Sygic. Ενώ είναι πολύ εύχρηστο το UI του και πολύ ευχάριστο και με ωραία και μεγάλα εικονίδια, θεωρώ ότι

 

1) υστερεί πολύ στην αναζήτηση οδών. Ας πούμε μια οδό πχ την οδό Μακεδονομάχων στη Νέα Ιωνία στην Αθήνα δεν την έβρισκε με τίποτα παρα μόνο όταν την έψαχνα μέσω του ΤΚ που έτυχε να τον ξέρω (14235). (Έψαξα και για μερικές άλλες οδούς, δεν είναι μεμονωμένο παράδειγμα. Δεν ξέρω αν φταίει αυτό, αλλά έχω κατεβάσει το πρώτο αρχείο χαρτών στο 1ο post, αυτό δλδ που εχει τον κωδικο 4pda) :confused: Επίσης,

Έκανα αναζήτηση για την οδό μακεδονομάχων και την βρήκε αμέσως. Χωρίς ΤΚ χωρίς τίποτα. Μήπως κάνεις κάτι λάθος; Στην πόλη, σου βγάζει απο κάτω Νέα Ιονία και πηγαίνεις και πατάς πάνω στο όνομα για να συνεχίσεις.

 

Έχω την έκδοση απο την εγκατάσταση 2 που χρειάζεται κωδικό. Όχι την ραγισμένη έκδοση. Μπορεί να φταίει αυτό.

 

2) ενώ zoom in & out γίνεται την ώρα που γίνεται navigation, δε μπορώ να μετακινηθώ στο χάρτη μακριά από το σημείο που βρίσκομαι.

Κλίκ για να σε βγάλει στο μενού της εφαρμογής, Εμφάνιση Διαδρομής και Εμφάνιση στο Χάρτη.

Πηγαίνεις όπου θέλεις αλλά επιστρέφοντας, με ένα μόνο κλίκ, είσαι πάλι πίσω στην πλοήγηση.

 

3) δε "γυρνάει" από μόνο του όταν γυρνάω το Ν82 μου παρά μόνο από τη ρύθμιση "περιστροφή" στις "ρυθμίσεις" :this: και

Αυτό μάλλον είναι ιδιαιτερότητα της εφαρμογής. Και γι'αυτόν τον λόγο ίσως προστέθηκε η συσκεκριμένη λειτουργία στο μενού του. Εμένα πάντως δε με βολεύει καθόλου η οριζόντια προβολή αλλά ούτε και η λειτουργία αυτόματης περιστροφής στο Ν82. Προτιμώ Landscape mode.

 

4) ακολουθώντας τα βήματα εγκατάστασης, μετά την εγκατάσταση μου έχει πετάξει μέσα στο Gallery καμιά 23αριά εικόνες. Αυτές μπορώ να τις σβήσω ή θα έχω πρόβλημα μετά με την εφαρμογή?

Αυτό συμβαίνει γιατί ηέκθεση, κάθε φορά που την ανοίγεις, ανιχνεύει όλες τις εικόνες που βρίσκονται στη συσκευή σου ανεξαρτήτως φακέλου. Αυτό δε συμβαίνει μόνο με το Sygic αλλά και με όποιο πρόγραμμα βάλεις που έχει μέσα στο αρχείο του εικόνες.

 

Λύνεται πολύ εύκολα. Βάζεις το x-plore, πηγαίνεις στον φάκελο Sygic και συγκεκριμένα στους φακέλους Icon και Skin, πατάς το 6 (Attributes) και τσεκάρεις το System. Αν το κάνεις αυτό σε όλες τις εικόνες σου, δεν θα βγαίνουν στην έκθεση.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναζήτηση για την οδό μακεδονομάχων και την βρήκε αμέσως. Χωρίς ΤΚ χωρίς τίποτα. Μήπως κάνεις κάτι λάθος; Στην πόλη, σου βγάζει απο κάτω Νέα Ιονία και πηγαίνεις και πατάς πάνω στο όνομα για να συνεχίσεις.

 

Δεν μου έβγαζε από κάτω Νέα Ιωνία παρα μόνο 2 φορές "Αθήνα" κι ένα "Αθήνα (Ζωγράφου)". Μήπως έχω άλλους χάρτες? Ή πρέπει να το γράψω μία φορά για να το "θυμάται" και από κει και πέρα θα το βγάζει? Αλλά κι έτσι να είναι, δε θα ήταν προτιμότερο σε ένα folder πχ "Αθήνα" να έχει μέσα όλες τις Αθηναϊκές οδούς in case (λέμε τώρα) που ξέρεις οδό αλλά δε θυμάσαι ακριβώς περιοχή? Καλού κακού μου δίνετε το rapidshare URL που έχει τον πιο πλήρη χάρτη?

 

Για τα υπόλοιπα αν εξαιρέσεις την αυτόματη περιστροφή που τη συμπαθώ πολύ, όλα τα άλλα λύνονται, δλδ μου τα έλυσες! :O

Thanks! Nice app after all!

Άντε να βγει κι αυτό το Garmin χωρίς το πρόβλημα με τη # να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε μπορείς να βάλεις οδό χωρίς να βάλεις την πόλη που ανήκει. Κατά τ'άλλα η αναζήτηση του Sygic είναι πολύ ανώτερη απο αυτή του Garmin. Η μέρα με τη νύχτα. Στο Sygic έχω κάνει αναζήτηση για το πιο κουφό πράγμα και μου τα βρίσκει όλα.

 

Όταν πας αναζήτηση, σου βγάζει Ελλάδα, την επιλέγεις και προχωράς. Μετά, στην πόλη, σου έχει απο κάτω αυτές που έχεις ήδη ψάξει για να μην πληκτρολογείς κάθε φορά τα ίδια. Απλά αν θέλεις να ψάξεις κάτι που δεν έχεις πληκτρολογήσεις, το κάνεις.

 

Γράψε στην πόλη ΝΕΑ ΙΟΝΙΑ και θα δεις οτι θα στο βγάλει απο κάτω.

 

Ποιόν χάρτη έβαλες; Τον 51ΜΒ ή τον 17ΜΒ. Εγώ έχω τον μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Λύνεται πολύ εύκολα. Βάζεις το x-plore, πηγαίνεις στον φάκελο Sygic και συγκεκριμένα στους φακέλους Icon και Skin, πατάς το 6 (Attributes) και τσεκάρεις το System. Αν το κάνεις αυτό σε όλες τις εικόνες σου, δεν θα βγαίνουν στην έκθεση.

 

Εγώ έκανα αυτά που μου είπες αλλα εμφανίζονται πάλι κάποια!! Έχει και κάπου αλλού αποθηκευμένα

 

Άσχετο.. Αλλά μετά πως μπορούμε να εμφανίσουμε ξανά αυτά τα αρχεία που κάναμε system

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα ειναι οτι καλυτερο εχω δει μετα το destinator.το προγραμμα εχει τα παντα και πολυ πιο καλες ρυθμισεις απο καθε αλλο symbian gps.εκανα πλοηγηση στα πιο δυσκολα μερη και μονο στο κρεβατι μου δε με πηγε.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

oloklirosa ta panta sto rosiko site.molis pataw katw fortonei h selida kai moy vgazei keno sto pass. to onoma kai to email einai ok.oti kai na valw meta vgainei to idio keno.mipws mporw na doso to id na to kanei kapoios.thanks
spis
Link to comment
Share on other sites

oloklirosa ta panta sto rosiko site.molis pataw katw fortonei h selida kai moy vgazei keno sto pass. to onoma kai to email einai ok.oti kai na valw meta vgainei to idio keno.mipws mporw na doso to id na to kanei kapoios.thanks

 

να ρωτησω κατι.ολοι εχετε κανει την 2η εγκατασταση?εγω εκανα την πρωτη και μου δουλευει μια χαρα παντως:)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι.ολοι εχετε κανει την 2η εγκατασταση?εγω εκανα την πρωτη και μου δουλευει μια χαρα παντως:)

 

--------------------exw afisei tis kaliteres efarmoges me ayto to sign.pote douleyei pote oxi.vlepw unsign.kai kovw to dl krima.Palia 7650 kai meta ola kala apo 6600 arxise tis @#@$%^&* h nokia.kamia voithia me to ID?

spis
Link to comment
Share on other sites

από lefteros 4) ακολουθώντας τα βήματα εγκατάστασης, μετά την εγκατάσταση μου έχει πετάξει μέσα στο Gallery καμιά 23αριά εικόνες. Αυτές μπορώ να τις σβήσω ή θα έχω πρόβλημα μετά με την εφαρμογή?

Αυτό συμβαίνει γιατί η έκθεση, κάθε φορά που την ανοίγεις, ανιχνεύει όλες τις εικόνες που βρίσκονται στη συσκευή σου ανεξαρτήτως φακέλου. Αυτό δε συμβαίνει μόνο με το Sygic αλλά και με όποιο πρόγραμμα βάλεις που έχει μέσα στο αρχείο του εικόνες.

 

Λύνεται πολύ εύκολα. Βάζεις το x-plore, πηγαίνεις στον φάκελο Sygic και συγκεκριμένα στους φακέλους Icon και Skin, πατάς το 6 (Attributes) και τσεκάρεις το System. Αν το κάνεις αυτό σε όλες τις εικόνες σου, δεν θα βγαίνουν στην έκθεση.

 

@Mirrorofsorrow το κάνω αυτό από το xplore αλλά δε γίνεται κάτι αν το κάνω γενικά στους φακέλους, πρέπει να πάω σε κάθε μία εικόνα ξεχωριστα για να δω αποτέλεσμα! :mad:

Κι 'ετσι λοιπόν έχουμε και λέμε!, (1)3 εικόνες δεν μπορω να βρω πού στο καλό είναι και δε μπορώ να τις σβησω!!, κι επίσης (2)σα να μην εφτανε αυτό δεν είναι μόνο εικόνες, αλλά και αρχεία ήχου, τα οποία μάλιστα όταν τσεκάρω στο attribute to system δεν φεύγουν με τίποτα!!!

 

Δεν υπαρχει κάποια δραστική λύση? Μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα????

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα κανονικα ολα τα βηματα αλλα η εφαρμογη δ μου ανηγει! Μπορει καποιος να με βοηθησει? Εχω κανει sign το προγραμμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, προσπαθησα να κανω την διαδικασια 2, αλλα κολλαω στην εγγραφη στο Ρωσικο Site. Καταφερα να την κανω, αλλα μηπως εχει βρει κανεις καποιο key_gen να κανουμε τη δουλεια μας πιο ευκολα?

 

ευχαριστω

 

---------

Program: Sygic drive Symbian (Series 60 3rd edition)

Phone: Nokia N73 Music Edition

ID: SE7C2E29C972

Link to comment
Share on other sites

bebeos kai exoume brei to ****** den to mathes akomi!!!:lol:

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο κιτζεν για την εφαρμογή. Οι ρώσσοι ποιός ξέρει που το βρήκαν. Αν έχεις κάνει εγγραφη, στο λίνκ που δίνεται στο πρώτο ποστ γράψε το μήνυμα αυτο και κάνε υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
ΔΙαβαζοντας αυτο το τοπικ μου μπηκε η ιδεα να παω κ να αγορασω ενα bluetooth GPS receiver για το Ν80 μου.Επειδη δε βρισκω καποιο σχετικο τοπικ σας παρακαλω δωστε μου ενα λινκ για να μη ρωταω οφφ τοπικ,εστω με Π>Μ κ ΜΕΤΑ σβηστε το ποστ μου.Σορρυ αλλα δεν ηξερα που αλλου να ρωτησω...Ευχαριστω.Αν διαγραψετε το ποστ μου στειλτε κανα πμ γιατι σε παλιοτερη περιπτωση ψαχνομουν αγρια και απαντηση δε βρηκα...το ποστ ειχε διαγραφει και δεν ηξερα που το ειχανε παει....cheers!
Link to comment
Share on other sites

@Mirrorofsorrow το κάνω αυτό από το xplore αλλά δε γίνεται κάτι αν το κάνω γενικά στους φακέλους, πρέπει να πάω σε κάθε μία εικόνα ξεχωριστα για να δω αποτέλεσμα! :mad:

Κι 'ετσι λοιπόν έχουμε και λέμε!, (1)3 εικόνες δεν μπορω να βρω πού στο καλό είναι και δε μπορώ να τις σβησω!!, κι επίσης (2)σα να μην εφτανε αυτό δεν είναι μόνο εικόνες, αλλά και αρχεία ήχου, τα οποία μάλιστα όταν τσεκάρω στο attribute to system δεν φεύγουν με τίποτα!!!

 

Δεν υπαρχει κάποια δραστική λύση? Μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα????

 

Όχι, και σε μένα θα συμβαίνει θα συμβάινει σίγουρα αυτό και στις 2 μου συσκευές αλλά δεν με πειράζει καθόλου. Έχω εκατοντάδες φωτο και ήχους που και 100 άχρηστα αρχεία να μου βάλει μπορεί να μην το πάρω χαμπάρι.

 

Αν δεν εξαφανίζονται απο την έκθεση, πήγαινε και τσέκαρε και το read only και το hidden. Αποκλείεται να τα βλέπει με όλα τσεκαρισμένα.

 

Δυστυχώς πρέπει να το κάνεις αυτό σε κάθε αρχείο ξεχωριστά. Δε γίνεται όλα μαζί. Ακόμα και στο πισι σου να το κάνεις ένα ένα θα τα φτιάχνεις.

 

Όλες οι φωτο είναι στο Icon και Skin. Κοίτα καλύτερα. Εγώ το έκανα δοκιμή στο Ε51 και εξαφανίστηκαν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Sygic.Mobile.v7.0.89.S60v3.SymbianOS91.Unsigned.*****ed.Read.NFO-BiNPDA σύμφωνα με τις οδηγίες (1η περίπτωση) αφού έχω γραφτεί στο symbiansigned και υπογράφω μόνος τις εφαρμογές. Όλα καλά στην εγκατάσταση, μπήκαν οι χάρτες, μπήκαν και τα POI's κτλ κτλ. Ξεκινάω το μεσημέρι την εφαρμογή, βρίσκει το εσωτερικό GPS, τα γυρνάω όλα στα ελληνικά, κάνω τις ρυθμίσεις που θέλω στο πρόγραμμα, τα κλείνω μιας και τελείωνε η μπαταρία (κράτησε 24 ώρες με ανοιχτό συνέχεια ΒΤ και συνεχώς το κινητό να παίζει), το βάζω για φόρτιση και λέω θα βγω το βραδάκι για δοκιμές στο δρόμο. Τώρα αρχίζει το καλό.

 

Βγαίνω έξω, λοιπόν, πριν 2 ώρες για δοκιμές.

 

Το TomTom αμέσως δούλεψε με το BT GPS που έχω. Βρήκε στίγμα, όλα καλα.

 

Δοκιμάζω Route66, δεν έβρισκε εσωτερικό GPS (βλ. αντίστοιχο topic), δοκιμάζω με BT GPS όλα καλα. Και στίγμα και διαδρομές.

 

Δοκιμάζω με Sygic, πάει να ξεκινήσει, πάει να δείξει χάρτη και.... τέλος. Το κινητό έμεινε εκεί. Ούτε το κόκκινο κουμπί να πιάνει, ούτε το On-Off, ούτε τίποτε. Μπαταρία έξω, λοιπόν, ξανά από την αρχή, 5 min για restart. Το κινητό όμως κολλάει. Στην αρχή μπαίνω στο φάκελο εφαρμογές να ξαναδοκιμάσω με το sygic. Λείπει από το φάκελο το εικονίδιο... Με ζώνουν τα φίδια. Βγαίνω έξω, restart στο κινητό. Πάω να ξαναμπώ στις Εφαρμογές... τίποτε απολύτως. Όταν, και αν, κάνει κίνηση να μπει, ξεκινάει μόνο του το TomTom, αλλά το πιο συνηθισμένο είναι να με πετάξει στο Desktop. Παρατεταμένη πίεση του Μενού για να δω αν τρέχει κάτι από πίσω, αποτέλεσμα αρνητικό. Μόνο αναμονή υπάρχει. Να πάρεις τηλέφωνο δεν το συζητάω. Πατάς τα πλήκτρα και το νούμερο εμφανίζεται μετά από 2-3 min στην οθόνη. Έβαλα ξανά το sygic, αλλά το αποτέλεσμα είναι και πάλι αρνητικό. Κολλάει και πάλι.

 

Τι κάνουμε τώρα; Ποιες οι επόμενες κινήσεις;

 

Να ξεκινήσω με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και βλέπουμε ή να πάω για format κατευθείαν;

 

Και μετά έχεις και τον zervas να σου λέει να πάμε για καφέ. Εδώ καράβια χάνονται, αύριο πρέπει να φύγω για ταξίδι και δεν έχω κινητό και αυτός θέλει καφέ...

 

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα ήμουν ιδιαιτέρως χαρούμενος, αν και το βλέπω πολύ χλωμό πλέον, αφού οι Εφαρμογές δεν ανήγουν για να κάνω απεγκαταστάσεις και σύνδεση με καλώδιο και ΒΤ με το PC δε δουλεύει πλέον.

 

Επίσης, αν γίνεται, ας πει κάποιος, από πού και ποιο ακριβώς πρόγραμμα χρησιμοποιούμε για εγκατάσταση. Έχω μπερδευτεί με τόσες σελίδες.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

@pipinos1976: μάλλον αυτό δεν είναι πρόβλημα του sygic, αλλά του Ν82, και συγκεκριμένα της κάρτας μνήμης του.

Κάποια στιγμή κι εμένα μου έτυχε και στο τέλος κατάλαβα ότι κάτι έπαιζε με την κάρτα μνήμης, την οποία και φορμάρισα. Για να δεις ότι όντως είναι αυτό το πρόβλημα, κλείσε εντελώς το τηλέφωνο και μπουτάρισέ το χωρίς την κάρτα μνήμης. Αν μπουτάρει κανονικά, δοκίμασε να απεγκαταστήσεις το sygic ή και τις 2-3 τελευταίες εφαρμογές που εγκατέστησες. Αν επιμένει το πρόβλημα και έχεις αποδεδειγμένα διαπιστώσει ότι όντως φταίει η κάρτα μνήμης, τότε δυστυχώς δε γλιτώνεις το φορμάρισμά της.

 

Σε αυτή την περίπτωση να σε προειδοποιήσω ότι χάνεις την δωρεάν φωνητική πλοήγηση του Nokia Maps. Κάποιος φίλος στο επίσημο θέμα του Ν82 είπε ότι ουσιαστικά δεν την χάνεις και πρέπει να πάρεις κάποιο τηλέφωνο να σου ξαναστείλουν τον κωδικό για να την ενεργοποιήσεις, αλλά εγώ προσωπικά δεν έκανα κάτι τέτοιο, καθώς το Nokia Maps με αφήνει παγερά αδιάφορο.

 

Περιττό να σου πω ότι όταν εγώ έκανα το φορμάρισμα της κάρτας, από τότε και μετά το Sygic πάει ΣΦΑΙΡΑ. :)

 

Δες τις προτεραιότητές σου και κάνε ό,τι νομίζεις. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Χωρίς κάρτα μνήμης έκανε boot σε 20 sec. Για να δούμε τώρα... με την κάρτα.

 

Ερωτήματα:

 

1. Αν κάνω image την κάρτα, τη φορμάρω και μετά ξαναπεράσω τα αρχεία πάλι θα έχω το πρόβλημα; Είναι δηλαδή θέμα software ή hardware η ζημιά;

 

2. Αν κάνω απλά back up τα αρχεία (copy-paste) στο pc και μετά ανάποδα στη φορμαρισμένη κάρτα (όχι, δηλαδή image) το πρόβλημα λύνεται; Λογικά, πέρα από το Nokia Maps (δε με απασχολεί, πέρα από το ότι ήθελα να το δοκιμάσω έτσι για την εμπειρία) δε θα υπάρχει πρόβλημα με τις εφαρμογές έτσι.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Χωρίς κάρτα μνήμης έκανε boot σε 20 sec. Για να δούμε τώρα... με την κάρτα.

 

Ερωτήματα:

 

1. Αν κάνω image την κάρτα, τη φορμάρω και μετά ξαναπεράσω τα αρχεία πάλι θα έχω το πρόβλημα; Είναι δηλαδή θέμα software ή hardware η ζημιά;

 

2. Αν κάνω απλά back up τα αρχεία (copy-paste) στο pc και μετά ανάποδα στη φορμαρισμένη κάρτα (όχι, δηλαδή image) το πρόβλημα λύνεται; Λογικά, πέρα από το Nokia Maps (δε με απασχολεί, πέρα από το ότι ήθελα να το δοκιμάσω έτσι για την εμπειρία) δε θα υπάρχει πρόβλημα με τις εφαρμογές έτσι.

 

Ευχαριστώ.

 

Λογικά αν πάρεις πλήρες backup της κάρτας στο PC (αρκεί να πάρεις και τα κρυφά αρχεία), δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Κάν' την μετά ένα φορμάρισμα από το κινητό, ώστε να δημιουργηθούν οι φάκελοι συστήματος και πέρνα ό,τι αρχεία θέλεις από το backup.

 

Μόνο που δεν ξέρω αν κάποια αρχεία που μάλλον σχετίζονται με την άδεια του Nokia Maps δεν φαίνονται καθόλου στο PC.

 

Πάντως με φορμάρισμα θα είσαι ΟΚ.

Είναι θέμα software.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα τελικά είναι στην κάρτα και λύνεται με format, αλλά προκαλείται από το Sygic. Δοκίμασα την ώρα που έψαχνε για διαδρομή να πατήσω κάποιο κουμπί κόλλησε και τώρα είμαι πάλι στην ίδια κατάσταση. Θα δοκιμάσω πάλι με format και βλέπουμε.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως την στιγμή που κόλησε το κινητό το Sygic σχεδίαζε κάποια διαδρομή που του ζήτησες; Γιατί το ίδιο ακριβώς μου έχει συμβεί στο Ε90 και στο Sygic και στο Garmin. Μάλιστα κανα δυο φορές μου έχει κάνει επανεκκίνηση μόνο του το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα τελικά είναι στην κάρτα και λύνεται με format, αλλά προκαλείται από το Sygic. Δοκίμασα την ώρα που έψαχνε για διαδρομή να πατήσω κάποιο κουμπί κόλλησε και τώρα είμαι πάλι στην ίδια κατάσταση. Θα δοκιμάσω πάλι με format και βλέπουμε.

 

Ευχαριστώ.

 

χαρά στο κουράγιο σου :rolleyes:;)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το γράψατε και οι δύο. Τη στιγμή του σχεδιασμού πάτησα κουμπί. Τότε, έγινε το μεγάλο κακό. Ευτυχώς, κρατάω backup την κάρτα, τη φορμάρω και ξανά από την αρχή copy-paste.

 

Τώρα πρέπει να πάρω μια μεγάλη για να περάσω εκεί τα προγράμματα και να έχω και χώρο για βίντεο και φωτογραφίες. Η 2 GB είναι πολύ μικρή για όλα αυτά. Μέσα σε 1 ημέρα έφτασα στα 500 ΜΒ χωρίς να προσπαθήσω να το γεμίσω προγράμματα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...