Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Με ποιον τρόπο μπορούμε να ανοίξουμε ένα αρχείο .upi;

 

2) Υπάρχει δυνατότητα τροποποίησης του συγκεκριμένου τύπου αρχείου;

 

3) Κάποια στιγμή ένας φίλος είχε αναφέρει ότι μπορούμε να περάσουμε ένα αρχείο .txt με δικές μας διευθύνσεις ως .upi. Πως γίνεται αυτό; Γράφουμε τις διευθύνσεις με κάποια σειρά; Διαχωρίζονται με κόμα ή με άλλο χαρακτήρα; Απλώς το μετονομάζουμε;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν καταλαβα σωστα δοκιμαζεις την "Εγκατασταση 2"

τοτε διαβασε καλα το λεει ξεκαθαρα στη 1η σελιδα

 

Κατεβάζετε το πρόγραμμα από εδώ:

 

Κώδικας:

 

_http://rapidshare.com/files/84505363/Sygic_DRIVE_7199_MOBILE_SYMBIAN.rar

 

pass: 4pda

 

Πω πω στραβομάρα :X

Σε ευχαριστω και πάλι φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγεις το πρόγραμμα, σε ρωτάει να επιλέξεις κάποιον χάρτη. Μετά σου λέει οτι είναι κλειδωμλενος και σε ρωτάει με ποιόν τρόπο θέλεις να τον ξεκλειδώσεις, αυτόματο ή χειροκίνητο. Επιλέγεις χειροκίνητο και βάζεις τον κωδικό που πήρες απο τον ρώσσο.
Link to comment
Share on other sites

Mia erotisi agapitoi experts ke mi.

Stin erotisi pou bgazei gia ypologismo mias dromologisis

oi epiloges einai 2 ne i oxi, sto e65 pou exo egkatastisei

oi epiloges pragmatopiounte me epilogi ton pliktron anapoda diladi

patao to pliktro pou antistixei sto ne ke afto epilegei oxi ke to anapodo fysika.

Xeri kaneis tipota giafto mipos kapia analogi empeiria gia to sygkekrimeno thema?

 

Efxaristo ek ton proteron

X/H
Link to comment
Share on other sites

kapoia stigmi avrio thelo kapoio filaraki na moy steilei ta file me msn to rapidshare olo kolaei sto 99% eho xenyhtisei tsampa!! :mad: mporei kapoios na moy steilei to msn me pm
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

john74 μαλλον κολαει o mozilla σoυ. Το ειχα παθει παλαιοτερα. Χτες τα κατεβασα τα αρχεια μια χαρα.

 

Μια παρακληση παιδες , μπορει να ανοιξει κανενας τη σελιδα των ρωσων? μου βγαζει αυτο το μηνυμα:

Internal Server Error

 

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request ..μπλα μπλα μπλα

 

 

-- ΑΚΥΡΟ ανοιξε η σελιδα. Τωρα εμεινε ο κωδικος απο τους ρωσους. :)

 

--20 λεπτα κ απαντησε ο τυπος.. Ευγε!..

Ναστε καλα παιδια για ολη τη δουλεια special thx to ibiza2003

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΑΛΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΔΕΙΑΣ ΤΟΥ ΧΑΡΤΗ. ΠΑΤΑΩ ΕΝΕΡΓΟ. ΚΑΙ ΠΑΩ ΧΕΙΡΟΚΙΝΙΤΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ 12ΨΗΦΙΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΙ ΝΑΠΑΩ ΣΤΟ MAPCLUB.GR ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΣΕ ΠΡΑΚΑΛΩ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΠΑΝΤΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΑΛΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΔΕΙΑΣ ΤΟΥ ΧΑΡΤΗ. ΠΑΤΑΩ ΕΝΕΡΓΟ. ΚΑΙ ΠΑΩ ΧΕΙΡΟΚΙΝΙΤΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ 12ΨΗΦΙΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΙ ΝΑΠΑΩ ΣΤΟ MAPCLUB.GR ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΣΕ ΠΡΑΚΑΛΩ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΠΑΝΤΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ

 

Διαβασε ΚΑΛΑ την 1η σελιδα. θα κανεις εγγραφη στο ρωσικο site και θα σου δωσουν αυτοι τον κωδικο

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κατι που ελπιζω να κανει τη ζωη καποιων ευκολοτερη. Ειναι συμφωνα με τον 2ο τροπο εγκαταστασης. Χρειαζετε την εγγραφη στο ρωσικο site.

Λοιπον , κατεβαζετε αυτο το αρχειο και το αποσυμπιεζετε στον υπολογιστη σας. θα εμφανιστουν οι 2 φακελοι που περιεχει το sygic_Symbian.rar μεσα. Ενας φακελος Maps και ενας Sygic.Ανοιγετε το Νοκια Pc suite συνδεετε το τηλ και απο τη δειαχειριση εφαρμογων παιρνετε τους 2 φακελους και τους βαζετε στην εξωτερικη μνημη του τηλεφωνου. Επειτα μπαινετε στο φακελο Sygic (παλι απο τη διαχειριση) και εκει θα δειτε το αρχειο SygicMobile70.sis το οποιο το κανετε εγκατασταση στην εξωτερικη μνημη του τηλεφωνου.

Τωρα εμεινε να κανετε οτι λεει η 1η σελιδα για το register ρωσικο forum και να παρετε το κωδικο να ξεκλειδωσετε τους χαρτες. Διαβαστε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ την 1η σελιδα για το πως θα το κανετε το λεει πολυ αναλυτικα

 

 

(ο χαρτης που περιεχει μεσα ειναι αυτος των 50mb)

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγεις το πρόγραμμα, σε ρωτάει να επιλέξεις κάποιον χάρτη. Μετά σου λέει οτι είναι κλειδωμλενος και σε ρωτάει με ποιόν τρόπο θέλεις να τον ξεκλειδώσεις, αυτόματο ή χειροκίνητο. Επιλέγεις χειροκίνητο και βάζεις τον κωδικό που πήρες απο τον ρώσσο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

Εμένα δεν μου ζητούσε τον κωδικό γιατι δεν είχα βάλει το mlm αρχείο

και μου έλεγε ότι ο χάρτης είναι μη συμβατός.

Τώρα όλα ΟΚ. Πραγματικά η μόνη λύση για πλοήγηση με αξιοπρεπής χάρτες

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ με την εγκατασταση.εχω το 6110 και εχω βαλει στην καρτα μνημης και το sygic και το garmin ( το οποιο το ειχα απο πριν )....Nομιζω οτι στην πλοηγηση το sygic ειναι καλυτερο μεσα στην πολη ομως το garmin υπερτερει σε διαδρομες στην επαρχια.τα γραφικα στην πλοηγηση του sygic ειναι σαφως καλυτερα οπως και ευκολετερη ειναι η αναζητηση (διευθυνσεων και χωριων ) σε ολη την ελλαδα.

 

Στο θεμα των pois τωρα βλεπω οτι το garmin εχει πολλη μεγαλυτερη υποστηριξη (η' κανω λαθος ? ).....υπαρχει καποιο μερος-σελιδα που να μπορουμε να βρουμε pois? και αν ναι πως τα περναμε? στο garmin για παραδειγμα χρειαζομαστε το garmin poi loader.......για το sygic τι ?.....υπαρχει περιπτωση αν μετονομασουμε τα αρχεια των poi του garmin απο gpx σε upi να ειναι συμβατα στο sygic? και μετα με τον γνωστο τροπο που ανεφερε παραπανω καποιος φιλος να ριχνουμε το bmp-εικονιδιο στο icons και το αρχειο upi στον φακελο map/GRC.....μπορει να γινει αυτο η κατι παρομοιο η' υπαρχουν αλλα poi για το sygic ?....η' δεν μπορουν να προστεθουν αλλα και μενουμε απλα σε αυτα της εφαρμογης ?

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ με την εγκατασταση.εχω το 6110 και εχω βαλει στην καρτα μνημης και το sygic και το garmin ( το οποιο το ειχα απο πριν )....Nομιζω οτι στην πλοηγηση το sygic ειναι καλυτερο μεσα στην πολη ομως το garmin υπερτερει σε διαδρομες στην επαρχια.τα γραφικα στην πλοηγηση του sygic ειναι σαφως καλυτερα οπως και ευκολετερη ειναι η αναζητηση (διευθυνσεων και χωριων ) σε ολη την ελλαδα.

 

Στο θεμα των pois τωρα βλεπω οτι το garmin εχει πολλη μεγαλυτερη υποστηριξη (η' κανω λαθος ? ).....υπαρχει καποιο μερος-σελιδα που να μπορουμε να βρουμε pois? και αν ναι πως τα περναμε? στο garmin για παραδειγμα χρειαζομαστε το garmin poi loader.......για το sygic τι ?.....υπαρχει περιπτωση αν μετονομασουμε τα αρχεια των poi του garmin απο gpx σε upi να ειναι συμβατα στο sygic? και μετα με τον γνωστο τροπο που ανεφερε παραπανω καποιος φιλος να ριχνουμε το bmp-εικονιδιο στο icons και το αρχειο upi στον φακελο map/GRC.....μπορει να γινει αυτο η κατι παρομοιο η' υπαρχουν αλλα poi για το sygic ?....η' δεν μπορουν να προστεθουν αλλα και μενουμε απλα σε αυτα της εφαρμογης ?

 

Αξίζει μια δοκιμή,αν ανοίξεις ένα αρχείο .gpx με το Wordpad το αποτέλεσμα θα είναι κάπως έτσι:

 

 

<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-7"?>

<gpx

xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1"

xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance"

xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd"

version="1.1"

creator="POI-Index (GPS Pocket PC Forum) www.gpspocketpc.gr">

 

<wpt lat="37.97612" lon="23.65183">

<name>ΑΤΤΙΚΗ-ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ</name>

</wpt>

 

<wpt lat="37.93311" lon="23.87050">

<name>ΑΤΤΙΚΗ-ΚΟΡΩΠΙ</name>

</wpt>

 

<wpt lat="38.00120" lon="23.73493">

<name>ΑΤΤΙΚΗ-ΚΥΨΕΛΗ</name>

</wpt>

 

<wpt lat="37.99669" lon="23.73922">

<name>ΑΤΤΙΚΗ-ΚΥΨΕΛΗ</name>

</wpt>

 

<wpt lat="38.05934" lon="23.79825">

 

</wpt>...................

 

 

 

και αντίστοιχα αν ανοίξεις ενα αρχείο .upi είναι έτσι:

http://imageshack.gr/files/nisttm261gq5k2flknd9.jpg

 

όπου είναι προφανές ότι σε επίπεδο σύνταξης τα δυο είδη αρχείων διαφέρουν πολύ και δεν αρκει μια απλή μετονομασία,πάντως ως βάση πειραματισμού είναι ένα ξεκίνημα...........

Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει την εφαρμογη αλλα δεν μπορω με τιποτα να κανω εγγραφη στο ρωσικο site .μπορει καποιος να ζητησει τον κωδικο για τους χαρτες για εμενα?εχω το n95 kai κωδικο SF5BE22AAY96.ευχαριστω τα παιδια που κανουν τοση δουλεια για ολους!!!
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια εγγραφή στο 3ppc.net/forum μου βγαζει αυτα εχω πελαγωσει

 

3PPC.net - лучшее для PocketPC, UMPC и GPS-навигации

Home Today's Posts

3PPC.NET

- Законы и правила 3PPC.NET

- 3PPC.NET - работа форума

- Мобильные новости

Другие устройства

- Apple iPhone и iPod Touch

- Устройства UMPC

Все для КПК и Коммуникатора

- Раздел скорой помощи

- Устройства PocketPC

- Программирование

- FAQ

- Программы для PPC

- Программы для коммуникаторов

- Игры для PPC

- Прошивки

- Украшения для Вашего PPC

- Книги от 3PPC.NET

- Навигация

- Программы для PC

- Программы для устройств MS Smartphone

Остальное

- Заблудиловка

- Барахолка

- Наше творчество

Mark Forums Read

Имя

Пароль

vBulletin; Copyright ©2000 - 2007, Jelsoft Enterprises Ltd.

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Εκανες register? Αν διαβασεις "προσεκτικα" την 1η σελιδα δεν εχεις προβλημα.

 

--Μια ερωτηση ρε παιδια.. Εβαλα μια καρτα 2gb στο κινητο στην οποια εγκατεστησα το Sygic (ωραιο προγραμμα ) και τωρα δεν βλεπει τον χαρτη της Ελλαδας το route66 , μπορω να μεταφερω κατι συγκεκριμενο απο τη παλια καρτα που υποθετω εκει εχει τον χαρτη? Βασικα ανοιξα να δω τα αρχεια της καρτας κ δεν εχει τπτ σχετικο με χαρτη η το route66 μεσα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ειχα βρει ενα λινκ για pois, που περιεχει speedcams etc. Πως μπορω να τα τοποθετησω στο sygic η στο maps? Να πω οτι εχει για 5-6 διαφορετικους πλοηγους, αλλα οχι για τους προαναφερθεντες 2. Σορυ αν εχει απαντηθει πιο πανω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό site αναφέρεσαι; Γιατί πολλές φορές το sygic αναφέρεται και σαν Drive.

 

Δες εδω xxxxxxxxxxx αν θελεις, και επιλεξε τον συνδεσμο που δινει για τις υπολοιπες χωρες (θα το εβαζα εδω αλλα δεν ξερω αν επιτρεπεται). Αν και απ'οτι ειδα δεν υπαρχει ουτε ως Ντραιβ. Προφανως θα πρεπει να αλλαξουμε τα αρχεια, οπως ανεφερε καποιος φιλος πιο πριν, αλλα προσωπικα το θεωρω καπως περιπλοκο (κοινως ασχετος) :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Prattein_Aloga κατεβασε αυτο http://www.poiplaza.com/en/poi?poi=110 , εχει μεσα speedcams , φαναρια .. διαφορα. δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ισχυουν. χτες τα περασα.

(Το install πανευκολο. ενα copy/paste τα αρχεια. εχει μεσα οδηγιες.txt)

 

Αα! και βασισου πανω σου :P

Link to comment
Share on other sites

--Μια ερωτηση ρε παιδια.. Εβαλα μια καρτα 2gb στο κινητο στην οποια εγκατεστησα το Sygic (ωραιο προγραμμα ) και τωρα δεν βλεπει τον χαρτη της Ελλαδας το route66 , μπορω να μεταφερω κατι συγκεκριμενο απο τη παλια καρτα που υποθετω εκει εχει τον χαρτη? Βασικα ανοιξα να δω τα αρχεια της καρτας κ δεν εχει τπτ σχετικο με χαρτη η το route66 μεσα :wacko:

 

 

 

-Kανενας χριστιανος να απαντησει? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...