Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίο προγραμματάκι και πολύ καλός χάρτης

Μέσα στην Θεσσαλονίκη όλα καλά, αλλά αν βγεις λικάκι πιο έξω τότε ο autodrive hellas της garmin είναι καλύτερος...

μπορούμε να προσθέσουμε συλλογές από POI?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς αν μπορούμε να περάσουμε αρχεία με κάμερες διαχείρησης κυκλοφορίας, ραντάρ κλπ;

Αν ναι, πως γίνεται αυτό;

 

Τελικά βρήκα μόνος μου απάντηση στο ερώτημά μου.

Υπάρχουν έτοιμα αρχεία στο poiplaza.com :lol:

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,έκατσα και σκάλισα το ζήτημα των POIs και κατέληξα να σβήσω από τον φάκελο GRC(του μεγάλου χάρτη 51 MB) όλα τα αρχεία με κατάληξη .upi και ω του θαύματος όταν επανεκκίνησα το πρόγραμμα με επιλεγμένη την εμφάνιση όλων των κατηγοριών POIs πήγαινε κανονικά και μου έδειξε και κοντινά σημεία ενδιαφέροντος(σχολεία,βενζινάδικο..) αμέσως με το ξεκίνημα.

Επίσης διαπίστωσα ότι σε σχέση με το Garmin δεν κάνει χρήση του A-GPS(GPRS) για το λοκάρισμα το οποίο γίνεται εξίσου γρήγορα.

 

όταν εννοείς ότι έσβησες τα αρχεία με κατάληξη .upi εννοείς ότι έσβησες και το συμπιεσμένο αρχείο που περιέχει όλα αυτά τα .upi αρχεία ή έσβησες μόνο τα αρχεία που είναι χύμα μέσα στο φάκελο του χάρτη της ελλάδας?

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

όταν εννοείς ότι έσβησες τα αρχεία με κατάληξη .upi εννοείς ότι έσβησες και το συμπιεσμένο αρχείο που περιέχει όλα αυτά τα .upi αρχεία ή έσβησες μόνο τα αρχεία που είναι χύμα μέσα στο φάκελο του χάρτη της ελλάδας?

 

Εγω παντως εσβησα τα αρχεια που ειναι χυμα .

Ας μας απαντησει και ο φιλος rostropol :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εσβησα τα αρχεια που ειναι χυμα .

Ας μας απαντησει και ο φιλος rostropol :O

 

Μόνο τα αρχεία με την κατάληξη .upi αλλά και το POI.rar μια που δεν μπορεί να χρησιμεύσει ούτως ή άλλως και επειδή εμπεριέχει τα ίδια αρχεία.

Επιπροσθέτως έχω συνάψει αυτά που έλειπαν και ήδη αναφέρθηκαν σε προηγούμενο post,τα POIs κυκλοφορίας(κάμερες ταχύτητας,φανάρια κλπ.) τα οποία μέσω σύνδεσης μαζικής αποθήκευσης μεταφέρουμε ως εξής: τα εικονίδια στον φάκελο Sygic>Icons και τα αρχεία με κατάληξη .upi στον φάκελο GRC.

Το αποτέλεσμα μετά είναι κάπως έτσι;),και φυσικά μπορούμε να ρυθμίσουμε και τις ηχητικές ειδοποιήσεις μας.

ΥΣ. τα προηγούμενα upis που πρότεινα να διαγραφούν έχουν αδιαμφισβήτητα μεγάλη χρησιμότητα όμως μετά από πολλές δοκιμές διαπίστωσα(όπως και άλλοι χρήστες) ότι βαραίνει υπερβολικά το πρόγραμμα και ήδη στον φάκελο GRC εμπεριέχεται ένα ή περισσότερα αρχεία καταγραφής σχετικά με POIs που ουσιαστικά κάνουν την ίδια δουλειά χωρίς να επιβαρύνουν το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα αρχεία με την κατάληξη .upi αλλά και το POI.rar μια που δεν μπορεί να χρησιμεύσει ούτως ή άλλως και επειδή εμπεριέχει τα ίδια αρχεία.

Επιπροσθέτως έχω συνάψει αυτά που έλειπαν και ήδη αναφέρθηκαν σε προηγούμενο post,τα POIs κυκλοφορίας(κάμερες ταχύτητας,φανάρια κλπ.) τα οποία μέσω σύνδεσης μαζικής αποθήκευσης μεταφέρουμε ως εξής: τα εικονίδια στον φάκελο Sygic>Icons και τα αρχεία με κατάληξη .upi στον φάκελο GRC.

Το αποτέλεσμα μετά είναι κάπως έτσι;),και φυσικά μπορούμε να ρυθμίσουμε και τις ηχητικές ειδοποιήσεις μας.

ΥΣ. τα προηγούμενα upis που πρότεινα να διαγραφούν έχουν αδιαμφισβήτητα μεγάλη χρησιμότητα όμως μετά από πολλές δοκιμές διαπίστωσα(όπως και άλλοι χρήστες) ότι βαραίνει υπερβολικά το πρόγραμμα και ήδη στον φάκελο GRC εμπεριέχεται ένα ή περισσότερα αρχεία καταγραφής σχετικά με POIs που ουσιαστικά κάνουν την ίδια δουλειά χωρίς να επιβαρύνουν το πρόγραμμα.

 

thanksss φίλος είσαι ωραίος!!

 

Πάντος παιδιά το Sygic μπορεί να υστερεί σε χάρτες απο το garmin αλλα σε θέμα μενού, γενικά εμφάνισης που είναι πολύ επεξηγηματικό αλλά και φωνή πλοήγησης δεν συγκρίνεται!!

 

Τα pois φαίνονται πεντακάθαρα στην οθόνη του N80 μου και μπορείς να καταλάβεις τί δείχει σε αντίθεση με το φορτωμένο garmin με τα μικρούλικα εικονίδια

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

τελικα τα upi τα σβηνουμε; μονο το rar αφηνουμε; μπερδευτηκα :O :p

 

Το rar δεν το περασα καν ,το εσβησα απο την αρχη .

Στην συνεχεια ,εσβησα και τα γιουπι-α-ι :p:lol:

(μετα το αρχικο σχολιο του rostropol)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα upi τα σβηνουμε; μονο το rar αφηνουμε; μπερδευτηκα :O :p

 

Σβήνουμε και upi αλλά και το rar γιατί σύμφωνα με τον φίλο rostropol, υπάρχουν σχεδόν τα ίδια αρχεία.

 

Η αλήθεια είναι οτι δεν έχω σβήσει τίποτα. Ούτε βέβαια έχω προσθέσει κάποιο POI παραπάνω. Όμως δεν έχω εντοπίσει κάποια καθυστέρηση ή κάποιο κόλημμα του προγράμματος.

 

Βέβαια, κάποια στιγμή θα κάνω ένα πείραμα για να διαπιστώσω και μόνος μου αν στην πράξη υπάρχει διαφορά στην απόδοση.

 

Θα ενημερώσω και το πρώτο πόστ με τις πληροφορίες που μας έδωσε ο rostropol παραπάνω καθώς μπορεί να είναι σηματικά για κάποια παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Tα POIs κυκλοφορίας με τις κάμερες μπορούμε να τα βρούμε κάπου προκειμένου να ενημερωνόμαστε άμεσα για αλλαγές που μπορεί να γίνουν?

Ρωτάω γιατί υπάρχει σχετικό site που μπορείς να κατεβάσεις ενημερωμένα poi για κάμερες αλλά δεν είναι συμβατά με το πρόγραμμα μας.

Link to comment
Share on other sites

Σβήνουμε και το "favorites.upi" (όλα τα άλλα είχαν ελληνική ονομασία και πήγαν στον κάλαθο αλλά αυτό είναι αγγλικό... μήπως είναι του προγράμματος ή κάτι τέτοιο) ??? :worry: :worry:

 

Kαι μία πιο γενική ερώτηση ποιό χάρτη προτείνετε οι πιο έμπειροι να έχουμε ενεργοποιημένο, μήπως τον all maps ??? :worry:

 

Eυχαριστώ προκαταβολικά παιδιά..

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

HELP!Εχω διαβασει ολοκληρο το θεμα , εχω εγκαταστησει την εφαρμογη αλλα δεν μπορω με τιποτα να κανω εγγραφη στο ρωσικο site .μπορει καποιος να ζητησει τον κωδικο για τους χαρτες για εμενα?εχω το n95 8gb kai κωδικο S2D91YD2YDA1.ευχαριστω και πολλα μπραβο στα παιδια που κανουν τοση δουλεια για ολους!!!
Link to comment
Share on other sites

HELP!Εχω διαβασει ολοκληρο το θεμα , εχω εγκαταστησει την εφαρμογη αλλα δεν μπορω με τιποτα να κανω εγγραφη στο ρωσικο site .μπορει καποιος να ζητησει τον κωδικο για τους χαρτες για εμενα?εχω το n95 8gb kai κωδικο S2D91YD2YDA1.ευχαριστω και πολλα μπραβο στα παιδια που κανουν τοση δουλεια για ολους!!!

 

Το έστειλα εγώ αλλά έχει βγάλει μήνυμα πως η αναζήτηση κωδικών για το πρόγραμμα έχει "κρεμάσει" Αν μου απαντήσουν θα σου στείλω pm

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα εγώ αλλά έχει βγάλει μήνυμα πως η αναζήτηση κωδικών για το πρόγραμμα έχει "κρεμάσει" Αν μου απαντήσουν θα σου στείλω pm

ΤΗΑΝKS A LOT GEOGEOGEO!

Link to comment
Share on other sites

HELP!Εχω διαβασει ολοκληρο το θεμα , εχω εγκαταστησει την εφαρμογη αλλα δεν μπορω με τιποτα να κανω εγγραφη στο ρωσικο site .μπορει καποιος να ζητησει τον κωδικο για τους χαρτες για εμενα?εχω το n95 8gb kai κωδικο S2D91YD2YDA1.ευχαριστω και πολλα μπραβο στα παιδια που κανουν τοση δουλεια για ολους!!!

Ξαναδιάβασε τις οδηγίες στο πρώτο πόστ. Τις ανανέωσα σήμερα. Υπάρχει τρόπος να κάνεις εγκατάσταση της εφαρμογής χωρίς τον ρωσικό κωδκό.

Link to comment
Share on other sites

Σβήνουμε και το "favorites.upi" (όλα τα άλλα είχαν ελληνική ονομασία και πήγαν στον κάλαθο αλλά αυτό είναι αγγλικό... μήπως είναι του προγράμματος ή κάτι τέτοιο) ??? :worry: :worry:

 

Kαι μία πιο γενική ερώτηση ποιό χάρτη προτείνετε οι πιο έμπειροι να έχουμε ενεργοποιημένο, μήπως τον all maps ??? :worry:

 

Eυχαριστώ προκαταβολικά παιδιά..

 

Το favorites,upi αστο,μην το σβήνεις γιατί βασικά σου χρησιμεύει και για την εμφάνιση ως κατηγορία όπου μπορείς να αποθηκεύεις διάφορα με δική σου περιγραφή(πχ. το καφέ που συχνάζεις,το γυμναστήριο,...οτιδήποτε).

Link to comment
Share on other sites

@Ibiza μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τον κωδικό απο την προηγούμενη έκδοση;
Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

@Ibiza μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τον κωδικό απο την προηγούμενη έκδοση;

fisika,omos ean den to prosekses,sthn prwti selida prosthesame link me ekdosi pou den xriazete kodiko,esy epilegeis.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

fisika,omos ean den to prosekses,sthn prwti selida prosthesame link me ekdosi pou den xriazete kodiko,esy epilegeis.

 

Το είδα αλλά δεν είναι αλλη έκδοση αυτή; αν ναι δουλεύει και αυτη με το εσωτερικο gps;

 

Εγω κατέβασα αυτη που εχεις στην σελιδα 11 του θρεντ δηλαδη την εκδοση .7199

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Το είδα αλλά δεν είναι αλλη έκδοση αυτή; αν ναι δουλεύει και αυτη με το εσωτερικο gps;

 

Εγω κατέβασα αυτη που εχεις στην σελιδα 11 του θρεντ δηλαδη την εκδοση .7199

 

oxi,i idia einai,apla den xriazete kodiko,thes th gnomi mou,bale thn kanoniki pou den theli signed afti pou les dld,kai bale ton kodiko pou idi exeis.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

oxi,i idia einai,apla den xriazete kodiko,thes th gnomi mou,bale thn kanoniki pou den theli signed afti pou les dld,kai bale ton kodiko pou idi exeis.

 

α οκ thanks θα το δοκιμάσω

 

EDIT: Επειδή τον κωδικό δεν το θυμάμαι πειράζει αν σβήσω την παλιά εκδοση και αφήσω τον φάκελο MAPS και εγκαταστήσω την νεα;

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

α οκ thanks θα το δοκιμάσω

 

EDIT: Επειδή τον κωδικό δεν το θυμάμαι πειράζει αν σβήσω την παλιά εκδοση και αφήσω τον φάκελο MAPS και εγκαταστήσω την νεα;

 

Οχι αφησε τον φακελο maps,και βαλε την C@%$#k εκδοση,που δεν θελει κωδικο.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Aυριο θα περασω το sygic στο κινητο ενος φιλου μου αυτο που θελω να ρωτισω ειναι:

 

1. Εαν βαλω την Unsigned version θα υπαρχει καποιο προβλημα ως προν την λειτουργια της εφαρμογης, για να μην μπλεκομαι με το ρωσικο site

 

2. Οταν τελιωσω την εγκατασταση της εφαρμογης θα πρεπει να κανω καποια ρυθμιση για να βρει το εσωτερικο gps? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ ειστε απιστευτοι θεωρουσα μα...κια να εχω σκασει 700 ευρω και να μην εχω ελληνικο gps το εγκαταστησα μολις τρεχει φορτωνει και ολα καλα το μονο που μενει ειναι να το δοκιμασω thanx guys.

 

PS: Δεν εχει βρει σημα gps και δεν μου δειχνει τον χαρτη λογικα μολις βρει θα μου τον δειξει σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκούρα τα πράγματα. :(

 

Στο http://www.symbiansigned.com υπάρχει πρόβλημα να κάνουμε registration νέοι χρήστες, ενώ και το ρώσικο site βγάζει Error 403 - Forbidden.

 

Καλά δεν υπάρχει κάποιο κευτζεν? Ο Ρώσος δηλαδή πως το κάνει και σου στέλνει τον κωδικό? Σίγουρα υπάρχει. Μήπως να μαζέψουμε όλα τα ζευγάρια ID/activation code και να το προσπαθήσουμε εμεις?

 

Τι μορφής είναι το activation? 6 νούμερα? 10 νούμερα και γράμματα? Τι?

 

Ωραίο πρόγραμμα φαίνεται.

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος για ενεργοποίηση? ή κανά άλλο site απ' το ρώσικο?

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...