Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά έχω το traffic gps 7.60731 και έκδοση χάρτη 7.54. οταν ανοίγει το πρόγραμμα με βάζει να επιλέξω τον χάρτη, μου βγάζει μήνυμα "Αρχικοποίηση" και μετά μου πετάει "δε φορτώθηκε ΄χαρτης, πατήστε εδώ για πρόσβαση στο μενού". Τι κάνω λάθος
Link to comment
Share on other sites

δες σελιδα 11 ποστ 1661

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι συμβαίνει και δε μου βλέπει το χάρτη? Μόλις έβαλα τον πιο τελευταίο χάρτη και την πιο τελευταία έκδοση της εφαρμογής . Έκανα τα πάντα, ξεκλείδωσα, υπάρχει κανονικά το license, αλλά ο μόνος χάρτης που βλέπει είναι ο AllMaps.

 

Ο χάρτης που έχω βάλει είναι ο Navigreece 2008.04 και η έκδοση της εφαρμογής μου εμφανίζει ότι είναι η Traffic GPS 7.60731 (έκδοση χωρίς χάρτη: 7.54).

 

Μέσα στην κάρτα μνήμης έχω περάσει το φάκελο E:\Maps που μέσα περιέχει υποφακέλους GRC και WCL και το αρχείο all maps.mlm (και το δημιουργηθέν αρχείο lisence.txt). Συνολικό μέγεθος: 49.9ΜΒ.

Επίσης χύμα στο E:\ έχω βάλει τους φακέλους Res και Drive. Το φάκελο 2577 δεν τον πέρασα. Πειράζει?

 

Όποιος υποψιάζεται τι μπορεί να φταίει, ας ενημερώσει. Ευχαριστώ προκαταβολικά. :bow:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη δοκιμασε να φτιαξεις ενα νεο .mlm και μεσα να γραφει μονο [GRC] ισως να τον τρεξει.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη δοκιμασε να φτιαξεις ενα νεο .mlm και μεσα να γραφει μονο [GRC] ισως να τον τρεξει.. :)

Όντως δούλεψε. Βλέπω αρκετή ακρίβεια, οπότε είναι όντως ο Navigreece ο οποίος απεικονίζεται. Μετονόμασα και το αρχείο "all maps.mlm" σε "Navigreece 2008.Q4.mlm" και έκανα edit το mlm όπως μου είπες. Έγραψα μόνο [GRC] μέσα και όλα καλά.

Έχω απορία όμως, το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αυτό? :what:

 

Όπως και να 'χει, σε ευχαριστώ θερμά Γιάννη. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι συμβαίνει και δε μου βλέπει το χάρτη? Μόλις έβαλα τον πιο τελευταίο χάρτη και την πιο τελευταία έκδοση της εφαρμογής. Έκανα τα πάντα, ξεκλείδωσα, υπάρχει κανονικά το license, αλλά ο μόνος χάρτης που βλέπει είναι ο AllMaps.

 

Ο χάρτης που έχω βάλει είναι ο Navigreece 2008.04 και η έκδοση της εφαρμογής μου εμφανίζει ότι είναι η Traffic GPS 7.60731 (έκδοση χωρίς χάρτη: 7.54).

 

Μέσα στην κάρτα μνήμης έχω περάσει το φάκελο E:\Maps που μέσα περιέχει υποφακέλους GRC και WCL και το αρχείο all maps.mlm (και το δημιουργηθέν αρχείο lisence.txt). Συνολικό μέγεθος: 49.9ΜΒ.

Επίσης χύμα στο E:\ έχω βάλει τους φακέλους Res και Drive. Το φάκελο 2577 δεν τον πέρασα. Πειράζει?

 

Όποιος υποψιάζεται τι μπορεί να φταίει, ας ενημερώσει. Ευχαριστώ προκαταβολικά. :bow:

Το συνολικο μεγεθος εμφανιζεται σ'εμενα 51191ΚΒ,δεν ξερω αν σημαινει κατι αυτο!

επισης στον φακελλο maps αναφερονται 2 υποφακελλοι και 3 αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

Έχω απορία όμως, το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αυτό? :what:

Εμένα ο χάρτης NaviGreece_2008.04 συνοδελυεται και απο το αρχείο NaviGreece_2008.04.mlm το οποίο μέσα γράφει μόνο [grc].Περίεργο μου φαίνεται που δεν το είχε το δικό σου. Όπως και νά'χει, ευτυχώς είναι απλή η λύση.

 

Πριν, ποιόν χάρτη χρησιμοποιούσες; Εγώ έχω ακόμα την έκδοση 7.199 με τον παλιότερο navigreece και δύσκολα θα τον αλλάξω μιας και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την κάλυψή του. Αν κάποιος κάνει συγκριτικό και μας πει οτι η κάλυψη του νέου για την έκδοση 7.60.731 είναι καλύτερη, μόνο τότε θα αναβαθμίσω στην νέα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν, ποιόν χάρτη χρησιμοποιούσες; Εγώ έχω ακόμα την έκδοση 7.199 με τον παλιότερο navigreece και δύσκολα θα τον αλλάξω μιας και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την κάλυψή του. Αν κάποιος κάνει συγκριτικό και μας πει οτι η κάλυψη του νέου για την έκδοση 7.60.731 είναι καλύτερη, μόνο τότε θα αναβαθμίσω στην νέα.

Αν δεν απατώμαι, πριν είχα την έκδοση 7.199 με τον Navigreece 2008.Q3 (δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα το Sygic, συνήθως προτιμώ το Garmin). Εννοείται ότι δεν έχω προλάβει ακόμα να συγκρίνω σε επίπεδο λεπτομέρειας. Πάντως το interface της νέας έκδοσης της εφαρμογής μού φαίνεται αρκετά όμορφο. Ευχάριστη προσθήκη η αυτόματη περιστροφή της οθόνης. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάσαι μερικά μέρη της επαρχίας που είχε πολύ καλή κάλυψη, δες πως είναι η κάλυψη του νέου navigreece. Έχω αλλάξει τόσες φορές εκδόσεις χάρτη και άλλες τόσες εκδόσεις του sygic, που έχω βαρεθεί. Και αν δεν διαπιστώσω οτι αξίζει η ματάβαση απο την ήδη τεσταρισμένη 7.199 στην 7.60.731, δεν το κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάσαι μερικά μέρη της επαρχίας που είχε πολύ καλή κάλυψη, δες πως είναι η κάλυψη του νέου navigreece. Έχω αλλάξει τόσες φορές εκδόσεις χάρτη και άλλες τόσες εκδόσεις του sygic, που έχω βαρεθεί. Και αν δεν διαπιστώσω οτι αξίζει η ματάβαση απο την ήδη τεσταρισμένη 7.199 στην 7.60.731, δεν το κάνω.

Θα το δω Γιώργο και θα αναφέρω σχετικά. Με ένα πρόχειρο σκανάρισμα στο χάρτη σε λειτουργία offline (χωρίς σήμα GPS), μου φαίνεται ότι υπάρχει κάποια βελτίωση στη λεπτομέρεια σε κάποια σημεία του επαρχιακού δικτύου εδώ στα μέρη μου (Νομός Μαγνησίας). Μέσα στο Βόλο δε βλέπω πολύ μεγάλες διαφορές, ίσως να με μπερδεύουν και τα νέα χρώματα και ο σχεδιασμός του interface της νέας έκδοσης.

 

Να υποθέσω ότι ο Navigreece 2008.Q3 δεν είναι συμβατός με την έκδοση 7.60.731, έτσι?

Γιατί αν ήταν συμβατός, τότε θα μπορούσαμε να τσεκάρουμε άμεσα τυχόν διαφορές. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, κανένας συνδιασμός νέου πακέτου με παλιά (7.199 με navigreece_2008_03) δεν είναι εφικτός.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το βρήκα το sygic από το μαγαζί, αλλά έχει διάφορα αρχεία (φακελοι maps, drive, 2577, res) και τα αρχεία SetupSymbianS60.sis και SetupSymbianUIQ.sis, έχω και νέους χάρτες για Ελλάδα.

Τί πρέπει να κάνω;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Τί πρέπει να κάνω;

Να διαβάσεις το πρώτο ποστ αυτού του θέματος.

 

Σβήσε τον φάκελο 2577 και το αρχείο SetupSymbianUIQ.sis, δεν σου χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

κωδικο ενεργοποιησης απο παιρνουμε,εχει κλεισει το παλιο σαιτ

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Στο Проверка вопроса системы антиспама "NoSpam!"

 

βάζουμε το νούμερο 25

 

Σε περιπτωση που δεν "παιζει" το παραπανω,δοκιμαζουμε αυτο: ель

 

 

Το ....................................."NoSpam!" γιατέ δεν το εμφανίζει πια?

Link to comment
Share on other sites

Στο Проверка вопроса системы антиспама "NoSpam!"

 

βάζουμε το νούμερο 25

 

Σε περιπτωση που δεν "παιζει" το παραπανω,δοκιμαζουμε αυτο: ель

 

 

Το ....................................."NoSpam!" γιατέ δεν το εμφανίζει πια?

 

Δεν χρειαζεται να κανεις εγγραφη στο http://3ppc.net/forum/ υπαρχει αλλη σελιδα οπου παιρνεις απευθειας τον κωδικο για να ξεκλειδωσεις το sygic.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σου λειτουργεί η σελίδα αυτή που αναφέρεις, Γιάννη; Γιατί εμένα δε μου βγάζει τίποτα, σα να διαγράφηκε εντελώς. Για αυτή λέω.
Link to comment
Share on other sites

Tωρα προσεξα οτι δεν λειτουργει :O

 

Αυτο που μου ερχεται στο μυαλο για τους νεους χρηστες ειναι να κανουν εγκατασταση το sygic.mobile.v7.0.89.s60v3.symbianos91.unsigned μετα με ενα διαχ. αρχειων να ανοιγουν το Ε:\ MAPS\ license.txt να βλεπουν των κωδικο ξεκλειδωματος της συσκευης τους και μετα να τον χρησιμοποιουν για να ξεκλειδωσουν ολες τις νεες εκδοσεις :)

 

Υ.Γ.

Ο κωδικος θα εχει μια - μπροστα αυτη δεν χρειαζεται θα ξεκινατε κατευθειαν απο το γραμμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το νέο sygic και δεν μπορώ να γράψω πλέον ελληνικά στην αναζήτηση οδού κλπκλπ. μέσα στο sygic στο παλιό το είχα κάνει με ένα τρόπο μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορω να κανω εγραφη στο ρωσικο και η σελιδα που λετε παραπανο ουτε σε μενα δουλευει..υπαρχει κανενας που ειναι γραμενος στο ρωσικο να βοηθησει..μηπως υπαρχει κανενας αλλος τροπος να βρουμε το κωδικο..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...