Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gianpithio δε συμβαίνει πρώτη φορά, έχω την 7.199 και με την προηγούμενη γινόταν, επίσης έχω δοκιμάσει και μετά από φορμάτ ή και αναβάθμιση και πάλι τα ίδια. Δε συμβαίνει συνέχεια, από όσο έχω παρατηρήσει γίνεται μετά από πολύ χρήση του προγράμματος. Μήπως και καλά έχει πολύ πράμμα να αποθηκέυσει? Αν και το έχω αφήσει 10 λεπτά μια φορά να δω αν τελικά κλείσει αλλά πάλι τίποτα.. Υπάρχει επιλογή να μην αποθηκέυονται κατά το κλείσιμο τα δεδομένα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, δεν υπάρχει. Το κάνει αυτόματα. Αν μπείς με το handy taskman και πατήσεις τερματισμός (όχι κλείσιμο), δεν κλείνει;
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να με βοηθησει σχετικα με το θεμα του GPS για το Ν73?Με λινκσ και ολα γιατι δεν ξερω και πολλα.Ενα πμ θα βοηθησει.

Το gps στο κινητο ειναι πληρες δηλαδη μπορω να μετρησω και ταχυτητα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://www.myspace.com/jimator

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια και μπορείς να μετρήσεις ταχύτητα. Τα λινκ για το πρόγραμμα και τους χάρτες θα τα βρείς στο xxxxxxxxxxx (κάνεις αναζήτηση για sygic) και οδηγίες εγκατάστασης στο πρώτο ποστ αυτού του θέματος.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε να μου πείτε πως μπορώ στην έκδοση 7.199 να αποθηκεύσω κάποιες τοποθεσίες στα αγαπημένα έτσι ώστε να μπορώ να τις βρω γρήγορα;;

 

Συγνώμη που ξαναρωτάω αλλά δεν αποθηκεύει κανένας σας τοποθεσίες;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ξαναρωτάω αλλά δεν αποθηκεύει κανένας σας τοποθεσίες;;

Πρεπει να εχεις ορισει, απο πριν αγαπημενους προορισμους!Ρυθμισεις,Προσθηκη σημειων ενδιαφεροντος,αγαπημενα!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις ορισει, απο πριν αγαπημενους προορισμους!Ρυθμισεις,Προσθηκη σημειων ενδιαφεροντος,αγαπημενα!

 

Σε ευχαριστώ πολύ το βρήκα. Αυτό ακριβώς ρωτούσα πως θα ορίσω από πριν αγαπημένους προορισμούς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τι εγινε ρε παιδια ;

ολοι με το garmin ασχολουνται ;

απο 30 σεπτεμβριου καμια αναφορα ;

ή μηπως δουλευει καλυτερα γιαυτο και δεν υπαρχει προβλημα !:D:shifty:

 

Προσωπικα αυτο πιστευω....αν ηταν ρε γα...ωτο και λιγο καλυτερο στα γραφικα του θα ηταν τελειο

 

ο λογος που εκανα post ειναι γιατι

δεν μπορουσα να το βλεπω τοσο πισω στα θεματα το sygic:lol:

3η σελιδα ειχε φτασει:O...

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια ;

ολοι με το garmin ασχολουνται ;

απο 30 σεπτεμβριου καμια αναφορα ;

ή μηπως δουλευει καλυτερα γιαυτο και δεν υπαρχει προβλημα !:D:shifty:

 

Προσωπικα αυτο πιστευω....αν ηταν ρε γα...ωτο και λιγο καλυτερο στα γραφικα του θα ηταν τελειο

 

ο λογος που εκανα post ειναι γιατι

δεν μπορουσα να το βλεπω τοσο πισω στα θεματα το sygic:lol:

3η σελιδα ειχε φτασει:O...

Αν δεν υπαρχει κατι καινουργιο .....

Link to comment
Share on other sites

Νέος χάρτης!!!! (Τα μισά να ισχύουν από αυτά που λένε και είμαστε ευχαριστημένοι)

Κατεβάστε το χάρτη από εδώ!!!:lol:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

NaviGreece_2008.04....να οι προσθήκες!!!

Σε αυτή την νέα ενημέρωση δόθηκε απόλυτη προτεραιότητα στην ολοκλήρωση της ενημέρωσης του 100% του οδικού δικτύου της Αττικής με πλήρη δεδομένα πλοήγησης.

Ξεπερνώντας υποκειμενικές όσο και αντικειμενικές δυσκολίες και κάτω από πολύ ζέστη σας παραδίδουμε τον πιο ενημερωμένο χάρτη που έχει να επιδείξει Ελληνική εταιρία Γεω-πληροφορικής (δεν είμαστε δα και πολλές)

Η βάση μας πλέον τόσο στην Επαρχία όσο και στην Αττική εμπλουτίστηκε με ποιοτικά στοιχεία αποτέλεσμα σκληρής δουλειάς και μόχθου τόσο στο πεδίο όσο και στο γραφείο. Θέλουμε να πιστεύουμε ότι θα μείνετε ευχαριστημένοι από το αποτέλεσμα.

ΑΤΤΙΚΗ

Ολοκληρώθηκε η προσθήκη ολόκληρου το οδικού δικτύου του νομού Αττικής με πλήρη δεδομένα πλοήγησης. Η κάλυψη πλέον ξεπερνά το 99% του συνολικού οδικού δικτύου.

Ολοκληρώθηκε το update του λεκανοπεδίου Αττικής. Συνολικά 63 Δήμοι & Κοινότητες επικαιροποιήθηκαν ως προς την ονοματολογία, μονοδρόμηση και κατεύθυνση των οδών.

ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ

Προστέθηκαν 8 πρωτεύουσες νομών με πλήρη δεδομένα πλοήγησης (Άργος, Αργοστόλι, Βέροια, Ιωάννινα, Καλαμάτα, Κέρκυρα, Τρίκαλα, Χαλκίδα).

Ολοκληρώθηκε το 68% της επικαιροποίησης του νομού Ιωαννίνων με ιδιαίτερη έμφαση στα Ζαγοροχώρια.

Προστέθηκαν όλοι οι μεγάλοι οικισμοί του νομού Βοιωτίας με πλήρη δεδομένα πλοήγησης.

Εγινε πλήρη επικαιροποίηση οικισμών στα νησιά Κεφαλλονιά, Λέσβο και Χίο

Η νέα βάση NaviGreece 2008.04 περιλαμβάνει:

1) 309.000 χλμ. πλοηγήσιμου οδικού δικτύου,

2) 747 Δήμοι και Κοινότητες

3) 355 πόλεις με πλήρη κυκλοφοριακά δεδομένα (αρίθμηση, μονοδρομήσεις, ονοματολογία) ,

3) Αναλυτική πλοήγηση σε 13.400 πόλεις, χωριά και οικισμούς,

4) Πάνω από 100.000 σημεία ενδιαφέροντος.

5) Πλήρη κάλυψη (>97%) για 28 νομούς της Ελλάδας και για όλα τα Ελληνικά νησιά,

6) Πάνω από 70 % της συνολικής οδικής κάλυψης της Ελλάδας,

7) Γεωγραφική κάλυψη του 98,2% του πληθυσμού της.

8) Off road διαδρομές σε 17 νομούς.

Για να την πλήρη γεωγραφική κάλυψη σε μορφή PDF πατήστε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

@kostad2000 σε ευχαριστουμε για τον χαρτη.. :)

 

Eπειδη απαγορευεται να υπαρχουν χαρτες στο myphone εκανα τροποποιηση στο αρχικο ποστ σου και οποιος θελει μπορει να σου τον ζητησει με pm η ανεβασε τον καπου αλλου π.χ. στο xxxxxxxxxxxxxxx για να υπαρχει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την εντυπωση οτι πρεπει να δουλευει με την τελευταια εκδοση sygic .ειναι σε μορφη .pak! για δειτε το.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την εντυπωση οτι πρεπει να δουλευει με την τελευταια εκδοση sygic .ειναι σε μορφη .pak! για δειτε το.

 

Έτσι είναι, μόλις το πέρασα και δουλεύει μια χαρά

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Με την 7.199 να μη το δοκιμάσω δηλαδή δε θα δουλέψει?

 

Δοκιμασε και συ αλλα σε μενα δεν δουλευει! Ποια ειπαμε οτι ειναι η τελευταια εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και συ αλλα σε μενα δεν δουλευει! Ποια ειπαμε οτι ειναι η τελαιταια εκδοση?

θα το δοκιμάσω και εγώ αργότερα, πρέπει να ξεκουραστώ και λιγάκι :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικα με την 7,199 δεν πρεπει να εχει προβλημα ο καινουργιος χαρτης.......

 

Το θεμα ειναι ομως να τον δουλεψουμε με τις τελευταιες εκδοσεις που εχουν πολυ καλυτερα γραφικα και ποιο ομορφο περιβαλλον.....

 

τα παιδια ποιο πανω αναφερουν οτι δουλευει σε αυτες , απλα δεν εχω καταλαβει ακομα ποια ειναι η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ εκδοση και αν εχουν διαφορες η εκδοση.....

 

* 7.52 McGuider ή

 

*7.60.731 traffic ή μηπως ειναι η ιδια ?

 

ποια τελικα να προτιμησουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό αυτό που θα ρωτήσω να έχει ξανα απαντηθεί..

Γνωρίζει κάποιος πως γίνεται αναβάθμιση σε άλλη έκδοση;

Αφαιρούμε τη παλιά και βάζουμε τη καινούργια ή τη παίρναμε από πάνω;

 

Καλά χαμός σήμερα στις αναβαθμίσεις και Sygic και Garmin να δώ πότε θα πάω να ξεκουραστώ λίγο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, μόλις το πέρασα και δουλεύει μια χαρά

 

Προσπαθω να περασω την 7.60.731 για να βαλω τον νεο χαρτη.........

 

αλλα μου λεει :" Σφαλμα ενημερωσης "To τηλεφωνο εντωμεταξυ ειναι χακαρισμενο

εχω περασει μεσα τα παντα,το sygic δε απειρες φορες,οχι ομως αυτην την εκδοση.

εχει καποια διαφορετικη αντιμετωπιση ....εχει καποιο αλλο κολπακι ή κατι που δεν κανω σωστα ? για αυτην την εκδοση λεει να μην ειναι ολοι οι φακελοι μαζι μεσα σε καποιον αλλο οπως πχ Sygic ή McGuider αλλα ο καθε φακελος να ειναι μονος ...χυμα μεσα στην καρτα μνημης.......

αλλα για το sis δεν λεει κατι.....βασικα παρατηρησα οτι δεν ειναι οπως αλλα αρχεια sis.....λεει setup symbian

μηπως δεν γινετε εγκατασταση αυτη η εκδοση στο 6110 που εχω αλλα θα πρεπει να περασω την 7.52 ΜcGuider ?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις αν δουλευει στην 7.199? λογικα δε δουλευει παντως αφου νομιζω δεν αναγνωριζει αυτη η εκδοση αυτο το format χαρτη. και και αλλο ξερετε αν τα upi αρχεια ειναι ενσωματωμενα στο pak μεσα?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...