Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά, μέχρι να πάρουν χαμπάρι αυτοί εκεί στην Garmin ότι υπάρχει πρόβλημα με τα τηλέφωνα χωρίς το μολύβι, θα έρθει η νέα τετράδα της Nokia (Ν96, Ν78, 6210 navigator και 6220 classic), από την οποία κανένα δεν έχει pencil, και τότε θα τρέχουν και δε θα φτάνουν. ;)

 

Εκτός κι αν δεν τους νοιάζει η πλατφόρμα, πράγμα χλωμό κατ' εμέ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

sxetika me ton xarti "Auto Drive Hellas v1.25_el" se nokia n95.

ekana ola ta vimata opws akrivws anaferontai...to xt doulevei me to eswteriko gps alla...

otan paei na fortwsei ton xarti auto drive mou zitaei na valw 25 psifio code (profanws afton pou vrisketai sto notepad "GMAPSUPP.UNL".

omws k na thela na to valw xeirokinita,den ginetai giati pataw ta pliktra k den grafetai tpt!

giati ginetai re paidia afto?:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

σήμερα γινόταν χαμός σήμερα στην Λ.Μεσογείων και είπα να χρησημοποιήσω το Garmin για να με βγάλει απο την δύσκολη θέση...

 

Ενώ είμαι πάνω στην μεσογείων (η διαδρομή που ακολουθώ καθημερινά είναι Λ.Μαραθώνος-Λ.Μεσογείων-Βασ.Σοφίας) πώς μπορώ να του πώ οτι θέλω να πάω στην βασ.σοφίας στο hilton αλλά να αποφύγουμε την μεσογείων(το υπόλοιπο που έχει απομείνει)...???

 

Καλημέρα και πάλι...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

.....

 

Ευχαριστω αλλη μια φορα τα παιδια που βοηθησαν και βοηθανε παρα πολυ στην αναπτυξη του Θεματος αυτου

 

Garmin 4.10.60 by Aisopos

 

=======================================================

 

Έχεις ασχοληθεί καθόλου με Mapsource ?

Στους χάρτες που έχεις για PC πρέπει να γίνεται κάτι λάθος ... Σε ένα Zumo ενός φίλου που το πέρασα να το δοκιμάσω, δούλευαν εντάξει (αυτό παίρνει img αρχεία).

Στο δικό μου αν και δοκίμασα και τις δύο εκδόσεις του AutoDrive (αυτό που είναι φιαγμένο για Mapsource ), αν και κάνει σωστά routing (στα poi ή στα δικά μου σημεία) με πάει άψογα, δε μπορείς να ψάξεις οδούς ....

Και είναι πολύ ποιό καλό από ένα άλλο που έχω (Digital Road Maps) και το χρυσοπλήρωσα κιόλας και μου ζητάνε και καθε χρόνο κι άλλα ....

Της ανάβασης τον 3.5 τον έχει κανείς σε Mapsource (Και αυτός ήταν εκεί και αυτός δουλεύει άψογα ....)

Σ' ευχαριστώ εκ μέρους όλων που ανταποκρίνεσαι τόσο πρόθημα σε όλους μας εδώ μέσα, μερικές φορές είναι και οδηνηρό, όταν προσπαθείς να εξηγείς το αυτονόητο ...

Μπάβο στην υπομονή σου φιλαράκο ....

Link to comment
Share on other sites

sxetika me ton xarti "Auto Drive Hellas v1.25_el" se nokia n95.

ekana ola ta vimata opws akrivws anaferontai...to xt doulevei me to eswteriko gps alla...

otan paei na fortwsei ton xarti auto drive mou zitaei na valw 25 psifio code (profanws afton pou vrisketai sto notepad "GMAPSUPP.UNL".

omws k na thela na to valw xeirokinita,den ginetai giati pataw ta pliktra k den grafetai tpt!

giati ginetai re paidia afto?:(

 

Καταρχήν γράφε Ελληνικά.

Για να σου ζητάει τον κωδικό για τον χάρτη, προφανώς δεν έχεις σωστό κωδικό στο αρχείο .UNL ή έχεις ξεχάσει καμιά κατάληξη .txt και δεν το βρίσκει.

Για την 1η περίπτωση, φτιάξε άλλο κωδικό με το k e y g e n e r a t o r και ξαναπέρνα τον στο αρχείο και για τη 2η περίπτωση, διάβασε πώς να βλέπεις τις καταλήξεις των αρχείων για να σβήσεις το .txt.

 

junglist o χαρτης με το ονομα GMAPBMAP.IMG ειναι ο χαρτης που εχει μεσα ενσωματωμενο η εφαρμογη :)

 

Δεν ξέρω αν τον είχε κάποτε, πάντως εμένα τώρα δεν έχει τέτοιο όνομα χάρτη μέσα.

Μπορώ να βάλω εγώ έναν δικό μου χάρτη με αυτό το όνομα?

Έχω ήδη τα :

-gmapprom

-gmapsup2

-gmapsupp

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

kanena pliktro den antapokrinetai!oute to pliktro e to molivaki...!ektos an thelei sindiasmo pliktrwn ton opoio den to kserw giati molis to pira to kin...!thanx

Ποια συσκευη εχεις? :)

Δεν ξέρω αν τον είχε κάποτε, πάντως εμένα τώρα δεν έχει τέτοιο όνομα χάρτη μέσα.

Μπορώ να βάλω εγώ έναν δικό μου χάρτη με αυτό το όνομα?

Έχω ήδη τα :

-gmapprom

-gmapsup2

-gmapsupp

Κανονικα υπαρχει αυτος ο χαρτης εκτος εαν τον εχεις σβησει εσυ.. δεν εχω δοκιμασει να περασω τεταρτο χαρτη με το συγκεκριμενο ονομα αλλα με καποια αλλα τα οποια δεν τον αναγνωριζε το χαρτη. Δοκιμασε το και πες μας αν θελεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι οταν παω να βρω μια συγκεκριμενη διευθυνση μου λεει απαιτουνται λεπτομερειακοι χαρτες και μου λεει να ανατρεξω σε garmin.com.ξερετε τι πρεπει να κανω?ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.μεταφερω το αλαγμενο αρχειο απο txt. σε SW.UNL χυμα στον φακελο garmin αλλα στην επιλογη 1 μου κανει αναζητηση στο gps και μετα λεει οτι δεν βρεθηκε και να κανω νεα αναζητηση.τι κανω λαθος????????μπορει κανεις να βοηθησει????????

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.μεταφερω το αλαγμενο αρχειο απο txt. σε SW.UNL χυμα στον φακελο garmin αλλα στην επιλογη 1 μου κανει αναζητηση στο gps και μετα λεει οτι δεν βρεθηκε και να κανω νεα αναζητηση.τι κανω λαθος????????μπορει κανεις να βοηθησει????????

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2246694#post2246694 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παδια ακολουθησα τισς οδηγιες.τωρα μου βγαζει να διαλεξω αναμεσα σε 1 απενεργοποιηση 2 χρηση bluetooth GPRS 3 χρηση του συνδεδεμενου 4 συζευξη νεου GPS.τι κανω απο δω και περα????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι οταν παω να βρω μια συγκεκριμενη διευθυνση μου λεει απαιτουνται λεπτομερειακοι χαρτες και μου λεει να ανατρεξω σε garmin.com.ξερετε τι πρεπει να κανω?και κτι τελευταιο οταν ανοιγω το garmin μου λεει ενα μυνημα ''δεν ειναι δ''.οποιος με βοηθησει θα του ειμαι ευγνωμον
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι οταν παω να βρω μια συγκεκριμενη διευθυνση μου λεει απαιτουνται λεπτομερειακοι χαρτες και μου λεει να ανατρεξω σε garmin.com.ξερετε τι πρεπει να κανω?και κτι τελευταιο οταν ανοιγω το garmin μου λεει ενα μυνημα ''δεν ειναι δ''.οποιος με βοηθησει θα του ειμαι ευγνωμον

Το τηλέφωνό σου σε τι γλώσσα το έχεις; Αγγλικά ή Ελληνικά; Πρέπει να το έχεις στα Ελληνικά για να λειτουργήσει σωστά η αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό σου σε τι γλώσσα το έχεις; Αγγλικά ή Ελληνικά; Πρέπει να το έχεις στα Ελληνικά για να λειτουργήσει σωστά η αναζήτηση.

 

σε ευχαριστω εχεις δικιο:):):)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά για κυπρο παίζει τίποτα

 

βρήκα κάτι σίτε αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει

να περάσουμε τιποτα στο n95 :(

 

http://mapcenter.cgpsmapper.com/maplist.php?cnt=53&rgn=

 

http://homepage.ntlworld.com/mdipol/img2gps/

Link to comment
Share on other sites

exw ena nokia e65 me ekswteriko gos.ekana oles tis odhgies pou dinontai sthn prwth selida otan ksekinaei mou bgazei "δεαν ειναι δ" kai apo katw kai oxi.pataw nai kai mouzhtaei ena 25pshfio kwdiko kai den douleyoun ta koumpia pataw oxi mpainei sto menou alla mono o eyrwpaikos xarths pou eixe mesa douleyei.pws mporw na epileksw ton ellhniko xarth?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

nikolis2000 δημιουργησες το αρχειο .UNL που ξεκλειδωνει το χαρτη? Για να δεις τον ελληνικο χαρτη πας επανω στην ελλαδα και κανεις ζουμ με το 3 και εαν θελεις να δεις που εισαι μεσα απο της επιλογες του προγραμματος πατας εκει που λεει που λεει: που ειμαι :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ta exw kanei ola ayta alla kanw zoom a8hna salonica kavala kai tpt mono thn e8nikh odo exei.pathsa to pou eimai bgazei pou eimai alla einai mayro xwris dromous xwris tpt

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εγω εχω ενα Ν73 τα εκανα ολα περαστηκε κανονικα το garmin και μαλιστα το χρησημοποιησα αρκετες φορες χωρις εξωτερικο gps μονο για να βρισκω τις οδους σημερα ομως ενω μπαινει κανονικα στην εφαρμογη μετα απο λιγο με πεταει εξω ξερετε τι μπορει να συμβαινει?
Samsung j500FN
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εγω εχω ενα Ν73 τα εκανα ολα περαστηκε κανονικα το garmin και μαλιστα το χρησημοποιησα αρκετες φορες χωρις εξωτερικο gps μονο για να βρισκω τις οδους σημερα ομως ενω μπαινει κανονικα στην εφαρμογη μετα απο λιγο με πεταει εξω ξερετε τι μπορει να συμβαινει?

Μηπως κατω απο το πλαισιο προσβ. χαρτη σου εμφανισε ενα κοκκινο εικονιδιο που γραφει Διακοπη? εαν ειναι ετσι τοτε μολης ανοιξεις το garmin πηγαινε επανω στο εικονιδιο και πατησε το, το ειχα`παθει και εγω πριν απο μερικες ημερες :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2242393#post2242393

 

ta exw kanei ola ayta alla kanw zoom a8hna salonica kavala kai tpt mono thn e8nikh odo exei.pathsa to pou eimai bgazei pou eimai alla einai mayro xwris dromous xwris tpt

Ποιο ονομα εχεις δωσει στο χαρτη και ποιο στο .UNL ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

http://www.autodrivehellas.gr/html/adh_dl.html

Για τις μελλοντικές αναβαθμίσεις του Autodrive Hellas χάρτη μας :);)

Link to comment
Share on other sites

Ευρηκα...!Το αρχειο που κατεβασα για τους χαρτες Auto drive,λεγεται "gmapprom.ing" αρα το αρχειο με το κλειδι πρεπει να λεγεται "gmapprom.unl" κ οχι "gmapsupp.unl" οπως αναγραφεται στις οδηγιες εγκαταστασης που βρηκα στο thread.νομιζω οτι αυτο θα λυσει κ το prob του nikolis2000...!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...