Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Έχω το ν78, του εγκατέστησα το garmin mobilext 5.00.10 kai οταν το ανοίγω το πρόγραμμα φορτώνει λιγο , δείχνει την επιγραφή και μετά κλείνει μονο του χωρις να κανω τιποτα αλλο. καμμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Έχω το ν78, του εγκατέστησα το garmin mobilext 5.00.10 kai οταν το ανοίγω το πρόγραμμα φορτώνει λιγο , δείχνει την επιγραφή και μετά κλείνει μονο του χωρις να κανω τιποτα αλλο. καμμιά ιδέα?

 

Το πιο πιθανο ειναι οτι δεν εχεις μεταφερει σωστα τους 4 φακελους στην καρτα του κινητου.Πρεπει να τους βαλεις χυμα στην καρτα και οχι μεσα σε αλλο φακελο.Επισης εχει βγει η 50040 εκδοση που δουλευει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θα ηθελα να μου πειτε εαν υπαρχει τροπος να φαινονται τα ονοματα των γυρω μας στενων κατα την πλοηγηση ( εκτος δηλαδη απο αυτον που κινούμαστε ) γιατι εμενα δεν εμφανιζει τιποτα δυστυχως.

Μέχρι την 30 που έχω δοκιμάσει, δεν γίνεται κατά την πλοήγηση να επιλέξεις τι πληροφορίες θα σου εμφανίζονται στην οθόνη, όσον αφορά πάντα τους γύρω δρόμους. Την 40 δεν την έχω δοκιμάσει αλλά δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μπορει καποιος να κανει ειναι να βαλει στην προβολη χαρτη προς πορεια.

Ετσι ο χαρτης θα εμφανιζεται 2D κατα την πλοηγηση και σε πολλους καθετους δρομους (οχι ομως ολους) θα εμφανιζεται η ονομασια τους πανω στο χαρτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το ν78, του εγκατέστησα το garmin mobilext 5.00.10 kai οταν το ανοίγω το πρόγραμμα φορτώνει λιγο , δείχνει την επιγραφή και μετά κλείνει μονο του χωρις να κανω τιποτα αλλο. καμμιά ιδέα?

 

Υπαρχει και η 5.00.40 οπου ειναι η τελευταια εκδοση του προγραμματος..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θα ηθελα να μου πειτε εαν υπαρχει τροπος να φαινονται τα ονοματα των γυρω μας στενων κατα την πλοηγηση ( εκτος δηλαδη απο αυτον που κινούμαστε ) γιατι εμενα δεν εμφανιζει τιποτα δυστυχως.

 

Εχω τον Ν96 με την εκδοση 5.40 και τους χαρτες 3 σε 1 ελληνικά και City navigator Nt 2009,

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Eχω και γω ακριβως τους ιδιους χαρτες με σενα...απλα αν εχεις ενεργοποιημενο τον CITY Navi 2009 δεν δειχνει με λεπτομερειες τα παντα παρα μονο τις κυριες μεγαλες οδους επαρχιακους και εθνικους!πας στο Σετ χαρτων βρισκεις στο mapsource τον NT2009 και τον ξετσεκαρεις οποτε λειτουργει ο λεπτομερεστατος autodrive + anavasis για την Ελλαδα που τα δειχνει ολα.Οταν πας ταξιδι στο εξωτερικο ενεργοποιεις τον 2009 που ειναι για ολη την ευρωπη

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας ρωτησω, οταν βαζουμε το garmin και παμε στις ρυθμισεις - συστημα- απομακρυσμενο gps, γιατι μερικες φορες βγαζει νεα συζευξη σαν επιλογη και οχι χρηση συνδεδεμενου gps.

Σε εσας το κανει αυτο?.....χρειαζεται να κανω κατι?

Εχω συσκευη innov8......και ειχα την εκδοση 20 και εβαλα την 40

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιείς το εσωτερικό δέκτη την πρώτη φορά και μετά δεν ξανανοίγεις ποτέ αυτό το μενού.

 

Το πως θα γίνει η ενεργοποίηση με το sw.unl θα το δεις στις οδηγίες του πρώτου ποστ.

Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει το προγραμμα εδω και ενα χρονο και λειτουργει κανονικα,εχω κανει και ολα τα update που ειχαν βγει κατα καιρους. τωρα παω να κανω αυτο, δηλαδη απο το ν1.6 στο ν1.7, τον απλο οχι τον 3 σε 1 ,μου εμφανιζει το παρακατω μηνυμα. το τηλεφωνο ενοειται οτι ειναι συγχρονισμενο.

ξερετε τι φταιειhttp://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=13776&stc=1&d=1239709782

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Πως αναβάθμισες τον χάρτη; Σβήσε το υπάρχον αρχείο img του autodrive και βάλε το καινούριο που κατέβασες.
Link to comment
Share on other sites

Πως αναβάθμισες τον χάρτη; Σβήσε το υπάρχον αρχείο img του autodrive και βάλε το καινούριο που κατέβασες.

 

την αναβαθμιση πηγα να την κανω απο το επισημο sait. Αν σβησω το χαρτη (ν1.6) δεν θα μπορει να αναβαθμιστει

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασε το .img της 1.70 και αντικατεστησε το με το .img της 1.60
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχουμε έτοιμο τον 1.70 μέσω downloading, για ποιον λόγο να κάνεις αναβάθμιση απο το επίσημο site;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε πολύ venduza

 

δεν πρόλαβε να περάσει ούτε μέρα από την επίσημη κυκλοφορία! Νασαι καλά :)

Link to comment
Share on other sites

lipon pedia tha ithela na sas po signomi apo tora giati to thema afto mporei na exei apantithei pio palia,

katevasa to neo xarti tis kiprou kai otan to ekana replace me ton palio to programa mou vgazei Can't unlock maps for garmin device with unit id 78118912, Do you want to unlock now?

 

to mono pou ksero ine oti o neos xartis exei map id 1217

efxaristo

Link to comment
Share on other sites

lipon pedia tha ithela na sas po signomi apo tora giati to thema afto mporei na exei apantithei pio palia,

katevasa to neo xarti tis kiprou kai otan to ekana replace me ton palio to programa mou vgazei Can't unlock maps for garmin device with unit id 78118912, Do you want to unlock now?

 

to mono pou ksero ine oti o neos xartis exei map id 1217

efxaristo

 

Μηπως το id του παλιου απο τον νεο ειναι διαφορετικο;Μηπως θα ητανε καλυτερα να ξεχασεις εδω μεσα να γραφεις αλαμπουρνεζικα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το θεμα οτι δεν ξερω να αλλαζω το map id, συγνωμη για τα greeklish...

 

Τι εννοεις οτι δεν ξερεις πως να αλλαζεις το map id;Το unl πως το εκανες;Πανε στην <<γεννητρια>> και βαλε το id για τον χαρτη που θελεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Eαν διαβασεις προσεκτικα το 1 ποστ του παροντος θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Περασα την εκδοση 5,00,30 σε Nokia 6220 και παω να μπω για να ρυθμισω γλωσσα και τετοια, μου βγαζει το λογοτυπο της Garmin και με πεταει εξω......

Τι λετε να συμβαινει ?

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...