Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Σήμερα εγκατέστησα τους χάρτες στο κινητό μου. Πως γίνεται να βλέπω τις οδούς που κινούμαι;;;;;;
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Σήμερα εγκατέστησα τους χάρτες στο κινητό μου. Πως γίνεται να βλέπω τις οδούς που κινούμαι;;;;;;

για καντο λιγο πιο λιανα... εννοεις πως χρησιμοποιεις το προγραμμα για πλοηγηση???

Link to comment
Share on other sites

για καντο λιγο πιο λιανα... εννοεις πως χρησιμοποιεις το προγραμμα για πλοηγηση???

 

Ναι πως το χρησιμοποιώ. πχΑνοίγω το πρόγραμμα αλλά μου δείχνει μόνο το όνομα της πόλης που μένω και όχι και τα ονόματα των οδών.

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι πως το χρησιμοποιώ. πχΑνοίγω το πρόγραμμα αλλά μου δείχνει μόνο το όνομα της πόλης που μένω και όχι και τα ονόματα των οδών.

 

Εισαι στην Τριπολη;Εχεις φορτωσει τους χαρτες σωστα;Βλεπεις δηλαδη ολες τις οδους ή μονο τον κεντρικο δρομο;Εχεις κανει zoom in ?

Link to comment
Share on other sites

Εισαι στην Τριπολη;Εχεις φορτωσει τους χαρτες σωστα;Βλεπεις δηλαδη ολες τις οδους ή μονο τον κεντρικο δρομο;Εχεις κανει zoom in ?

 

Ναι από Τρίπολη είμαι. Βλέπω τον κεντρικό δρόμο χωρίς τα ονόματα των οδών. Ναι έχω κάνει και zoom in και τπτ. Με το zoom out βλέπω τις ονομασίες των κοντινών περιοχών. Κάτι δεν έχω κάνει καλά ε;

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι από Τρίπολη είμαι. Βλέπω τον κεντρικό δρόμο χωρίς τα ονόματα των οδών. Ναι έχω κάνει και zoom in και τπτ. Με το zoom out βλέπω τις ονομασίες των κοντινών περιοχών. Κάτι δεν έχω κάνει καλά ε;

Βλεπεις αλλους δρομους εκτος τον Τριπολης- Κορινθου;Τα ονοματα που βλεπεις ειναι στα Ελληνικα ή στα Αγγλικα;

Αν ειναι στα αγγλικα δεν εχεις ενεργοποιησει τον autodrive χαρτη.

 

Πηγαινε Εργαλεια-Διαχειρηση δεδομ-Σετ χαρτων -MapSource .Πρεπει να εχει τσεκαρισμενο το ΑutoDrive.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις αλλους δρομους εκτος τον Τριπολης- Κορινθου;Τα ονοματα που βλεπεις ειναι στα Ελληνικα ή στα Αγγλικα;

Αν ειναι στα αγγλικα δεν εχεις ενεργοποιησει τον autodrive χαρτη.

 

Πηγαινε Εργαλεια-Διαχειρηση δεδομ-Σετ χαρτων -MapSource .Πρεπει να εχει τσεκαρισμενο το ΑutoDrive.

 

Ok το τσέκαρα...θα το δοκιμάσω αύριο και αν έχω κάποια απορία θα σε ρωτήσω! Ευχαριστώ πολύ!!!

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι από Τρίπολη είμαι. Βλέπω τον κεντρικό δρόμο χωρίς τα ονόματα των οδών. Ναι έχω κάνει και zoom in και τπτ. Με το zoom out βλέπω τις ονομασίες των κοντινών περιοχών. Κάτι δεν έχω κάνει καλά ε;

 

Αφου τσεκαρεις το χαρτη και παλι δε σου δειχνε Δοκιμασε και αυτο Πηγαινε Εργαλεια--->Ρυθμισεις---->Χαρτης---->Λεπτομερεια χαρτη,τσεκαρισε "τα περισσοτερα"

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να μας ελεγες καλυτερα ακριβως πια σετ χαρτων εχεις βαλει???Το λεω γιατι αν εχεις πχ EUROPEAN NT 2009 και autodrive hellas Ο μεγαλος ευρωπαικος εχει μεν ολη την ευρωπη αλλα σε πολλες κωμοπολεις και χωρια δεν εχει ακριβως το σχεδιο αλλα μονο τις κυριες οδους!!Οταν απενεργοποιεις τον Ευρωπαικο χαρτη και μπαινει με autodrive τοτε θα βλεπεις ολη την Ελλαδα λεπτομερεστατα!!

Κοιταξε μηπως επισης εχεις απο τις ρυθμισεις - > προβολη χαρτη κατι που δεν ειναι επιλεγμενο σωστα... αμα το ψαξεις πιστευω θα βρεις ακρη θελει απλα πολυ ψαξιμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά τώρα δουλεύει. Έκανα τη διαδικασία απ'την αρχή και έκανα τις ρυθμίσεις που μου είπατε και όλα καλά! :)Θέλω να μου πείτε όμως κάτι γιατί δεν το κατάφερα...όταν είμαι σε μία οδό (ως αφετηρία) και θέλω να πάω σε κάποια άλλη οδό (ως προορισμό) τί ρύθμιση πρέπει να κάνω στο πρόγραμμα;;; Που γράφω την οδό που θέλω να πάω; Ευχαριστώ και χίλια συγνώμη που κάνω τόσες ερωτήσεις!:(
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά τώρα δουλεύει. Έκανα τη διαδικασία απ'την αρχή και έκανα τις ρυθμίσεις που μου είπατε και όλα καλά! :)Θέλω να μου πείτε όμως κάτι γιατί δεν το κατάφερα...όταν είμαι σε μία οδό (ως αφετηρία) και θέλω να πάω σε κάποια άλλη οδό (ως προορισμό) τί ρύθμιση πρέπει να κάνω στο πρόγραμμα;;; Που γράφω την οδό που θέλω να πάω; Ευχαριστώ και χίλια συγνώμη που κάνω τόσες ερωτήσεις!:(

 

Πρωτα θα πρεπει να εχεις πιασει δορυφορους για να εχεις σημειο αναχωρησης .

Πας στο "Προς τα πού" και μετα στο Διευθυνσεις" και βαζεις τα στοιχεια που θες,πολη-οδο-νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα θα πρεπει να εχεις πιασει δορυφορους για να εχεις σημειο αναχωρησης .

Πας στο "Προς τα πού" και μετα στο Διευθυνσεις" και βαζεις τα στοιχεια που θες,πολη-οδο-νουμερο.

 

Α ωραία ευχαριστώ...:) θα το δοκιμάσω μετά...να υποθέσω ότι αν θέλω να πάω σε κάποιο χωριό γράφω στη διεύθυνση την ονομασία του χωριού.

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι.εχω ενα χαρτη στο mapsource ξεκλειδωμενο με τα στοιχεια του δικου μου κινητου.περναω στο κινητο μου τα κομματια του χαρτη που θελω και δε χρειαζομαι κλειδι για να δουλεψει ο χαρτης.αν αυτα τα κομματια του χαρτη τα περασω σε αλλο κινητο με garmin θα λειτουργουν?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.ο αδελφός μου έχει το 5800 και ενώ βάλαμε το garmin 5.30 και κάναμε την εγκατάσταση βγαίνει μόνο το εικονίδιο και μας πετάει έξω.καμία ιδέα κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!

 

Κανονικα η .30 τρεχει στο 5800. Καλυτερα να κανεις απεγκατασταση και να βαλεις την .40 που ειναι η νεωτερη. Κατα την εγκατασταση θα πρεπει να ακολουθησεις κατα γραμμα τον οδηγο που υπαρχει στο 1 ποστ.

 

Εαν υπαρξει προβλημα ενημερωσε μας δινοντας οσο μπορεις περισσοτερες πληροφοριες για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε. Οχι εδω αλλα στο επισημο θεμα του Garmin που ειναι για τις συσκευες 5th Edition οπου ανηκει το 5800:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228594

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι.εχω ενα χαρτη στο mapsource ξεκλειδωμενο με τα στοιχεια του δικου μου κινητου.περναω στο κινητο μου τα κομματια του χαρτη που θελω και δε χρειαζομαι κλειδι για να δουλεψει ο χαρτης.αν αυτα τα κομματια του χαρτη τα περασω σε αλλο κινητο με garmin θα λειτουργουν?

 

Όχι, θέλει πάλι ξεκλείδωμα

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τον 3 σε 1 ή τον μόνο του, και θα δεις ότι η αναζήτηση θα λειτουργεί κανονικά.

 

Έβαλα τον μονό αφού είδα οτι δεν δούλευε ο 3 σε 1. Το κουλό της υπόθεσης είναι οτι όταν σβήνω τον ένα απο τους 2 τοτε δεν ανοίγει το πρόγαμμα. Μου δείχνει το welcome screen το γνωστό μαυρο με το λογότυπο κ μετά κλείνει αυτόματα :ninja:

 

Edit: mirrorofsorrow δίκιο είχες. απλα έπρεπε να σβήσω τον 3 σε1 , έσβηνα τον μονό. Ίσως να έχει βγει νεότερος 3 σε1 , δε ξέρω γιατι αυτό το κόλλημα. Νά'σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις αγόρασα το n95 και διαβάζω λίγο το θέμα για να εγκαταστήσω το garmin και τους χάρτες του ( Garmin City Navigator Europe NT 2009)...διαβάζω επίσης και για autodrive και anavasis με τον πρώτο να είναι πολύ λεπτομερές στις πόλεις και τον δεύτερο για επαρχία και αγροτικές περιοχές? τι μου συστήνετε να βάλω στο κινητό? θα με ικανοποιήσει το garmin και οι χάρτες του ή για ελλάδα είναι καλύτερο κάτι άλλο? ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

αν μπορεί κάποιος ας μου στείλει pm για το πού μπορώ να βρω να το πρόγραμμα να το κατεβάσω και να το δοκιμάσω...ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα δεν μπορω να βρω χωρια ενω τα βαζω εκει που λεει πολη δεν μου τα βγαζει ,

υπαρχουν βεβαια στο χαρτη ,

και εκει που λεει διευθυνση να τα γραψω παλι δεν μου τα βγαζει .

Τι φταει ρε παιδες .

Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα την εφαρμογή στο κινητό μου και ξεκλείδωσα και το εσωτερικό gps για να το αναγνωρίζει το πρόγραμμα...όλα αυτά με οδηγίες που βρήκα σε θρεντ σε γνωστό site...κατάφερα επίσης να βρω χάρτη της ελλάδας που δεν είναι όμως routable...τι ακριβώς σημαίνει αυτό? ότι δεν μπορώ να το βάλω 2 σημεία και να μου δείξει τη διαδρομή για να πάω? αν ναι μπορεί να με βοηθήσει κάποιος στο θέμα εύρεσης χαρτών έστω και μέσω πμ?? ευχαριστώ πολύ...
Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα την εφαρμογή στο κινητό μου και ξεκλείδωσα και το εσωτερικό gps για να το αναγνωρίζει το πρόγραμμα...όλα αυτά με οδηγίες που βρήκα σε θρεντ σε γνωστό site...κατάφερα επίσης να βρω χάρτη της ελλάδας που δεν είναι όμως routable...τι ακριβώς σημαίνει αυτό? ότι δεν μπορώ να το βάλω 2 σημεία και να μου δείξει τη διαδρομή για να πάω? αν ναι μπορεί να με βοηθήσει κάποιος στο θέμα εύρεσης χαρτών έστω και μέσω πμ?? ευχαριστώ πολύ...

Οι ονομασιες των χαρτων που εχεις βαλει και οι εκδοσεις τους ποιες ειναι;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

έχω το N95 8GB.

Φτιάχνω ένα φάκελο garmin στο σκληρό του κινητού και κανω copy paste τα data που βρίσκονται στο copy to MMC φάκελο.

όταν μετά πάω στο φάκελο και τρέχω το garmin ....Δεν κάνει τπτ.......

Έχει κανεις καμμια λύση????

Link to comment
Share on other sites

έχω το N95 8GB.

Φτιάχνω ένα φάκελο garmin στο σκληρό του κινητού και κανω copy paste τα data που βρίσκονται στο copy to MMC φάκελο.

όταν μετά πάω στο φάκελο και τρέχω το garmin ....Δεν κάνει τπτ.......

Έχει κανεις καμμια λύση????

 

Δεν φτιαχνεις κανενα φακελο.Τους 4 φακελους (garmin,private,Resource & sys) τους βαζεις χυμα στην καρτα/σκληρο.Μετα αντιγραφεις το garminmobilext στο κινητο και το τρεχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποτε θα βγει κανενα map pack οπως το 5-1 η 3+1 με καινουργιες εκδοσεις χαρτων μεσα???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...