Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Ηθελα να ρωτήσω αν ο europe city navigator 2009 έχει id και κατα πόσο υποστηρίζει την αναζήτηση/πλοήγηση σε γλώσσα διαφορετική από αυτή που βρίσκεσαι (κατά προτίμηση αγγλικά).

 

Ευχαριστώ όσους απαντήσουν. ;)

 

το map id ειναι το 378.οσο για την γλωσσα νομιζω οτι ειναι μονο στα αγγλικα,χωρις ομως να ειμαι σιγουρος.

ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το map id ειναι το 378.οσο για την γλωσσα νομιζω οτι ειναι μονο στα αγγλικα,χωρις ομως να ειμαι σιγουρος.

ελπιζω να βοηθησα.

εχοντας σαν γλωσσα του κινητου μου τα ελληνικα η αναζητηση στο χαρτη που λετε γινεται στην γλωσσα της χωρας που ψαχνεις!στα ουγγρικα για την ουγγαρια ,ρωσσικα για την ρωσια,γερμανικα για την αυστρια!μακαρι να ηταν στα αγγλικα.αλλα ειναι λογικο αν θες μια οδο στη βουδαπεστη να την γραψεις στα ουγγρικα οπως θα την δεις σε ενα χαρτινο χαρτη για να σε πλοηγησει εκει το gps:)
Link to comment
Share on other sites

το Garmin σιγουρα μπαινει σε n95 8G?προσπαθω 3 μερεσ και το μονο που μου βγαζει ειναι το λογοτυπο και μετα επανερχαιτε στο μενου.μπορει να βοηθησει κάποιοσ. εχω δοκιμασει και χωρισ τουσ χαρτεσ που ειπε καποιοσ φιλοσ πιο πριν αλλα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

το Garmin σιγουρα μπαινει σε n95 8G?προσπαθω 3 μερεσ και το μονο που μου βγαζει ειναι το λογοτυπο και μετα επανερχαιτε στο μενου.μπορει να βοηθησει κάποιοσ. εχω δοκιμασει και χωρισ τουσ χαρτεσ που ειπε καποιοσ φιλοσ πιο πριν αλλα τιποτα.

 

Δεν κανεις σωστη εγκατασταση και μαλλον στο σημειο με τους 4 φακελους που πρεπει να τους ριξεις χυμα μεσα στην καρτα μνημης και οχι μαζι σε ενα φακελο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να βάλω το GArminMobileXT στο N85 μου, αλλά μπαίνωνστας στα γνωστά μαγαζιά δέν ξέρω ποιό να κατεβάσω, ψυλοζαλίστικα μπορώ να πώ.Μπορείται να μου στείλεται ένα link έστω και private.

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την 5.00.30 δεν έχω δει ακόμα κάτι διαφορετικό από πριν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εχοντας σαν γλωσσα του κινητου μου τα ελληνικα η αναζητηση στο χαρτη που λετε γινεται στην γλωσσα της χωρας που ψαχνεις!στα ουγγρικα για την ουγγαρια ,ρωσσικα για την ρωσια,γερμανικα για την αυστρια!μακαρι να ηταν στα αγγλικα.αλλα ειναι λογικο αν θες μια οδο στη βουδαπεστη να την γραψεις στα ουγγρικα οπως θα την δεις σε ενα χαρτινο χαρτη για να σε πλοηγησει εκει το gps:)

 

Σε αυτό που λες συμφωνώ εν μέρει, αλλά από την άλλη δεν ειναι και το καλύτερο στο χάρτη όταν εισαι σε πλοήγηση να μην καταλαβαίνεις..!! :wacko:

 

By the way, δεν υπάρχουν χάρτες μόνο για συγκεκρκιμένες χώρες π.χ. αγγλία, γερμανία, ισπανία όπως γίνεται και στην ελλάδα? Για όλα αυτά υπάρχει ο europe? :blink:

 

Έριξα μια ματιά αλλά δεν βρήκα αυτο που ήθελα..

 

Δεν έχω γνώση επί του θέματος, γι' αυτό δεν ξέρω αν αυτό που ρωτάω είναι σωστό. :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 5.00.30 από την 5.00.20 που είχα αλλά και σε 2 πλοηγήσεις που έκανα το τηλέφωνο (Νokia N82) έσβησε και περίμενα να ανοίξει πάλι για να ολοκληρώσω την πλοήγηση. Συμβαίνει το σβήσιμο αυτό και σε άλλους;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια δεν άρεσε σε όλους μας αυτό το feature.

 

Επίσης σαφώς θα προτιμούσα να έδειχνε την υπολοιπόμενη απόσταση κι όχι την ώρα άφιξης (που είναι μάταιη και λάθος, ειδικά στη κίνηση της Αθήνας).

Σε κάποιο ξένο φόρουμ όμως, θυμάμαι ίσως για κάποιο άλλο πρόγραμμα, κάποιον που ήθελε σώνει και καλά την ώρα άφιξης.

 

Άρα περι ορέξεως...

Το καλύτερο θα ναι να χεις την δυνατότητα να επιλέξεις εσύ τι θέλεις να βλέπεις. Όσο πιο παραμετροποιήσιμο τόσο το καλύτερο.

 

Ρε παιδια, νταξ, δεν ειμαι γκουρου στα κινητα και στα garmin και ολα ΑΛΛΑ ΘΑ ΟΡΚΙΖΟΜΟΥΝΑ οτι την τελευταια φορα (απ τις 3:lol:) που χρησιμοποιησα το garmin πανω αριστερα σε πρασινο κυκλακι εδειχνε τα υπολοιποντα χιλιομετρα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, νταξ, δεν ειμαι γκουρου στα κινητα και στα garmin και ολα ΑΛΛΑ ΘΑ ΟΡΚΙΖΟΜΟΥΝΑ οτι την τελευταια φορα (απ τις 3:lol:) που χρησιμοποιησα το garmin πανω αριστερα σε πρασινο κυκλακι εδειχνε τα υπολοιποντα χιλιομετρα

 

Την τελευταία φορά (απ' τις 3000!! :lol:) που χρησιμοποιησα το garmin πανω αριστερα σε πρασινο κυκλακι δεν εδειχνε τίποτα!

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να κανω εγκατασταση το GarminMobileXT.sis μεσω του νοκια installer και μου βγαζει οτι η συνδεση με το κινητο χαθηκε. καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει η να κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να κανω εγκατασταση το GarminMobileXT.sis μεσω του νοκια installer και μου βγαζει οτι η συνδεση με το κινητο χαθηκε. καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει η να κανω λαθος?

 

Καλύτερα πέρασε το στο κινητό και κάνε το εγκατάσταση από εκεί

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

S60 Platform FAQ ερωτηση #4 διαβασε εκει που λεει: Εγκατασταση χωρις ηλεκτρονικο υπολογιστη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

sorry που σας πριζω παιδια αλλα τωρα που το περασα στο κινητο μου παταω ανοιγμα και μολις το ανοιγει με πεταει παλι στο φακελο που εγινε η εγκατασταση του αρχειου
Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι ακριβως εκανες για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ξεζιπαρα το αρχειο τον φακελο τον περασα στην καρτα μνημης εστηλα με μπλε δοντι στι sis το κανω εγκατασταση και μολις παω να το ανοιξω με πεταει εξω. αυτα
Link to comment
Share on other sites

ξεζιπαρα το αρχειο τον φακελο τον περασα στην καρτα μνημης εστηλα με μπλε δοντι στι sis το κανω εγκατασταση και μολις παω να το ανοιξω με πεταει εξω. αυτα

 

Tους 4 φακελους τους στελνεις στην καρτα μνημης ξεχωριστα και οχι ολα μαζι σε ενα φακελο.

Link to comment
Share on other sites

παλεψα λιγο να περασω καποια POIs απο το index.pois.gr με τις φωνητικες ειδοποιησεις τους...

 

τα pois περασαν κανονικα ολα καλα αλλα δεν καταφερνω με τιποτα να εχω τη φωνητικη ειδοποιηση που υπαρχει στο αρχειο .wav

 

εχω το sox.exe και το poi loader δε μου βγαζει καποιο σφαλμα οταν περναω τα pois, αλλα φωνητικη ειδοποιηση δε βγαζει με τιποτα... παρα μονο το γνωστο ηχο ειδοποιησης ντιννν του γκαρμιν...

 

οποιος τοχει παλεψει και τοχει καταφερει, αν εχει ορεξη ας μου δωσει τα φωτα του γιατι αρχιζω και εκνευριζομαι :)

Link to comment
Share on other sites

ok εγω τους ειχα ολους σε ενα φακελο, κατι αλλο τωρα, οταν ανοιγει την εφαρμογη μου λεει να ενεργοποιησω το bluetooth εγω τι κανω?καπου το ειχα πετυχει στις ποιο πισω σελιδες αλλα γινετε χαμος και δεν μπορω να το βρω
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να διαβασεις προσεκτικα το 1 ποστ του παροντος.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

sorry και παλι ο αριθμός Ξεκλείδωμα ESN ειναι ο αριθμος imei? ο imsi? η αυτος που λεει αναγνωριστικό καρτα?ποιος απο τους 3?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...