Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτός ο Anavasis αντί να μεγαλώνει σε μέγεθος με τις τελευταίες 2 ανανεώσεις αυτός μικραίνει η 3.9.0 είναι 76ΜΒ.

Ξέρει κανείς τι παίζει και αν είναι εντάξει ο χάρτης;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτός ο Anavasis αντί να μεγαλώνει σε μέγεθος με τις τελευταίες 2 ανανεώσεις αυτός μικραίνει η 3.9.0 είναι 76ΜΒ.

Ξέρει κανείς τι παίζει και αν είναι εντάξει ο χάρτης;;

 

Μην ξεχνάς ότι τον έχω συμπιέσει σε rar μορφή !

Link to comment
Share on other sites

Πιο λεπτομερής χάρτης για τις Ελληνικές Θάλασσες υπάρχει; Εκτός από αυτόν που περιλαμβάνεται στον 3 σε 1;

 

Οι 3 σε 1 ποια έκδοση περιλαμβάνουν;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Πιο λεπτομερής χάρτης για τις Ελληνικές Θάλασσες υπάρχει; Εκτός από αυτόν που περιλαμβάνεται στον 3 σε 1;

 

Οι 3 σε 1 ποια έκδοση περιλαμβάνουν;

 

Autodrive 1.60, Bluechart 2008, Anavasis 3.9.0

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια πια πιστευτε οτι ειναι η καλυτερη εκδοση του garmin?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια πια πιστευτε οτι ειναι η καλυτερη εκδοση του garmin?

 

4.20.20. Όλες οι 5 αρες μου κολλάνε ( αλλού είσαι αλλού δείχνει ο χάρτης) + τρελή κατανάλωση μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Ο Anavasis ο τελευταίος είναι ο 3.9.0 !!!

 

Αναβάθμιση 3.9.0 - Βελτιώσεις

 

1. Ολοκλήρωση του Εθνικού μονοπατιού Ο2.

 

2. Βελτίωση της απεικόνισης της ονοματολογίας των παραλιών.

 

3. Βελτιώσεις στο συμβολισμό των πολυγώνων (που ψηφιοποιεί ο χρήστης).

 

4. Εμφάνιση του εικονικού πληκτρολογίου όταν ενεργοποιείται η ενότητα της Εύρεσης. Η σχετική επιλογή στο Χάρτης\Ρυθμίσεις\Πλοήγηση αναφέρεται ως "Άνοιγμα του εικονικού πληκτρολογίου όταν απαιτείται".

 

5. Δυνατότητα αυξομείωσης μεγέθους (και κατά συνέπεια λεπτομέρειας) του Υψομετρικού Προφίλ και των συνδεδεμένων σε σημείο εικόνων.

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα.

Έχουμε κανένα link για χάρτη βελγίου ? Έψαξα στο "μαγαζάκι" αλλά δεν βρήκα τίποτα καλό.

 

PM

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει ανέβει στο γνωστό μαγαζάκι, παράλληλα ανέβηκε και ο νέος 3 σε 1 (Autodrive 1.60, Bluechart 2008, Anavasis 3.9.0)

 

Όσο και να παιδεύομαι με οποιονδήποτε τρόπο (γεννήτριες κωδικών κτλ) το νέο αρχείο δεν το διαβάζει..

Ξαναβάζω τον προηγούμενο 3-1 η σκέτο τον autodrive & δουλεύει κανονικά..

Έχω το Garmin 4.20.20 και Nokia n95

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Eισαι σιγουρος οτι η ονομασια του χαρτη ειναι ιδια με την ονομασια του .unl ?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να παιδεύομαι με οποιονδήποτε τρόπο (γεννήτριες κωδικών κτλ) το νέο αρχείο δεν το διαβάζει..

Ξαναβάζω τον προηγούμενο 3-1 η σκέτο τον autodrive & δουλεύει κανονικά..

Έχω το Garmin 4.20.20 και Nokia n95

 

Χρησιμοποίησε τις γεννήτριες που ανέβασα στο γνωστό μαγαζάκι 1-2 σελίδες πριν και δημιούργησε το νέο κλειδί 50 χαρακτήρων.

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να παιδεύομαι με οποιονδήποτε τρόπο (γεννήτριες κωδικών κτλ) το νέο αρχείο δεν το διαβάζει..

Ξαναβάζω τον προηγούμενο 3-1 η σκέτο τον autodrive & δουλεύει κανονικά..

Έχω το Garmin 4.20.20 και Nokia n95

Ο παλιος 3 σε 1 ειχε την ονομασια gmapsupp.Ο νεος 3 σε 1 εχει ονομασια GMAPPROM .Αλλαξε την ονομασια του unl χωρις να αλλαξεις τα παλια serial που ειχες και εισαι οκ.Εγω ετσι εκανα και διαβασε τους νεους χαρτες με την μια

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

εχω βάλει το garmin στο ν82.όμως δεν έχω καταφέρει να περάσω απο ότι έχω καταλάβει τον χάρτη 3 σε 1 που είχε το αρχείο που κατέβασα.πως θα δω σίγουρα αν έχω ξεκλειδώσει ή οχι τους χάρτες.και τι να κάνω αν όχι.ανοίγω τον χάρτη ας πούμε και δεν βλέπω χωματόδρομους......
Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Ο παλιος 3 σε 1 ειχε την ονομασια gmapsupp.Ο νεος 3 σε 1 εχει ονομασια GMAPPROM .Αλλαξε την ονομασια του unl χωρις να αλλαξεις τα παλια serial που ειχες και εισαι οκ.Εγω ετσι εκανα και διαβασε τους νεους χαρτες με την μια

 

Δεν πιάνει η αλλαγή..

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

εχω βάλει το garmin στο ν82.όμως δεν έχω καταφέρει να περάσω απο ότι έχω καταλάβει τον χάρτη 3 σε 1 που είχε το αρχείο που κατέβασα.πως θα δω σίγουρα αν έχω ξεκλειδώσει ή οχι τους χάρτες.και τι να κάνω αν όχι.ανοίγω τον χάρτη ας πούμε και δεν βλέπω χωματόδρομους......

Διαβασε προσεκτικα το 1 ποστ του παροντος. Εαν ανοιξεις το garmin και κανεις ζουμ στην πολη σου θα καταλαβεις εαν υπαρχουν οι χαρτες.

 

Δεν πιάνει η αλλαγή..

Στο k.e.g.e.n.exe στο πεδιο που λεει Enter your unit ID γραψε το imei σου και ξαναδοκιμασε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε προσεκτικα το 1 ποστ του παροντος. Εαν ανοιξεις το garmin και κανεις ζουμ στην πολη σου θα καταλαβεις εαν υπαρχουν οι χαρτες.

 

Δεν βλέπω σωστά τουσ δρόμους.έχει πολύ λιγους στην περιοχή μου και χωματόδρομους καθόλου

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε εργαλεια \διαχειριση δεδομενων \συνολα χαρτων \ MapSource και δεν εαν υπαρχουν οι χαρτες..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω σωστά τουσ δρόμους.έχει πολύ λιγους στην περιοχή μου και χωματόδρομους καθόλου

 

Οπως επισης δες..Ρυθμισεις ---->Χαρτης---->Λεπτομερεια Χαρτη..τσεκαρισμενο, τα περισσοτερα:rolleyes:

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω σωστά τουσ δρόμους.έχει πολύ λιγους στην περιοχή μου και χωματόδρομους καθόλου

 

Οπως επισης δες..Ρυθμισεις ---->Χαρτης---->Λεπτομερεια Χαρτη..τσεκαρισμενο, τα περισσοτερα:

ήταν τσεκαρισμένο τα λιγότερα.

ευχαριστώ φίλε.

Και κάτι ακόμη.διάβασα καπου πιο πάνω για πρόβλημα αυτονομίας.Έχω την έκδοση 5.00.00.και διαπίστωσα ότι τελέιςσε πολύ γριγορα ι μπαταρία σήμερα. ξέρετε τι πρέπει να κάνω??

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος μου είπε οτι βγήκε ο Destinator για Symbian. Ξέρει κανείς τίποτα;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=207306

Έχω την έκδοση 5.00.00.και διαπίστωσα ότι τελέιςσε πολύ γριγορα ι μπαταρία σήμερα. ξέρετε τι πρέπει να κάνω??

Λενε πως εαν διαγραψεις το αρχειο CardRunner.dll απο το φακελο Ε:\sys\bin θα λυθει το προβλημα. Δεν ξερω εαν λειτουργει στα σιγουρα..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οπως επισης δες..Ρυθμισεις ---->Χαρτης---->Λεπτομερεια Χαρτη..τσεκαρισμενο, τα περισσοτερα:

ήταν τσεκαρισμένο τα λιγότερα.

ευχαριστώ φίλε.

Και κάτι ακόμη.διάβασα καπου πιο πάνω για πρόβλημα αυτονομίας.Έχω την έκδοση 5.00.00.και διαπίστωσα ότι τελέιςσε πολύ γριγορα ι μπαταρία σήμερα. ξέρετε τι πρέπει να κάνω??

 

Βάλε την έκδοση 4.20.20

Link to comment
Share on other sites

Ο παλιος 3 σε 1 ειχε την ονομασια gmapsupp.Ο νεος 3 σε 1 εχει ονομασια GMAPPROM .Αλλαξε την ονομασια του unl χωρις να αλλαξεις τα παλια serial που ειχες και εισαι οκ.Εγω ετσι εκανα και διαβασε τους νεους χαρτες με την μια

 

Εγώ προσωπικά άλλαξα μόνο το όνομα του χάρτη σε gmapsupp.img, δεν πείραξα το αρχείο UNL.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη το .unl ειχε την ιδια ονομασια με τον χαρτη και τα map id ειναι ιδια. Σε περιπτωση που θα κανεις format στην καρτα μνημης θα πρεπει να αλλαξεις και τον κωδικο απο το .unl
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το αλλάξει Γιάννη μετά απο φορματ; Το card ID δεν αλλάζει. Χρειάστηκε να αλλάξεις τα δικά σου unl μετά απο φορμάτ της κάρτας;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...