Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως, επειδη αυτο το ποστ εχει φτασει τις 500 σελιδες, καποιος ο οποιος εχει καλη γνωση του θεματος..να φτιαξει ενα νεο how to..??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως, επειδη αυτο το ποστ εχει φτασει τις 500 σελιδες, καποιος ο οποιος εχει καλη γνωση του θεματος..να φτιαξει ενα νεο how to..??

 

183 σελίδες βγάζει σε μένα και μια χαρά είναι οι οδηγίες στην 1η σελίδα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απλά να αναφέρω ότι σε Ν78 δεν έτρεξε ούτε το 5.10 ,ούτε το 4.20 από τα sis αρχεία που συμπεριλαμβάνονται στα rar του πρώτου ποστ.

Αυτό που δούλεψε τελικά ήταν να κάνω εγκατάσταση από Windows μέσω ενός exe που βρήκα στο xxxxxx ή το xxxxxxxxxx,δεν θυμάμαι σε ποιό απο τα δύο ακριβώς.

Αν δεν το βρείτε πείτε μου να το κάνω upload.Ο πλήρης τίτλος του είναι

GarminMobileXTforSymbianS603rdEdition_50010.exe

 

 

--update--

Tο αρχείο υπάρχει από πολλές πηγές στο Internet.Απλά βάλτε τον τίτλο του αρχείου στο Google και θα σας βγάλει άπειρα links.

 

---Σημείωση:

Απαραίτητο για να γίνει η εγκατάσταση απο Windows είναι η σύνδεση του Ν78 με USB καλώδιο με τον υπολογιστή και η ρύθμιση της USB σύνδεσης της συσκευής ως αποθηκευτικού μέσου και όχι σε λειτουργία PC Suite.

Κατά τα λοιπά αφού γίνει η εγκατάσταση με τον τρόπο που περιγράφεται πιο πάνω ισχύουν όσα γράφονται στο πρώτο πόστ(μεταφορά χάρτη gmapsupp.img στο φάκελο garmin,ξεκλείδωμα gps,ξεκλείδωμα χαρτών,pois κτλ).

-Απολαύστε την πολυφωνία και την ελευθερία ανάπτυξης ιδεών που προσφέρει η GPL άδεια και η πλατφόρμα του ελεύθερου λογισμικού (aka Linux).

-Χώρια που έχει μια κρυφή ηδονή να ανοίγεις κονσόλα 30Χ20 εν μέσω chat και videocalling στη μέση του πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Απορία: Πέρα από τον ναυτικό χάρτι που υπάρχει στο γνωστό σετ χαρτών 3 σε 1, υπάρχει διαθέσιμος κάποιος ποιό αναλυτικός χάρτης για ναυτιλία;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απορία: Πέρα από τον ναυτικό χάρτι που υπάρχει στο γνωστό σετ χαρτών 3 σε 1, υπάρχει διαθέσιμος κάποιος ποιό αναλυτικός χάρτης για ναυτιλία;

Δοκίμασε τον BlueChart Atlantic v9.5.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε πόσο ανανεώνεται το Garmin XT; Τώρα που έχω την τελευταία έκδοση, όταν θα βγει καινούρια την περνάμε κατ' ευθείαν πάνω από την παλιά και όλα λειτουργούν κανονικά;

 

Υπάρχει κάποιος ευρωπαϊκός χάρτης που να περιέχει όλες τις άλλες χώρες;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Για ευρώπη ψάξε τον City Navigator Europe NT.

 

Δεν έχει συγκεκριμένη περίοδο που βγαίνουν οι ανανεώσεις του, αλλά βγαίνουν πολύ συχνά. Ανάλογα, συυνήθως, απλά περνάς παο πάνω τους νέους φακέλους, τους κάνεις αντικατάσταση, περνάς το νεο sis και δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

μου το ματιασε ο πατερας χθες το τηλεφωνο.

δεν φορτωνε το προγραμμα καθολου.

σημερα το πρωι μου ειπε να ξεκινησει η εκκινηση του garmin.

το ξεκιναω απο την αρχη με τις ρυθμισεις γλωσσας κλπ. και δουλεψε κανονικα.

παλι καλα. δεν θυμαμαι μονο πως η οθονη μαινει ανοικτη σε ολη την πλοηγηση .

απο τις ρυθμισεις οθονης το κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον BlueChart Atlantic v9.5.

 

Φίλε βρήκα το BlueChart Atlantic v9.5 (περίπου 500mb) το κατέβασα, αλλά έχει κατάληξη .mdf το αρχείο.... :wacko:

 

Πώς θα το μετατρέψω σε .img που το αναγνωρίζει το Garmin XT mobile ?

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την έκδοση 4.20.20 έκανα όλη τη διαδικασία ξεκλειδώματος αλλά όταν πάω να το ανοίξω για να ορίσω τη διευθυνση του σπιτιού μου πχ ή πάω να βρω μια τυχαία διευθυνση μου γράφει ότι απαιτούνται λεπτομερειακοί χάρτες και να επισκεφτώ τη γνωστή σελίδα. Η έκδοση που εγκατέστησα είναι μια των 50ΜΒ περίπου που κάνεις αντιγραφή στην ΜΜC όλα τα αρχεία και μετά κάνεις εγκάτασταση το SIS αρχείο και ξεκινάς το ξεκλείδωμα. Τι κάνω λάθος και δεν μου ανοίγει το χάρτη ενώ υπάρχει το αρχείο gmapbmap.img ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια νεος με κινητο nokia ε66. Δεν γνωριζω και πολλα πρωτη φορα πηρα κινητο με Gps. Βαση οδηγιων περασα παντως πριν λιγο την εκδοση 5 Garmin, με ενα μικρο κοιταγμα πριν λιγο ειδα οτι λειτουργει ψαχνωντας λιγο τουσ χαρτεσ. Αυτο που ειδα ειναι οτι δεν εχω φωνη στο προγραμμα , τι γινεται με αυτο το θεμα? Ευχαριστω
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Δες μεσα στον ηχο μηπως η ενταση ειναι στο 0
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, ο City Navigator Europe NT 2009 στο γνωστο μερος αποτελειται απο 20 rar αρχεια. Πρεπει να τα κατεβασουμε ολα? και αν ναι μετα πως κανουμε την εγκατασταση απο τοσα αρχεια στο Ν95 8G?
Link to comment
Share on other sites

1. Τα κατεβασεις ολα και θα τα κανεις αποσυμπιεση

2. Ανοιγεις το φακελο και κανεις εγκατσταση το .exe

3. Aνοιγεις το προγραμμα στο pc

4. Θα συνδεσεις την συσκευη σου με το pc για να την δει σαν εξωτερικη συσκευη garmin

5. Στελνεις το χαρτη

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δες μεσα στον ηχο μηπως η ενταση ειναι στο 0

 

Και στην αρχη που ξεκινησε το προγραμμα που μου ζητησε να επιλεξω χωρα μετα απο μου ζητουσε γλωσσα αλλα δεν μου ειχε καμια επιλογη.Μπηκα και στον φακελο garmin του κινητου και δεν ειδα καποιον φακελο σχετικα με ηχο????

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Αρχισα το κατεβασμα, αποσυμπιεση πως τα κανω??

 

Τα βαζεις στο θαλαμο :p

 

Κανεις κλικ σε ενα απο τα αρχεια και

ξεκιναει το extract των αρχειων ..:)

(μεσω πχ του winzip,winrar)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Και στην αρχη που ξεκινησε το προγραμμα που μου ζητησε να επιλεξω χωρα μετα απο μου ζητουσε γλωσσα αλλα δεν μου ειχε καμια επιλογη.Μπηκα και στον φακελο garmin του κινητου και δεν ειδα καποιον φακελο σχετικα με ηχο????

Κατεβασες την εκδοση που ανεβασε ο aristotelhs2060[/member] ?

 

Mπες στο xxxxxxxxxxx πηγαινε στο θεμα: xxxxxxxxxxxxx και κατεβασε το αρχειο. Μετα ξεκινησε την εγκατασταση απο την αρχη..

 

Αρχισα το κατεβασμα, αποσυμπιεση πως τα κανω??

Eαν δεν εχεις καποιο προγραμμα που να μπορει να αποσυμπιεζει αρχεια καντα αποσυμπιεση με το 7-Zip που ειναι και free..

http://www.7-zip.org/

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα ένα bug στον autodrive 1.50

Πρόσφατα έκανα 2 φορές την διαδρομή Αθήνα-Θεσ/νικη με τον 1.40 και με πήγε κανονικά από την Ν.Ε.Ο. (με ρύθμιση για ταχύτερο χρόνο).

Βάζοντας τον 1.50 με τις ίδιες ρυθμίσεις, μετά τη Λαμία σε πηγαίνει μέχρι τη Λάρισα από την Παλαιά Εθνική (μέσω Δομοκού και Φαρσάλων)

Για να σιγουρευτώ, πέρασα ξανά τον 1.40 και το δρομολόγιο Αθήνα-Θεσ/νικη ταυτίστηκε με την Ν.Ε.Ο.

Αυτός που έκανε την αναβάθμιση τι όνειρο είδε;;; :worry:

 

ps: Εννοείται πως δεν χρειάζομαι gps για να πάω από Αθήνα σε Θεσ/κη. Αναρωτιέμαι όμως αν στην αναβάθμιση υπάρχει ένα τόσο ΚΡΑΥΓΑΛΕΟ λάθος, τι μπορεί να συμβαίνει σε διαδρομές που δεν γνωρίζω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε βρήκα το BlueChart Atlantic v9.5 (περίπου 500mb) το κατέβασα, αλλά έχει κατάληξη .mdf το αρχείο....

Παλιότερα είχα κατεβάσει το αρχείο και ήταν 820ΜΒ με κατάληξη img. Το έσβησα όμως αφού δεν χρησιμοποιώ ναυτικό χάρτη. Προσπάθησε για αρχή να αλλάξεις την κατάληξη του αρχείου σε img. Αν και πάλι δεν στο αναγνωρίζει, ψάξε να βρείς τον ναυτικό χάρτη σε μορφή Img.

Τι κάνω λάθος και δεν μου ανοίγει το χάρτη ενώ υπάρχει το αρχείο gmapbmap.img ?

Αυτός ο χάρτης που αναφέρεις είναι ο βασικός. Εκτός απο αυτόν, έβαλες κάποιον άλλο στον φάκελο garmin; Αν ναι, πρέπει να το ξεκλειδώσεις. Λεπτομέριες στο πρώτο ποστ.

Παιδια μια ερωτηση, ο City Navigator Europe NT 2009 στο γνωστο μερος αποτελειται απο 20 rar αρχεια. Πρεπει να τα κατεβασουμε ολα?

Τα κατεβάζεις όλα, ανοίγεις ένα με το winrar (όποιο νά'ναι) και το κάνεις αποσυμπίεση. Αυτόματα θα δημιουργηθεί ολόκληρο το αρχείο City Navigator Europe. Δεν χρειάζεσαι να πειράξεις τα άλλα αρχεία rar. Μόλις τελειώσει η αποσυμπίεση, σβήσε και τα 20 rar.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί όταν πάς να κάνεις αναζήτηση σε μια διεύθυνση σχετικά μακριά από εκεί που είσαι (π.χ εγώ από κορινθία για αθήνα) σου βγάζει ''δεν βρέθηκαν αποτελέσματα''???Μου το έχει κάνει πολλές φορές και αναγκάζομαι να βρώ την πόλη πρώτα και μετά αν είμαι τυχερός μου βγάζει και την διεύθυνση...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...