Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια που μπορω να βρω το Auto Drive Hellas v1.3

S60 Platform FAQ ερωτηση #6 :)

 

τη συγκεκριμένη έκδοση θα πρέπει να αλλάξω και κάτι και στους χάρτες και τα UNL αρχεία που τροποποιησα με τους κωδικούς ?

Eαν σου ζητησει να ξεκλειδωσεις τους χαρτες θα πρεπει να βαλεις καινουριους κωδικους αλλιως δεν υπαρχει προβλημα, αφησε τα οπως ειναι :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εναλλακτικα μπορειτε να ενωσετε πολλους σε εναν με τη χρηση του imagegps που εχω στο φακελο.οποτε θεωρητικα μπορειτε να βαλετε οσους θελετε ενωνοντας χαρτες μεχρι να τα παιξει η ram.

 

Που το έχεις το πρόγραμμα αυτό δεν το βρίσκω

Αν ενώσω δυο χάρτες (Τον πανευρωπαικό και το νεο υδατογραφικό θα παίζει στην 10.80?)

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στα link του aristotelhs2060 στην σελιδα που δινω ποιο επανω.

 

Ναι θα τρεξει κανονικα δεν θα εχεις προβλημα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στα link του aristotelhs2060 στην σελιδα που δινω ποιο επανω.

 

Ναι θα τρεξει κανονικα δεν θα εχεις προβλημα :)

 

imagegps ακριβώς λέγεται γιατί δεν το βρίσκω... Εχεις Pm

Link to comment
Share on other sites

ειχα ξεχασει να το ανεβασω.τωρα ειναι εκει που ειναι τα προγραμματα για pc του gamin.

 

πληροφοριακα βρηκα τροπο απο ενα img (χαρτη κινητου) να κανω τους χαρτες οπως ειναι για το pc mapsource και να τους βλεπει(αν και πλεον ειναι αρχρηστο με το garminpcmobile που χρησιμοποιει τους χαρτες του κινητου στον υπολογιστη).μη ρωτατε πως γιατι ακομα προσπαθω και εγω να το καταλαβω και το μονο που θα πετυχω ειναι αποριες.τωρα εχω τον autodrive 1.30 greek για pc mapsource.please Μη ζητατε πως το εκανα ισως κανω οδηγο καποια στιγμη αλλα θελει τον χρονο του.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Tελικά καμιά αξιόπιστη λύση για 10.80 να βάλουμε τον 3 σε 1? (Εχω το ν95 8γ) και ο οδηγος του αριστοτέλη δεν δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια.εχω το Ν95 8giga και εχω βαλει το garmin.αν κανω φορματ στην μνημη τηλεφωνου η εφαρμογη μετα θα ανοιγει?ρωταω γιατι ειναι εγκατεστημενη στην μνημη flash της συσκευης η εφαρμογη.
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια.εχω το Ν95 8giga και εχω βαλει το garmin.αν κανω φορματ στην μνημη τηλεφωνου η εφαρμογη μετα θα ανοιγει?ρωταω γιατι ειναι εγκατεστημενη στην μνημη flash της συσκευης η εφαρμογη.

 

κανε απεγκατασταση το προγραμμα απο την διαχειριση εφαρμογων και ΜΗΝ σβησεις τον φακελο garmin απο την 8gb μνημη. μετα κανε φορματ. μετα βαλε μονο το αρχειο sis στο τηλεφωνο και κανε εγκατασταση. θα σου δουλεψει κανονικα. το εχω κανει με αυτον τον τροπο σε δυο n95 8gb μετα απο την τελευταια αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν θα ανοιγει γιατι με την εγκατασταση του .sis στην καρτα σου δημιουργουνται και καποια αρχεια στο C που ειναι απαραιτητα για να λειτουργισει το προγραμμα.

 

Απο την στιγμη που θα κανεις hard format στην συσκευη σου καλυτερα κανε και στην καρτα σου για να καθαρισει η συσκευη απο τα σκουποιδια. Θα εχεις προβλημα και με αλλες εφαρμογες.

 

Eαν το δοκιμασεις πες μας να ξερουμε :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκμαζω μετα το garmin και το sygic δια τον απλουστατο λογο του σπαστικου προβληματος με το copy-paste στα sms!

(Καλο το νοκια μαπς αλλα αντε βρες δρομο στα αγγλικα!)

Προς το παρον θεωρω καλυτερο το garmin(μυστηριο ζουμ εχει το sygic)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια κι εδώ....Εγκατέστησα το garmin 4.10.80 απο τα αρχεία του aris(thanks man) στο n82 μου αλλά όταν πάω να το ανοίξω βγάζει την αρχική οθόνη και μετά με πετάει έξω,ξέρει κανείς τι παίζει???Πρέπει να κάνω κάτι διαφορετικό?(ακολούθησα τις οδηγίες του aristotelh)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια κι εδώ....Εγκατέστησα το garmin 4.10.80 απο τα αρχεία του aris(thanks man) στο n82 μου αλλά όταν πάω να το ανοίξω βγάζει την αρχική οθόνη και μετά με πετάει έξω,ξέρει κανείς τι παίζει???Πρέπει να κάνω κάτι διαφορετικό?(ακολούθησα τις οδηγίες του aristotelh)

 

Δοκιμασε αφαιρεση καποιων pointer .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από billx Εμφάνιση Μηνύματος

Δοκίμασε στο xxxxxxxxxx. Θα βρείς πολλά στοιχεία. Ζήτα επίσης από τον

aristotelhs2060 να σου στείλει με pm τα σχετικά.

 

ok βρήκα "κάτι" στο xxxxxxxxxxxx και κάποια άλλα απο τον aristotelhs2060, εγώ που έχω εγκατεστημενη την προηγουμενη έκδοση θα πρέπει να την κάνω uninstal ή μπορώ να το κάνω εγκατάσταση απο πάνω ή αν κάνω uninstall τη συγκεκριμένη έκδοση θα πρέπει να αλλάξω και κάτι και στους χάρτες και τα UNL αρχεία που τροποποιησα με τους κωδικούς ?

 

Διάβασε το topic 3348 και όσο είναι εκεί γύρω για αναφέρονται σε παρόμοια διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά σε όλους

μπορεί να μου πείτε ποια έκδοση του garmin δουλεύει σωστά στο Ν82

χωρείς να κολλάει?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά σε όλους

μπορεί να μου πείτε ποια έκδοση του garmin δουλεύει σωστά στο Ν82

χωρείς να κολλάει?

 

Η τελευταία, 4.10.80 ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλημέρα σε όλους και Καλή Ανάσταση να έχουμε!!!Κατάφερα να εγκαταστήσω το garmin 4.10.80 στο Ν82 και ανοίγει κανονικά,βρίσκει δορυφόρους με το εσωτερικό gps αλλά έχω πρόβλημα με το ότι δεν διαβάζει τον 3 σε 1 χάρτη...Μου βγάζει no map όταν το ανοίγω,έχω κάνει την διαδικασία με τα αρχεία GMAPSUPP.UNL αλλά όταν ανοίγω το πρόγραμμα και μου λέει ότι δεν διαβάζει το χάρτη ζητάει ένα 25ψήφιο κωδικό,εκεί τι βάζω???Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

edit:YES YES YES!!!!:yahoo: :yahoo::yahoo: Δουλεύει μετά από delete που έκανα στον χάρτη και τον ξαναέκανα copy-paste στον φάκελο garmin!!!Mιλάμε ότι έχει πολύ καλή κάλυψη ο χάρτης δείχνει ακόμη και το χωριό μου εδώ στην ορεινή κορινθία!!!!Thanks aristotelhs για μια ακόμη φορά!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα ,

παιδια εχω διαβασει αρκετη ωρα το topic για to garmin αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη !! που θα βρω αναλυτικα τα βηματα για install στο n95 8gb ? που θα βρω τα Link που χρειαζομαι ??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα ,

παιδια εχω διαβασει αρκετη ωρα το topic για to garmin αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη !! που θα βρω αναλυτικα τα βηματα για install στο n95 8gb ? που θα βρω τα Link που χρειαζομαι ??

 

Για τον οδηγό διάβασε την πρώτη σελίδα του thread,για link στείλε μύνημα στον chief τον aristotelhs!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που παρατήρησα μετά από φόρτωμα του αρχείου .gpi(με τα pois) είναι ότι το πρόγραμμα κολλάει σε εκνευριστίκό βαθμό γιαυτό και τα έβγαλα,είχα φορτώσει περίπου 24.300 σημεία ενδιαφέροντος(2.11MB μέγεθος αρχείου) είναι πολλά??Μέχρι πόσα pois μπορούμε να φορτώσουμε και να δουλεύει χωρίς κολλήματα το garmin?Ας μας πει κάποιος που έχει δοκιμάσει...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια Πολλά.

Εχω μερικες ερωτησεις:

1. Το mapID του ΑutoDrive 1.30 με Ελληνικους χαρακτήρες ποιο ειναι?

2. Ενα λινκ με τα POI θα ηταν χρησιμο γιατι οσα δοκιμασα δεν δουλευαν..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια Πολλά.

Εχω μερικες ερωτησεις:

1. Το mapID του ΑutoDrive 1.30 με Ελληνικους χαρακτήρες ποιο ειναι?

2. Ενα λινκ με τα POI θα ηταν χρησιμο γιατι οσα δοκιμασα δεν δουλευαν..

 

1)822 2)Ριξε μια ματια στον φακελο του Αριστοτελη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...