Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν είναι εύκολο να αναζητηθεί σχετική ενημέρωση για το θέμα μου, σας παρακαλώ αν κάποιος χρήστης γνωρίζει να με ενημερώσει αναλόγως.

 

Επιθυμώ να εγκαταστήσω στο NOKIA 5800 χάρτες από την Σουηδία.

Όποιος γνωρίζει όπως με καθοδηγήσει για τις ανάλογες ενέργειες εγκατάστασης.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδία μπορεί να είναι γελοία η ερώτηση μου αλλα πίο ειναι το root της μνήμης? Εχω ενα Νοκια Ν95 8G και δεν μπορώ να περάσω το GARMIN.
Link to comment
Share on other sites

Το Ε και όχι κάποιος υποφάκελος. Τα αντιγράφεις δηλαδή χύμα στην μαζική μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είναι εύκολο να αναζητηθεί σχετική ενημέρωση για το θέμα μου, σας παρακαλώ αν κάποιος χρήστης γνωρίζει να με ενημερώσει αναλόγως.

 

Επιθυμώ να εγκαταστήσω στο NOKIA 5800 χάρτες από την Σουηδία.

Όποιος γνωρίζει όπως με καθοδηγήσει για τις ανάλογες ενέργειες εγκατάστασης.

 

Ευχαριστώ.

Θα τους βαλεις οπως εξηγουν οι οδηγειες στο πρωτο ποστ.

Θα βρεις το map id του χαρτη και θα δημηουργησεις το unl αρχειο.

Δεν ειναι τιποτα δυσκολο.;)

παιδία μπορεί να είναι γελοία η ερώτηση μου αλλα πίο ειναι το root της μνήμης? Εχω ενα Νοκια Ν95 8G και δεν μπορώ να περάσω το GARMIN.

Το root της καρτας ειναι ο αρχικο "φακελος" με το που μπεις στην καρτα που περιεχει ολους τους υποφακελους.

Link to comment
Share on other sites

To root δεν γινεται να μην υπαρχει γιατι το root ειναι εκει που βρησκονται ολοι οι φακελοι της κρτας μνημης σου.

Κατι λαθος αντιγραφεις γιαυτο εχει προβλημα.

Τους 4 φακελους που εχεις κατεβασει απλα τους κανεις c/p στην καρτα σου οπως ειναι.

Link to comment
Share on other sites

ναι το root. Κανω οτι λένε οι οδηγίες αλλά τίποτα δεν γίνεται:

 

Μην σε μπερδεύει το "root". Θα σου το εξηγήσω και θα καταλάβεις. Αν η κάρτα του τηλεφώνου που συνδέεις στο pc σου παίρνει το γράμμα π.χ Η:\ τότε αντiγράφεις τους 4 φακέλους (Garmin, private, Resource, sys) χύμα στο H:\. Δεν κάνεις καποιο άλλο φάκελο μέσα στο Η:\

Αν έπρεπε για παράδειγμα να τους περάσεις στο pc σου στο drive C:\ δεν χρειάζεται να κάνεις κάποιο άλλο φάκελο στο c:\\ π.χ C:\Program Files\Garmin απλά κάνεις copy-paste τους 4 φακέλους χύμα στο C:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , όταν είστε μέσα στο πρόγραμμα και σε οποιαδήποτε επιλογή εισαγωγής κειμένου , "συλλαβισμός" πχ για να γράψετε όνομα πόλης ή οδού , Αν πατήσετε τον αστερίσκο * που βγάζει τα σύμβολα ΠΩΣ επιστρέφετε στην προηγούμενη οθόνη εφόσον το πράσινο βελάκι επιλογής ν δεν δουλεύει ? :mad:
Link to comment
Share on other sites

Σε samsung που έχει symbian παίζει το πρόγραμμα;

η υπάρχει κάποιο αντίστοιχο που να μπορώ να του περάσω;

Link to comment
Share on other sites

Σε samsung που έχει symbian παίζει το πρόγραμμα;

η υπάρχει κάποιο αντίστοιχο που να μπορώ να του περάσω;

 

Παιζει κανονικα σε ολες τις συσκευες που φερουν αυτο το λογισμικο αρα και στο samsung.

Link to comment
Share on other sites

έχω το Ν95 8Gb. Έχω βάλει το garmin κανονικά, ξεκλείδωσα το gps της συσκευής, ξεκλείδωσα τον χάρτη 3σε1, επέλεξα το ενσωματωμένο gps αλλά όταν ανοίγω το πρόγραμμα μου γράφει συνέχεια αναζήτηση και δεν μπορεί να βρει που βρίσκεται (δεν μπορεί να βρει δορυφορο). Το κινητό είναι ανοιχτό (slipe up) ώστε να είναι εμμφανή τα πλήκτρα.

Επίσης και όταν πάω να επιλέξω το κανονικό gps και όχι το bluetooth γράφει πάλι αναζήτηση και δεν τελειώνει αν δεν πατήσω "ολοκλήρωση".

 

Οπότε, ξέρει κανείς πώς μπορώ να ενεργοποιήσω το gps της συσκευής; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο root της κάρτας μου υπάρχει ήδη ένας φάκελος "private" από τα nokia maps.

Υπάρχει κάποια λύση ?

Μήπως δεν μπορώ να έχω και τα 2 προγράμματα στην ίδια κάρτα ?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και μπορεις.

Απλα οταν κανεις αντιγραφη σου λεει πως υπαρχει ο ιδιος φακελος και σε ρωταει αν ειναι να προσωρισει σε αντικατασταση.

Πατας ναι σε ολα και μπαινει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

έχω το Ν95 8Gb. Έχω βάλει το garmin κανονικά, ξεκλείδωσα το gps της συσκευής, ξεκλείδωσα τον χάρτη 3σε1, επέλεξα το ενσωματωμένο gps αλλά όταν ανοίγω το πρόγραμμα μου γράφει συνέχεια αναζήτηση και δεν μπορεί να βρει που βρίσκεται (δεν μπορεί να βρει δορυφορο). Το κινητό είναι ανοιχτό (slipe up) ώστε να είναι εμμφανή τα πλήκτρα.

Επίσης και όταν πάω να επιλέξω το κανονικό gps και όχι το bluetooth γράφει πάλι αναζήτηση και δεν τελειώνει αν δεν πατήσω "ολοκλήρωση".

 

Οπότε, ξέρει κανείς πώς μπορώ να ενεργοποιήσω το gps της συσκευής; Ευχαριστώ

 

Δοκιμασε να βαλεις νεο κωδικο στο sw.unl εαν δεν γινει τιποτε θα ερθω το βραδυ να στο φτιαξω εγω :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

έχω το Ν95 8Gb. Έχω βάλει το garmin κανονικά, ξεκλείδωσα το gps της συσκευής, ξεκλείδωσα τον χάρτη 3σε1, επέλεξα το ενσωματωμένο gps αλλά όταν ανοίγω το πρόγραμμα μου γράφει συνέχεια αναζήτηση και δεν μπορεί να βρει που βρίσκεται (δεν μπορεί να βρει δορυφορο). Το κινητό είναι ανοιχτό (slipe up) ώστε να είναι εμμφανή τα πλήκτρα.

Επίσης και όταν πάω να επιλέξω το κανονικό gps και όχι το bluetooth γράφει πάλι αναζήτηση και δεν τελειώνει αν δεν πατήσω "ολοκλήρωση".

 

Οπότε, ξέρει κανείς πώς μπορώ να ενεργοποιήσω το gps της συσκευής; Ευχαριστώ

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.

 

Τι κάνω?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζετε αν μπορω να περασω το Garmin σε Νοkia 6700? Η καποιο αλλο προγραμμα GPS ?

ΥΓ: Αν μπορω να περασω Garmin, θα ηθελα να μου πειτε και τις τελευταιες εκδοσεις του προγραμματος και των χαρτων του.

 

Ευχαριστω!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Oχι σε s40 κινητα δεν γινεται να το περασεις oυτε αυτο ουτε καποιο αλλο. Μονο σε s60.

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να χεις το nokia maps για s40 κινητα.

Τελος κατι εχω ακουσει κατι για ενα WeTravel για κινητα με κλειστο λογισμικο αλλα δεν ξερω εκει τι παιζει.

 

@fotisk13 κατι εχεις κανει λαθος στο sw.unl αρχειο. Δοκιμασε και αλλους αριθμους περα απο το ΙΜΕΙ. Πχ το ΕSN η το αναγνωριστικο καρτας.

Link to comment
Share on other sites

Oχι σε s40 κινητα δεν γινεται να το περασεις oυτε αυτο ουτε καποιο αλλο. Μονο σε s60.

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να χεις το nokia maps για s40 κινητα.

Τελος κατι εχω ακουσει κατι για ενα WeTravel για κινητα με κλειστο λογισμικο αλλα δεν ξερω εκει τι παιζει.

 

Σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση σου! Το WeTravel τι ειναι ?

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.

 

Τι κάνω?

 

Αυτο που εγραψα επανω απο το post σου. Πριν κανουμε μια ερωτηση πρεπει να διαβασουμε τις τελευταιες σελιδες πιθανον να εχει απαντηθει. :!:

 

Δοκιμασε να βαλεις νεο κωδικο στο sw.unl.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και μπορεις.

Απλα οταν κανεις αντιγραφη σου λεει πως υπαρχει ο ιδιος φακελος και σε ρωταει αν ειναι να προσωρισει σε αντικατασταση.

Πατας ναι σε ολα και μπαινει κανονικα.

 

Μάλλον δεν ήμουν αρκετά κατατοπιστικός.

Θέλω να κρατήσω το nokia maps και να έχω ΚΑΙ το garmin.

Για κάποιο διάστημα τουλάχιστον, ώσπου να δω ποιό με καλύπτει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν ήμουν αρκετά κατατοπιστικός.

Θέλω να κρατήσω το nokia maps και να έχω ΚΑΙ το garmin.

Για κάποιο διάστημα τουλάχιστον, ώσπου να δω ποιό με καλύπτει καλύτερα.

 

Nαι το καταλαβα αυτο που λες και σου απανταω οτι φυσικα γινεται. Εγω περα απο το Nokia maps εχω αλλα 3 προγραμματα πλοηγησης. Το nokia maps δεν επιρεαζεται απο την εγκατασταση του garmin και οποιαδηποτε αλλης εφαρμογης πλοηγησης.

Μην μπερδευεσαι απο αυτο που λεω για αντικατασταση.

Αν πατησεις αντικατασταση κατα την αντιγραφη αρχειων τοτε θα απλα στους φακελους με κοινο ονομα θα προστεθουν τα αρχεια που σου χρειαζονται για το garmin χωρις να πειραχθουν τα υπολοιπα.

Ελπιζω να μουν κατατοπιστικος.:)

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα το sw.unl 5 φορές αλλά τίποτα! Δεν ενεργοποιείται το ενσωματωμένο GPS. μήπως φταίει ότι έκανα αναβάθμιση το κινητό? Με το προηγούμενο fimware και την έκδοση 4,00,10 δούλευαν όλα κανονικά!:what:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εγραψα επανω απο το post σου. Πριν κανουμε μια ερωτηση πρεπει να διαβασουμε τις τελευταιες σελιδες πιθανον να εχει απαντηθει. :!:

 

Δοκιμασε να βαλεις νεο κωδικο στο sw.unl.

 

Το είδα αυτο που εγγραφές στο post σου από πάνω από την ερώτηση μου.

Το έχω δοκιμάσει αρκετές φόρες, για αυτό ξανά ρώτησα...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...