Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκτός απο τα νεά γραφικά δίνει κ την επιλογή για περισότερες φωνές?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[quote=hitech;2511538

-Οποτε απο την βραδυνη μου εμπειρια , οποιος αντιμετωπισει προβλημα με το περασμα της 5.00.00 πανω σε ειδη υπαρχουσα,καλυτερα να κρατησει ενα backup το αρχειο GPX της υπαρχουσας εκδοσης με τα δεδομενα του,(οπως λεει και στο "κεντ.καταστημα" ) και να διαγραψει τον προηγουμενο φακελο garmin και την εφαρμογη.

-Εγκατασταση εκ νεου του φακελου garmin της 5.00.00 και του sis αντιστοιχα.

 

Δηλαδή η εκδοση που δινει ο Αρης γινεται εγκατασταση κανονικα σε καθαρη καρτα και ειναι πληρως λειτουργική χωρίς να χρειαζεται κατι αλλο αν καταλαβα καλα...

Link to comment
Share on other sites

_Vasilis_: Δεν τον βρήκες στο μαγαζάκι; Στο ίδιο thread που υπάρχουν οι 3σε1 και οι 5σε1, εκεί υπάρχουν και ξεχωριστοί οι χάρτες.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

_Vasilis_: Δεν τον βρήκες στο μαγαζάκι; Στο ίδιο thread που υπάρχουν οι 3σε1 και οι 5σε1, εκεί υπάρχουν και ξεχωριστοί οι χάρτες.

οχι, εψαχνα αλλα δεν καταφερα να τον βρω μονο του. θα κοιτάξω ξανα μηπως και το καταφερω.

Link to comment
Share on other sites

απλα τελοιωσ μπραβο αριστο :)και καθισε τελοια χορις προβλιματα και ωραιο interface:happy:
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χρειάζεται. Το card ID παραμένει το ίδιο. Άρα και τα αρχεία unl δεν αλλάζουν.

 

Με μια απλή αντιγραφή του φακέλου garmin της 5.00.00 πάνω απο την 4.20.20 και εγκατάσταση του sis, όλα λειτουργούν άψογα.

 

 

καθοτι ασχετος θελω να ρωτησω κατι.

οι χαρτες που ειχαμε πριν, ειπαμε οτι δουλευουν κανονικα.

αυτο ισχυει προφανως και για τα επιπλεον POI που εχουμε περασει? ή αυτα χανοντε και πρεπει να περαστουν παλι?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η εκδοση που δινει ο Αρης γινεται εγκατασταση κανονικα σε καθαρη καρτα και ειναι πληρως λειτουργική χωρίς να χρειαζεται κατι αλλο αν καταλαβα καλα...

 

-Σε εμενα ετσι δουλεψε.Εσβησα τον φακελο garmin τελικα,( αφου με την αντιγραφη του νεου garmin πανω στον 4.20.20 δουλευε η εφαρμογη αλλα δεν εβρισκε δορυφορους,....... μου εδειχνε συνεχεια το τελευταιο σημειο που ειχε αποθηκευμενο στον χαρτη με την 4.20.20 ) και περασα απο την αρχη το φακελο της 5.00.00.Εννοειται πως διεγραψα και την εφαρμογη και ξαναεγκατεστησα το νεο sis 5.00.00 και εριξα και τα unl αρχεια μεσα.

-Βρηκε δορυφορους με μαξιμουμ 4 γραμμες μεσα απο το παραθυρο του μπαλκονιου και λειτουργησε και η φωνητικη καθοδηγηση.Περασα και τον 3 σε 1 ελληνικο και συγχρονισα εκ νεου τα POIs.

 

-Αυτο που παρατηρησα ειναι πως σε μια διαδρομη πριν απο λιγο σε στενα,με μοτο,ενω εδειχνε με αναγραφη στο πανω μερος της οθονης,την οδο που εκινουμουν,εχανε το γραφημα του δρομου,:worry: ,λες και ημουν σε χωραφι, ..... η ταχυτητα μου ηταν περιπου 25-30 χιλ.

-Ενα αλλο παλι ειναι πως αργει να βγει απο τον χαρτη ,σε σχεση με την 4.20.20,που με το που πατουσα "πισω",αμεσως εβγαινε στην αρχικη οθονη .

-Αλλο παλι ειναι πως με τον 3 σε 1 εμφανιστηκε στην διαχειριση χαρτων το mapsource με επιλογες τικ,ενω με τον autodrive 1.40 GR και αυτον που υπηρχε στον φακελο δεν εβγαινε αυτη η επιλογη .Ενδεχομενως αυτο να ειναι σωστο ,παντως στη 4.20.20 με εγκατεστημενο τον autodrive1.40 και τον anavasis3.60 μου εβγαζε την επιλογη mapsource με επιλογες τικ.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η εκδοση που δινει ο Αρης γινεται εγκατασταση κανονικα σε καθαρη καρτα και ειναι πληρως λειτουργική χωρίς να χρειαζεται κατι αλλο αν καταλαβα καλα...

Εγώ την έβαλα πάνω απο την 4.20.20 και μου δούλεψε αμέσως. Ο φάκελος garmin της 5 είναι πολύ μικρός, μόλις 24ΜΒ σε σχέση με τα 68ΜΒ της 4.20.20 και τα 124ΜΒ της 4.20.00.

 

Πάντως, αν κάποιος σε καθαρή κάρτα πέρασε κατευθείαν τον φάκελο της 5.00.00 και του δούλεψε κανονικά, να ενημερώσει.

 

Ομως στην επιλογη χαρτων δεν υπαρχει πια η επιλογη mapsource που τικαρουμε τους χαρτες που χρησιμοποιουμε.Αφησα τον χαρτη που ειχε μεσα και εβαλα και τον autodrive 1.40 GR ,τους οποιους τους αναγνωριζει απλα.

Έχεις μόνο έναν χάρτη, γι'αυτό δεν σου βγάζει το mapsource. Αν βάλεις και τον ανάβασις, τότε θα στο βγάλει. Ο μαμίσιος δεν πιάνεται.

Link to comment
Share on other sites

με το mapsource με βαλατε σε ιδεες και μπηκα να δω τι εχω μεσα. ειχα περασει τον autodrive 1.40 και τον anavasis 3.60.

το mapsource λοιπον μου εχει 2 φορες το χαρτη Greece14 και 1 φορα τον autodive.

ο anavasis δηλαδη δεν υπαρχει?

ο greece14 γιατι ειναι 2 φορες?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα πάνω απο την 4.20.20 και μου δούλεψε αμέσως. Ο φάκελος garmin της 5 είναι πολύ μικρός, μόλις 24ΜΒ σε σχέση με τα 68ΜΒ της 4.20.20 και τα 124ΜΒ της 4.20.00.

 

Πάντως, αν κάποιος σε καθαρή κάρτα πέρασε κατευθείαν τον φάκελο της 5.00.00 και του δούλεψε κανονικά, να ενημερώσει.

 

 

Έχεις μόνο έναν χάρτη, γι'αυτό δεν σου βγάζει το mapsource. Αν βάλεις και τον ανάβασις, τότε θα στο βγάλει. Ο μαμίσιος δεν πιάνεται.

 

-Μπα εμενα ο φακελος της 5.00.00 ειναι 79ΜΒ :blink:...... Μηπως κατεβασαμε διαφορετικο αρχειο :ninja: .

-Εγω κατεβασα χθες βραδυ αυτο απο το "κεντρικο καταστημα" , που αναφερει ο Αριστοτελης στο μηνυμα του.... :cool:

 

-Τελικα οπως αναφερω και σε προηγουμενα μηνυματα,αφου εφαγα πακετο ολη νυχτα,εσβησα τον προηγουμενο garmin και περασα τον καινουριο εξαρχης και επαιξε με την μια.

 

-Για το mapsource ετσι πρεπει να ειναι,ευχαριστω.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Eγώ το κατάβασα απο το αντίστοιχο θέμα του κεντρικού καταστήματος αλλά απο το δεύτερο ποστ που δίνει το λινκ ο Αριστοτέλης. Το όνομα του αρχείου είναι Garminv5.00symbian.zip.
Link to comment
Share on other sites

@mirrorofsorrow αυτο ηταν το πρωτο λινκ που εδωσε μετα εδωσε ενα αλλο μεγαλυτερο

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι η εκδοση 5 που δινει ο Αρης (νεο λινκ περιπου 72 MB) εχει διαφορετικους υποφακελους απο την 4.20.20. Στην 5 λειπει και ο φακελος Help

 

Αλλοι προτεινουν να διαγραφει ο παλιος φακελος Garmin και να περαστει μονο ο καινουριος αλλα σε πολλους παιζει κανονικα κανοντας ενα απλο overwrite...

 

Τελικα τι ειναι το πιο σωστο?

 

Και να επιβεβαιωσει και καποιος αλλος αν αυτη που υπαρχει στο νεο link του Αρη μπορει να εγκατασταθει σε καθαρη καρτα και να ειναι πληρως λειτουργικη

Link to comment
Share on other sites

το Link που δινω ειναι καπου 59mb (ζιπαρισμενο) και εχει ολους τους φακελους μεσα (help, voices κτλ) και basemap.τα παντα.οι υποφακελοι δηλαδη οι διαδρομες των αρχειων ειναι οι ιδιες δεν αλλαξαν.

 

ειχα ανεβασει αρχικα για λιγο ενα αλλο αρχειο οποτε κατεβαστε αυτο το καινουργιο που εχει τα παντα μεσα.ονομα αρχειου GarminMobileXTv5.00.00symbian (οχι Garminv5.00symbian που ειχα πριν)

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

φιλε Το ξανακατεβασα τωρα..

 

Το λινκ του 2ου ποστ στο θεμα θεμα garmin 5.00.00

 

συμπιεσμενο 55,4 MB αποσυμπιεστο 71,4 MB

 

Μεσα δεν εχει φακελο help...

 

Μηπως εχεις δωσει αλλο link σε μεταγενεστερο ποστ???

 

Το xxxxxxxx μπετωνει ασχημα και δε μπορω να ψαξω ευκολα τις σελιδες....

 

- Edit συγνωμη εκανα λαθος εχει φακελο help μεσα αλλα ειναι κρυφος.

 

Παντως τα μεγεθη που ανεφερα πριν ισχυουν

Link to comment
Share on other sites

οχι, εψαχνα αλλα δεν καταφερα να τον βρω μονο του. θα κοιτάξω ξανα μηπως και το καταφερω.

 

Τελικα βρηκα τον bluechart 2008 μονο του αλλα χρησιμοποιωντας το mapid 295 για να τον ξεκλειδωσω με την γνωστη πλεον διαδικασια, απλα δεν ξεκλειδωνει. Ανοιγωντας το Garmin απλα μοου βγαζει ενα μυνημα ζητώντας μου εκ νεου 25ψηφιο κωδικο ξεκλειδωματος. Καμμια ιδεα ή κατι παρομοιο σε καποιον εχει συμβει??

Link to comment
Share on other sites

ειχα ανεβασει αρχικα για λιγο ενα αλλο αρχειο οποτε κατεβαστε αυτο το καινουργιο που εχει τα παντα μεσα.ονομα αρχειου GarminMobileXTv5.00.00symbian (οχι Garminv5.00symbian που ειχα πριν)

 

Όντως, το ξανακατέβασα απο το νέο λινκ που δίνεις και έχει μέσα τα πάντα. Το συνολικό μέγεθος του φακέλου μαζί με το αρχείο sis είναι 79ΜΒ.

 

Μια ςκαι έχει τα πάντα μέσα, δεν χρειάζεται πλέον να διατηρήσουμε τον παλιό γέκελο προηγούμενης έκδοσης. Κρατάμε τους χάρτες, τα αρχεία unl (το gpx όσοι έχουν δημιουργήσει δικό τους) και τα υπόλοιπα τα σβήνουμε.

Link to comment
Share on other sites

ΣΚέτο Garmin αν βάλεις, το πρώτο που θα σου βρει είναι η νέα αυτή έκδοση.

 

μου κατεβαζει ενα exe αρχειο γιατι?EDIT ενταξει παρακατω ηταν το λινκ με το zip arxeio

οποτε ανακεφαλαιωνω περναω τον νεο φακελο πανω απο το παλιο ,το sis αρχειο το μεταφερω ξεχωριστα πριν η μετα?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα τον 3σε1 χαρτη και εχει μεσα μονο ενα αρχειο (gmapsupp) και απ'οτι διαβασα χρειαζεται ενα UNL αρχειο για να περασω τους κωδικους...Ποιο UNL πρεπει να βαλω και να γραψω τους κωδικους?
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Θα φτιαξεις ενα gmapsupp.UNL και θα βαλεις μεσα τους κωδικους. Στο 1 ποστ του παροντος γραφουμε πως γινετε..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να περασω την νεα εκδοση σε καινουρια καρτα τιποτα ,αντιθετα μπλοκαρησε το τηλεφωνο!Στη δικια μου που ειχα 4 ενημερωσεις πριν ολα ρολοι!

 

Εγώ την έβαλα πάνω απο την 4.20.20 και μου δούλεψε αμέσως. Ο φάκελος garmin της 5 είναι πολύ μικρός, μόλις 24ΜΒ σε σχέση με τα 68ΜΒ της 4.20.20 και τα 124ΜΒ της 4.20.00.

 

Πάντως, αν κάποιος σε καθαρή κάρτα πέρασε κατευθείαν τον φάκελο της 5.00.00 και του δούλεψε κανονικά, να ενημερώσει.

Οχι το προσπαθησα για ενα φιλο και εχει μπλοκαρει το τηλεφωνο!

Link to comment
Share on other sites

μπράβο ρε Αριστοτέλη.

Πολύ καλύτερα γραφικά το καινούργιο.

ΕΓΡΑΨΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...