Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειχα τον auto drive 1.30 τον οποιο ειχα κατεβασει απο διαφορα μαγαζακια και απο το επισημο site εκανα την αναβαθμιση σε 1.40

Αυτό ισχύει μόνο για αυτόνομο Autodrive Hellas?

Αν είναι ενσωματωμένος σε πολλαπλό χάρτη (π.χ. 3σε1 ή 5σε1) γίνεται επίσης η αναβάθμιση??? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό ισχύει μόνο για αυτόνομο Autodrive Hellas?

Αν είναι ενσωματωμένος σε πολλαπλό χάρτη (π.χ. 3σε1 ή 5σε1) γίνεται επίσης η αναβάθμιση??? :confused:

 

δε νομιζω να γινεται

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ κοπο καταφερα να εγκαταστησω το προγραμμα και να δουλεψει,ολα αυτα ομως μεχρι να βαλω τους χαρτες...κατεβασα τον 3 σε ενα 1. τον αποσυμπιεσα και τον πεταω στην καρτα μνημης μεσα στο φακελο garmin. το προγραμμα τωρα δεν τρεχει...τι να κανω? χρειαζεται καποιο ξεκλειδωμα αυτος ο χαρτης? δεν ειδα να υπαρχουν οδηγιες. Α ο χαρτης μετα το extraction παιρνει το ονομα gmapsupp.img.....
Link to comment
Share on other sites

επειδη χρειαζομαστε μονο το gmapprom.img και οχι ολο το Auto Drive Hellas

με Universal Extractor παιρνουμε απο Auto Drive Hellas 1.40.exe το gmapprom.img 43.952 kb και αντιγραφουμε σε Garmin

Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ κοπο καταφερα να εγκαταστησω το προγραμμα και να δουλεψει,ολα αυτα ομως μεχρι να βαλω τους χαρτες...κατεβασα τον 3 σε ενα 1. τον αποσυμπιεσα και τον πεταω στην καρτα μνημης μεσα στο φακελο garmin. το προγραμμα τωρα δεν τρεχει...τι να κανω? χρειαζεται καποιο ξεκλειδωμα αυτος ο χαρτης? δεν ειδα να υπαρχουν οδηγιες. Α ο χαρτης μετα το extraction παιρνει το ονομα gmapsupp.img.....

 

εννοειται οτι χρειαζεται ξεκλειδωμα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα με το πιο πανω ποστ και συμπληιρωνω οτι, μολις εβαλα τον 1.40 σε 6110 τρεχει αψογα!!! ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδεια που το εκαναν .img (φυσικα τον βρηκα στο πιο γνωστο μαγαζακι!)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορούν να φτιάξουν τα παλικάρια τον γνωστό πια 3 σε 1 με τον 1.40, τον 3.60 κτλ???

 

κανε υπομονη.........

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

τωρα μου ανοιγει το χαρτη αλλα δεν βρισκει συσκευες gps....τα νευρα μου....

 

γινε λιγο πιο σαφης και θα το φτιαξουμε,μην αγχονεσαι

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

οταν δουλευει το προγραμμα δεν κανει αναζητη συσκευων gps? εκει εμενα λεει οτι δεν βρηκε τιποτα....
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τωρα κατεβασα το exe αρχειο του 1.40 τι κανω τωρα?πως το μετατρεπω σε img?

 

αν το κατεβασεσ απο το επισημο site εχει αναλυτικες οδηγιες σε ενα πορτοκαλι πλαισιο

 

οταν δουλευει το προγραμμα δεν κανει αναζητη συσκευων gps? εκει εμενα λεει οτι δεν βρηκε τιποτα....

 

εχεις ξεκλειδωσει το εσωτερικο gps;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

αν το κατεβασεσ απο το επισημο site εχει αναλυτικες οδηγιες σε ενα πορτοκαλι πλαισιο
εχω τον μεμονωμενο auto drive 1.30 που εχει το ονομα gmapsupp.img μαζι με το unl του. η ονομασια του καινουργιου μηπως δεν θα ειναι η ιδια και θα γινει ενα μπαχαλο?αν μπορει καποιος να μου στειλει με Pm το λινκ με το img του 1.40 θα του ημουν ευγνωμων!
Link to comment
Share on other sites

θα το μετονομασεις σε gmapsupp.img εχουν το ιδιο unl

οταν πηγα να τρεξω το 1.40 exe μου ζητησε να συνδεσω το κινητο με το laptop.ποτε θα μου ζητησει η επιτρεψει να κανω την μετονομασια που λες?η default ονομασια του autodrive ποια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

η default ονομασια του autodrive ποια ειναι?

 

GMAPPROM.IMG

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

GMAPPROM.IMG

τωρα εχω ονομασει τον μεγαλο ευρωπαικο gmapprom,τον αναβασις gmapsup2

και τον autodrive gmapsupp.αυτες τις ονομασιες μπορω να τις αλλαξω αν συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη σαν"μεταφορα δεδομενων"?

η default ονομασιες της αναβασις και του μεγαλου ευρωπαικου ποιες ειναι?

Link to comment
Share on other sites

οταν πηγα να τρεξω το 1.40 exe μου ζητησε να συνδεσω το κινητο με το laptop.ποτε θα μου ζητησει η επιτρεψει να κανω την μετονομασια που λες?η default ονομασια του autodrive ποια ειναι?

 

το autodrive 1.40 exe ειναι εκτελεσιμο αρχειο που τρεχει σε windows τα κινητα μας τρεχουν symbian και τα εκταλεσιμα αρχεια εχουν καταληξη sis

Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

το autodrive 1.40 exe ειναι εκτελεσιμο αρχειο που τρεχει σε windows τα κινητα μας τρεχουν symbian και τα εκταλεσιμα αρχεια εχουν καταληξη sis

 

δεν το πιστευω βρηκα το img αρχειο αλλα παω να συνδεσω το κινητο με καλωδιο σε μεταφορα δεδομενων και μου λεει οτι πρεπει να κλεισω καποιες εφαρμογες πριν! τις εχω κλεισει ολες αλλα τιποτα!τι να κανω για να περασω copy-paste τον νεο autodrive?

Link to comment
Share on other sites

δεν το πιστευω βρηκα το img αρχειο αλλα παω να συνδεσω το κινητο με καλωδιο σε μεταφορα δεδομενων και μου λεει οτι πρεπει να κλεισω καποιες εφαρμογες πριν! τις εχω κλεισει ολες αλλα τιποτα!τι να κανω για να περασω copy-paste τον νεο autodrive?

 

με nokia pc suite διαχειριση αρχειων

Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

με nokia pc suite διαχειριση αρχειων
αυτο ηθελα να ρωτησω τωρα!!!ειναι το ιδιο αν το κανω μεσω Pc suite διαχειρηση αρχειων?ρωταω γιατι και αλλη φορα που ειχε συζητηθει ειχα ακουσει για την αλλη επιλογη "μεταφορα δεδομενων"
Link to comment
Share on other sites

αυτο ηθελα να ρωτησω τωρα!!!ειναι το ιδιο αν το κανω μεσω Pc suite διαχειρηση αρχειων?ρωταω γιατι και αλλη φορα που ειχε συζητηθει ειχα ακουσει για την αλλη επιλογη "μεταφορα δεδομενων"

 

ενταξει τον περασα απο πανω μεσω pc suite!τωρα παως βλεπουμε οτι εχουμε τον 1.40 και οχι ακομα τον 1.30?πηγα στο mapsource λεει σκετο autodrive

 

τα πραγματα ειναι απλα.τον 1.30 αστον οπως τον ειχες.κατεβαζεις το αρχειο απο το autodrive.gr και το αποθηκευεις στην επιφανεια εργασιας.κατοπιν βγαζεις την καρτα απο το κινητο και με ενα cart reader την συνδεεις στο υπολογιστη.μετα εκτελεις το αρχειο που κατεβασες οπως ακριβως κανεις και με ενα απλο προγραμμα και αυτο ηταν ολο

 

οταν δουλευει το προγραμμα δεν κανει αναζητη συσκευων gps? εκει εμενα λεει οτι δεν βρηκε τιποτα....

 

μεσα στο φακελο garmin της καρτας μνημης εχεις βαλει ενα αρχειο sw.unl;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...