Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το sis ειναι αρχειο εγκαταστασης ανεξαρτητως ποια εκδοση κανεις εγκατασταση το sis κανει την ιδια δουλεια...

 

ναι αλλα το ενα ειναι version 4.10.80 και το αλλο 4,10,60 πως θα εμφανιστουν τα καινουργια της εκδοσης απο τους φακελους.....

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω οταν δεν πιανω δορυφορους ανοιγω πρωτα τους χαρτες της ΝΟΚΙΑ για λιγο μετα το κλεινω και ανοιγω το garmin ετσι βρισκει πιο ευκολα τους δορυφορους
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το ενα ειναι version 4.10.80 και το αλλο 4,10,60 πως θα εμφανιστουν τα καινουργια της εκδοσης απο τους φακελους.....

 

παιδια που μπορουμε να βρουμε την νεα εκδοση του garmin?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορουμε να βρουμε την νεα εκδοση του garmin?:rolleyes:

 

Λιγο να διαβασεις θα καταλαβεις απο που ..:rolleyes:

 

παιδια να λυσω καποια πραγματα.για να γινει σωστη εγκατασταση της νεας εκδοσης πρεπει να διαγραψετε τον φακελο garmin και να απεγκαταστησετε το προγραμμα με τον κλασσικο τροπο.μετα βαλτε κανονικα το φακελο garmin και εγκαταστηστε την καινουργια εκδοση.τωρα για τους χαρτες.ο anavasis μου δουλευει με το κανονικο του ονομα gmapsupp.img.εγω προσωπικα αυτη την στιγμη στην νεα εκδοση εχω

 

1) europe nt 2008 (gmapprom.img) με κωδικο ξεκλειδωματος (gmapprom.unl)

2) anavasis (gmapsupp.img) χωρις κωδικο ξεκλειδωματος

3) autodrive (gmapprom.img) με κωδικο ξεκλειδωματος (gmapprom.unl)

 

τους βλεπει ολους κανονικα.

 

o 3 σε 1 δε δουλευει με τιποτα.οταν τον βαζω με πεταει απο το προγραμμα.το γιατι αγνωστο.

 

Πάντως Αριστοτέλη και με την κλασική μέθοδο του upgrade με copy paste μια χαρά τη βλέπω.

Σήμερα την έκανα χωρίς να σβήσω τίποτα και όλους τους χάρτες τους έχει κανονικά, ούτε κωδικούς χρειάστηκε να ξαναφτιάξω.

Μιλάμε πιο πολύ ώρα πήρε να κάνω copy paste τα αρχεία στο κινητό, παρά να γίνει η εγκατάσταση μέχρι να πρωτοτρέξει το πρόγραμμα!:)

 

εμενα συνεχιζει να μην δουλευουν οι χαρτες (σε Ν82) εκτος απο τον

autodrive και τον default:(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι νεος και οι σελιδες ειναι πολλες?:O

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το sis ειναι αρχειο εγκαταστασης ανεξαρτητως ποια εκδοση κανεις εγκατασταση το sis κανει την ιδια δουλεια...
κατσε...λες κανουμε copy paste χυμα τα αρχεια του νεου εκτος απο τα help,poi κλπ.το αρχειο .....sis .80 δεν το "τρεχουμε" στο κινητο οπως ειχαμε κανει με το .60??
Link to comment
Share on other sites

aristotelhs2060 -------------------------------------------- παιδια να λυσω καποια πραγματα.για να γινει σωστη εγκατασταση της νεας εκδοσης πρεπει να διαγραψετε τον φακελο garmin και να απεγκαταστησετε το προγραμμα με τον κλασσικο τροπο.μετα βαλτε κανονικα το φακελο garmin και εγκαταστηστε την καινουργια εκδοση.τωρα για τους χαρτες.ο anavasis μου δουλευει με το κανονικο του ονομα gmapsupp.img.εγω προσωπικα αυτη την στιγμη στην νεα εκδοση εχω 1) europe nt 2008 (gmapprom.img) με κωδικο ξεκλειδωματος (gmapprom.unl) 2) anavasis (gmapsupp.img) χωρις κωδικο ξεκλειδωματος 3) autodrive (gmapprom.img) με κωδικο ξεκλειδωματος (gmapprom.unl) τους βλεπει ολους κανονικα. o 3 σε 1 δε δουλευει με τιποτα.οταν τον βαζω με πεταει απο το προγραμμα.το γιατι αγνωστο. ---------------------------------------------------------------->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> πως γινεται να εχεις 2 χαρτες με το ιδιο ονομα ??? ---------------------------------------------------------------->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 1) europe nt 2008 (gmapprom.img) 3) autodrive (gmapprom.img)
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

εμενα συνεχιζει να μην δουλευουν οι χαρτες (σε Ν82) εκτος απο τον

autodrive και τον default,Οταν εχω περασμενο και τον Αναβασης ,δεν ανοιγει η εφαρμογη :(

 

Απανταω μονος μου :p

Τελικα καταφερα να περασω και τον Ανάβασης

(εκτος απο τον ενσωματωμένο και τον Auto Drive) ως εξης:

Αφου δημιουργησα το GMAPSUPP.UNL εκανα μετονομασια

τα GMAPSUPP.IMG,GMAPSUPP.UNL σε κατι αλλο ,πχ

GMAPSUPP.IMG1,GMAPSUPP.UNL1 . για να μπορεσω

να ανοιξω την εφαρμογη . Στην συνεχεια ,χωρις να κλεισω

το Garmin,μεσω file manager επανεφερα τα αρχικα ονοματα GMAPSUPP.IMG,GMAPSUPP.UNL.

Και αυτο ηταν ,η εφαρμογη με τον ενσωματωμενο,Auto Drive,Ανάβαση ανοιξε κανονικα . :happy:

 

Δοκιμασα το ιδιο για τον BlueChart χωρις επιτυχια ομως

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ποιον χαρτι δουλευεις;;

 

Ολοι οι χατρες δουλευουν κανονικα αρκει να εχεις ενεργοποιημενο μονο 1 την φορα. (απο το mapsourse στο κινητο)

 

Δηλαδη ο autodrive αν μπει με αλλους παλι τους υπερκαλυπτει.

Αν βαλεις τον ναυτικο και τον anavasis μαζι δεν θα δειχνει τιποτα.

Αν ομως επιλεξεις τον καθενα ξεχωριστα και μονο αυτον, χωρις τον κεντρικο, θα δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ολοκληρωμένες οδηγίες για την εγκατάσταση της νέας έκδοσης και των αντίστοιχων χαρτών θα μπορέσουμε να έχουμε κάποια στιγμή???

(έχω μείνει λίγο πίσω και μιας και λύθηκε το πρόβλημα με το "#", λέω να ξαναπεράσω το Garmin. :O)

 

Την νέα έκδοση και τους χάρτες να υποθέσω ότι θα τους βρούμε στα γνωστά μέρη, ε??? ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ολοκληρωμένες οδηγίες για την εγκατάσταση της νέας έκδοσης και των αντίστοιχων χαρτών θα μπορέσουμε να έχουμε κάποια στιγμή???

(έχω μείνει λίγο πίσω και μιας και λύθηκε το πρόβλημα με το "#", λέω να ξαναπεράσω το Garmin. :O)

 

Την νέα έκδοση και τους χάρτες να υποθέσω ότι θα τους βρούμε στα γνωστά μέρη, ε??? ;)

 

Δεν αλλαζει κατι στην διαδικασια .Εγω προσωπικα κρατησα μονο τα poi για να μην τα ξαναπερναω.

(Απο Τα Help,Font,Voice σβηνεις αυτα που δεν χρειαζονται ουτως ή αλλως)

 

Ναι ..:ninja:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζει κατι στην διαδικασια .Εγω προσωπικα κρατησα μονο τα poi για να μην τα ξαναπερναω.

(Απο Τα Help,Font,Voice σβηνεις αυτα που δεν χρειαζονται ουτως ή αλλως)

 

Ναι ..:ninja:

 

Οκ, θενξ, θα ακολουθήσω τις οδηγίες πάλι και ο Θεός βοηθός, αρκεί να βρούμε λίγο χρόνο. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά μετά από μερικές βόλτες με την νέα έκδοση, όπως ανέφερα και πιο πάνω, η μέθοδος της εγκατάστασης με cut-paste δούλεψε κανονικότατα.

 

Πλέον κλειδώνει σήμα εντός αυτοκινήτου μέσα σε 2 λεπτά (2 φορές δοκιμασμένο) και ο επαναυπολογισμός των διαδρομών γίνεται πολύ πιο γρήγορα.

Για το θέμα του στίγματος, νομίζω ότι έχει μειωθεί λίγο το θέμα της απόκλισης, αλλά το αφήνω σε εκκρεμότητα μέχρι να το δοκιμάσω πιο πολύ.:)

 

Σε γενικές γραμμές, πιστεύω ότι οι βελτιώσεις στα σημεία αξίζουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

aristotelhs2060 -------------------------------------------- παιδια να λυσω καποια πραγματα.για να γινει σωστη εγκατασταση της νεας εκδοσης πρεπει να διαγραψετε τον φακελο garmin και να απεγκαταστησετε το προγραμμα με τον κλασσικο τροπο.μετα βαλτε κανονικα το φακελο garmin και εγκαταστηστε την καινουργια εκδοση.τωρα για τους χαρτες.ο anavasis μου δουλευει με το κανονικο του ονομα gmapsupp.img.εγω προσωπικα αυτη την στιγμη στην νεα εκδοση εχω 1) europe nt 2008 (gmapprom.img) με κωδικο ξεκλειδωματος (gmapprom.unl) 2) anavasis (gmapsupp.img) χωρις κωδικο ξεκλειδωματος 3) autodrive (gmapprom.img) με κωδικο ξεκλειδωματος (gmapprom.unl) τους βλεπει ολους κανονικα. o 3 σε 1 δε δουλευει με τιποτα.οταν τον βαζω με πεταει απο το προγραμμα.το γιατι αγνωστο. ---------------------------------------------------------------->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> πως γινεται να εχεις 2 χαρτες με το ιδιο ονομα ??? ---------------------------------------------------------------->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 1) europe nt 2008 (gmapprom.img) 3) autodrive (gmapprom.img)

 

ναι εχεις δικιο.λαθος τα εγραψα.ο anavasis ειναι gmapsup2.img και αντιστοιχα το unl.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια εκδοση διορθωθηκε το στιγμα που σ εδειχνε πιο πισω?

Δύσκολο μου φαίνεται να βελτιωθεί γιατι είναι θέμα χαρτών πιο πολύ

 

Παιδιά εγώ τους χάρτες τους έχω ώς εξής:

GMAPBMAP.IMG

GMAPPROM.IMG (AUTORIVE)

GMAPSUPP.IMG (ANAVASIS)

και δουλεύουν μια χαρά!

 

Επίσης παρατήρησα ότι η νέα έκδοση του garmin είναι 100mb περίπου πιο μεγάλη! Υπάρχουν μήπως καποιοι φάκελοι που δεν χρειάζονται και μπορούμα να σβήσουμε? Όπως ο "FIRMWARE" poυ δεν υπήρχε παλιά

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πρόβλημα χώρου, δοκίμασε το εξής: Πήγαινε με έναν file manager στον φάκελο Garmin, Πάρε τον φάκελο Firmware και βάλτον σε κάποιον άλλο φάκελο. Αν δεις οτι η εφαρμογή τρέχει κανονικά χωρίς προβλήματα, τότε προχώρα στην διαγραφή του φακέλου.
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο μου φαίνεται να βελτιωθεί γιατι είναι θέμα χαρτών πιο πολύ

 

Παιδιά εγώ τους χάρτες τους έχω ώς εξής:

GMAPBMAP.IMG

GMAPPROM.IMG (AUTORIVE)

GMAPSUPP.IMG (ANAVASIS)

και δουλεύουν μια χαρά!

 

Επίσης παρατήρησα ότι η νέα έκδοση του garmin είναι 100mb περίπου πιο μεγάλη! Υπάρχουν μήπως καποιοι φάκελοι που δεν χρειάζονται και μπορούμα να σβήσουμε? Όπως ο "FIRMWARE" poυ δεν υπήρχε παλιά

 

 

διεγραψε τα help και voices που αναφερονται σε γλωσσες που δεν χρησιμοποιεις.γλυτωνεις αρκετο χωρο.εγω πχ αφησα μονο ελληνικα και αγγλικα και φυσικα δουλευει οκ

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

παιδια καποιος να με βοηθησει γιατι εχω κολλησει μετο garmin

 

μου το εβαλαν ετοιμο στο ν95 και στην αρχη οταν μπαινει μου λεει και μαλλον ψαχνει για bluetooth gps

παω στις ρυθμισεις, συστημα.απομακρυσμενο gps και δεν απενεργοποιειται μοναχα λεει για συζευξη νεου gps

 

τι να κανω?να με βοηθησει καποιος σας αν μπορει σας παρακαλω

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

παιδια καποιος να με βοηθησει γιατι εχω κολλησει μετο garmin

 

μου το εβαλαν ετοιμο στο ν95 και στην αρχη οταν μπαινει μου λεει και μαλλον ψαχνει για bluetooth gps

παω στις ρυθμισεις, συστημα.απομακρυσμενο gps και δεν απενεργοποιειται μοναχα λεει για συζευξη νεου gps

 

τι να κανω?να με βοηθησει καποιος σας αν μπορει σας παρακαλω

 

 

ευχαριστω

 

"6)Μεχρι τωρα εχετε εγκαταστησει το προγραμμα.τωρα ομως πρεπει να κανετε και τα εξης για να δουλεψει με το εσωτερικο gps.

 

ανοιξτε το προγραμμα πατε ρυθμισεις -> πληροφοριες.εκει θα δειτε ενα unlock esn αριθμο.σημειωστε το!αυτο ειναι το card id του κινητου σας.θα σας χρειαστει αργοτερα.

 

κατεβαζετε το αρχειο

 

 

 

==============================================

 

ανοιξτε το και εκει που λεει card id βαλτε αυτο το νουμερο.πατηστε generate.θα σας δειξει ενα κωδικο.καντε το κωδικο αυτο αντιγραφη σε ενα νεο κενο αρχειο κειμενου και σωστε το.στη συνεχεια μετονομαστε το αρχειο txt σε SW.UNL (ετσι δεν θα ειναι πλεον txt).μεταφερε το αρχειο αυτο χυμα μεσα στο φακελο garmin.πλεον εχετε ξεκλειδωσει τη χρηση του εσωτερικου gps.για να δειτε αν το κανατε σωστα πατε στις ρυθμισεις συστημα και επιλεγετε το 1.εκει πρεπει να σας εμφανισει το card id σας στην αναγνωριση μοναδας που ειδατε πριν και διπλα το σημα full. αυτο δε σημαινει οτι εχει συνδεθει με δορυφορους αλλα οτι το προγραμμα αναγνωρισε το εσωτερικο gps.θα συνδεθει με δορυφορο οταν ανοιξετε το χαρτη.

 

 

εναλλακτικα για να βγαλετε το card id μπορειτε να κατεβασετε αυτο:

 

μπορειτε να κατεβασετε αυτο το αρχειο :

 

 

====================================================

 

(ευχαριστουμε τον Ιbiza 2003)

 

Aυτο μετατρεπει το imei σας σε card id το οποιο χρησιμοποιειται οπως παραπανω"

 

Τα αρχεία ας σου τα στείλει κάποιος με pm!:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλημερα

 

αν καταλαβα καλα ,εκανα αυτα που μου λες αλλα εχει η συσκευη μου card id.τι αλλο να κανω?βοηθεια!

 

Εαν τα εχεις κανει ολα τα παραπανω σωστα,

πηγαινεις :Ρυθμισεις->Συστημα->Απομακρυσμενο gps

και επιλεγεις το εσωτ gps

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...