Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω δοκιμασα τον 3.50 αλλα με απογοητευσε , εχεις μακραν καλυτερο routing απο το 3.43 , κολλαει απελπιστικα , αργει να υπολοφισει την διαδρομη και αν ειναι σε μεγαλυτερη αποσταση ο προορισμοσ απο το 70 με 80 KM , δεμ μπορει να υπολογισει την διαδρομη
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν η ερωτηση που θα κανω ειναι κουτη αλλα εχω μπερδευτει!μπηκα στο site που μας παραπεμπει ο φιλος μας ο CtR και κατεβασα το garmin 3in1 autodrive και anabasis μαζι(απο το δευταρο link).δεν γνωριζω τι κανει και σε τι χρησιμευει το πρωτο link το οποιο εχει μεγεθος 96 ΜΒ και καταληξη .z01 . ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν η ερωτηση που θα κανω ειναι κουτη αλλα εχω μπερδευτει!μπηκα στο site που μας παραπεμπει ο φιλος μας ο CtR και κατεβασα το garmin 3in1 autodrive και anabasis μαζι(απο το δευταρο link).δεν γνωριζω τι κανει και σε τι χρησιμευει το πρωτο link το οποιο εχει μεγεθος 96 ΜΒ και καταληξη .z01 . ευχαριστω πολυ

 

Κατέβασε και τα δυο αρχεία(και το .z01) για να μπορέσεις να ανοίξεις το αρχείο του πρώτου link,είναι χωρισμένα σε δυο μέρη που αυτοσυμπληρώνουν το ένα το άλλο(split).

Link to comment
Share on other sites

Αν πάτε στις "ρυθμίσεις"->"πληροφορίες" σας δείχνει σωστά το IMEI της συσκευής σας; Εμένα δείχνει 10 ψηφία από τα 15 που πρέπει να έχει και αυτά όχι όλα σωστά. Αν τελικά είναι μόνο σε εμένα τότε και Card Id που μου δείχνει (9 ψηφία) θα είναι λάθος και ίσως γι'αυτό να μην μπορώ να ξεκλειδώσω με τίποτα το GPS. Πόσα ψηφία πρέπει να είναι το card Id;:cry:
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

γιατι ενω μου ανοιγει κανονικα η εφαρμογη,λοκαρει δορυφορους,μετα με πεταει εξω??τι κανω λαθος??:cry:

 

Μπορεί να στο κάνει αυτό περιστασιακά,αλλά όχι συχνά-σχεδόν καθόλου,ίσως το κάνει τις πρώτες φορές μόνο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν η ερωτηση που θα κανω ειναι κουτη αλλα εχω μπερδευτει!μπηκα στο site που μας παραπεμπει ο φιλος μας ο CtR και κατεβασα το garmin 3in1 autodrive και anabasis μαζι(απο το δευταρο link).δεν γνωριζω τι κανει και σε τι χρησιμευει το πρωτο link το οποιο εχει μεγεθος 96 ΜΒ και καταληξη .z01 . ευχαριστω πολυ
νομιζω χρειαζεται και το .z01 για να ανοιξει το αλλο ζιπ.εισαι οκ αν τα κατεβασες και τα δυο
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να στο κάνει αυτό περιστασιακά,αλλά όχι συχνά-σχεδόν καθόλου,ίσως το κάνει τις πρώτες φορές μόνο.
περιστασιακα μου το κανει κι εμενα με ε61ι παντως
Link to comment
Share on other sites

Φιλε @leftezi γραφω αυτο που παρατηρησα θα το δοκιμασω το απογευμα με αλλα ονοματα να δω εαν δουλευει παντος δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα, ισως να φταιη οτι ο χαρτης ειχε 9 γραμματα και κατι αλλο που δεν ειμαι σηγουρος :O ειχα διαβασει πως μπορει να παιζει ρολο και εαν το .UNL του χαρτη ειναι με μικρα η κεφαλαια γραμματα. Μερικες δοκιμες θα μας πεισουν για το αποτελεσμα εκει που καταληγω ειναι πως το .UNL πρεπει να εχει το ειδιο ονομα με το χαρτη :)

Τελικα δεν καταφερα τιποτα εφαγα ενα ολοκληρο απογευμα να δοκιμαζω διαφορα ονοματα και δεν καταφερα τιποτα :(

Ξαναέκανα την διαδιακασία από την αρχή αλλά μάταια. Μάλλον και δεδομένου ότι κανείς άλλος δεν έχει το ίδιο πρόβλημα τότε κάπου κάνω ένα λάθος και το επαναλαμβάνω κάθε φορά. Στα αρχεια .UNL που εχει ανεβασει ο @Aisopos βάζω μέσα τους κωδικούς με το σημειωματάριο. Μήπως το GarminMobileXT.sis θέλει sign αν και το έχω κάνει και με τους 2 τρόπουs. Να ανεβάσω κάπου το Card Id και να το φτιάξει όποιος μπορεί; Συγνώμη που κουράζω.:(

Eαν το αρχειο ειθελε sign τοτε δεν θα μπορουσε να κανει εγκατασταση στο κινητο σου, απο την στηγμη που κανεις την διαδικασια σωστα κατι αλλο γεινετε αλλα τι :confused: εαν θελεις ανεβασε το Card ID να σου φτιαξει καποιος τα αρχεια αν και δεν νομιζω οτι θα αλλαξει κατι, μηλαμε για το αρχειο που ανεβασε ο @Aisopos εκει που λεει 3 ξεχωριστοι χαρτες να μην σου ανεβασει καποιος αλλα .UNL :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

episis paidia einai logiko otan exo tin efarmogi anikti kai me pernoyn tilefono na kaneo to kinito restart??ti den exo kanei kala?

episis tha ithela na moy peite poy mporo na vro ton naftiko xarti tis elladas kai poia diadikasia kano gia na ton valo?

efxaristo poly

Link to comment
Share on other sites

εγω δοκιμασα τον 3.50 αλλα με απογοητευσε , εχεις μακραν καλυτερο routing απο το 3.43 , κολλαει απελπιστικα , αργει να υπολοφισει την διαδρομη και αν ειναι σε μεγαλυτερη αποσταση ο προορισμοσ απο το 70 με 80 KM , δεμ μπορει να υπολογισει την διαδρομη

 

Μπορείς να μας εξηγήσεις λίγο καλύτερα, γιατί μας μπέρδεψες λίγο.Είναι ή δεν είναι καλύτερος ο 3.50 από τον 3.43;

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous,exw spasti poli paidia,den mporo na peraso me tipota ta POI.

o POILoaderforWindows_242 den vriski me tipota to kinito kai den mpori na sinte8i ma me tipota me tin siskevi mou,exw to nokia 6110.mipos kapios exei kapia lisi. eyxaristo.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας εξηγήσεις λίγο καλύτερα, γιατί μας μπέρδεψες λίγο.Είναι ή δεν είναι καλύτερος ο 3.50 από τον 3.43;

 

Exei kalytero routing , alla kolaei kai den ypologizei diadromes megalyteres ton 70KM

Link to comment
Share on other sites

Eαν το αρχειο ειθελε sign τοτε δεν θα μπορουσε να κανει εγκατασταση στο κινητο σου, απο την στηγμη που κανεις την διαδικασια σωστα κατι αλλο γεινετε αλλα τι :confused: εαν θελεις ανεβασε το Card ID να σου φτιαξει καποιος τα αρχεια αν και δεν νομιζω οτι θα αλλαξει κατι, μηλαμε για το αρχειο που ανεβασε ο @Aisopos εκει που λεει 3 ξεχωριστοι χαρτες να μην σου ανεβασει καποιος αλλα .UNL :)

 

Έχω κατεβάσει τα αρχεία της 1ης σελίδας από @Aisopos τα και που είναι ο χάρτης 3 σε 1. Μεταφέρω όπως είναι όλο το φάκελο Garmin και εγκαθιστώ το GarminMobileXT.sis. Στις "ρυθμίσεις"->"πληροφορίες" μου δείχνει τα εξής στοιχεία.

IMEI 3282214557

IMSI 2010105017

Card Id 539160790

Σημειωτέον ότι το ΙΜΕΙ είναι "κουτσουρεμένο" με μόνο 10 από τα 15 ψηφία. Μήπως να κατεβάσω από κάπου αλλού το πρόγραμμα;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνει κάποιος τον κόπο να ξαναβάλει τον καινούργιο χάρτης anavasis. Ευχαριστώ πολύ
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous,exw spasti poli paidia,den mporo na peraso me tipota ta POI.

o POILoaderforWindows_242 den vriski me tipota to kinito kai den mpori na sinte8i ma me tipota me tin siskevi mou,exw to nokia 6110.mipos kapios exei kapia lisi. eyxaristo.

 

Το έχεις βάλει σε κατάσταση μαζικής αποθήκευσης για να παίξει?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

episis paidia einai logiko otan exo tin efarmogi anikti kai me pernoyn tilefono na kaneo to kinito restart??ti den exo kanei kala?

episis tha ithela na moy peite poy mporo na vro ton naftiko xarti tis elladas kai poia diadikasia kano gia na ton valo?

efxaristo poly

 

Όχι δεν είναι.

Σε μένα καλεί κανονικά και μόλις πατήσω να ανοίξει η κλήση και αρχίζω να μιλάω, το garmin επανέρχεται στην οθόνη του κανονικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Exei kalytero routing , alla kolaei kai den ypologizei diadromes megalyteres ton 70KM

Μάλιστα, άρα αυτό σημαίνει πρακτικά ότι κρατάμε τον 3.43.Τον δοκίμασα και γω και μπορώ να πω ότι σε ότι διαδρομή έβαλα να μου την υπολογίσει, τις περισσότερες φορές έβγαλε μήνυμα ότι είναι Out of memory και ότι δεν μπορεί να υπολογιστεί.Χάλια μαύρα δηλαδή.Μάλλον θα περιμένουμε το πιο καινούργιο μήπως και στρώσουν λίγο τα πράγματα!

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια που βοηθανε και γραφουνε μεσα απο το φορουμ. Πραγματικα αν ακολουθηθουν ολες οι διαδικασιες σιγα-σιγα, λειτουργουν ολα μια χαρα. (εχω n82)

 

Ενα προβλημα ειχα ειναι οτι στην αναζητηση διευθυνσης ενω ολα μου εμφανιζονταν στα ελληνικα το μπλε πλαισιο εισαγωγης κειμενου μου εμφανιζοταν με αλαμπουρνεζικα... :wacko:

 

Εφταιγε το οτι ηταν το τηλεφωνο στα αγγλικα και εγραφα στα ελληνικα. Πρεπει ολα να ειναι στην ελληνικη γλωσσα. :!:

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις βάλει σε κατάσταση μαζικής αποθήκευσης για να παίξει?

kalimera eyxaristo gia tin apantisi sou,me to pc suite to vriski amesos to kinito,me to POILoader den mporo na to sindeso,mporis na mou pis pos ginete h maziki apo8ikeysi.

eyxaristo poli.

Link to comment
Share on other sites

mporis na mou pis pos ginete h maziki apo8ikeysi

 

Μόλις συνδέσεις το τηλέφωνό σου με USB στο PC, στην οθόνη του κινητού εμφανίζονται κάποιες επιλογές. Μία από αυτές λέει: "Μεταφορά δεδομένων". Αν την επιλέξεις, θα μπορείς να δεις την κάρτα μνήμης σου από τον υπολογιστή (όπως όταν συνδέεις το φλασάκι σου ή έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο). :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνδέσεις το τηλέφωνό σου με USB στο PC, στην οθόνη του κινητού εμφανίζονται κάποιες επιλογές. Μία από αυτές λέει: "Μεταφορά δεδομένων". Αν την επιλέξεις, θα μπορείς να δεις την κάρτα μνήμης σου από τον υπολογιστή (όπως όταν συνδέεις το φλασάκι σου ή έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο). :)

eyxaristo poli ta katafera ke ta perasa ta POI,naste kala,eyxaristo ,eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...