Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο κοστίζει το πρόγραμμα για αγορά ; Με ενδιαφέρει να περιέχει Ελλάδα,Ιταλία,Ισπανια,Γερμανία και Βρετανία.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλλλααααα!με γεια τα ματια!!!δεν ειχα δει προς τα επανω οτι ειχε και αλλες επιλογες!!!ευχαριστω!!!

 

δεν πειάζει το κατάλαβα οτι δεν το είδες...:D:D

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει το πρόγραμμα για αγορά ; Με ενδιαφέρει να περιέχει Ελλάδα,Ιταλία,Ισπανια,Γερμανία και Βρετανία.
αχαχαχα!τζαμπα ειναι δες το πρωτο ποστ και ακολουθησε τις οδηγιες!πληρωμη?τι ειν' τουτο παλι!
Link to comment
Share on other sites

και εμένα στο Ν73 έχει ακριβώς την ίδια λογική. εμφανίζει μόνο ονόματα τοπεθεσιών και υψόμετρα από τον Anavasis, ενώ όλα τα υπόλοιπα είναι από τον Autodrive.

Σχετικά με τον Nav έχετε προσέξει σε αρκετά σημεία που δεν βγάζει σωστή γραμματοσειρά όταν κατευθύνεις το βελάκι σε διάφορα σημεία, προφανώς μάλλον το βάθος θα πρέπει να εμφανίζει αλλά η γραμματοσειρά είναι άλλη.

 

Τέλος να ρωτήσω κάτι εάν το ξέρετε. Το πρόγραμμα το έστησα στο Ν73 που έχω και έπαιξε άμεσα. δοκίμασα να το βάλω σε ένα Ν70 (Vodafon live) αλλά κατά τη διαδικασία της εγκατάστασης του sis Και αφου΄βγάλει το μήνυμα "συνεχίστε την εγκατάσταση από το τηλέφωνο" αμέσως μετά βγάζει "κατεστραμμένο αρχείο". Έχει σχέση το Vodafone Live ? Γιατί δοκίμασα και το TomTom και είχε την ίδια ακριώς συμπεριφορά.

Εάν φταίει το Vodafone Live τι πρέπει να κάνω ?

Τέλος συγχαρητήρια στον Αριστοτέλη και Αίσωπο για την πολύ καλή δουλειά που έκαναν και βέβαια στα υπόλοιπα μέλη που συνέβαλαν στο να ξεφύγουμε από τα απογοητευτικά (σε θέμα χαρτών) Tom Tom & Route 66

Link to comment
Share on other sites

Aisopos εχεις βρει πουθενα τον anavasis σε exe μορφη για το pc mapsource?

Στην πρώτη σελίδα είναι στο λινκ με τα όλους τους διαθέσιμους χάρτες.

Το αν είναι exe ή οτιδήποτε άλλο, δεν το γνωρίζω καθώς δεν έχω ασχοληθεί. Γράφει όμως για Mapsource.

Πόσο κοστίζει το πρόγραμμα για αγορά ; Με ενδιαφέρει να περιέχει Ελλάδα,Ιταλία,Ισπανια,Γερμανία και Βρετανία.

Συγνώμη, αλλά έχεις την εντύπωση ότι σε τόσες σελίδες προσπαθούμε να σπάσουμε ένα αγορασμένο πρόγραμμα; :rolleyes:

Στην πρώτη σελίδα φίλε βρίσκονται όλα.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω πως γίνετε κατά την πλοήγηση να βγάζει στο πάνω μέρος της οθόνης τον δρόμο που κινούμαστε και στο σχεδιάγραμμα τους επιπλέον δρόμους της περιοχής που κινούμαστε;Το λέω αυτό γιατί μου βγάζει στο πάνω μέρος της οθόνης τον δρόμο που θα συναντήσω και στο σχεδιάγραμμα δεν γράφει κανένα άλλο όνομα δρόμου.

Επίσης 2 φορές μου ξεκίνησε την διαδικασία απο την αρχή,δηλαδή επιλογή Γλώσσας,και εγκατάσταση του GPS,και έχασε όλες τις τοποθεσίες που είχα επιλέξει.Γνωρίζετε γιατί;

george cc
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά έχεις την εντύπωση ότι σε τόσες σελίδες προσπαθούμε να σπάσουμε ένα αγορασμένο πρόγραμμα; :rolleyes:

Στην πρώτη σελίδα φίλε βρίσκονται όλα.:)

 

Δεν νομίζω οτι δεν κατάλαβε ο φίλος... απλά ενημερωτικά λογικά θα ρώτησε βρε... ;):p:D

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω πως γίνετε κατά την πλοήγηση να βγάζει στο πάνω μέρος της οθόνης τον δρόμο που κινούμαστε και στο σχεδιάγραμμα τους επιπλέον δρόμους της περιοχής που κινούμαστε;Το λέω αυτό γιατί μου βγάζει στο πάνω μέρος της οθόνης τον δρόμο που θα συναντήσω και στο σχεδιάγραμμα δεν γράφει κανένα άλλο όνομα δρόμου.

Επίσης 2 φορές μου ξεκίνησε την διαδικασία απο την αρχή,δηλαδή επιλογή Γλώσσας,και εγκατάσταση του GPS,και έχασε όλες τις τοποθεσίες που είχα επιλέξει.Γνωρίζετε γιατί;

 

Μήπως το σύνδεσες με το καλώδιο με τον υπολογιστή μέσω μαζικής αποθήκευσης;

 

Μήπως έβγαλες κάποιους χάρτες απο την κάρτα σου και έβαλες κάποιους άλλους;

 

Σε αυτές τις περιπτώσεις, όταν η διαδικασία γίνεται για πρώτη φορά, έχω διαπιστώσει οτι κάνει reset. Μου το έκανε 3 φορές όταν απο τους 3 ξεχωριστά έβαλα τον 3 σε 1 και μετά τον 4 σε 1. Αλλά απο τότε ότι και να κάνω δεν το έχει ξανακάνει.

Link to comment
Share on other sites

to City Navigator Europe NT 2008 den eiparxi san img ? giati mou kani set up sto pc emena...

 

Εργαλεια=>Διαχειριση δεδομενων=>Συνολα Χαρτων=>map Source κατω αριστερα=>check σε οποιον χαρτη θελεις

 

giati arage mou exi 2 fores perasmeno ton Anavasi ?

 

 

ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ

ΤΗΝ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ?????

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

Σημερα επηχηρεισα να περασω το Garmin χωρις οστοσω να το πετυχω. Δεν μου βρισκει το GPS. Κανω τα βηματα που εχει στην πρωτη σελιδα με το card id αλλα μολισ μπενω μεσα με λεει οτι δεν βρεθηκε συσκευη.

 

Στο 6ο βημα που λεει:

 

ανοιξτε το και εκει που λεει card id βαλτε αυτο το νουμερο.πατηστε generate.θα σας δειξει ενα κωδικο.καντε το κωδικο αυτο αντιγραφη σε ενα νεο κενο αρχειο κειμενου και σωστε το.στη συνεχεια μετονομαστε το αρχειο txt σε SW.UNL (ετσι δεν θα ειναι πλεον txt).μεταφερε το αρχειο αυτο χυμα μεσα στο φακελο garmin.πλεον εχετε ξεκλειδωσει τη χρηση του εσωτερικου gps.για να δειτε αν το κανατε σωστα πατε στις ρυθμισεις συστημα και επιλεγετε το 1.εκει πρεπει να σας εμφανισει το card id σας στην αναγνωριση μοναδας που ειδατε πριν και διπλα το σημα full.

 

Αυτο που πρεπει να παω να το δω ? Στην πρωτη σελιδα ο Auto Drive Hellas To link του δεν λειτουργει. Οποτε ποιους χαρτες να περασω για ελλαδα μονο και ποια διαδικασια να ακολουθησω για την ενεργοποιηση τους ? Να βαλω τους 3 σε 1 (μονο ο ενας εχει MAP ID απο αυτα, οποτε μονο ενα θα κανω) ??

 

Autodrive Hellas 1.25 (στα ελληνικά)

Topo Navigator Anavasi 3.4.3 (τοπογραφικός, με διορθωμένο routing)

Marine BlueChart Atlantic v9.5 ΜΑP ΙD = 254 (υδατογραφικός, για Ελλάδα)

 

Για να δουμε θα το κανω να δουλεψει... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα με το σήμα δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω GPS.

Για τους χάρτες, κατέβασε τον τριπλό. Σ' αυτόν, μόνο της Ανάβασης δε χρειάζεται map id, οι άλλοι δύο (Auto Drive και Blue Chart) χρειάζονται. Βάλε τους 25ψήφιους κωδικούς που θα πάρεις για τον καθένα σε ένα κενό αρχείο κειμένου τον έναν μετά τον άλλον κολλητά (χωρίς κενό) και μετονόμασε το αρχείο με όνομα ίδιο με αυτό του χάρτη και κατάληξη UNL.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Tην ένδειξη για το όριο ταχύτητας στο δρόμο που κινούμαστε, πώς τη βγάζει?

Δεν την έχω δει κάπου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα κατάφερα:D

Μου μένει μόνο να περάσω τα pois.

Χίλια ευχαριστώ στον Αριστοτέλη, τον Αίσωπο και σε όλους όσους συμμετέχουν στο forum.

Καταπληκτική προσπάθεια παιδιά...ΜΠΡΑΒΟ...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επηχηρεισα να περασω το Garmin χωρις οστοσω να το πετυχω. Δεν μου βρισκει το GPS. Κανω τα βηματα που εχει στην πρωτη σελιδα με το card id αλλα μολισ μπενω μεσα με λεει οτι δεν βρεθηκε συσκευη.

 

Στο 6ο βημα που λεει:

 

ανοιξτε το και εκει που λεει card id βαλτε αυτο το νουμερο.πατηστε generate.θα σας δειξει ενα κωδικο.καντε το κωδικο αυτο αντιγραφη σε ενα νεο κενο αρχειο κειμενου και σωστε το.στη συνεχεια μετονομαστε το αρχειο txt σε SW.UNL (ετσι δεν θα ειναι πλεον txt).μεταφερε το αρχειο αυτο χυμα μεσα στο φακελο garmin.πλεον εχετε ξεκλειδωσει τη χρηση του εσωτερικου gps.για να δειτε αν το κανατε σωστα πατε στις ρυθμισεις συστημα και επιλεγετε το 1.εκει πρεπει να σας εμφανισει το card id σας στην αναγνωριση μοναδας που ειδατε πριν και διπλα το σημα full.

 

Αυτο που πρεπει να παω να το δω ? Στην πρωτη σελιδα ο Auto Drive Hellas To link του δεν λειτουργει. Οποτε ποιους χαρτες να περασω για ελλαδα μονο και ποια διαδικασια να ακολουθησω για την ενεργοποιηση τους ? Να βαλω τους 3 σε 1 (μονο ο ενας εχει MAP ID απο αυτα, οποτε μονο ενα θα κανω) ??

 

Autodrive Hellas 1.25 (στα ελληνικά)

Topo Navigator Anavasi 3.4.3 (τοπογραφικός, με διορθωμένο routing)

Marine BlueChart Atlantic v9.5 ΜΑP ΙD = 254 (υδατογραφικός, για Ελλάδα)

 

Για να δουμε θα το κανω να δουλεψει... :wacko:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2192920#post2192920

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν μπορώ στο Garmin όταν κάνει πλοήγηση να μου δείχνει και πόσα χιλιόμετρα απέχω ακόμα απο τον προορισμό μου? Πολυ χρήσιμο αλλα δεν έχω βρεί κάτι. Επίσης πώς απενεργοποιώ η αλλάζω τις ιδοποιήσεις για την ταχύτητα?

Το γράφει στην οθονη σου

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι φιλε το εκανα και απο εδω. Εβαλα τους χαρτες 3 σε 1 με τα id μια χαρα

 

Το θεμα ειναι οτι δεν με βρισκει το GPS. Εκανα το txt με το Card id οπως λεει και να σβησεις μετα το .txt. αλλα μεσα στο προγραμμα, γραφει αναζητηση συσκευων και αμεσως μετα απο λιγο λεει δεν βρεθηκε συσκευη. Χρειαζεται να κανω καποια αλλη ρυθμιση η τιποτα αλλο ? :mad:

 

Εχω κανει την διαδικασια αυτη κανα 3 φορες απο την αρχη.... Τι μπορω να κανω τωρα ετσι οπως ειναι περασμενα ολα μεσα, για να κοιταξω μηπως το εντοπιση ?

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα είναι στο λινκ με τα όλους τους διαθέσιμους χάρτες.

Το αν είναι exe ή οτιδήποτε άλλο, δεν το γνωρίζω καθώς δεν έχω ασχοληθεί. Γράφει όμως για Mapsource.

 

Συγνώμη, αλλά έχεις την εντύπωση ότι σε τόσες σελίδες προσπαθούμε να σπάσουμε ένα αγορασμένο πρόγραμμα; :rolleyes:

Στην πρώτη σελίδα φίλε βρίσκονται όλα.:)

 

λες να μη το ξερα?δεν ειναι exe αλλα φακελο και ακολουθω τις οδηγιες αλλα δεν τον εμφανιζει στο mapsource με τπτ γιαυτο ζητησα σε exe

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

πως απενεργοποιουμε την ηχητικη ειδοποιηση για το οριο ταχυτητας?

 

Ρυθμίσεις>Σημεία εγγύτητας>Ηχητική ειδοποίηση>βάλτο στο Μονο ηχητικό σήμα;)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ Ν73 ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΝ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 8 ΜΒ ΜΝΗΜΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ.ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ 3 ΣΕ 1 ΞΕΤΣΕΚΑΡΑ ΤΟΝ ΑΝΑΒΑΣΗ ΚΑΙ ΤΡΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑUTO DRIVE ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ.
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια aisope και aristoteli η δουλειά που έχετε κάνει αγγίζει την τελειότητα! Έχω κοιτάξει όλα τα post και δεν βλέπω κάποιος άλλος να έχει την απορία μου.

Έχω το 6120 και οι χάρτες λειτουργούν πολύ καλά σε επίπεδο διευθύνσεων. Όταν όμως πάω να ψάξω πόλεις απλά μου βγάζει αυτές μόνο του βασικού χάρτη στην αγγλία. Μήπως πρέπει να κάνω κάποια επιπλέον ρύθμιση; Υπόψιν έχω τσεκαρισμένους όλους τους χάρτες.

 

 

Ακόμη μία ερώτηση, αν γνωρίζει κάποιος, έχω παρατηρήσει ανα διαστήματα ότι πάω να ξεκινήσω το garmin και με το που ακυρώνω την αναζήτηση gps μπαίνει για λίγο μέσα στο πρόγραμμα και μετά απο 3 δευτερόλεπτα με πετάει έξω, κάνω επανεγκατάσταση και όλα καλά μέχρι να ξανασυμβεί κ.ο.κ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μου βρισκει το GPS και ανυσυχω...

 

Εκτος απο το CARD ID μεσα απο το προγγραμα χρειαζεται να κανω και τιποτα με το IMEI CONVERTER και να βαλω και αυτον τον κοδικο στο UNL ? Η διαλεγεις ενα απο τους 2 τροπους?

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια aisope και aristoteli η δουλειά που έχετε κάνει αγγίζει την τελειότητα! Έχω κοιτάξει όλα τα post και δεν βλέπω κάποιος άλλος να έχει την απορία μου.

Έχω το 6120 και οι χάρτες λειτουργούν πολύ καλά σε επίπεδο διευθύνσεων. Όταν όμως πάω να ψάξω πόλεις απλά μου βγάζει αυτές μόνο του βασικού χάρτη στην αγγλία. Μήπως πρέπει να κάνω κάποια επιπλέον ρύθμιση; Υπόψιν έχω τσεκαρισμένους όλους τους χάρτες.

 

 

Ακόμη μία ερώτηση, αν γνωρίζει κάποιος, έχω παρατηρήσει ανα διαστήματα ότι πάω να ξεκινήσω το garmin και με το που ακυρώνω την αναζήτηση gps μπαίνει για λίγο μέσα στο πρόγραμμα και μετά απο 3 δευτερόλεπτα με πετάει έξω, κάνω επανεγκατάσταση και όλα καλά μέχρι να ξανασυμβεί κ.ο.κ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!:D

 

den exeis xeklidosei to gps h den exeis katholou gps.. alloiws tha evriske akrivws pou eisai kai den tha se xanapetaxei exw einai to gps

spis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...