Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Geia sas paides. molis vrika ayton ton xarti :Auto_Drive_Hellas v1.25

Map id: 821

Me mia proti matia fenetai kalyteros ap toys alloys alla den ton dokimasa na do an exei ploigisi. Opoios ton dokimasi as mas pei.

 

 

Ευχαριστούμε για τον χάρτη.

Για να παίξει αυτός, πρέπει να αφαιρέσουμε αυτόν που έχουμε τώρα φορτωμένο, έτσι?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν κατέληξα ότι το Garmin μέχρι στιγμής και με τη προσθήκη του χάρτη της Autodrive είναι τέλειο και έκανα και συγκριτικό με τον Sygic Drive τον οποίο εγκατέστησα επίσης(αφού ο Ρώσος εδέησε και μας έστειλε τον κωδικό).

1)Ο Garmin πλέον δουλέυει πιο καλά και με μεγαλύτερη ακρίβεια θα έλεγα(με την προσθήκη του Autodrive που είναι πολύ ενημερωμένος και απεικονιζει πιο επικαιροποιημένα τα POIs),ομαλή κίνηση και δεν χάνει ποτέ(εννοείται) το σήμα GPS(μόνο σε κλειστούς δυσπροσιτους χώρους όπως υπόγεια κλπ.) του Ν82,λοκάρει γρήγορα και είναι πολύ εύκολο στο χειρισμό.

2)Ο Sygic είναι προς το παρόν ακατάλληλος για απρόσκοπτη λειτουργία σε συσκευές με ενσωματωμένο GPS (πχ.Ν82,Ν95,...) χωρίς κόλπα και αλλαγή ρυθμίσεων στις μεθόδους εντοπισμού GPS(ala Bluetooth GPS κλπ.),πιστεύω σύντομα θα είναι κατά τα γραφόμενα της ιστοσελίδας του επίσημου αντιπροσώπου.

'Ασχετα από αυτό,που είναι βασικό τώρα και δεν παραβλέπεται κατα τη γνώμη μου και σαφέστατα αποτελεί μεγαλο μειονέκτημα,καθώς και οι συχνές αποσυνδέσεις που κάνει,σχεδιαστικά οι χάρτες υπολοίπωνται σημαντικά του Garmin και η κίνηση είναι εξίσου μη ομαλή.

Εγώ καταλήγω στο Garmin με κλειστά μάτια,είναι η αρχή ενός χορού που μόλις άνοιξε,ίσως δούμε σύντομα και καλύτερες υλοποιήσεις;)

Link to comment
Share on other sites

File "EWS" katarxin xronia polla. Tora sto thema sigourepsou na exeis san onomasia tou arxiou me ton kodiko afti "gmapprom.unl"

 

Φιλε μου καλη χρονια και σε σενα. Ειχες δικιο ειχα λαθος ονομα αρχειου.

Σε ευχαριστω. Ειχα αρχισει να κοπαναω το κεφαλι μου στον τοιχο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κατέληξα ότι το Garmin μέχρι στιγμής και με τη προσθήκη του χάρτη της Autodrive είναι τέλειο και έκανα και συγκριτικό με τον Sygic Drive τον οποίο εγκατέστησα επίσης(αφού ο Ρώσος εδέησε και μας έστειλε τον κωδικό).

1)Ο Garmin πλέον δουλέυει πιο καλά και με μεγαλύτερη ακρίβεια θα έλεγα(με την προσθήκη του Autodrive που είναι πολύ ενημερωμένος και απεικονιζει πιο επικαιροποιημένα τα POIs),ομαλή κίνηση και δεν χάνει ποτέ(εννοείται) το σήμα GPS(μόνο σε κλειστούς δυσπροσιτους χώρους όπως υπόγεια κλπ.) του Ν82,λοκάρει γρήγορα και είναι πολύ εύκολο στο χειρισμό.

2)Ο Sygic είναι προς το παρόν ακατάλληλος για απρόσκοπτη λειτουργία σε συσκευές με ενσωματωμένο GPS (πχ.Ν82,Ν95,...) χωρίς κόλπα και αλλαγή ρυθμίσεων στις μεθόδους εντοπισμού GPS(ala Bluetooth GPS κλπ.),πιστεύω σύντομα θα είναι κατά τα γραφόμενα της ιστοσελίδας του επίσημου αντιπροσώπου.

'Ασχετα από αυτό,που είναι βασικό τώρα και δεν παραβλέπεται κατα τη γνώμη μου και σαφέστατα αποτελεί μεγαλο μειονέκτημα,καθώς και οι συχνές αποσυνδέσεις που κάνει,σχεδιαστικά οι χάρτες υπολοίπωνται σημαντικά του Garmin και η κίνηση είναι εξίσου μη ομαλή.

Εγώ καταλήγω στο Garmin με κλειστά μάτια,είναι η αρχή ενός χορού που μόλις άνοιξε,ίσως δούμε σύντομα και καλύτερες υλοποιήσεις;)

 

ειδικα προσθετωντας ολα τα Ελληνικα POIS που δοκιμασα πριν λιγο μιλαμε για χαρτη πρωτοφανη για την Ελλαδα

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ειδικα προσθετωντας ολα τα Ελληνικα POIS που δοκιμασα πριν λιγο μιλαμε για χαρτη πρωτοφανη για την Ελλαδα

 

Ακριβώς,η δικιά σου πρωτοβουλία με το Garmin πλέον τελειοποιήθηκε,είναι καταπληκτικό-στα πρώτα βήματα μου έβγαζε στο Για που?>Ψυχαχωγία>¨ολες οι κατηγορίες πχ. κάποια μέρη/θέατρα κλπ. όχι τόσο κοντινά ενώ τώρα στην αναζήτηση μου βγάζει από μερικές εκατοντάδες μέτρα και πάει λέγοντας όλα τα μέρη που τυχαίνει να γνωρίζω και γω,just amazing:);)

Link to comment
Share on other sites

ετσι τα χρησιμοποιησα και εγω.

 

 

τωρα ψαχνω για τον χαρτη της Αγγλιας.τον εχει βρει κανεις με το mapid του?

 

συγνωμη για το offtopic ξερετε κανενα καλο προγραμμα με κλειδι για pc με vista για να χρησιμοποιησω το bluetooth gps receiver στον υπολογιστη?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος απο τον χάρτη της AutoDrive Hellas. Το στίγμα του σε εμένα ήταν απαράδεκτο, τουλάχιστον 400μ. διαφορά απ' όσο θα έπρεπε να είναι.

 

Σε φάση ήμουν Τατοίου στην Κηφισιά, στρίβω για Χαριλάου Τρικούπη, και γύρω στα 100μ. πιο κάτω μου έδειχνε πώς είμαι ακόμα στην Τατοίου και αρκετά πιο μέσα από το στενό.

 

Δεν θα βιαστώ να πάρω αποφάσεις βέβαια. Θα κοιτάξω τι θα κάνει και αύριο και θα σας πω. Από κάλυψη πάντως καλά τα πάει. Οι μόνες περιοχές που έχω βρει εγώ να μην έχει μέχρι στιγμής στον νομό Αττικής είναι το Ολυμπιακό Χωριό όπου δεν έχει τα ονόματα των δρόμων, οι Θρακομακεδόνες πολύ ψηλά στο βουνό και οι Αφίδνες..

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

ειδικα προσθετωντας ολα τα Ελληνικα POIS που δοκιμασα πριν λιγο μιλαμε για χαρτη πρωτοφανη για την Ελλαδα

 

απο που βρήκες τα POIs?? Είναι για όλη την Ελλάδα;

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, κατέβασα τον χάρτη της Auto drive hellas αλλά όταν ανοίγω το πρόγραμμα μου βγάζει ότι οι λεπτομερειακοί χάρτες δεν υποστηρίζονται.... πατάω οκ και μου βγάζει δεν είναι δ.... πατάω ναι και μου βγάζει να γράψω τον 25ψήφιο αριθμό αλλά ότι και να πατήσω δεν δέχεται τίποτα.... πέρασα το file gmapprom στον φάκελο του προγράμματος δημιούργησα και το gmapprom.unl με το νούμερο που μου έδωσε το προγραμματάκι με id 821 και έχω και έναν χάρτη 34μβ με το όνομα gmapsupp με το uni του και δουλεύει μια χαρά .. τι κάνω λάθος???????? ευχαριστώ :)

 

οκ παίδες το βρήκα ... έβαζα λάθος τον κωδικό από την συσκευή .... :O

 

τα pois από που τα κατεβάζουμε?? ή τα έχει ενσωματωμένα??

 

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

http://www.poiplaza.com/en/poi-databases?pc_id=19&lang=en

Πολλά ενδιαφέροντα POIs εδώ,επιλέγετε για Garmin εννοείτε;)

Link to comment
Share on other sites

sorry guys αλλά τα pois πως τα περνάμε τα πετάμε κατευθείαν στον φάκελο της κάρτας ??? :blink:

 

http://www.poiplaza.com/en/poi-datab..._id=19&lang=en κατεβάζουμε από εδώ το αρχείο και μετά??

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

Το thread αυτο το παρακολουθω απο την στιγμη που άνοιξε, είχα κάνει εγκατάσταση με τους παλιούς χάρτες και κάποια στιγμή βγήκε το sigic και έτσι έμεινα πίσω στο Garmin... μπορεί κάποιος φίλος να δώσει ΠΑΛΙ οδηγίες εγκατάστασης του προγράμματος με τους χάρτες ( που πιστεύει οτι ειναι καλύτεροι), γιατί απότι κατάλαβα αν θέλεις να χρησημοποιήσεις χάρτες ΑutoDrive κάνεις αλλη διαδικασία, σωστά?

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ, και ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς,η δικιά σου πρωτοβουλία με το Garmin πλέον τελειοποιήθηκε,είναι καταπληκτικό-στα πρώτα βήματα μου έβγαζε στο Για που?>Ψυχαχωγία>¨ολες οι κατηγορίες πχ. κάποια μέρη/θέατρα κλπ. όχι τόσο κοντινά ενώ τώρα στην αναζήτηση μου βγάζει από μερικές εκατοντάδες μέτρα και πάει λέγοντας όλα τα μέρη που τυχαίνει να γνωρίζω και γω,just amazing:);)

 

Οντως και εγω μετα απο παιδεμα με το Sygic κατεληξα στο Garmin.

Εχω φορτωσει τον Europe Navigator 2008,Adria Route 2.0,Auto Drive Hellas.

Εβαλα και ολα τα ΡΟΙ και ειναι φανταστικο το προγραμμα.

Μου βγαζει τα παντα αναλυτικα στην γειτονια μου απο Φαρμακεια,Intrnet Cafe,Fast Food μεχρι και το μπακαλικο στη γειτονια :lol:

 

Μεχρι στιγμης ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει απο Navigation.

Ακομα και Βουλγαρια,Σκοπια και Σερβια που ετυχε να παω τις γιορτες ειχε τα παντα και με βοηθησε αρκετα.:D

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Περασα στο ν95 τον χαρτη autodrive που εχει ονομα gmapprom.img, πρεπει να του αλλάξω ονομα?

Αν ναι στο *.UNL αρχειο πρέπει να του αλλάξω και αυτου το ονομα?

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Περασα στο ν95 τον χαρτη autodrive που εχει ονομα gmapprom.img, πρεπει να του αλλάξω ονομα?

Αν ναι στο *.UNL αρχειο πρέπει να του αλλάξω και αυτου το ονομα?

 

Εγω τα περασα οπως ηταν.

gmapprom.img

gmapprom.unl

 

Μου τα αναγνωρισε απευθειας :D

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα περασα οπως ηταν.

gmapprom.img

gmapprom.unl

 

Μου τα αναγνωρισε απευθειας :D

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ... Ολα ΟΚ

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ... Ολα ΟΚ

 

Τιποτα φιλαρακι.Μην ξεχασεις να περασεις και τα ΡΟΙ ειναι πολυ χρησιμα.

Ειναι Link πιο πανω.:D

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα POI's που είναι ρε παιδιά? μπορει κάποιος κάποιο ΛΙΝΚ?

 

Πως περνιούνται?

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα POI's που είναι ρε παιδιά? μπορει κάποιος κάποιο ΛΙΝΚ?

 

Πως περνιούνται?

 

Λοιπον σε αυτο το Link ειναι και τα ΡΟΙ και το ΡΟΙ loader.

Αποσυμπιεζεις το αρχειο.

Κανεις εγκατασταση το POI Loader και συνδεεις το κινητο σου με το PC.

Θα σου αναγνωρισει το προγραμμα το Garmin και ακολουθοντας τις οδηγιες περνας τα ΡΟΙ στο κινητο σου.

 

http://rapidshare.com/files/78520821/GARMIN_POI_app.rar.html

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σε αυτο το Link ειναι και τα ΡΟΙ και το ΡΟΙ loader.

Αποσυμπιεζεις το αρχειο.

Κανεις εγκατασταση το POI Loader και συνδεεις το κινητο σου με το PC.

Θα σου αναγνωρισει το προγραμμα το Garmin και ακολουθοντας τις οδηγιες περνας τα ΡΟΙ στο κινητο σου.

 

http://rapidshare.com/files/78520821/GARMIN_POI_app.rar.html

 

το συνδεσα, αλλά το POI loader δεν βλέπει συσκευη... έχω συνδέσει το κινητο μέσα Bluetooth, εχει σημασία αυτο?

Πρεπει να το συνδέσω ως εξωτερικό δίσκο για να βλέπει την SD?

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

το συνδεσα, αλλά το POI loader δεν βλέπει συσκευη... έχω συνδέσει το κινητο μέσα Bluetooth, εχει σημασία αυτο?

Πρεπει να το συνδέσω ως εξωτερικό δίσκο για να βλέπει την SD?

 

Πρεπει να ειναι συνδεμενο με USB σε κατασταση μεταφορας δεδομενων.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι συνδεμενο με USB σε κατασταση μεταφορας δεδομενων.

 

Thanks φιλε μου...:)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα φιλαρακι.Μην ξεχασεις να περασεις και τα ΡΟΙ ειναι πολυ χρησιμα.

Ειναι Link πιο πανω.:D

 

 

Τα POI που λες σε τι χρειάζονται?

Αφού από μόνος του ο Autodrive είναι τούμπανο.

Έχει πολύ πράγμα από σημεία ενδιαφέροντος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...