Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δωσε στον Autodrive και στο .unl μια απο τις αλλες 2 ονομασιες και ξαναδοκιμασε..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το 822 βάζω, έχουν και το ίδιο όνομα.

Σιγουρα δεν κανεις κατι λαθος στην δημιουργια του unl;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

εκεί που "βρήκα" τον autodrive 1.60 έλεγε id 822. Αυτό βάζω στο κι τζενερειτορ(3 διαφορετικά δοκίμασα) για να τον ξεκλειδώσω, στο unl, αλλά εξακολουθεί να μου λέει ότι ο χάρτης είναι κλειδωμένος.

 

κάτι άλλο?

 

ID 822,295 ΣΥΝΟΛΟ 52 ΑΡΙΘΜΟΙ. ΣΤΟΝ ANAVASIS 390+ΑΝΑΦΕΡΕΙ GMAPPROM;H GMAPSUPP; ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ UNL.

Link to comment
Share on other sites

ID 822,295 ΣΥΝΟΛΟ 52 ΑΡΙΘΜΟΙ. ΣΤΟΝ ANAVASIS 390+ΑΝΑΦΕΡΕΙ GMAPPROM;H GMAPSUPP; ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ UNL.

 

Καταρχας μην φωναζεις και μην μπερδευεις τον κοσμο.Οι χαρτες που θελει να βαλει ειναι ο autodrive και ο anavasis ο οποιος δεν εχει map id και μπαινει χωρις unl.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

τελικά άλλαξα την ονομασία του χάρτη και του unl και τον ξεκλείδωσε, τι να πει κανείς...

 

κάτι ακόμα,

Στο MapSource γιατί εμφανίζει 2 φορές τον Ανάβαση?

1. ANAVASI Base & Detail Map

2. ANAVASI Base & Detail Map

3. Auto Drive (Hellas)

 

ευχαριστώ για την βοήθεια :)

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Στο MapSource γιατί εμφανίζει 2 φορές τον Ανάβαση?

 

Μην σε ανησυχει.Ετσι κανει σε ολους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

To ενα ειναι τα poi που εχει ο Αναβασης
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τον Ανάβασις τον έβαλα χωρις κανενα πρόβλημα σε ένα GArmin Nuvi 205 και δούλευε μια χαρα.Φαντάζομαι δεν θα έχεις προβλημα και με τον Atlantic.Απλά να προσέξεις την ονομασία που θα δώσεις σε κάθε χάρτη
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

ο anavasis και atlantic που εχω στο κινητο κανει και για garmin nuvi?

Δοκιμασμένο ο anavasis..Δουλευει μια χαρα...σε 2 nuvi που έχω δοκιμάσει...Για τον atlantic δεν ξερω τι γίνεται με το κλειδι....

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι..

με linux πώς μπορώ να βάλω pois??

ο poi loader που τρέχει με wine μου βγάζει συνεχώς για όλα error κι ας είναι .gpx η κατάληξη..

:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Τον Ανάβασις τον έβαλα χωρις κανενα πρόβλημα σε ένα GArmin Nuvi 205 και δούλευε μια χαρα.Φαντάζομαι δεν θα έχεις προβλημα και με τον Atlantic.Απλά να προσέξεις την ονομασία που θα δώσεις σε κάθε χάρτη

 

εγω τον εβαλα στο nuvi μου αλλα δεν τον εδειχνε στην λιστα με τους χαρτες:wacko:

Link to comment
Share on other sites

εγω τον εβαλα στο nuvi μου αλλα δεν τον εδειχνε στην λιστα με τους χαρτες:wacko:
Πρεπει να δοκιμασεις διαφορετικες ονομασίες gmapprom.img gmapsupp.img gmapsup2.img .Εγώ αναγκάστηκα να αλλάξω την default ονομασία του Autodrive για να πετυχω συνδυασμό να βλέπει και τους 2 χαρτες.Παίξε λιγο με τις ονομασιες και θα το καταφέρεις
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να δοκιμασεις διαφορετικες ονομασίες gmapprom.img gmapsupp.img gmapsup2.img .Εγώ αναγκάστηκα να αλλάξω την default ονομασία του Autodrive για να πετυχω συνδυασμό να βλέπει και τους 2 χαρτες.Παίξε λιγο με τις ονομασιες και θα το καταφέρεις
οκ θα το δοκιμασω!
Link to comment
Share on other sites

Aς μην ξεφευγουμε αοπο το θεμα στο παρον θεμα γραφουμε μονο για τα nokia.

 

Πιο επανω ενα αλλο μελος ρωτησε κατι για το Samsung GT-M8800 Pixon και το διεγραψα για να ρωτησει στην σωστη ενοτητα. Μετα θα εχει δικιο εαν κανει παραπονα.

 

Ευχαριστω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστισα το γαρμιν σε νοκια ε66 κ δεν μθ ανοιγει καν το εικονιδιο στο κινιτο...καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστισα το γαρμιν σε νοκια ε66 κ δεν μθ ανοιγει καν το εικονιδιο στο κινιτο...καμια λυση?

 

Τον οδηγο της πρωτης σελιδας τον διαβασες;Ποια τα βηματα που εκανες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

το διαβασα τον οδιγο εκγατεσστισα το garmin mobile xt 4.10.60_sis αλλα δεν ανοιγει

Μια και εισαι καινουργιος,καλωσηρθες,ενημερωσε το avatar σου για να ξερουμε τι συσκευη εχεις.Η εκδοση που προσπαθεις να βαλεις ειναι πολυ παλια.Ψαξε για την τελευταια 5.00.40.Επισης αν δεν πεις τα βηματα που κανεις βοηθεια δεν θα μπορεσεις να εχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Eαν δεν κανω λαθος η 4.10.60 δεν λειτουργει καθολου στο Ε66. Διεγραψε την και ακολουθησε αυτα που σου ειπε ο impreza_sti[/member]
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Με Autodrive τείνει να με στέλνει συστηματικά ανάποδα σε μονόδρομους...ποιός είναι ο καλύτερο χάρτης για την Αθήνα;
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε τον Αναβασης μπορει να σε βολεψει περισσοτερο εχει περισσοτερες μονοδρομησεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι..

με linux πώς μπορώ να βάλω pois??

ο poi loader που τρέχει με wine μου βγάζει συνεχώς για όλα error κι ας είναι .gpx η κατάληξη..

:(:(:(

Με Cross Over σε εμένα δουλεύει. Δοκίμασε το με αυτό

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά

 

κάτι σχετικό με τα pois θα 'θελα να ρωτήσω.

Έκανα φακέλους με τις κατηγορίες που ήθελα, έβαλα μέσα τα αρχεία gpx και bmp με ίδια ονομασία, καθώς και αντίστοιχο wav αρχείο. Κατά την εγκατάστασή τους με το poiloader μου έβγαλε ένα μνμ σφάλματος, ότι δεν υπάρχει στη συσκευή το sox.exe και δεν μπορεί να εγκατασταθεί το wav αρχείο.

 

Δεν είναι συμβατά τα pois στο garmin των συσκευών μας με wav αρχεία ή κάνω κάτι λάθος?

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...