Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατέστησα το Garmin στην μνήμη του ΝΟΚΙΑ Ν95 8GB το τρέχω, βγάζει τη μαύρη οθόνη με το σήμα Garmin αλλά μετά με πετάει έξω στο Nokia menu. Τι μπορεί να έκανα λάθος? Πρέπει μήπως να κάνω τη διαδικασία με το hello για να κάνω hack τη συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγκατέστησα το Garmin στην μνήμη του ΝΟΚΙΑ Ν95 8GB το τρέχω, βγάζει τη μαύρη οθόνη με το σήμα Garmin αλλά μετά με πετάει έξω στο Nokia menu. Τι μπορεί να έκανα λάθος? Πρέπει μήπως να κάνω τη διαδικασία με το hello για να κάνω hack τη συσκευή?

 

Εχεις μεταφερει τους 4 φακελους χυμα στην καρτα μνημης ;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι δεν κάνω καλά, είμαι σε πολύ αρχάριο στάδιο. Μήπως μπορεί κάποιος μέσω pm ή να μου δώσει ένα messenger να μου εξηγήσει λίγο τη διαδικασία? Έχω κατεβάσει το Garmin zip, αλλά μέσα σε αυτό το zip υπήρχε μόνο ένας φάκελος Garmin και το αρχείο sis...Οι άλλοι τρεις φάκελοι που αναφέρετε δεν γνωρίζω από που προέρχονται...Μια βοήθεια please...
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το 1 ποστ του παροντος. Υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες εγκαταστασης..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι δεν κάνω καλά, είμαι σε πολύ αρχάριο στάδιο. Μήπως μπορεί κάποιος μέσω pm ή να μου δώσει ένα messenger να μου εξηγήσει λίγο τη διαδικασία? Έχω κατεβάσει το Garmin zip, αλλά μέσα σε αυτό το zip υπήρχε μόνο ένας φάκελος Garmin και το αρχείο sis...Οι άλλοι τρεις φάκελοι που αναφέρετε δεν γνωρίζω από που προέρχονται...Μια βοήθεια please...

 

δεν εχεις την σωστη εκδοση........

 

Αν θελεις να σου στειλω μεσω messenger οτι θες.

 

Μπορει να μου στειλει καποιος το λινκ για το jkbam task man?

Μετα το τρεχω απο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

εχω την τελευταια εκδοση του garmin αυτην που ανεβασε ο αριστος στο μαγαζακι ενω λειτουργουσε αψογα για μια βδομαδα ,τωρα οταν παω να την ανοιξω μετα απο 10 δευ.. με πεταει εξω ,ξερετε γιατι
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αφήσει ανοιχτή καποια διαδρομή; Αν στην κεντρική οθόνη της εφαρμογής υπαρχει επιλογή Διακοπή, επέλεξε την.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αφήσει ανοιχτή καποια διαδρομή; Αν στην κεντρική οθόνη της εφαρμογής υπαρχει επιλογή Διακοπή, επέλεξε την.

μα δεν ανοιγει καθολου να μπει στο μενου, το διεγραψα και το εβαλα ξανα αλλα τα ιδια παλι... τι να κανω?

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το ανοιξεις χωρις τους χαρτες και τα .unl
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το ανοιξεις χωρις τους χαρτες και τα .unl

Δοκιμασα να το ανοιξω χωρις τους χαρτες και τα .unl ,ουτε αυτο το κολπο πιανει τζιφος ,κατι αλλο plz..

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να το ανοιξω χωρις τους χαρτες και τα .unl ,ουτε αυτο το κολπο πιανει τζιφος ,κατι αλλο plz..

 

Εχεις την εργοστασιακη καρτα μνημης;

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι προσπαθεις να περασεις το σωστο αρχειο? Την μεταφορα των φακελων στην συσκευη σου με ποιο τροπο την κανεις?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει να είναι ακίνητο το κινητό και στο garmin να φαίνεται ότι κινήστε με 3-6km/h?
Link to comment
Share on other sites

Εχεις την εργοστασιακη καρτα μνημης;

εχω kingston 4gb

 

Εισαι σιγουρος οτι προσπαθεις να περασεις το σωστο αρχειο? Την μεταφορα των φακελων στην συσκευη σου με ποιο τροπο την κανεις?

το προγραμα ανοιγε για μια βδομαδα κανονικoτατα , εχω garmin ακομη απο την 4,10,60 που χρησιμοποιω κατι ξερω βοηθηστε πιο επιστημονικα thx .

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει να είναι ακίνητο το κινητό και στο garmin να φαίνεται ότι κινήστε με 3-6km/h?
Δεν ειναι προβλημα αυτό και σε μένα εχει τύχει και με διαφορετικά κινητά.Πανω κατω παντα υπαρχει καποια αποκλιση
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω και γω κάτι, γιατί μόλις εγκατέστησα το προγραμματάκι, έκδοση 5.0.40. Αναγνώρισε οκ το gps της συσκευής.

 

Έβαλα και 2 χάρτες, Anavasis3.9.0 και Autodrive 1.6.0 με τα unl τους στον φάκελο garmin.

 

Όταν ανοίγω το πρόγραμμα μου βγάζει ένα μνμ : " Δεν είναι δ ". Έτσι ακριβώς. Πατάω οκ και μετά έχει μνμ ότι έχω φορτώσει έναν κλειδωμένο χάρτη κτλ κτλ.

 

Μέσα στο προγ-->εργαλεία-->διαχ. δεδομ-->σετ χαρτών εμφανίζει

1. worldwide autoroute basemap

2. *λεπτομερείς χάρτες, ενσωματωμένοι χάρτες

3. λεπτομερείς χάρτες E:\GARMIN\

 

Στο MapSource εμφανίζει

1. ANAVASI Base & Detail Map .....

2. το ίδιο

 

 

τι μπορεί να συμβαίνει ?

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

το προγραμα ανοιγε για μια βδομαδα κανονικoτατα , εχω garmin ακομη απο την 4,10,60 που χρησιμοποιω κατι ξερω βοηθηστε πιο επιστημονικα thx .

 

Περασε ξανα τα αρχεια απο επανω και ξανα εγκατασταση το .sis δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο. Στην θεση σου θα εκανα hard format και format στην καρτα και θα περνουσα το garmin απο την αρχη. Ειναι πολυ πιθανο να εχει χαλασει καποιο αρχειο και να μην αφηνει το garmin να ανοιξει ακομη και οταν τα κανεις ολα σωστα!

 

και για τους 2 χάρτες?

 

O Αναβαση δεν χρειαζεται .unl διεγραψε το και βαλε νεο κωδικο στο .unl που ξεκλειδωνει τον Autodrive.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ο Αναβαση δεν χρειαζεται .unl διεγραψε το και βαλε νεο κωδικο στο .unl που ξεκλειδωνει τον Autodrive.

 

εκεί που "βρήκα" τον autodrive 1.60 έλεγε id 822. Αυτό βάζω στο κι τζενερειτορ(3 διαφορετικά δοκίμασα) για να τον ξεκλειδώσω, στο unl, αλλά εξακολουθεί να μου λέει ότι ο χάρτης είναι κλειδωμένος.

 

κάτι άλλο?

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Ποιον αριθμο βαζεις στο κιτζεν?

 

Επισης ο χαρτης και το .unl πρεπει να εχουν το ιδιο ονομα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποιον αριθμο βαζεις στο κιτζεν?

 

Επισης ο χαρτης και το .unl πρεπει να εχουν το ιδιο ονομα.

 

το 822 βάζω, έχουν και το ίδιο όνομα.

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...