Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ειτελους!!!!! τα καταφερα......το τρεχει το garmin....το βρηκε και το στιγμα...τους χαρτες μονο δεν ξερωπωε θα τους περασω.......εχω το αρχειο.......πως μπορω να βρω το ip του χαρτη?

Ειναι ενα αρχειο.....μπορει και να μην εχει ip?

Ειμαι τοσο κοντα πλεον!!!!!!...ας βοηθησει καποιος........το txt αν το κανω τι ονομασια θα του δωσω?..και θα στειλω το αρχειο του χαρτη μεσα εκει και μετα στον φακελο garmin?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχουν γραμμενα τα παντα στο 1 ποστ του παροντος! Διαβασε το και εαν υπαρχει κατι που δεν καταλαβαινεις ρωτησε μας..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Άσε το txt και ότι όνομα θες. Βαλε το στον φάκελο garmin και με το Χ-plοre μπες στον φάκελο και μετονόμασε το με το ίδιο όνομα του χάρτη και κατάληξη .unl
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση:

Όταν κατεβάζουμε το αρχείο με το garmin και κάνουμε unzip, ξεζιπάρονται 4 φάκελοι

1) Garmin

2) private

3) Resoursce

4) sys

 

Αυτά τα αντιγράφουμε ΟΛΑ στην κάρτα μνήμης; Φτιάχνουμε δηλαδή έναν φάκελο Garmin στην κάτρα μνήμης και αντιγράφουμε μέσα και τους 4 φακέλους;

 

ή

 

απο τους 4 αποσυμπιεσμένους φακέλους αντιγράφουμε στην κάρτα μνήμης μόνο τον Garmin και τους υπόλοιπους private, Resoursce, sys τους αφήνουμε εκτός;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Στο root της κάρτας αντιγράφεις και τους τέσσερις καταλόγους. Αν σε βγάλει μήνυμα overwrite το αποδέχεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

Κατάλαβα.

Πετάω και τους 4 φακέλους, χύμα, μέσα στην κάρτα μνήμης...

ευχαριστώ... :rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό δουλεύει αλλά όχι σε όλα τα τηλέφωνα και σε όλες τις εκδόσεις.

 

Πάντως αυτό που γίνεται λάθος συχνά είναι το ότι δημιουργούν νέο φάκελο Garmin και βάζουν μέσα σε αυτόν τους 4 φακέλους από το zip.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό δουλεύει αλλά όχι σε όλα τα τηλέφωνα και σε όλες τις εκδόσεις.

 

Πάντως αυτό που γίνεται λάθος συχνά είναι το ότι δημιουργούν νέο φάκελο Garmin και βάζουν μέσα σε αυτόν τους 4 φακέλους από το zip.

 

Καλό θα είναι να τονιστεί αυτό στις οδηγίες στη πρώτη σελίδα γιατί όλοι αυτό κάνουν λάθος

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να τονιστεί αυτό στις οδηγίες στη πρώτη σελίδα γιατί όλοι αυτό κάνουν λάθος

όπως επίσης και το overwrite που τους εμφανίζει...

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να τονιστεί αυτό στις οδηγίες στη πρώτη σελίδα γιατί όλοι αυτό κάνουν λάθος

 

done

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε παιδια...εφαγα 20 μερες για να δω τι εκανα λαθος και δεν ανοιγε το garmin και ηταν αυτο........τωρα για τους χαρτες μια βοηθεια?

κανω κλικ πανω στο αρχειο και μου βγαζει gmasupp.img ΜΟΝΟ αυτο.......δεν εχει αλλο αρχειο

για να βρω το ip του...ειδα καπου οτι μπορει και να μν εχει......τεσπα.....αυτο το αρχειο τι το κανω?......ανοιγω ενα txt νεο αρχεο και πεταω το gmasupp.img μεσα του?....και μετα το στελνω στον φακελο garmin???? και μετα στο φακελο που εχω garmin στο κινητο το μετονομαζω το txt αρχειο σε gmasupp.unl?

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε παιδια...εφαγα 20 μερες για να δω τι εκανα λαθος και δεν ανοιγε το garmin και ηταν αυτο........τωρα για τους χαρτες μια βοηθεια?

κανω κλικ πανω στο αρχειο και μου βγαζει gmasupp.img ΜΟΝΟ αυτο.......δεν εχει αλλο αρχειο

για να βρω το ip του...ειδα καπου οτι μπορει και να μν εχει......τεσπα.....αυτο το αρχειο τι το κανω?......ανοιγω ενα txt νεο αρχεο και πεταω το gmasupp.img μεσα του?....και μετα το στελνω στον φακελο garmin???? και μετα στο φακελο που εχω garmin στο κινητο το μετονομαζω το txt αρχειο σε gmasupp.unl?

 

Διαβασε προσεκτικα στην πρωτη σελιδα εκει που λεει εγκατασταση χαρτων.Το gmasupp.img ειναι το αρχειο του χαρτη.Το unl το δημιουργεις για να ξεκλειδωσεις τον χαρτη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

λεει.....Για την εγκατάσταση χάρτη θα πρέπει να έχουμε τα Map ID των χαρτών που θα περάσουμε. Αυτά συνήθως παρέχονται μαζί με τον χάρτη.

Εγω μονο ενα αρχειο εχω....εχω καταλαβει πως γινεται....αλλα ζηταει στο ****** τον 4ψηφιο κωδικο του χαρτη..αυτον δεν ξερω πως θα τον ξετρυπωσω!

Link to comment
Share on other sites

λεει.....Για την εγκατάσταση χάρτη θα πρέπει να έχουμε τα Map ID των χαρτών που θα περάσουμε. Αυτά συνήθως παρέχονται μαζί με τον χάρτη.

Εγω μονο ενα αρχειο εχω....εχω καταλαβει πως γινεται....αλλα ζηταει στο ****** τον 4ψηφιο κωδικο του χαρτη..αυτον δεν ξερω πως θα τον ξετρυπωσω!

 

Απο εκει που τον κατεβασες δεν εγραφε το id του;

Στην πρωτη σελιδα γραφει και "Νεος τροπος να βρισκετε το mapid.οδηγιες εχει μεσα"

Link to comment
Share on other sites

οχι...μονο το αρχειο που σας γραψα εχει.......μπορει καποιος να μου στελειε το λινκ που εχει με τους χαρτες και εχουν δουεψεισε αυτον?
Link to comment
Share on other sites

οχι...μονο το αρχειο που σας γραψα εχει.......μπορει καποιος να μου στελειε το λινκ που εχει με τους χαρτες και εχουν δουεψεισε αυτον?

 

Στην πρωτη σελιδα γραφει "Best Greek map for Garmin Mobile XT S60v4.10.60" και που το βρισκεις.Εκει λεει και τα mapid.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ακομα?...γιατι στις ρυθμισεις, απομακρυσμενο gps δεν μου δινει την επιλογη χρηση του συνδεδεμενου gps, αλλα μου λεει συζευξη νεου gps?

 

οκ το βρηκα!!!!

 

ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ....ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕΣ!!!!! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΤΟΝ IMPREZA ΠΟΥ ΤΟΥ ΦΩΝΑΞΑ ΛΙΓΟ

 

 

 

 

Μαθε ομως να χρησιμοποιεις την τροποποιηση !!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιος ειναι ο τελευταιος χαρτης για την ελλαδα? και που μπορω να τον κατεβασω? επεισης υπαρχει δυνατοτητα στον ιδιο προγραμμα να βαλουμε χαρτη ευρωπης και που τους βρησκω? ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Ζητω βοηθεια εαν γνωριζει καποιος γιατι το GARMIN δεν μου αναγνωρίζει το εσωτερικό GPS της συσκευής στο 5800 Εγιναν ολα σωστα απο την αρχη 2 και 3 φορες.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ζητω βοηθεια εαν γνωριζει καποιος γιατι το GARMIN δεν μου αναγνωρίζει το εσωτερικό GPS της συσκευής στο 5800 Εγιναν ολα σωστα απο την αρχη 2 και 3 φορες.Ευχαριστω.

 

Φίλε μου, είσαι σε λάθος section. Καλύτερα να ρωτήσεις εδώ. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εκανα κατι λαθος με εγκατασταση κλπ, ολα δειχνουν οκ παντως και βλεπω και τις μπαρες του σηματος στο Garmin. Οσες φορες προσπαθησα να δω αν λειτουργει εκανε πολυ ωρα να βρει δορυφορο. Η αληθεια ειναι οτι δεν εμεινα και πολυ ωρα εξω για να δω αν δουλεψει (ισως πρωτη φορα να θελει τον χρονο του!).. Τελικα ειναι ιδεα μου η ο δεκτης GPS δεν ειναι τοσο καλος οσο περιμενα η εκανα κατι λαθος; :D
When you dance with the devil, you wait for the song to stop.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εκανα κατι λαθος με εγκατασταση κλπ, ολα δειχνουν οκ παντως και βλεπω και τις μπαρες του σηματος στο Garmin. Οσες φορες προσπαθησα να δω αν λειτουργει εκανε πολυ ωρα να βρει δορυφορο. Η αληθεια ειναι οτι δεν εμεινα και πολυ ωρα εξω για να δω αν δουλεψει (ισως πρωτη φορα να θελει τον χρονο του!).. Τελικα ειναι ιδεα μου η ο δεκτης GPS δεν ειναι τοσο καλος οσο περιμενα η εκανα κατι λαθος; :D

Παιζουν πολλα ρολο στο σημα εφοσον το προγραμμα λειτουργει κανονικα και εχεις ξεκλειδωσει το GPS αφου βλεπεις και τις μπαρες.Καιρος το μερος που εισαι τυχαινει να μην βρισκει σημα καλο απο 4 τουλαχιστον δορυφορους ισως και γιαυτο δεν σου βγαζει στιγμα.....ξαναπροσπαθησε και φυσικα οχι σε κλειστο χωρο

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση,οι χαρτες που εχω στο κινητο μου κανουν και για το garmin nuvi?επισης δοκιμασε κανενας την καινουρια εκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...