Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εισαι σιγουρος οτι αντικατεστησες ολα τα αρχεια ?

 

Ναι, έκανα απεγκατάσταση, έσβησα όλα τα αρχεία και μετά πέρασα τα καινούρια από την αρχή

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δες στο resource/apps/ το splash.mbm αν ειναι 2.85mb και μετα πες μου. δε μπορει να ξεκιναει με το παλιο ενω εχει αλλα αρχεια...
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Άρη σε αυτό που έχεις ανεβάσει στο xxxxxx δεν υπάρχει τέτοιο αρχείο, μόνο ένα splash.mbm 136KB

 

Λάθος δικό μου 2,85 είναι, έχεις δίκιο αλλά με όνομα splash.mbm

 

Όλα λειτουργούν όπως πρέπει τώρα, ευχαριστώ

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Άρη σε αυτό που έχεις ανεβάσει στο xxxxxxx δεν υπάρχει τέτοιο αρχείο, μόνο ένα splash.mbm 136KB

 

 

kai σε εμενα το ιδιο.δεν δειχνει την νεα εικονα....

Link to comment
Share on other sites

aristotelis2006 αν περασω τα μονο τα upgrade files λύνεται το προβλημα της μπαταρίας με την μετάβαση στην εκδοση 5.00.30 ή να εγκαταστησω απο την αρχη την πληρη εκδοση (απεγκατασταση της παλιας και εκγκατασταση της νεας με διατηρηση του sw.unl μεσα στο φακελο garmin κατα την εγκατασταση αν καταλαβα καλά).

πως περνιούνται μόνο τα upgrade files;;

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Να εγκαταστησω μονο το sis αρχείο που έχει μέσα το upgrade files ή να αλλάξω τους υπάρχοντες στην καρτα μνήμης φακέλους με τους αντιστοιχους που έχει το αρχείο που έχεις;;
Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Θα σας παρακαλεσω να μην αναφερεστε σε αριθμους απο ποστ που οδηγουν σε παρανομο υλικο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το κάνουν εγκατάσταση για πρώτη φορά, χωρίς να έχουν ήδη μέσα στο φάκελο Garmin φτιαγμένο το sw.unl από προηγούμενες εκδόσεις, θα τους βγάλει μια εισαγωγική οθόνη με διάφορες επιλογές για ενεργοποίηση του Garmin.

 

Επιλέξτε Σύνδεση σε GPS Garmin θα σας βγάλει ότι το Bluetooth ειναι απενεργοποιημένο, αλλά μετά θα μπορείτε να πάτε κανονικά μέσα στο μενού και να βρείτε το αναγνωριστικό κάρτας και να προχωρήσετε κανονικά τη διαδικασία σύμφωνα με τις οδηγίες και να φτιάξετε τα απαιτούμενα αρχεία...

 

Όταν τα φτιάξετε μετά θα πρέπει να ενεργοποιείσετε το ενσωματωμένο GPS σύμφωνα με τη γνωστή διαδικασία ( εργαλεια -> ρυθμισεις -> συστημα -> απομακρυσμενο GPS)

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια παρακαλω

αλλαξα καρτα μνημης

περναω τον γκαρμιν και το αρχειο ςις

και μου βγαζει και μενα αναζητηση συσκευης gps

ενω πριν στην παλια καρτα μνημης δουλευε κανονικα

τι μπορει να φταιει?

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια παρακαλω

αλλαξα καρτα μνημης

περναω τον γκαρμιν και το αρχειο ςις

και μου βγαζει και μενα αναζητηση συσκευης gps

ενω πριν στην παλια καρτα μνημης δουλευε κανονικα

τι μπορει να φταιει?

 

Διέγραψε όλα τα αρχεία unl και δημιούργησε τα από την αρχή όπως ακριβώς τα είχες φτιάξει την πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε όλα τα αρχεία unl και δημιούργησε τα από την αρχή όπως ακριβώς τα είχες φτιάξει την πρώτη φορά.

 

ελα ομως που δεν τα δημιουργησα ο ιδιος φιλε

μου τα ειχε βαλει καποιος τα ειχα ετοιμα

ειναι δυσκολη διαδικασια?

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δύσκολη. Διάβασε προσεκτικά το πρώτο ποστ του παρόντος θέματος. Υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες για το πως θα δημιουργήσεις τα αρχεία, τι θα περιέχουν και τι θα κανείς για να ενεργοποιήσεις τον εσωτερικό δέκτη.
Link to comment
Share on other sites

ελα ομως που δεν τα δημιουργησα ο ιδιος φιλε

μου τα ειχε βαλει καποιος τα ειχα ετοιμα

ειναι δυσκολη διαδικασια?

 

Δές για οδηγίες στο πρώτο post του θέματος αυτού.

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...Είχα βάλει την προηγούμενη έκδοση, αλλά είχα πρόβλημα με τους χάρτες κ την έβγαλα μέχρι να βγει η καινούργια με υποστήριξη για το 5800. Έκανα εγκατάσταση αλλά όταν επιλέξω γλώσσα προγράμματος κτλ, δε με βγάζει στο μενού όπως η προηγούμενη έκδοση. Με βγάζει σε μια οθόνη που έχει επιλογές για αγορά κ έναρξη, δωρεάν δοκιμή, εισ. κλειδ. προϊόντος κ σύνδεση σε GPS Garmin. Οπότε δεν μπορώ να βρω ποιόν αριθμό να βάλω στο ******.

 

Ευχαριστώ για όποια βοήθεια.

 

** Το βρήκα. :p

Link to comment
Share on other sites

** Το βρήκα. :p

 

Γραψε τι έκανες τελικά στο άλλο θέμα ώστε να γνωρίζουν τι να κάνουν όσοι επιχειρήσουν να το βάλουν στο 5800. :)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το κάνουν εγκατάσταση για πρώτη φορά, χωρίς να έχουν ήδη μέσα στο φάκελο Garmin φτιαγμένο το sw.unl από προηγούμενες εκδόσεις, θα τους βγάλει μια εισαγωγική οθόνη με διάφορες επιλογές για ενεργοποίηση του Garmin.

 

Επιλέξτε Σύνδεση σε GPS Garmin θα σας βγάλει ότι το Bluetooth ειναι απενεργοποιημένο, αλλά μετά θα μπορείτε να πάτε κανονικά μέσα στο μενού και να βρείτε το αναγνωριστικό κάρτας και να προχωρήσετε κανονικά τη διαδικασία σύμφωνα με τις οδηγίες και να φτιάξετε τα απαιτούμενα αρχεία...

 

Όταν τα φτιάξετε μετά θα πρέπει να ενεργοποιείσετε το ενσωματωμένο GPS σύμφωνα με τη γνωστή διαδικασία ( εργαλεια -> ρυθμισεις -> συστημα -> απομακρυσμενο GPS)

 

Ενώ τα κάνω όλα αυτά μου βγάζει και φτιάχνω και το αρχείο sw.unl μου δε μου βρίσκει το εσωτερικό GPS και μου λέει να ενεργοποιήσω το bluetooth. Τι μπορεί να συμβαίνει;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενώ τα κάνω όλα αυτά μου βγάζει και φτιάχνω και το αρχείο sw.unl μου δε μου βρίσκει το εσωτερικό GPS και μου λέει να ενεργοποιήσω το bluetooth. Τι μπορεί να συμβαίνει;;

 

Το unl που εχεις κανει ειναι σιγουρα ενταξει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ τα κάνω όλα αυτά μου βγάζει και φτιάχνω και το αρχείο sw.unl μου δε μου βρίσκει το εσωτερικό GPS και μου λέει να ενεργοποιήσω το bluetooth. Τι μπορεί να συμβαίνει;;

 

 

Μαλλον εχεις κανεις καποιο λαθος στο sw.unl

 

αν το φτιαξεις σωστα το βαλεις μεσα στο φακελο garmin και ανοιξεις παλι το γκαρμιν και πας στο μενου που λεω θα μπορεις πλεον να ενεργοποιησεις το ενσωματωμενο gps

Link to comment
Share on other sites

εχω το Nokia 6220c με ενσωματωμενο δεκτη gps και σε λιγο καιρο θα ταξιδεψω στο εξωτερικο(Γερμανια-Τσεχια συγκεκριμενα) και θελω να βαλω τους αντιστοιχους χαρτες δεν ξερω ομως αν θα βρισκει σημα

εχει χρησιμοποιησει κανενας στο εξωτερικο gps?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...