Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

διεγραψες αυτα τα αρχεια αν οχι γιαυτο στο κανει

 

after deleting/renaming

 

\sys\bin\CardRunner.dll

\resource\plugins\CardRunner.RSC

 

βρε παιδια και εγω αυτο εκανα μαζι με φορματ.....και παλι τιποτα....

το αρχειο τρεχει απο πισω κανονικα....!!!!!!!!!!!!!!

 

η μπαταρια ενα χαλι και μισο!!!

εδω και 2 μερες θα ειναι θαυμα αν βγαλουμε την μερα...!

τελικα καλο το garmin.....αλλα μας διελυσε το κινητο κανονικοτατα!!!!!!!:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

σε wm που εχω τωρα τελευταια αλλα και σε symbian 3rd απλο(οχι fp) δεν επηρεαζει την μπαταρια και ουτε μου πεταει την ενδειξη για το Garmin οταν αποσυνδεω το καλωδιο .στο 6120c της γυναικας μου που ειναι νομιζω fp2 οντως μολις βγαλω το καλωδιο πεταει ενδειξη για να τρεξω το garmin.

αρα δεν το κανει σε ολα τα λειτουργικα?

 

ειχα ξαναρωτησει αλλα δεν πηρα απαντηση...γινεται να προσθαφαιρεσουμε poi απο αυτα που εχει ο χαρτης της autodrive για να μην τα δειχνει ολα στην οθονη και βαρενει το προγραμμα?εγω πχ θελω μονο τα φαρμακεια και τα βενζιναδικα και τα παρκινγκ,γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι, εχω παει στο Ηρακλειο καποιες φορες και το GARMIN τα παιζει εντελως με τις διαδρομες,ολο επανυπολογιζει χωρις να αλλαξεις πορεια και ακρη δε βρισκεις,...
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ολοι με οσοι δουλευουμε Garmin τουλαχιστον 30 λεπτα την ημερα και μιλας και 15-20 λεπτα δεν σας παει σιγουρα 2 μερες!υπαρχει πραγματικα τροπος να αυξηθει ο τροπος καταναλωσης με αυτο το αρχειο που γραφετε στα γνωστα φορουμ???λειτουργει και στο 6210??? :X
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ολοι με οσοι δουλευουμε Garmin τουλαχιστον 30 λεπτα την ημερα και μιλας και 15-20 λεπτα δεν σας παει σιγουρα 2 μερες!υπαρχει πραγματικα τροπος να αυξηθει ο τροπος καταναλωσης με αυτο το αρχειο που γραφετε στα γνωστα φορουμ???λειτουργει και στο 6210??? :X

 

 

Μην παιρνεις και ορκο! :)

 

αν τερματιστουν η/οι διεργασια/ες που αφηνει ανοιχτες μετα την εξοδο με καποιο τροπο, τοτε το γκαρμιν ΔΕΝ επηρεαζει την αυτονομια

 

εγω που δεν το χρησιμοποιω συχνα (τις περισσοτερες φορες για δοκιμες το τρεχω - 3 ή 4 μουχει χρειαστει πραγματικα) εχω καταληξει στο να κανω reboot μεσω εφαρμογης (jbak reboot)μετα την εξοδο για να καθαριζει γενικα απολη τη σαβουρα το κινητο. το εικονιδιο του reboot ειναι διπλα σε αυτο του garmin ετσι για να μην ξεχνιεμαι :) α μωρη γκαρμιν τι τραβαμε με τις μ@λ@$*#.... σου !!! Αλλα τι να κανεις που ειναι το πληρεστερο...

Link to comment
Share on other sites

σε wm που εχω τωρα τελευταια αλλα και σε symbian 3rd απλο(οχι fp) δεν επηρεαζει την μπαταρια και ουτε μου πεταει την ενδειξη για το Garmin οταν αποσυνδεω το καλωδιο .στο 6120c της γυναικας μου που ειναι νομιζω fp2 οντως μολις βγαλω το καλωδιο πεταει ενδειξη για να τρεξω το garmin.

αρα δεν το κανει σε ολα τα λειτουργικα?

 

ειχα ξαναρωτησει αλλα δεν πηρα απαντηση...γινεται να προσθαφαιρεσουμε poi απο αυτα που εχει ο χαρτης της autodrive για να μην τα δειχνει ολα στην οθονη και βαρενει το προγραμμα?εγω πχ θελω μονο τα φαρμακεια και τα βενζιναδικα και τα παρκινγκ,γινεται?

 

Εννοείς αυτά που έχει μέσα το πρόγραμμα ή αυτά που βάζουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

πως μπορω να βρω τα map id για να το περναμε στο kgen που μας το ζηταει? κανενα εργαλειο γι αυτο? απο το gmapsupp.img ας πουμε. Γενικα πως γινεται η διαδικασια, κανεναν οδηγο?

Το custom2.keymap και το custom3.keymap τι ειναι? χαρτες? αν ναι γιατι δεν εχουν καταληξη .img?

Ειμαι νεος σε αυτα, σορυ, καθε βοηθεια πολυτιμη

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

πως μπορω να βρω τα map id για να το περναμε στο kgen που μας το ζηταει? κανενα εργαλειο γι αυτο? απο το gmapsupp.img ας πουμε. Γενικα πως γινεται η διαδικασια, κανεναν οδηγο?

Το custom2.keymap και το custom3.keymap τι ειναι? χαρτες? αν ναι γιατι δεν εχουν καταληξη .img?

Ειμαι νεος σε αυτα, σορυ, καθε βοηθεια πολυτιμη

 

ποιο χαρτη εχεις;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Το gmapsupp.img δεν μας λέει τίποτα. Όλοι οι χάρτες μπορεί να έχουν αυτό το όνομα. Απο κει που κατεβάζεις τον χάρτη, δίνεται και το map id του για να τον ξεκλειδώσεις. Μερικοί χάρτες δεν χρειάζονται ξεκλείδωμα, όπως ο ανάβασης, γι'αυτό και δεν δίνεται το map id του.

 

Aν για οποιονδήποτε λόγο κατέβασες έναν χάρτη αλλά δεν σου δώθηκε το id του, τότε μας δίνεις τις πληροφορίες του χάρτη που κατέβασες και σου λέμε τον κωδικό του για να τον ξεκλειδώσεις.

Link to comment
Share on other sites

ποιο χαρτη εχεις;

 

(adh1.5(el)_anav3.75_bluechart08 αυτον

 

Επισης παρατηρησα οτι οταν ανοιγω το Garmin το "αυτοκινητακι" ειναι καπου στην Αγγλια (τσ τσ) και μου τρωει κολληματα.

Τι μπελας ρε γ@μωτο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει οτι δεν έχεις βρει ποτέ την θέση σου. Μόλις λοκάρει την θέση σου, θα στην δείξει στον χάρτη και καθε φορά που θα μπαίνεις στην εφαρμογή θα σε δείχνει απο κει που ήσουν την τελευταία φορά.

 

adh1.5(el) -> Auto Drive Hellas - Map id 822

anav3.75 -> Ανάβαση - δεν χρειάζεται Map id

bluechart08 -> Bluechart 2008 Μap id 295

 

Για το πως θα τον ξεκλειδώσεις, υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες στο πρώτο ποστ του θέματος.

 

Ο 3 σε 1 που έχεις είναι παλιός. Κατέβασε νεότερο.

Link to comment
Share on other sites

(adh1.5(el)_anav3.75_bluechart08 Ξ±ΟΟΞΏΞ½

 

ΞΟΞΉΟΞ·Ο ΟΞ±ΟΞ±ΟΞ·ΟΞ·ΟΞ± ΞΏΟΞΉ ΞΏΟΞ±Ξ½ Ξ±Ξ½ΞΏΞΉΞ³Ο ΟΞΏ Garmin ΟΞΏ "Ξ±ΟΟΞΏΞΊΞΉΞ½Ξ·ΟΞ±ΞΊΞΉ" Ριναι ΞΊΞ±ΟΞΏΟ ΟΟΞ·Ξ½ Ξγγλια (ΟΟ ΟΟ) ΞΊΞ±ΞΉ ΞΌΞΏΟ ΟΟΟΡι κολλημαΟΞ±.

΀ι ΞΌΟΞ΅Ξ»Ξ±Ο ΟΞ΅ Ξ³@ΞΌΟΟΞΏ

ta map id einai 822 & 295

otan syndethei gia proti fora tha erthei Ellada.den trexei tipota

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...μηπως εχει κανεις τον 403 η τον 393 της :( anavasi???...:ninja::ninja::ninja:ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι εχω μαθει για της συσκευη μας υπαρχει μονο ο αναβαση 392 η εκδοση 393 δεν εχει βγει ακομη για την συσκευη μας.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πρόσφατα ότι η αναζήτηση πόλεων δουλεύει μια χαρά στο Nuvi 250 που έχω ενώ στο XT όχι, αναφέρομαι στον 3 σε 1 με Autodrive 1.60-Anavasis 3.9.2-Bluechart

 

Ξέρει κανείς τον λόγο?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κανεις μπορει να μας πει κανεις γιατι δεν μου πιανει σημα δορυφορου με τιποτα? Ημουν εξω και δεν υπηρχαν (πολλα) κτιρια γυρω μου (στη Ροδο μενω :)).

Στις γραμμες που δειχνει το σημα ειναι μονο η μια (κοκκινη)

Στο Nokia maps ομως δειχνει οκ και την θεση που ειμαι.

Πως διορθωνεται στο Garmin?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωσες τον εσωτερικό δέκτη της συσκευής σου με το sw.unl; Αν το ξεκλείδωσες και έκανες την διαδικασία ενεργοποίησης, τότε θα σου βρει στίγμα.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως κανεις μπορει να μας πει κανεις γιατι δεν μου πιανει σημα δορυφορου με τιποτα? Ημουν εξω και δεν υπηρχαν (πολλα) κτιρια γυρω μου (στη Ροδο μενω :)).

Στις γραμμες που δειχνει το σημα ειναι μονο η μια (κοκκινη)

Στο Nokia maps ομως δειχνει οκ και την θεση που ειμαι.

Πως διορθωνεται στο Garmin?

 

Πατα πανω στο gps του garmin (θα γινουν κιτρινες οι γραμμες) και μετα παλι πατας επανω στην οθονη πληροφοριες gps και βγαζει Ληψη δορυφορων.Κοιτα αν σου βγαζει τις μπαρες,αντιστοιχουν στο σημα που πιανει απο καθε δορυφορο.ΠΑντως αν στο νοκια maps εχει κλειδωσει δορυφορους και μετα πας κατευθειαν στο garmin πρεπει να πιασει και αυτο αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

πατησα πανω στις γραμμες, γιναν κιτρινες και μετα παλι στην προβολη χαρτη και παλι Αγγλια μου εδειχνε (μηπως ειμαι στην Αγγλια;). Παλι εντοπισμος δορυφορων και παλι τιποτα.

Υπαρχει περιπτωση στην περιοχη μου να μην "βλεπουν" δορυφοροι?

Αν ειναι ετσι τουλαχιστο να πουμε σε κατασκοπους να ερθουν εδω να μην τους πιανουν τα "αδιακριτα" βλεματα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

πατησα πανω στις γραμμες, γιναν κιτρινες και μετα παλι στην προβολη χαρτη και παλι Αγγλια μου εδειχνε (μηπως ειμαι στην Αγγλια;). Παλι εντοπισμος δορυφορων και παλι τιποτα.

Υπαρχει περιπτωση στην περιοχη μου να μην "βλεπουν" δορυφοροι?

Αν ειναι ετσι τουλαχιστο να πουμε σε κατασκοπους να ερθουν εδω να μην τους πιανουν τα "αδιακριτα" βλεματα :)

 

Οταν γινονται κιτρινες οι γραμμες ξαναπατας επανω τους και ανοιγει αλλη οθονη ,πατας παλι και σε παει στο μενου ληψη δορυφορων,εκει ειναι οι μπαρες απο το σημα των δορυφορων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...