Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα εγκατεστησα το dest7 θα το δοκιμασω καποια στιγμη...εχει ομως τοσους χωματοδρομους για offroad οπως το garmin?

γιατι βγηκε το destinator για sybmian s60 ???

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιατι βγηκε το destinator για sybmian s60 ???

 

ναι, εδώ και καιρό, απλά ο συγκεκριμένος δεν αναφέρεται σε symbian αλλά σε wm

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κατά διάνοια, δοκιμάσαμε σε τεστ με φίλο στα Γρεβενά και στο Μπουραζάνι, η μέρα με τη νύχτα σε εκτός δρόμου διαδρομές

σε on road?ισαξιοι?αν το dest ειναι καλο και ακριβες στο δρομο(θα το δοκιμασω αυριο) τοτε θα κρατησω το garmin μονο για offroad:)

αυτο που λενε ολοι για το γκαρμιν...καθε μερα εκπλησεσαι!αυτο που λεγαμε,ενω σε symbian βρισκει ολα τα...τρικαλα,σε wm δεν τα βρισκει.βεβαια δεν ξερω εαν παιζει ρολο το οτι ειμαι αθηνα αλλα γιατι βρισκει τα τρικαλα ημαθιας που ειναι πιο μακρια και δεν βρισκει της κορινθιας που ειναι πιο κοντα?

Link to comment
Share on other sites

σε on road?ισαξιοι?αν το dest ειναι καλο και ακριβες στο δρομο(θα το δοκιμασω αυριο) τοτε θα κρατησω το garmin μονο για offroad:)

αυτο που λενε ολοι για το γκαρμιν...καθε μερα εκπλησεσαι!αυτο που λεγαμε,ενω σε symbian βρισκει ολα τα...τρικαλα,σε wm δεν τα βρισκει.βεβαια δεν ξερω εαν παιζει ρολο το οτι ειμαι αθηνα αλλα γιατι βρισκει τα τρικαλα ημαθιας που ειναι πιο μακρια και δεν βρισκει της κορινθιας που ειναι πιο κοντα?

 

Πάλι με τον Ανάβασις έκανα δουλειά, αυτός απλά ακολουθούσε, είχαν ρίξει το δρόμο με άσφαλτο ένα μήνα πριν και αυτός με το dest δεν είχε τπτ, εγώ με τον Ανάβασις έκανα τη δουλειά μου μια χαρά... Δοκίμασέ το και βλέπεις...

 

Στο Μπoυραζάνι είδαμε διαφορά που το dest είχε το παλιό δίκτυο που πλέον δεν υπήρχε, ήταν κακοτράχαλο και κακοδιατηρημένο ενώ εγώ λόγω και τελευταίας αναβάθμισης τα είχε όλα κομπλέ στον Autodrive.

Link to comment
Share on other sites

ναι, εδώ και καιρό, απλά ο συγκεκριμένος δεν αναφέρεται σε symbian αλλά σε wm

και που το βρισκω κοιταξα στο μαγαζακι δεν υπαρχει το destinator για s60

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω χαρτες ξεχωριστα,λεω τον autodrive 1.6,ποιον anavasis?χρειαζεται καποιος αλλος για ελλαδα,για εξωτερικο δε με ενδιαφερει?υπαρχει ρυθμιση στο garmin οταν κανω πλοηγηση σε ενα δρομο να δειχνει και τα ονοματα των οδων που ειναι καθετη σε αυτην που ειμαι?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σας κουρασα......Δειτε τι κανω και πειτε μου που ειναι το λαθος.

1) Εχω κατεβασει ενα φακελο garmin ο οποιος ειναι ζιπαρισμενος.......Τον ξεζιπαρω στον υπολογιστη μου και μου εμφανιζει φακελους με το ονομα garmin, private, resource, sys και ενα ξχωριστο αρχειο με το ονομα GarminMobileXT.sis.

2)Ενωνω το καλωδιο του υπολογιστη με το κινητο και στο ερωτημα που μου θετει ΕΠΙΛΟΓΗ ΛΕΙΤΟΡΓΙΑΣ USB, κανω αποδοχη PC Studio.

3) Στην συνεχεια κανω κλικ πανω στο εικονιδιο του Samsung PC Sudio 7 και μολις ανοιξει κανω κλικ εκει που λεει διαχειριση αρχειων.

4) Παιρνω στην συνεχεια ΟΛΟΥΣ τους φακελους που ανεφερα πιο πανω και τους περναω στο mass memory (E του κινητου και τους βαζω ολους στο φακελο με την ονομασια Apps.

5) Για να βρω τους φακελους, παω ΜΕΝΟΥ>ΓΡΑΦΕΙΟ>ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ>E:Μν.μαζ.αποθ>Apps

5) Περναω και το GarminMobileXT.sis στον ιδιο φακελο του κινητου Apps και στην συνεχεια και χωρις να εχω αφαιρεσει το καλωδιο απο τον υπολογιστη κανω κλικ στο garminmobilext.......μου γραφει προετοιμασια εγκαταστασης και μετα απο λιγο με ρωταει Εγκατασταση garminxt?......παταω ναι και μου βγαζει ενα παραθυρακι που λεει στοιχεια και εχει το ονομα garmin mobilext πιο κατω την εκδοση λεγοντας 5.00(20) και μετα παταω συνεχεια και αρχιζει την εγκατσταση.

6) Παω μετα την ολοκληρωση στο ΜΕΝΟΥ του κινητου > Εφαρμογες> GMobileXt........κανω κλικ επανω του........Μαυριζει η οθονη λεγοντας GARMIN....μενει ετσι 2-3 δευτερολεπτα και μετα με πεταει παλι στο ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ που ειναι ολα εκει μεσα.,παχνιδια, GArmin, GPS.

 

AYTA ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΝΩ!!!!!...ουτε εχω πειραξει κατι στο κινητο....4 μερες το εχω....δεν εχω ψαξει τιποτα για να πειραξω.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε καλυτερα τα γνησια αρχεια απο την ιδια την Garmin. Θα χρειαστεις τα Garmin Mobile XT Free Basemap Ver. 4.xx.xx, Garmin Mobile XT Support Files Ver. 4.xx.xx, και Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition Ver. 5.00.20.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα τη βοηθεια σας!!!!

Θελω να βαλω Garmin στο 6220!!!! Αυτο που θελω να ξερω ειναι ποια εκδοση παιζει καλυτερα σε αυτο το κινητο?? Και δευτερον ενδιαφερομαι για βυθομετρικο χαρτη να περασω..... Οταν λεω βυθομετρικο εννοω να δειχνει βαθη στη θαλασσα εκει που θα σου δειχνει στο στιγμα.... O Bluechart το κανει αυτο?? Αν οχι, ξερετε να μου προτεινετε καποιον αλλον???

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω χαρτες ξεχωριστα,λεω τον autodrive 1.6,ποιον anavasis?χρειαζεται καποιος αλλος για ελλαδα,για εξωτερικο δε με ενδιαφερει?υπαρχει ρυθμιση στο garmin οταν κανω πλοηγηση σε ενα δρομο να δειχνει και τα ονοματα των οδων που ειναι καθετη σε αυτην που ειμαι?

δυστυχως η τελευταια εκδοση δεν δειχνει τους καθετους αλλα αυτον τον δρομο που βρισκεσαι εκεινη τη στιγμη(κατα την γνωμη μου πολυ πιο χρησιμο να βλεπεις τις καθετες αφου καποια απο αυτες θα παρεις μετα αρα θα ξερεις και σε ποια βρισκεσαι!)

απο χαρτες autodrive 1.60 anavasis 3.9.0(ο επομενος κανει τσαλιμακια).αυτα...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως η τελευταια εκδοση δεν δειχνει τους καθετους αλλα αυτον τον δρομο που βρισκεσαι εκεινη τη στιγμη(κατα την γνωμη μου πολυ πιο χρησιμο να βλεπεις τις καθετες αφου καποια απο αυτες θα παρεις μετα αρα θα ξερεις και σε ποια βρισκεσαι!)

απο χαρτες autodrive 1.60 anavasis 3.9.0(ο επομενος κανει τσαλιμακια).αυτα...

 

σε ευχαριστω για την ενημερωση γιατι ειχα αυτην την απορια...

Link to comment
Share on other sites

Εαν θελεις να ρωτησεις κατι για το mapsource μπορεις στο παρον θεμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως η τελευταια εκδοση δεν δειχνει τους καθετους αλλα αυτον τον δρομο που βρισκεσαι εκεινη τη στιγμη(κατα την γνωμη μου πολυ πιο χρησιμο να βλεπεις τις καθετες αφου καποια απο αυτες θα παρεις μετα αρα θα ξερεις και σε ποια βρισκεσαι!)

απο χαρτες autodrive 1.60 anavasis 3.9.0(ο επομενος κανει τσαλιμακια).αυτα...

Το βρίσκω και εγώ κρίμα που δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στις 5.ΧΧ.ΧΧ εκδόσεις. Ελπίζω με την επόμενη έκδοση να ξανά επιστρέψει μια και περισσότερο για bug νομίζω είναι η έλλειψή του παρά αφαίρεση για κάποιο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σας κουρασα......Δειτε τι κανω και πειτε μου που ειναι το λαθος.

1) Εχω κατεβασει ενα φακελο garmin ο οποιος ειναι ζιπαρισμενος.......Τον ξεζιπαρω στον υπολογιστη μου και μου εμφανιζει φακελους με το ονομα garmin, private, resource, sys και ενα ξχωριστο αρχειο με το ονομα GarminMobileXT.sis.

2)Ενωνω το καλωδιο του υπολογιστη με το κινητο και στο ερωτημα που μου θετει ΕΠΙΛΟΓΗ ΛΕΙΤΟΡΓΙΑΣ USB, κανω αποδοχη PC Studio.

3) Στην συνεχεια κανω κλικ πανω στο εικονιδιο του Samsung PC Sudio 7 και μολις ανοιξει κανω κλικ εκει που λεει διαχειριση αρχειων.

4) Παιρνω στην συνεχεια ΟΛΟΥΣ τους φακελους που ανεφερα πιο πανω και τους περναω στο mass memory (E του κινητου και τους βαζω ολους στο φακελο με την ονομασια Apps.

5) Για να βρω τους φακελους, παω ΜΕΝΟΥ>ΓΡΑΦΕΙΟ>ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ>E:Μν.μαζ.αποθ>Apps

5) Περναω και το GarminMobileXT.sis στον ιδιο φακελο του κινητου Apps και στην συνεχεια και χωρις να εχω αφαιρεσει το καλωδιο απο τον υπολογιστη κανω κλικ στο garminmobilext.......μου γραφει προετοιμασια εγκαταστασης και μετα απο λιγο με ρωταει Εγκατασταση garminxt?......παταω ναι και μου βγαζει ενα παραθυρακι που λεει στοιχεια και εχει το ονομα garmin mobilext πιο κατω την εκδοση λεγοντας 5.00(20) και μετα παταω συνεχεια και αρχιζει την εγκατσταση.

6) Παω μετα την ολοκληρωση στο ΜΕΝΟΥ του κινητου > Εφαρμογες> GMobileXt........κανω κλικ επανω του........Μαυριζει η οθονη λεγοντας GARMIN....μενει ετσι 2-3 δευτερολεπτα και μετα με πεταει παλι στο ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ που ειναι ολα εκει μεσα.,παχνιδια, GArmin, GPS.

 

AYTA ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΝΩ!!!!!...ουτε εχω πειραξει κατι στο κινητο....4 μερες το εχω....δεν εχω ψαξει τιποτα για να πειραξω.

Βάλε τους χάρτες εναν εναν.

Ανοιξε το πρόγραμμα αρχικά χωρις κανενα χάρτη πλην του βασικού με το sw.unl αρχειο.Μετά κλείστο.

Στη συνεχεια βάλε τον αναβασις και ξαναάνοιξε το πρόγραμμα.Αν δεν σου ανοίξει με την πρωτη θα ανοιξει με τη 2η-3η...και ξανακλείστο.

Στη συνέχεια βαλε τον Autodrive με το αντιστοιχο unl και λανοιξε πάλι το πρόγραμμα.

Τέλος ξανακλείσε το πρόγραμμα και βάλε τον Bluechart με το unl του...

Λογικά ολα θα δουλέψουν...

Γενικώς κρεμάει το πρόγραμμα οταν εχει να αναγνωρισει τρεις χάρτες μονομιάς για πρώτη φορά...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Γραψε μας τι προσπαθεις να κανεις μηπως και γνωριζει καποιος την απαντηση!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εκανα install το Mapsource και μετα το τελευταιο update , μετα το install του RO.A.D.2008 Garmin map Roumania MapSource Original DVD Content αρχισε να μου γραφει οτι το FAMILY_800 ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ INSTALL ΤΟ MAPSOURCE , το εκανα αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω και εγώ κρίμα που δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στις 5.ΧΧ.ΧΧ εκδόσεις. Ελπίζω με την επόμενη έκδοση να ξανά επιστρέψει μια και περισσότερο για bug νομίζω είναι η έλλειψή του παρά αφαίρεση για κάποιο λόγο.

παντως και στα 4 -5 προγραμματα που εχω στο κινητο μου(ppc) κανενα δεν εχει τον καθετο δρομο!μονο η παλια εκδοση garmin!τι βλακεια!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την 4.20.20 στο Ν96 και πάει πυραυλος...

Αφηστε που πιάνει πιο ευκολα δορυφόρους...

Φυσικά εχω και τα ονόματα των καθετων πριν διασταυρωθω...

Οι εκδόσεις 5 ειναι βάσανο...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω τον Autodrive 1.60 μόνο του, πού μπορώ να τον βρώ?

Βάζω autodrive στο search, στο γνωστό μαγαζί αλλά μου φέρνει συνεχώς τον 3 σε 1 .

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω τον Autodrive 1.60 μόνο του, πού μπορώ να τον βρώ?

Βάζω autodrive στο search, στο γνωστό μαγαζί αλλά μου φέρνει συνεχώς τον 3 σε 1 .

 

 

Thanks

Να κάνεις αναζήτηση για Best Greek map for Garmin Mobile XT

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα σε οποιοδήποτε πρόγραμμα πλοήγησης να βάζεις π.χ. δύο δρόμους που διασταυρώνονται και να σε πηγαίνει εκεί στη γωνία?

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό που μου λές είναι το thread, το θέμα είναι εκεί μέσα δέν μπορώ να το βρώ?

Μόλις το κοίταξα.Κοίτα στο κάτω μέρος της πρώτης σελίδας και θα το δεις.Σου έστειλα p.m

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...