Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς με κάποιον file browser να τα κάνεις hidden για να μην εμφανίζονται στην έκθεση.

Μη ξεχάσεις να σβήσεις και τα Thumbs.

 

Άμα τα κάνω hidden θα τα βλέπει μετά το Garmin?

Τα thumbs από που τα σβήνω?

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα τα βλεπει ναι. καντο με το x-plore πατωντας το 6 πανω στο αρχειο που θες και μετα επελεξε hidden.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Θα κρατησω το sw.unl και το χχχ.unl (που ειναι ο χαρτης). Μετα θα κανω απεγκατασταση το garmin και θα σβησω τον φακελο απο την καρτα μνημης.

 

Μετα θα περασω τον φακελο του 5 (ο οποιος δεν εχει χαρτες και voices) και μετα απο το παλιο θα περασω το sw.unl και το xxx.unl (χαρτης) και το αρχειο του χαρτη (.ιmg) Και το voices και ειμαι ετοιμος;

 

1. Θα παρεις απο το φακελο garmin τους χαρτες και τα .unl που εχεις δημιουργησει.

2. Διαγραφεις το φακελο garmin και το .sis

3. Kανεις paste στην καρτα μνημης το νεο φακελο garmin και εγκατασταση το .sis

4. Bαζεις τα .unl και τους χαρτες ξανα στο φακελο garmin

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν κανω λαθος υπαρχει ενα κολπακι οπου μπορει να στειλεις το χαρτη .img στο mapsource. Εαν το βρω στα αρχεια μου θα ενημερωσω!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν κανω λαθος υπαρχει ενα κολπακι οπου μπορει να στειλεις το χαρτη .img στο mapsource. Εαν το βρω στα αρχεια μου θα ενημερωσω!

 

Ευχαριστώ , περιμένω :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν βαζω να με παει καπου το Garmin μετα απο λιγη ωρα κολαει και δεν κανει τιποτα.Κραταω το πληκτρο του μενου για να δω τις ανοιχτες εφαρμογες και μολις σταματαω πανω στο garmin κολλαει για μισο λεπτο περιπου το κινητο και οταν επανερχεται το garmin εχει κλεισει.Το ανοιγω και μετα απο λιγο παλι τα ιδια.Οταν ομως το εχω ανοιχτο χωρις πορεια δεν κολαει!:wacko:Το εκανε και στη προιγουμενη εκδοση και στη τελευταια...Τι μπορει να φταιει?
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να δημιουργείται δυσλειτουργία με κάποια άλλη εφαρμογή. Ίσως ευθύνεται και το θέμα. Δοκίμασε να το λειτουργήσεις με άλλο θέμα ή αδειάζοντας την κάρτα από τα υπόλοιπα περιεχόμενα.

 

Αν εξακολουθεί να κολλάει, η μόνη σίγουρη λύση είναι το φορμάτ (αρχικά μόνο στην κάρτα).

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αυτό ήταν! Τώρα κόλλησα αλλού, δηλαδή κάποιο πρόβλημα έχει το πρόγραμμα και όταν βάζω ελληνικά κάτω δεξιά αντί για close εμφανίζει "Ξεροπόταμος!", το κάνω στα αγγλικά no problem. Δε βρίσκω το Ξεκλείδωμα ESN ... ένα ΕΜSΙ, ΙΜΕΙ και card id βρίσκω...στο tools-settings-about.

 

Κάτι λάθος υπάρχει τα ελληνικά είναι όλα λάθος.

 

Το ίδιο επαθα και εγώ κάνοντας το εγκατάσταση σε ενα 6210... Τα εικονίδια είναι κανονικά αλλά οι λεζάντες εμφανίζονται με τυχαίες ελληνικές λέξεις!

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Axxxx! den antexw alo psaxnw sto 8ema edw kai 1 wra kai den vrika auto p 8elw...

valte m plz ena link tou garmin version 5.0..... gt egkatestisa sto kin to 4.1..kati..

kai den m to trexei N85 exw

 

Τα λινκς απαγορευονται :!: + Χρησιμοποιησε Ελληνικους μικρους χαρακτηρες!!

Link to comment
Share on other sites

Η 4 που έβαλες δεν είναι συμβατή με το κινητό σου. Μπες στο xxxxxxxxx, κανε αναζήτηση για Garmin και θα βρεις αυτό που ψάχνεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 'εχω πάρει το Ν82 και θέλω να βάλω το Garmin, και θα ήθελα την βοήθεια σας διότι έχω καιρό ασχοληθώ.

Θά ήθελα να μου πείτε πια αρχεία πρέπει να βάλω? και που θα τα βρώ? και ποια έιναι τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω?

Επίσης ποιός χάρτης είναι καλός για Ελλάδα?

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ να είσται καλά

Link to comment
Share on other sites

Είχα δεν είχα απέκτησα κι εγώ η κακόμοιρη, μετά από τόσα χρόνια, πρόβλημα στo Garmin.

 

Έχω την 5.0.20 (συνεχείς από πάνω αναβαθμίσεις από την 4 κάτι).

 

Έβαλα "τικ" στις ρυθμίσεις αποφυγής στο "κίνηση" (που ως γνωστόν είναι ο δακτύλιος) την περασμένη εβδομάδα και όπως αναμενόταν όλα πήγαν κατ' ευχή και η δρομολόγηση απέφυγε τον δακτύλιο.

 

Έσβησα το "τικ" από το "κίνηση" σήμερα που ήθελα να περάσω μέσα από τον δακτύλιο και προς μεγάλη μου έκπληξη το 5.0.20 ήθελε να με κάνει γύρω-γύρω τον μισό δακτύλιο.

 

Έχει κανείς κάμμια άποψη;

Που "φυλάει" το garmin αυτή τη ρύθμιση; Πάντως όχι στο gmobile.ini μέσα στο φάκελο του. Και το κοίταξα, και το σβησα να το ξαναφτιάξει αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

 

Κάτι είχα ακούσει για κάποιο ανάλογο bug με το ταχύτερο/συντομότερο αλλά δεν έδωσα σημασία.

Είμαι σίγουρη ότι θα το φτιάξω (επανεγκαταστάσεις κλπ) αλλά πρέπει να βρεθεί επ' ακριβώς η αιτία.

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Θά ήθελα να μου πείτε πια αρχεία πρέπει να βάλω? και που θα τα βρώ? και ποια έιναι τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω?

Επίσης ποιός χάρτης είναι καλός για Ελλάδα;

 

Διάβασε τις οδηγίες στο πρώτο ποστ του θέματος. Θα πάρεις απάντηση σε όλα τα ερωτήματα σου.

 

Από χάρτες, βαλε τον ανάβαση και autοdrive και θα είσαι πλήρως καλυμμένος για ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τις οδηγίες στο πρώτο ποστ του θέματος. Θα πάρεις απάντηση σε όλα τα ερωτήματα σου.

 

Από χάρτες, βαλε τον ανάβαση και autοdrive και θα είσαι πλήρως καλυμμένος για ελλάδα.

 

 

Okey σε ευχαριστώ θα το διαβάσω, αλλά μπερδεύτηκα λίγο διότι βλέπω ότι κάποιοι έχουν βάλει την version 4.20.20 , άλλοι έχουν βάλει την 5.00.20 και άλλοι την 5.00.00 . Τελικά ποιά να βάλω ?

 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Guys τα καταφερα το εβαλα και το ξεκλιδοσα αλλα με τους χαρτες δεν ειμαι συγουρος αμα τους εχω βαλει... και διστιχος βρεχει και εχω πολι χαλια σημα αμα ειχαν μπει θα φαινοταν ? γτ στα αρχεια του μ βρισκει μονο κατι αναβασι..
Link to comment
Share on other sites

Είχα δεν είχα απέκτησα κι εγώ η κακόμοιρη, μετά από τόσα χρόνια, πρόβλημα στo Garmin.

 

Έχω την 5.0.20 (συνεχείς από πάνω αναβαθμίσεις από την 4 κάτι).

 

Έβαλα "τικ" στις ρυθμίσεις αποφυγής στο "κίνηση" (που ως γνωστόν είναι ο δακτύλιος) την περασμένη εβδομάδα και όπως αναμενόταν όλα πήγαν κατ' ευχή και η δρομολόγηση απέφυγε τον δακτύλιο.

 

Έσβησα το "τικ" από το "κίνηση" σήμερα που ήθελα να περάσω μέσα από τον δακτύλιο και προς μεγάλη μου έκπληξη το 5.0.20 ήθελε να με κάνει γύρω-γύρω τον μισό δακτύλιο.

 

Έχει κανείς κάμμια άποψη;

Που "φυλάει" το garmin αυτή τη ρύθμιση; Πάντως όχι στο gmobile.ini μέσα στο φάκελο του. Και το κοίταξα, και το σβησα να το ξαναφτιάξει αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

 

Κάτι είχα ακούσει για κάποιο ανάλογο bug με το ταχύτερο/συντομότερο αλλά δεν έδωσα σημασία.

Είμαι σίγουρη ότι θα το φτιάξω (επανεγκαταστάσεις κλπ) αλλά πρέπει να βρεθεί επ' ακριβώς η αιτία.

 

Δοκιμασε να βγαλεις απολα τις αποφυγες, ακομα και τους χωματοδρομους...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βγαλεις απολα τις αποφυγες, ακομα και τους χωματοδρομους...

 

Παραδόξως karlesg έχεις δίκιο. Αυτό που έχουν κάνει (δεν ξέρω στον χάρτη ή στο πρόγραμμα) είναι να αλλάξουν τον δακτύλιο από "κίνηση" σε "μη ασφαλτοστρωμένο".

 

Ψάχνω βέβαια ακόμα να δώ που αποθηκεύει τις ρυθμίσεις αυτές...

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Okey σε ευχαριστώ θα το διαβάσω, αλλά μπερδεύτηκα λίγο διότι βλέπω ότι κάποιοι έχουν βάλει την version 4.20.20 , άλλοι έχουν βάλει την 5.00.20 και άλλοι την 5.00.00 . Τελικά ποιά να βάλω ? Σε ευχαριστώ πάρα πολύ

την 5.00.00 βαλε, εγω εχω την 5,00,20 και βαριεμε να την σβησω να βαλω την 5,00,00

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Παραδόξως karlesg έχεις δίκιο. Αυτό που έχουν κάνει (δεν ξέρω στον χάρτη ή στο πρόγραμμα) είναι να αλλάξουν τον δακτύλιο από "κίνηση" σε "μη ασφαλτοστρωμένο".

 

Ψάχνω βέβαια ακόμα να δώ που αποθηκεύει τις ρυθμίσεις αυτές...

 

Κιεγω δεν ειμαι σιγουρος αν οφειλεται στο χαρτη ή ειναι αλλο ενα bug των εκδοσεων 5.

 

στο GarminDevice.xml νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει τα αρχεια εγκαταστασης και ολα παιζουν οκ... το ξεκινησα το προγραμμα αλλα μου ελεγε οτι οι χαρτες ειναι κλειδωμενοι... πηγα λοιπον εγω κατεβασα τον "3 to 1 AUTODRIVE 1.60 +ANAVASIS 3.9.0+ ATLANTIC" του εκανα και το σπασιμο και μετα οταν ξεκιναω το προγραμμα ολα οκ...περιπου δηλαδη!!

Παταω να δω τον χαρτη και φενονται μονο κατι δρομοι, ε λεω και εγω θα ειναι οπως στο gps που εχω και μετα το zoom θα φανουν.. αμ δε! δεν φενονται οσο ζοομ και να κανω!!! μονο ενα δυο δρομοι φενονται!! οταν παταω κατι για λεπτομερεις πχ καποιο ξενοδοχειο μου λεει χρειαζονται ποιο λεπτομερεις χαρτες και πηγενε εκει να τους βρεις...

οταν πηγα στις ρυθμισεις μου λεει οτι για χαρτη χρησιμοποιει αυτον που ειναι στο e/garmin καπως ετσι... μηπως κατι δεν εχω κανει καλα και δεν χρησιμοποιει τον χαρτη που του εβαλα?

Υποψην οτι εχω και τον αναβαση τον γνησιο! και τον χρησιμοποιω σε ενα garmin που εχω... ειναι δηλαδη ολα γνησια!!! μηπως μπορω να περασω εκεινον τον χαρτη μεσα στο κινητο να τελειωνουμε?????????????????????????

Ευχαριστω εκ των προτερων...

 

ΥΣ εχω το Ν91 και το παραπανω μηνυμα ειναι απο το xxxxxxx που ειχα γραψει και το ποσταρα και εδω μπας και ξερει κανεις να με βοηθησει...

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

οχι γιατι δεν το εχω συνδεσει ακομα με gps... λες να φταιει αυτο?? ετσι μου ειπε και ενας φιλος μου...
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...