Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το screenshot που έχεις βάλει φαίνονται όλα σωστά. Ποιός είναι ο χάρτης gmapsupp; Ο 3 σε 1 με 1.60 και 3.90;

 

Άνοιξε το x-plore στο κινητό σου και τσέκαρε και κει τις καταλήξεις μην είναι διπλές και δεν φαίνονται στον υπολογιστή. Πχ xxxx.txt.unl.

 

Αν είναι σωστά, δοκίμασε να αλλάξεις όνομα, πχ ονόμασέ το GMAPPROM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο xxxxxxxxx διαγράφηκε το θέμα με τους ελληνικούς χάρτες για το Garmin ή απλά εγώ δεν το βρίσκω;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες βρήκα την λύση...Απεγκατέστησα τελειως το garmin κα βρήκα την υγεια μ στο θέμα της μπαταρίας......

Συγνώμη, η μπαταριά έπεφτε 20% πιο γρήγορα ανεξαρτήτως αν χρησιμοποιούσε κανείς το πρόγραμμα της Garmin? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Στο xxxxxxxxxxx διαγράφηκε το θέμα με τους ελληνικούς χάρτες για το Garmin ή απλά εγώ δεν το βρίσκω;

 

Υπάρχει.. απλά νομίζω ότι μεταφέρθηκε σε νέα κατηγορία:

xxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, η μπαταριά έπεφτε 20% πιο γρήγορα ανεξαρτήτως αν χρησιμοποιούσε κανείς το πρόγραμμα της Garmin? :blink:

Κανε απεγκατασταση να δεις διαφορα.Πριν μια μερα με το ζορι τωρα εχω αισιως 2 και εχω ακομα 3 γραμμες;)

Link to comment
Share on other sites

Κανε απεγκατασταση να δεις διαφορα.Πριν μια μερα με το ζορι τωρα εχω αισιως 2 και εχω ακομα 3 γραμμες;)

 

Επίσης!

Σε 6110 βρήκα την υγεία μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

sos μπορει καπιος να μου δωσει τα φωτα του???? εχθες μου εβαλε ενας φιλος στο κινητο τους καινουργιους χαρτεσ βασικα αυτον που η 3 χαρτες εχουν ενοθει σε εναν! εκτοτε το προγραμα κατα την πλοηγηση κολει πολλυ!!! καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβενει??τωρα εβαλα γ ανασυνγροτιση την καρτα αν βοηθησει αυτο δεν ξερω!!μηπως αυτος ο χαρτησ 3 σε 1 που ειναι κοντα 200μβ του πεφτει βαρυς κ κολαει????????????????????
Link to comment
Share on other sites

Από το screenshot που έχεις βάλει φαίνονται όλα σωστά. Ποιός είναι ο χάρτης gmapsupp; Ο 3 σε 1 με 1.60 και 3.90;

 

Άνοιξε το x-plore στο κινητό σου και τσέκαρε και κει τις καταλήξεις μην είναι διπλές και δεν φαίνονται στον υπολογιστή. Πχ xxxx.txt.unl.

 

Αν είναι σωστά, δοκίμασε να αλλάξεις όνομα, πχ ονόμασέ το GMAPPROM.

ναι ειναι ο 3.σε 1 λες να μιν ειναι σωστος ο χαρτις? τα τσεκαρα που μου ειπες με το x plore ολα σωστα φενονται. θα δοκιμασω τορα να αλαξω ναμε αλιος τι να δοκιμασω hard format και ολα παλι απο τιν αρχη ? καμια ιδεα?

 

πς . ο gmapbmap ειναι αυτος που εχει μονο του. μιπως να σβισω αυτο και να ονομασω τον gmapsupp se gmapbmap μαζι με το κλιδι ?:S

ps2 mirrorofsorrow alaksa to onoma tou gmapsupp se GMAPPROM mazi kai to GMAPPROM.unl και κανει ακριβος το ιδιο cant unload maps for garming device iwth unit id ... dou you want unlock now. ?

θα δοκιμασω τορα να σβισω αυτο που ειχε μονο του τον gmapbmap και να ονομαστο τον 3-1 gmapbmap μαζι με το unl.

ps3 παλι το ιδιο μου κανει και που εσβισα τον gmapbmap.... αρα να δοκιμασω να βαλω παλι τον 3-1 μιπος δεν ιταν σωστος? δοστε μου καπιο λινκ για τον 3-1 anebasis poy nα νας δουλευει...

Link to comment
Share on other sites

Κανε απεγκατασταση να δεις διαφορα.Πριν μια μερα με το ζορι τωρα εχω αισιως 2 και εχω ακομα 3 γραμμες;)

Αν διαγράψω ή μετονομάσω το αρχείο cardrunner.dll, δεν σώνεται η κατάσταση? :confused:

Link to comment
Share on other sites

πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

δεν αντεχω κατεβασα το ..

This link include only Autodrive Hellas 1.25 ID 822

http://rapidshare.com/files/101693357/dimkit.rar

 

και παλι το ιδιο μου βγαζει... καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Στο xxxxxxxxxx διαγράφηκε το θέμα με τους ελληνικούς χάρτες για το Garmin ή απλά εγώ δεν το βρίσκω;

 

εριξα μια ματια τιποτα δεν ειδα :confused:

φιλε galanos εχεις pm αυτος που δοκιμασες ειναι παλιος

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

εριξα μια ματια τιποτα δεν ειδα :confused:

φιλε galanos εχεις pm αυτος που δοκιμασες ειναι παλιος

 

1ον thnx gia τον χρονο σου. εβαλα αυτα που ειπες και οκ

2ρον ακουστε τι εφτεγε να κουφα8ιτε με το οριο τισ βλακιας μου... βασικα δεν εχει οριο ι βλακια μου ρε πεδι μου....... τι εκανα λαθος??????????? παταγα generate oxi gia ton xarti alla gia to programa... και εβαζα διλδ key για το προγραμαμ. 8ee mou ποσο βλακας μπορει να ειμαι? τεσπα επιτελους .. εχω gps...thnx

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεχω κατεβασα το ..

This link include only Autodrive Hellas 1.25 ID 822

και παλι το ιδιο μου βγαζει... καμια ιδεα?

Αν θέλεις να βάλεις μόνο τον auto drive, προτίμησε τον νεότερο 1.60. O 1.25 που κατέβασες είναι πολύ παλιός.

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και σε μενα στο Ν82.δεν νομιζω να σχετιζεται το TSRAutostart.exe με το garmin.Κλεινω και ανοιγω το κινητο χωρις να κανω χρηση το garmin και βρισκεται παντα εκει

 

 

Μαλλον γιατι δεν εχεις "πειράξει" πρωτα το cardrunner.dll...

 

ΔΙΑΓΡΑΨΤΕ Ή ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ το cardrunner.dll απο το φάκελο (mmc):\sys\bin

Αυτός ο φάκελος νομίζω φαίνεται μόνο όταν βλέπετε την κάρτα σας από τον υπολογιστή και όχι όταν την βλέπετε από το κινητό.

Αυτό το αρχείο δημιουργείται αυτόματα μετά την εγκατάσταση του garmin.

 

 

και μετά κλείστε και ανοίξτε την συσκευή. To TSRAutostart.exe δεν πρέπει να τρέχει πλέον...

 

 

Λογικά θα πρέπει να αρχίσει να τρέχει με το που ανοίξετε και κλείσετε το Garmin.

 

Μετά την έξοδο του Garmin πάλι επανεκκίνηση.

 

Τώρα το κινητό σας πρέπει να είναι "καθαρό"

 

 

 

 

 

Έχεις κανεις Ν85 με Garmin περασμένο να μου πει πόσο κρατάει η μπαταρία του?

Περιμένω να στρώσει η μπαταρία μου να πω κι εγω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αξίζει να πάω απο την 4.10 στην έκδοση 5 του Garmin? Έχει διαφορές? Είναι ποιο καλοί οι χάρτες? Είναι ποιο γρήγορη η ποιο σωστή η εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές εντοπίζονται περισσότερο στο interface της εφαρμογής και όχι στην λειτουργικότητά της. Αν δεν έχεις κανένα πρόβλημα με την 4 που έχεις τώρα, μην βάλεις την 5. Πολλά άτομα με Ν82 αντιμετόπισαν προβλήματα με την 5 και γύρισαν στην 4.

 

Οι χάρτες είναι κοινοί για όλες τις εκδόσεις. Οι νεότεροι είναι ανάβαση 3.90 και auto drive 1.60.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο φάκελος νομίζω φαίνεται μόνο όταν βλέπετε την κάρτα σας από τον υπολογιστή και όχι όταν την βλέπετε από το κινητό.

Αυτό το αρχείο δημιουργείται αυτόματα μετά την εγκατάσταση του garmin.

 

αυτο σεμενα δεν υσχιει....δεν υπαρχει αυτο το αρχειο ουτε πριν ουτε μετα την εγκατασταση του γαρμιν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές εντοπίζονται περισσότερο στο interface της εφαρμογής και όχι στην λειτουργικότητά της. Αν δεν έχεις κανένα πρόβλημα με την 4 που έχεις τώρα, μην βάλεις την 5. Πολλά άτομα με Ν82 αντιμετόπισαν προβλήματα με την 5 και γύρισαν στην 4.

 

Οι χάρτες είναι κοινοί για όλες τις εκδόσεις. Οι νεότεροι είναι ανάβαση 3.90 και auto drive 1.60.

 

Οκ, σε ευχαριστώ.. Αν και έχω κάποια μικρά προβλήματα, μάλλον θα μείνω όπως είμαι..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω που εχω την εκδοση 5 κ ειχα τους πολλυ παλιους χαρτες που ηταν 3 κοματια δεν ειχα προβλημα τωρα που εβαλα τον ολα σε ενα κολαει δοκιμασα τα παντα κ παλι κολαει,τι να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν συμπάθησα τους Χ σε 1 χάρτες. Αν δεν έχεις σκοπό να βάλεις πολλούς ακόμα χάρτες όπως ευρωπαϊκούς και θαλάσσιους, δεν υπάρχει λόγος να έχεις κάποιο Χ σε 1.

 

Βάλε τους ξεχωριστούς και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Οι νεότεροι είναι Ανάβαση 3.90 και Auto drive 1.60.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν συμπάθησα τους Χ σε 1 χάρτες. Αν δεν έχεις σκοπό να βάλεις πολλούς ακόμα χάρτες όπως ευρωπαϊκούς και θαλάσσιους, δεν υπάρχει λόγος να έχεις κάποιο Χ σε 1.

 

Βάλε τους ξεχωριστούς και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Οι νεότεροι είναι Ανάβαση 3.90 και Auto drive 1.60.

 

φιλε σε ευχαριστω πολλυ που μου απαντησες καταρχην χρονια πολλα κ καλα !!! λοιπον ειχα κανει μια βλαεκεια ειχα παει κ ειχα σβησει τους φακελους citys k maps απο την καρτα μνημης γιατι νομιζα πως ηταν απο αλλο προγραμα πλοηγησεις!!! ευτηχως ειχα μπακαπ κ τους ξαναγυρισα στη θεση τους!! θα κανω μια δοκιμη το απογευμα αλλιως θα κατεβασω να βαλω τους χαρτες που προτεινες!!! παντως ενας φιλος μου που τους εχει αυτους τους ολα σε ενα του τρεχει μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites

Ο φάκελος Cities είναι του Nokia Maps και ο φάκελος Maps είναι του Sygic McGuider. Άρα, το οτι τους έσβησες δεν έπρεπε να επιρρεάσει την λειτουργία του Garmin. Κάτι άλλο έγινε.

 

Δοκίμασε τους ξεχωριστούς και κάνε δοκιμή να δεις αν δουλεύει πιο γρήγορα. Και με τον 3 σε 1, δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά σου λέω την προσωπική μου άποψη.

 

Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους. Καλά χριστούγεννα. :)

Link to comment
Share on other sites

το παραξενο ειναι οτι οταν το βαζω ετσι απλα γ να βλεπω τους δρομους παει ρολοι!!!! οταν του λεω να με παει καπου μου κανει τα κοληματα!!!!!!επισεις παρατηρησα οτι μεσα στο χαρτη εχει ενα που λεει κυπρος που πριν δεν τον ειχα κ επισεις μου βλεπει τον αναβασης 2 φορες!! γιατι????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...