Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά γιατί όταν πάς να κάνεις αναζήτηση σε μια διεύθυνση σχετικά μακριά από εκεί που είσαι (π.χ εγώ από κορινθία για αθήνα) σου βγάζει ''δεν βρέθηκαν αποτελέσματα''???Μου το έχει κάνει πολλές φορές και αναγκάζομαι να βρώ την πόλη πρώτα και μετά αν είμαι τυχερός μου βγάζει και την διεύθυνση...

 

Τάκη κάτι δεν κάνεις καλά, από Ξυλόκαστρο που είμαι εγώ ότι του έχω βάλει το έχει βρει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρειάζομαι επειγόντως χάρτες Γερμανίας γιατί αύριο φεύγει ο συνεργάτης μου για Ντίσελντορφ! Συγνώμη που δεν μπορώ να ψάξω αν έχει είδη υποθεί!
Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταίες εκδόσεις χαρτών, πολλές φορές σου λέει όταν βάλεις έναν προορισμό να περάσεις σε αυτοκινητόδρομο στο αντίθετο ρεύμα! Κατά τ' άλλα σε λεπτομέρεια είναι αρκετά καλός και νομίζω είναι αντίστοιχος και των χαρτών του Destinator.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

1--επειδη ο χαρτης της ευρωπης που εχω στην καρτα μνημης ειναι πολυ μεγαλος μπορει καποιος να μου στειλει πμ με οδηγιες πως "βγαζουμε" οποιες χωρες θελουμε απο τον μεγαλο χαρτη και περναμε μονο αυτες στο κινητο?ευχαριστω εκ των προτερων!

 

2--και κατι αλλο...ενας φιλος μου θελει να παρει garmin gps μονο,οχι κινητο.οι χαρτες ειναι οι ιδιοι?πως τους περναμε μεσα?υπαρχει κανενα ειδικο thread ,που δεν βρηκα?

 

3--ο ναυτικος χαρτης α--τι map id εχει kai b--αν εχει καποιος σκαφος μπορει να βαλει πχ απο πειραια ανδρο και να τον οδηγησει εκει?

Link to comment
Share on other sites

1--επειδη ο χαρτης της ευρωπης που εχω στην καρτα μνημης ειναι πολυ μεγαλος μπορει καποιος να μου στειλει πμ με οδηγιες πως "βγαζουμε" οποιες χωρες θελουμε απο τον μεγαλο χαρτη και περναμε μονο αυτες στο κινητο?ευχαριστω εκ των προτερων!

 

2--και κατι αλλο...ενας φιλος μου θελει να παρει garmin gps μονο,οχι κινητο.οι χαρτες ειναι οι ιδιοι?πως τους περναμε μεσα?υπαρχει κανενα ειδικο thread ,που δεν βρηκα?

 

3--ο ναυτικος χαρτης α--τι map id εχει kai b--αν εχει καποιος σκαφος μπορει να βαλει πχ απο πειραια ανδρο και να τον οδηγησει εκει?

 

Φίλε μου ο χάρτης της Ευρώπης έχει την Γερμανία μέσα; Που μπορώ να τον βρω;

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε βρήκα το BlueChart Atlantic v9.5 (περίπου 500mb) το κατέβασα, αλλά έχει κατάληξη .mdf το αρχείο....

 

Παλιότερα είχα κατεβάσει το αρχείο και ήταν 820ΜΒ με κατάληξη img. Το έσβησα όμως αφού δεν χρησιμοποιώ ναυτικό χάρτη. Προσπάθησε για αρχή να αλλάξεις την κατάληξη του αρχείου σε img. Αν και πάλι δεν στο αναγνωρίζει, ψάξε να βρείς τον ναυτικό χάρτη σε μορφή Img.

 

Το .mdf αρχείο πρέπει να είναι image file του CD του BlueChart Atlantic v9.5. Δοκίμασε να το ανοίξεις με το Daemon tools και να το κανεις εγκατάσταση στο pc σου.

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ο χάρτης της Ευρώπης έχει την Γερμανία μέσα; Που μπορώ να τον βρω;

 

πηγαινει στο xxxxxxxx και ψαξε για europe city navigator 2009 NT v11 ειναι 1.6 γιγα:)

Link to comment
Share on other sites

1--επειδη ο χαρτης της ευρωπης που εχω στην καρτα μνημης ειναι πολυ μεγαλος μπορει καποιος να μου στειλει πμ με οδηγιες πως "βγαζουμε" οποιες χωρες θελουμε απο τον μεγαλο χαρτη και περναμε μονο αυτες στο κινητο?ευχαριστω εκ των προτερων!

Πριν στειλεις το χαρτη απο το pc στην συσκευη σου επιλεγεις μονο τα κοματια που θελεις. Δεν εχω αυτη την στιγμη το προγραμμα στο pc μου για να σε βοηθησω περισσοτερο αλλα εαν ψαξεις θα το βρεις..

2--και κατι αλλο...ενας φιλος μου θελει να παρει garmin gps μονο,οχι κινητο.οι χαρτες ειναι οι ιδιοι?πως τους περναμε μεσα?υπαρχει κανενα ειδικο thread ,που δεν βρηκα?

Ναι οι χαρτες ειναι ιδιοι οπως και στην συσκευη μας η με copy-paste η μεσα η συσδεουμε το garmin με το pc και τον στελνουμε οπως περασες και το χαρτη της ευρωπης. Δεν εχω συσκευη garmin για να γνωριζω πως ξεκλειδωνουν οι χαρτες..

3--ο ναυτικος χαρτης α--τι map id εχει kai b--αν εχει καποιος σκαφος μπορει να βαλει πχ απο πειραια ανδρο και να τον οδηγησει εκει?

 

Το map id του ναυτικου χαρτη ειναι 295. Λογικα ετσι θα γινετε εαν περασεις τον ναυτικο χαρτη και κανεις ζουμ θα δεις οτι εχει ολα τα δρομολογια χαραγμενα με γραμμες λογικα θα κοκκινιζει και η γραμμη.

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πριν στειλεις το χαρτη απο το pc στην συσκευη σου επιλεγεις μονο τα κοματια που θελεις. Δεν εχω αυτη την στιγμη το προγραμμα στο pc μου για να σε βοηθησω περισσοτερο αλλα εαν ψαξεις θα το βρεις..

 

Ναι οι χαρτες ειναι ιδιοι οπως και στην συσκευη μας η με copy-paste η μεσα η συσδεουμε το garmin με το pc και τον στελνουμε οπως περασες και το χαρτη της ευρωπης. Δεν εχω συσκευη garmin για να γνωριζω πως ξεκλειδωνουν οι χαρτες..

 

 

Το map id του ναυτικου χαρτη ειναι 295. Λογικα ετσι θα γινετε εαν περασεις τον ναυτικο χαρτη και κανεις ζουμ θα δεις οτι εχει ολα τα δρομολογια χαραγμενα με γραμμες λογικα θα κοκκινιζει και η γραμμη.

 

:)

για την θαλασσα εννοω θα δειχνει πχ το σκαφος το σημα του οπως στην ασφαλτο?
Link to comment
Share on other sites

Φετος το καλοκαιρι δεν πηγα σε νησι για να μπορεσω να τον δοκιμασω αλλα απο αυτα που εχω διαβασει Ναι δειχνει κανονικα το στιγμα σου :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, γιατί τα έχω παίξει....:worry:

 

Το τηλέφωνό μου είναι το Ε66...Εγκαθιστώντας την v. 5.00.10 δεν μου ανοίγει...Μου ανοίγει μόνο η 5.00.00 η οποία δεν μου δίνει στις πληροφορίες "Ξεκλέιδωμα ESN" αλλά ΙΜΕΙ, IMSI και αναγνωριστικό κάρτας...

 

Επίσης ανοίγωντας το πρόγραμμα απαιτεί σύζευξη με bt, χωρίς να μου δίνει δυνατότητα επιλογής....

 

Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει....:worry:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

για την θαλασσα εννοω θα δειχνει πχ το σκαφος το σημα του οπως στην ασφαλτο?
Γιατί να μην το δείχνει άλλωστε. Με δορυφόρο δουλεύει. Θα δείξει το στίγμα σου, είτε σε δρόμο είσαι, βουνό, θάλασσα ή αέρα.

 

Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει....:worry:

Δεν το έχεις ξεκλειδώσει. Βάζεις στο κιτζεν το αναγνωριστικό κάρτας που σου λέει και δημιουργείς το αρχείο sw.unl. Ξαναδιάβασε τις οδηγίες του πρώτου ποστ.

Link to comment
Share on other sites

.Μου ανοίγει μόνο η 5.00.00 η οποία δεν μου δίνει στις πληροφορίες "Ξεκλέιδωμα ESN" αλλά ΙΜΕΙ, IMSI και αναγνωριστικό κάρτας...

 

Κανονικα επρεπε να σου ανοιγει και η 5.00.10! Μεσα στο κιτζεν βαλε το imei σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έγινε τίποτα...Είτε βάλω "αναγνωριστικό κάρτας" είτε ΙΜΕΙ φτιάχνωντας το αρχείο SW.UNL και τοποθετώντας το στο φάκελο garmin δεν εντοπίζει το εσωτερικό gps, το αναζητά μέσω bt και τελικά δεν βρίσκει τίποτα....:(

 

Edit : Κατάφερα και εγκατέστησα την νεώτερη βέρσιον η οποία τελικά δεν είναι συμβατή με το τηλέφωνο αφού οι τίτλοι στα κουμπιά ήταν μπερδεμένοι. Το τελικό μου συμπέρασμα είναι πως το GARMIN δεν είναι συμβατό με το Ε66, εκτός αν κάποιος άλλος κάτοχος Ε66 έχει καταφέρει να το λειτουργήσει σωστά....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Edit : Κατάφερα και εγκατέστησα την νεώτερη βέρσιον η οποία τελικά δεν είναι συμβατή με το τηλέφωνο αφού οι τίτλοι στα κουμπιά ήταν μπερδεμένοι. Το τελικό μου συμπέρασμα είναι πως το GARMIN δεν είναι συμβατό με το Ε66, εκτός αν κάποιος άλλος κάτοχος Ε66 έχει καταφέρει να το λειτουργήσει σωστά....

 

Kαλυτερα κανε τα παντα απεγκατασταση και εγκατεστησε την παρακατω version :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2588981#post2588981

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας....

Αφού διαβασα με προσοχή τις οδηγίες, εγκατέστησα την εκδοση 5.00.10 σε ενα N85. Όλα καλά, χάρτης οκ αλλά όταν κάνω αναζήτηση πχ ATHINA (στα αγγλικά) μου λέει ότι δεν βρεθηκαν αποτελέσματα ενώ στην αναζήτηση πολεων την φέρνει κανονικα.

 

Τι μπορεί να φταίει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ψάχνεις με λατινικούς χαρακτήρες; Αν γράψεις Αθηνα, στο βρίσκει;

 

Μήπως ψάχνει στην διευθύνσεις που πρέπει να ψάχνει με δήμους και όχι πόλεις? Δηλαδή να δοκιμάσει "Αθηναίων" και όχι "Αθήνα", το "Αθήνα" περνά μόνο στις πόλεις

Link to comment
Share on other sites

Ο χάρτης βγαίνει με λατινικους χαρακτήρες στους δρομους. Όπως και να κάνω αναζήτηση δεν βρίσκει κάτι. Η έκδοση χάρτη είναι η ANAVASI Map v.375 (Base & Detail Map), me ID 822.

 

Μιλάμε για το: Αναζήτηση Διεύθυνσης----> Συλλαβισμός πολιτείας

Link to comment
Share on other sites

Το map id αυτό είναι του auto drive. O anavasis δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα. To να σου βγάζει Συλλαβισμός πολιτείας, είναι λάθος. Απο ποιό λίνκ κατέβασες την 5.00.10;
Link to comment
Share on other sites

Από το γνωστό μαγαζάκι....Μπορώ να το κατεβάσω πάλι και να κάνω install από πάνω...?

 

Έχω κάνει uninstall kai install ξανα και ξανα και την 5.00 και την 5.00.10 παντα απο το γνωστο μαγαζακι αλλά το συλλαβισμός πολιτειας βγαινει πάντα και όπως να κάνω search δεν φερνει αποτελέσματα.

 

ELEOS pia... GPS, Xartes ola ok alla to search να μην παιζει...!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Τα κατεβάζεις όλα, ανοίγεις ένα με το winrar (όποιο νά'ναι) και το κάνεις αποσυμπίεση. Αυτόματα θα δημιουργηθεί ολόκληρο το αρχείο City Navigator Europe. Δεν χρειάζεσαι να πειράξεις τα άλλα αρχεία rar. Μόλις τελειώσει η αποσυμπίεση, σβήσε και τα 20 rar.

 

Στο ίδιο site αλλά σε άλλη ενότητα την "Garmin Europe 2009 V11" υπάρχουν 13 αρχεία .rar, είναι τα ίδια; Εγώ πάντως που προσπάθησα να κατεβάσω το 1ο από τα 13 μου έβγαλε μήνυμα ότι το αρχείο δεν βρίσκετε στον server. Τελικά να κατεβάσουμε τα 20 αρχεία .rar ή υπάρχει κάπου αλλού ο χάρτης;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...