Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκεινο που θέλω εγώ, δεν ξέρω αν υπάρχει στο GARMIN 5,00,00.

Όπως κάνω προήγηση θέλω να μου δείχνει τα ονόματα από τα διπλανά στενάκια καθώς και αν είναι μονόδρομοι! Γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκεινο που θέλω εγώ, δεν ξέρω αν υπάρχει στο GARMIN 5,00,00.

Όπως κάνω προήγηση θέλω να μου δείχνει τα ονόματα από τα διπλανά στενάκια καθώς και αν είναι μονόδρομοι! Γίνεται;

Δε νομιζω να εχει αλλαξει κατι,σε αυτο το τομεα,σε σχεση με τις προηγουμενες εκδοσεις!

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να εχει αλλαξει κατι,σε αυτο το τομεα,σε σχεση με τις προηγουμενες εκδοσεις!

 

Στις προηγούμενες εκδόσεις γινόταν αυτά;;;:cry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα λυθηκε το προβλημα με τον Αναβαση !

 

Επρεπε να παω στις ρυθμισεις και να βαλω στην λεπτομερεια χαρτη τα περισσσοτερα. Μερικες φορες κολαμε στα πιο απλα πραγματα :O

 

Θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στο μελος Geokon07[/member] για την λυση στο pm που μου εστειλε.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα.. (Αμάν ρε eon μας έχεις πρήξει...) Sorry!!!

 

Κατέβασα το τελευταίο POILoader και παο να βάλω τις κάμερες τον cups αλλα κολλάει το πρόγραμμα καμια λύση?

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα.. (Αμάν ρε αιών μας έχεις πρήξει...) Sorry!!!

 

Κατέβασα το τελευταίο POILoader και παο να βάλω τις κάμερες τον cups αλλα κολλάει το πρόγραμμα καμια λύση?

 

Δώστου χρόνο :Ρ Έτσι νόμιζα και εγώ και μετά από 10 φορές τσατίστικα το άφησα και πήγα να κάνω καφέ... Μόλις γύρισα το είχε κάνει :Ρ

 

:lol:

 

Βασικά τι μέγεθος έχει το αρχείο;

Link to comment
Share on other sites

Δώστου χρόνο :Ρ Έτσι νόμιζα και εγώ και μετά από 10 φορές τσατίστικα το άφησα και πήγα να κάνω καφέ... Μόλις γύρισα το είχε κάνει :Ρ

 

:lol:

 

Βασικά τι μέγεθος έχει το αρχείο;

 

Φιλε μου16Mb είναι το αρχείο που έχει τα POI. Το μεσημέρι το αφίσα και όταν γύρισα ήταν κλειστό το κινητό! Μάλλον από μπαταρία τα έφτυσε!!! Μήπως έχει εσύ κάποιο ποιο μικρό αρχείο?

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους 3 και 1 τα σεριαλ που κανουμε generate το βαζουμε στην σειρα μεσα στο .UNL ?

 

Δηλαδη EBC7Q79NS536VCDTNR44SR388 8HNZK7GXJCEWLNML4JB75AXVM ή EBC7Q79NS536VCDTNR44SR3888HNZK7GXJCEWLNML4JB75AXVM (χωρις κενο?)

ή

EBC7Q79NS536VCDTNR44SR388

8HNZK7GXJCEWLNML4JB75AXVM

Link to comment
Share on other sites

eon χωρισε τα για να μικρινει το αρχειο. 2-3 σελιδες πιο πισω το εχω γραψει πως γινεται.

 

Καλά έφυγε νύχτα ο 5.00..:p

Προσπαθούσα να πάω από Μαρούσι σε κάποιο σημείο κοντά στην Ιερά Οδό μέσω εθνικής, και εκεί που πήγαινα με 120+ με έδειχνε να είμαι στο ίδιο σημείο και ξεκολλούσε μετά από 1 χλμ..Έχανες δηλαδή έξοδο για πλάκα..

Το έκλεισα και έβαλα το σπασμένο Nokia Maps.Ε, μια χαρά με πήγε, απλά όταν έκανε επαναυπολογισμό έτρωγε τρελή ώρα σε σχέση με το GARMIN.

Χτες το βράδυ έφυγε το 5.00 και επέστρεψα στο 4.20.

Απορώ ρε σεις..Δεν τα τεστάρουνε τα προγράμματα πριν τα βάλουν??:mad::mad:

 

αυτο το παρατηρισα και εγω εχτες το βραδι, που με εδειχνε 1-2 στενα πιο πισω απο εκει που πραγματικα ειμουν. την 4.20.20 δεν την δουλεψα σχεδον καθολου και δεν ξερω αν το κανει. αλλα για να γυρισες σε αυτην, μαλλον δεν το κανει οποτε σημερα θα βαλω παλι την 4.20.20 μεχρι να βγει καποιο καινουριο update της 5.00.00.

για να βαλω παλι την 4.20.20 απλα βαζω τον φακελο garmin στην καρτα μνημης και τρεχω το sis της?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εκεινο που θέλω εγώ, δεν ξέρω αν υπάρχει στο GARMIN 5,00,00.

Όπως κάνω προήγηση θέλω να μου δείχνει τα ονόματα από τα διπλανά στενάκια καθώς και αν είναι μονόδρομοι! Γίνεται;

 

Εμεσα γίνεται. Το πρόγραμμα σου αναγράφει μόνο τις κάθετες οδούς όταν μπορείς να στρίψεις σε αυτές άρα καταλαβαίνεις περίπου ποιοί είναι μονόδρομοι

Link to comment
Share on other sites

Εμεσα γίνεται. Το πρόγραμμα σου αναγράφει μόνο τις κάθετες οδούς όταν μπορείς να στρίψεις σε αυτές άρα καταλαβαίνεις περίπου ποιοί είναι μονόδρομοι

Μάλλον κάποια ρύθμιση έχω πειράξει, γιατί δεν το κάνει!!!

μήπως ξέρεις που μπορώ να το αλλάξω???:ninja:

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτήσς κατι? στισ φωτογραφίες μου στην εκθεση μου εμφανιζει και ολες τισ εικονες του garmin, πως μπορω να τις κανω να μη φαινονται?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτήσς κατι? στισ φωτογραφίες μου στην εκθεση μου εμφανιζει και ολες τισ εικονες του garmin, πως μπορω να τις κανω να μη φαινονται?

 

Έχει απαντηθεί πολλές φορές, κάνε μια αναζήτηση και θα βρεις τη λύση ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί πολλές φορές, κάνε μια αναζήτηση και θα βρεις τη λύση ;)

 

επειδη ειναι 415 σελιδες μπορεις να μου πεις το # της απαντησης? σ'ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι 415 σελιδες μπορεις να μου πεις το # της απαντησης? σ'ευχαριστω πολυ.

 

 

Ένα από τα πολλά είναι εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2184110#post2184110

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει στην εκθεση 2 εικονες οι οποιες ειναι μια ζωγραφιστη βαρκουλα κομμενη διαγωνια και εεχει σαν ονομα unicode_cp950 και unicode_cp939.

εχει σχεση με το garmin αυτο ή ειναι απο την αντιγραφη?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει στην εκθεση 2 εικονες οι οποιες ειναι μια ζωγραφιστη βαρκουλα κομμενη διαγωνια και εεχει σαν ονομα unicode_cp950 και unicode_cp939.

εχει σχεση με το garmin αυτο ή ειναι απο την αντιγραφη?

Ναι ειναι της GARMIN,!

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μεσα απο τον xplore να τις βρω για να τις κανω system, αλλα δεν μπορω να τις βρω.

ψαχνω στον φακελο image. επιλεγω μαλιστα να βλεπω τα hidden files.

καμια βοηθεια?

 

EDIT

ενταξει τις βρηκα με μια αναζητηση εδω μεσα. ειναι μεσα στο font.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι που δεν είδα να δουλεύει στην 5 είναι και η δυνατότητα να σου δείχνει το όριο του δρόμου όπου κινείσαι.

Μήπως όμως δεν το υποστηρίζει και ο χάρτης αυτό?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποια ρύθμιση έχω πειράξει, γιατί δεν το κάνει!!!

μήπως ξέρεις που μπορώ να το αλλάξω???:ninja:

 

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση. Μήπως έχει να κάνει με το zoom που απεικονίζεται ο χάρτης? και το μέγεθος του εικονιδίου που έχεις επιλέξει?

Εχω ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις:

χάρτης> Λεπτομέρεια χάρτη "τα περισσότερα" προσανατολισμός "προς πορεία" και στα χαρακτηριστικά χάρτη > Ετικέτα οδού "Μικρή ετικέτα"

 

Θα δοκιμάσω το απόγευμα που θα πάω σπίτι και τις άλλες επιλογές εμφάνισης τρισδιάσταστος κλπ και θα σε ενημερώσω.

 

Αναφορικά με τα κολλήματα πιστεύω ότι αφορούν μηχανήματα με λίγη διαθέσιμη μνήμη. Ετυχε να κολλήσει και σε μένα -Ν95 8GB- στη αρχή για 1 έως 3 δευτερόλεπτα αλλά έτρεχα και πολλά άλλα και είχα και BT ακουστικό ενεργοποιημένο. Οταν το έκοψα δεν ξανακόλησε και στην πλοήγηση είναι πάρα πολύ γρήγορο στον επανυπολογιαμό διαδρομής και όσο αφορά τη θέση μόνιμη υστέρηση μερικών 6-7 μέτρων. Το τηλέφωνο έχει φορτωμένο τον τελευταίο 3-1 και έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις από 4 εως και 5 "από πάνω" χωρίς ποτέ να κάνω hard reset format κλπ

 

Να σας ενημερώσω επίσης ότι κάναμε συγκριτικό με Ν82 συναδέλφου και δεν παρατηρήσαμε καμμία μα καμμία διαφορά στην ταχύτητα εντοπισμού θέσης και locking δορυφόρων. Στα ίδια σημεία επανυπολογίζανε διαδρομή και στους ίδιους χρόνους εμφανίζανε τη νέα δρομολόγηση με μικρή απόκλιση λόγω διαφοράς οθόνης.

 

Σε συγκριτικό με MioA701 που έχω επίσης έπιαναν τους ίδιους δορυφόρους και σχεδόν την ίδια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Παιδαια ελεοςς!!!!!!!!!!!!!!!Εβαλα για πλακα use builtin gps και μετα enable και το αναγνωρισε γ**ω την τρελα μου!!!

 

Ελεος πια!

Για να καταλάβω σου αναγνώρισε το εξωτερικό gps με ρύθμιση για εσωτερικό?? :wacko: Το πιο κουλό!

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έτσι να δουλεύει στην εκδοση 5. Να θέλει δηλαδή να ορίσεις στην συσκευή σου απο το Δεδομένα GPS ποιόν δέκτη θέλεις να χρησιμοποιήσεις, και να ξεκλειδώσεις απλά τον εσωτερικό δέκτη της συσκευής σου απο τις ρυθμίσεις του garmin. Κουλό αλλά λογικό. :)

 

Πάντως σε Ε50, με έκδοση 4, έκανα πολύ πιο λογικά πράγματα για να το κάνω να δουλέψει με ΒΤ δέκτη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...