Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ολα καλα κ εδω απλα το εικονιδιο του garmin στο μενοθ τοθ Ν82 μ εχει αλλαξει σε ενα που μοιαζει με παζλ , ξερει κανενας τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ ΤΗΝ GARMIN 5 ΤΩΝ 58mb

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ ερώτηση 5

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσπαθω να περασω νεα Poi με το poiloader αλλα στο ρημαδοκινητο νοκια μου λεει οτι η καρτα μνημης χρησιμοποιειται απο αλλη εφαρμογη και ενω αλλες φορες κλεινοντας τις εφαρμογες σταματουσε αυτο το μηνυμα τωρα δεν φευγει !υπαρχει αλλη λυση εκτος απο την "μεταφορα δεδομενων"?εχω το pc suite βοηθαει καθολου για τα Pois?
Link to comment
Share on other sites

Είναι εκτός. Μάλλον προσωρινό είναι.

 

Edit

 

Τώρα είναι ΟΚ. Γενικά το site έχει πρόβλημα. 1 στα 2 κλικ που κάνεις, ή θα αργεί να ανοίξει ή θα σου βγάζει σφάλμα. Ειδικά τις τελευταίες ώρες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ωραιο το Garmin .5.00 Εω=χω ενα Ν82 και θα ηθελα να βαλω χαρτεσ τησ Ισπανιας. Μπορει καποιος να μου πει πως?
Link to comment
Share on other sites

τα direct links απαγορευονται δε το ξερετε?αν απομακρυνθει συντομα μην αναρωτηθειτε γιατι/
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Θελω δημοσια απο το forum, να εκφρασω τις ευχαριστιες μου στον Aris και σε ολους οσους πασχιζουν να μας προσφερουν νεωτατες κυκλοφοριες!!!
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ Ο ΧΑΡΤΗΣ (ΟΛΟΙ)

ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΔΕΝ ΤΗΣ ΒΡΕΣΚΕΙ

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ Ο ΧΑΡΤΗΣ (ΟΛΟΙ)

ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΔΕΝ ΤΗΣ ΒΡΕΣΚΕΙ

μήπως στην αναζήτηση βάζεις πόλη εκεί που είναι για να ψάχνει τις διευθύνσεις?

αν θες να ψάξεις για πολη ή χωριό πήγαινε στο "πόλεις"

 

Πάντως ρε παιδιά νομίζω πως μόνο τα γραφικά αναβαθμίστηκαν στην έκδοση 5.Σήμερα που το δοκίμασα στην πλοήγηση για πρώτη φορά ή το σχεδιάγραμμα αργούσε να ανανεωθεί (κάποιες φορές) ή φαινόταν σωστά το σχεδιάγραμμα αλλά αργούσε να μου δώσει οδηγίες το γκομενάκι (οχι συνέχεια).μου έδωσε την εντύπωση οτι είναι αρκετά βαρή κ δεν προλαβαίνει η μνήμη του κινητού (N78) να ανταποκριθεί ή οτι έχει bugs.

Έχει κανείς άλλος τα ίδια συμπτώματα?Καμία λύση?

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα κ εδω απλα το εικονιδιο του garmin στο μενοθ τοθ Ν82 μ εχει αλλαξει σε ενα που μοιαζει με παζλ , ξερει κανενας τι παιζει;

Διάγραψε τον φάκελο και ξαναπέρνα την εφαρμογή απο την αρχή.

 

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ Ο ΧΑΡΤΗΣ (ΟΛΟΙ)

ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΔΕΝ ΤΗΣ ΒΡΕΣΚΕΙ

 

Στην αναζήτηση να χρησιμοποιείς πεζούς χαρακτήρες χωρίς τόνους. Με καφαλαία δεν τα βρίσκει.

 

Επίσης, να χρησιμοποιείς και στο φόρουμ πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες. Τα κεφαλαία είναι σα να φωνάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Διάγραψε τον φάκελο και ξαναπέρνα την εφαρμογή απο την αρχή.

 

 

 

Στην αναζήτηση να χρησιμοποιείς πεζούς χαρακτήρες χωρίς τόνους. Με καφαλαία δεν τα βρίσκει.

 

Επίσης, να χρησιμοποιείς και στο φόρουμ πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες. Τα κεφαλαία είναι σα να φωνάζεις.

και με μικρα και με καιφαλα και την επολογη πολη δεν την βρησκει π.χ την παργα

καλα δεν ειναι και μεγαλο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

πάντως στην Ζάκυνθο που πήγα garmin δεν είχε και πολλές λεπτομέρειες συγκρίνοντας με ένα deatinator 6:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια ωραιο το Garmin .5.00 Εω=χω ενα Ν82 και θα ηθελα να βαλω χαρτεσ τησ Ισπανιας. Μπορει καποιος να μου πει πως?

 

Στα "γνωστα μαγαζακια".Ψαξε προσεκτικα στις αρχικες σελιδες του forum!

Link to comment
Share on other sites

εχω την εκδοση 4.20.20 και την εκανα copy paste απο το κινητο μου και την περασα σε ενα αλλο παλι Ν78 αλλα μου γραφει για το bluetooth οτι ειναι ανενεργο? τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

εχω την εκδοση 4.20.20 και την εκανα copy paste απο το κινητο μου και την περασα σε ενα αλλο παλι Ν78 αλλα μου γραφει για το bluetooth οτι ειναι ανενεργο? τι πρεπει να κανω?

Θα πρέπει να επιλέξεις μέσα από το Garmin το εσωτερικό GPS. Για να γίνει αυτό, θα πρέπει να το έχεις ξεκλειδώσει πρώτα. Στον οδηγό εγκατάστασης του Garmin περιγράφεται αναλυτικά η διαδικασία.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται δηλαδη με ενα copy paste η δουλεια... πρεπει να το ξανακανω...

να ρωτησω και κατι αλλο εχω ενεργο το AGPS αυτο σημαινει οτι χρεωνομαι?

Link to comment
Share on other sites

To copy paste που έκανες είναι σωστό. Τώρα διέγραψε όλα τα αρχεία unl, δες το card id του φίλου σου και δημιούργησε νέα αρχεία ξεκλειδώματος. Ο τρόπος, όπως σου είπε και ο Πάνος, βρίσκεται στο πρώτο ποστ του θέματος.

 

Αν έχεις ενεργό το A-GPS χρεώνεσαι 4ΚΒ στην αρχή και μετά τίποτα. ΑΝ δεν θέλεις να χρεώνεσαι καθόλου, πήγαινε Δεδομένα GPS- Ρυθμίσεις εντοπισμού θέσεις και ξεκλίκαρέ το.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει ενα σωρο poi καποια απο τα οποια ξεπερνουν το 1,7ΜΒ.Ξερω οτι πανω απο τα 600-700 ΜΒ κολαει το poiloader.χρησιμοποιω vista στον υπολογιστη μου.Μηπως ξερετε καποιο τροπο για να διορθωθει το προβλημα;Μηπως εχει βγει καινουριο poiloader;εχω το 2,5,0 ή καπως ετσι.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

To copy paste που έκανες είναι σωστό. Τώρα διέγραψε όλα τα αρχεία unl, δες το card id του φίλου σου και δημιούργησε νέα αρχεία ξεκλειδώματος. Ο τρόπος, όπως σου είπε και ο Πάνος, βρίσκεται στο πρώτο ποστ του θέματος.

 

Αν έχεις ενεργό το A-GPS χρεώνεσαι 4ΚΒ στην αρχή και μετά τίποτα. ΑΝ δεν θέλεις να χρεώνεσαι καθόλου, πήγαινε Δεδομένα GPS- Ρυθμίσεις εντοπισμού θέσεις και ξεκλίκαρέ το.

 

οκ τοτε θα κανω βαλω την τελευταια εκδοση αφου πρεπει να δημιουργησω παλι τα αρχεια

 

οσο για το A-GPS καλυτερα να ειναι ενεργο νομιζω βρισκει πιο ευκολα τους δορυφορους!

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά με την νέα έκδοση.

Το πρόβλημά μου όμως είναι πως δεν μπορώ να περάσω με τίποτα τους νέους 3-1 χάρτες!! Δεν μπορώ να τους ξεκλειδώσω...

και το xxxxxxxxxx δεν παίζει... :(

 

μπορεί να στείλει κανείς έστω και σε πμ τι να κάνω...!!!???

Όταν βέβαια βάζω τους παλιούς 3-1 παιζουν κομπλε...

 

Έσβησα τα unl και img αρχεία και τα ξεκλείδωσα από την αρχή, αλλλά τπτ.. Το έκανα 4-5 φορές. Έκανα restart το phone, αλλά το ίδιο!

Βάζω πάλι τα παλιά και είναι κομπλε...

 

Καμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Αφού έβαλα την έκδοση 5.00 και αφού ξαναδημιούργησα τα αρχεία .UNLτων χαρτών, το τηλέφωνο συνεχίζει για πάρα πολλά λεπτά να κάνει αναζήτηση δορυφόρων. Το γέλιο συνεχίζεται και στο ότι τωρα πια δορυφόρο δεν βλέπω ούτε με το SYGIC αλλά ούτε και με το ΝΟΚΙΑ ΜΑPS. Μόνο το Google maps δουλεύει. Σημειωτέον ότι βλέπω ουρανό και ότι πειραματίστικα εχθές και σήμερα. Ιδέα κανείς :wacko:;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει ενα σωρο poi καποια απο τα οποια ξεπερνουν το 1,7ΜΒ.Ξερω οτι πανω απο τα 600-700 ΜΒ κολαει το poiloader.χρησιμοποιω vista στον υπολογιστη μου.Μηπως ξερετε καποιο τροπο για να διορθωθει το προβλημα;Μηπως εχει βγει καινουριο poiloader;εχω το 2,5,0 ή καπως ετσι.

 

θα πρεπει να τα χωρισεις.

ανοιξε το ΡΟΙ που ειναι 1.7 απο το notepad κ χωρισε το σε 3-4 κομματια. καθε φορα θα το σωζεις μια καπως διαφορετικο ονομα. π.χ rantar1, rantar2, rantar3. και το αρχειακι και το bmp του.

σε καθε αρχειο ομως, στην αρχη θα βαζεις τις πρωτες γραμμες του αρχικου αρχειου. πριν δηλαδη το πρωτο σημειο με τις συντεταγμενες. δηλαδη αυτες

<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-7"?>
<gpx
xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1"
xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance"
xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd"
version="1.1"
creator="POI-Index (GPS Pocket PC Forum) www.gpspocketpc.gr">

 

στο τελος θα βαζεις αυτο </gpx>

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...