Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποσα ΜΒ ειναι ο χαρτης που εχεις;για να ξεκλειδωθει καποιος χαρτης χρειαζεται ενα τπιψηφιο κωδικο,μαλλον αυτο αγνοεις.

 

 

 

οπως στους υπολογιστες ετσι και στα κινητα οι εταιριες κατασκευης βαζουν οποιο λειτουργικο συστημα θελουν και μετα οι εταιριες προγραμματων προσαρμοζουν το προγραμμα τους στο συγκεκριμενο λειτουργικο.οποτε λιγη υπομονη και σε 2-3 μηνες πιστευω οτι η garmin θα βγαλει καινουρια εκδοση που θα καλυπτει αυτο το λειτουργικο.παντως κανεις απο εδω μεσα δεν αποκρυπτει πληροφοριες και γνωση,το αντιθετο!

ο χαρτης ειναι 130 μβ και που θα βρω αυτο τον κωδικο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ο χαρτης ειναι 130 μβ και που θα βρω αυτο τον κωδικο?

 

ξερεις το ονομα του χαρτη;αν με βοηθησεις λιγαακι θα μπορεσω να σε βοηθησω και εγω.δοκιμασε να ξεκλειδωσεις με τον κωδικο 822 και αν δεν σου βγει με τον 822 και 295.ξερεις πως γινεται το ξεκλειδωμα;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ OFF TOPIC!

 

Πήγα να τον κατεβάσω για το garmin για να αντικαταστήσω την 1.30 (σε 1.40).

 

http://autodrivehellas.gr/html/adh_dl.html

 

ΤΖΙΦΟΣ.

'Εχει κανείς ιδέα τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ OFF TOPIC!

 

Πήγα να τον κατεβάσω για το garmin για να αντικαταστήσω την 1.30 (σε 1.40).

 

http://autodrivehellas.gr/html/adh_dl.html

 

ΤΖΙΦΟΣ.

'Εχει κανείς ιδέα τι γίνεται;

 

Μόλις δοκίμασα και κατεβαίνει μια χαρά, που είναι το πρόβλημα;

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου κατέβηκε μια χαρά... αλλά όταν σύνδεσα το κινητό μου στο PC... το έτρεξα... και μετά από λίγο μου είπε πως δεν έχω εγκατεστημένο το πρόγραμμα.

ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ (ότι δεν έχω το πρόγραμμα του Σκορδίλη)!

Αφού έχω το garmin!

 

'Οταν επιλέξω λειτουργία PC Suite στο 6110, το exe συμπεριφέρεται σαν να μην το έχω συνδεδεμένο!

'Οταν επιλέξω "μαζική αποθήκευση", τότε κάνει αναζήτηση προηγούμενης εγκατάστασης και μετά από 1 λεπτό... μου βγάζει το μήνυμα ότι δεν έχω προηγούμενη εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου κατέβηκε μια χαρά... αλλά όταν σύνδεσα το κινητό μου στο PC... το έτρεξα... και μετά από λίγο μου είπε πως δεν έχω εγκατεστημένο το πρόγραμμα.

ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ (ότι δεν έχω το πρόγραμμα του Σκορδίλη)!

Αφού έχω το garmin!

 

'Οταν επιλέξω λειτουργία PC Suite στο 6110, το exe συμπεριφέρεται σαν να μην το έχω συνδεδεμένο!

'Οταν επιλέξω "μαζική αποθήκευση", τότε κάνει αναζήτηση προηγούμενης εγκατάστασης και μετά από 1 λεπτό... μου βγάζει το μήνυμα ότι δεν έχω προηγούμενη εγκατάσταση.

 

Μη μπερδεύεσαι με το exe

Διάβασε τι να κάνεις εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2407114#post2407114

 

ή για περισσότερη ευκολία κατέβασε από το xxxxxxxxxx κατευθείαν το img αρχείο

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου κατέβηκε μια χαρά... αλλά όταν σύνδεσα το κινητό μου στο PC... το έτρεξα... και μετά από λίγο μου είπε πως δεν έχω εγκατεστημένο το πρόγραμμα.

ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ (ότι δεν έχω το πρόγραμμα του Σκορδίλη)!

Αφού έχω το garmin!

 

'Οταν επιλέξω λειτουργία PC Suite στο 6110, το exe συμπεριφέρεται σαν να μην το έχω συνδεδεμένο!

'Οταν επιλέξω "μαζική αποθήκευση", τότε κάνει αναζήτηση προηγούμενης εγκατάστασης και μετά από 1 λεπτό... μου βγάζει το μήνυμα ότι δεν έχω προηγούμενη εγκατάσταση.

 

Το έχουμε αναφέρει και νωρίτερα ότι μπερδεύει το πράγμα με απευθείας κατέβασμα από το site αυτό.Γιατί μπορεί να μη βρίσκει μετά τη συσκευή σαν σε σένα και όπως έγινε και σε μένα..

Κάνε αυτό που λέει ο dmarccos με κατευθείαν αντικατάσταση του image file.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την 080 εκδοση και περνωντας απ πανω την 020 με πεταει εξω..τι κανω λαθος?εγκατεστησα την 060 και μετα παλι την 020 αλλα παλι τα ιδια..βοηθηστε με σας παρακαλω...:(
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την 080 εκδοση και περνωντας απ πανω την 020 με πεταει εξω..τι κανω λαθος?εγκατεστησα την 060 και μετα παλι την 020 αλλα παλι τα ιδια..βοηθηστε με σας παρακαλω...:(

Έχοντας την έκδοση 4.10.80. έβαλα το *.sis αρχείο στο φάκελο garmin, το έτρεξα και αναβαθμίστηκα κανονικά στην έκδοση 4.20.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα και κατεβαίνει μια χαρά, που είναι το πρόβλημα;

 

καλα το εκανες,ακολουθησε τις οδηγιες που σου δινει το συγκεκριμενο σαιτ

 

Έχοντας την έκδοση 4.10.80. έβαλα το *.sis αρχείο στο φάκελο garmin, το έτρεξα και αναβαθμίστηκα κανονικά στην έκδοση 4.20.

 

εγω εκανα φορματ και μετα περασα την καινουρια εκδοση,αλλιως δεν μου δουλευε

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας την έκδοση 4.10.80. έβαλα το *.sis αρχείο στο φάκελο garmin, το έτρεξα και αναβαθμίστηκα κανονικά στην έκδοση 4.20.

 

δεν περασες και τους καινουργιους φακελους πριν τρεξεις το νεο sis?

Link to comment
Share on other sites

δεν περασες και τους καινουργιους φακελους πριν τρεξεις το νεο sis?

Οχι.Το πρόγραμμα δουλευει κανονικά και μάλιστα κλειδώνει πιο γρήγορα τους δορυφόρους, όπως έχει αναφερθεί.

Link to comment
Share on other sites

Οχι.Το πρόγραμμα δουλευει κανονικά και μάλιστα κλειδώνει πιο γρήγορα τους δορυφόρους, όπως έχει αναφερθεί.
βρε καισε εμενα που περασα και τον νεο φακελο garmin ΚΑΙ ετρεξα και το νεο sis οντως το προγραμμα δουλευει καλυτερα,γρηγοροτερα.αρα καθε φορα να τρεχουμε ΜΟΝΟ το νεο sis και τελος τι να μπλεκομαστε με copy-paste και αλλων φακελων αν δεν χρειαζονται?
Link to comment
Share on other sites

αργηλε πες μου ποια αρχεια βλεπεις μεσα στο φακελο garmin και 2ον οταν ανοιγεις την εφαρμογη βλεπεις πανω αριστερα στην οθονη τεσσερις καθετες μπαρες

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

εχω την 4.10.60 και ολα οκ οταν βαζω την 4.10.80 η την 4.20 μου ξεκιναει γραφοντας garmin klp αλλα μετα με πεταει εξω στο μενου του τηλεφωνου .Καμια λυση στο προβλημα?

 

τελικα καταφερα να βαλω την 4.20 και να ανοιξει το προγραμμα με το αρχικο χαρτη, αλλα μολις βαζω τον 3 σε 1 χαρτη (gmapsupp.img) με πεταει παλι εξω ,τι img1 εβαλα τι του αλλαξα ,ονομα ανοιγει τοτε αλλα δεν τον βλεπει καθολου ,μολις τον βαζω σωστα με πεταει εξω.Σημειωση το gps εχει ξεκλειδωσει κανονικα.Παρακαλω τα φωτα σας..

Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα να βαλω την 4.20 και να ανοιξει το προγραμμα με το αρχικο χαρτη, αλλα μολις βαζω τον 3 σε 1 χαρτη (gmapsupp.img) με πεταει παλι εξω ,τι img1 εβαλα τι του αλλαξα ,ονομα ανοιγει τοτε αλλα δεν τον βλεπει καθολου ,μολις τον βαζω σωστα με πεταει εξω.Σημειωση το gps εχει ξεκλειδωσει κανονικα.Παρακαλω τα φωτα σας..

Όπως είσαι, κάνεις εγκατάσταση την 4.10.60, όπου σου ζητήσει κάνε αντικατάσταση. Βάζεις τις κανονικές καταλήξεις των χαρτών και τρέχεις την εφαρμογή. Ίσως σου δείξει κάτι ακαταλαβίστικα. Δεν παίζει ρόλο, αυτό που θέλουμε είναι απλά να το ανοίξουμε και να δει τους χάρτες. Κλείνεις την εφαρμογή. Μετά βάζεις ξανά την 4.20.00, πάλι αν σου ζητήσει κάνε αντικατάσταση. Λογικά τώρα θα σου τρέξει.

 

Αν τίποτα από όλα αυτά δε δουλέψει, ίσως θα πρέπει να "καθαρίσει" η κάρτα μνήμης του τηλεφώνου σου από ό,τι έχει να κάνει με το Garmin. Ίσως να κάνεις ένα format στην κάρτα και να ξεκινήσεις να βάλεις από την αρχή την 4.10.60 και μετά από πάνω κατευθείαν την 4.20.00.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όπως είσαι, κάνεις εγκατάσταση την 4.10.60, όπου σου ζητήσει κάνε αντικατάσταση. Βάζεις τις κανονικές καταλήξεις των χαρτών και τρέχεις την εφαρμογή. Ίσως σου δείξει κάτι ακαταλαβίστικα. Δεν παίζει ρόλο, αυτό που θέλουμε είναι απλά να το ανοίξουμε και να δει τους χάρτες. Κλείνεις την εφαρμογή. Μετά βάζεις ξανά την 4.20.00, πάλι αν σου ζητήσει κάνε αντικατάσταση. Λογικά τώρα θα σου τρέξει.

 

Αν τίποτα από όλα αυτά δε δουλέψει, ίσως θα πρέπει να "καθαρίσει" η κάρτα μνήμης του τηλεφώνου σου από ό,τι έχει να κάνει με το Garmin. Ίσως να κάνεις ένα format στην κάρτα και να ξεκινήσεις να βάλεις από την αρχή την 4.10.60 και μετά από πάνω κατευθείαν την 4.20.00.

 

ok μπηκε σε ευχαριστω θερμα

Link to comment
Share on other sites

ξερετε πως μπορουμε να βαλουμε φωνιτικες ειδοποιησεις μεσω του poiloader;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ξερετε πως μπορουμε να βαλουμε φωνιτικες ειδοποιησεις μεσω του poiloader;

 

οταν περνας τα pois μεσω του poiloader επιλεγεις το manual και οχι το express mode

Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

οταν περνας τα pois μεσω του poiloader επιλεγεις το manual και οχι το express mode

 

αυτο κανω αλλα τον ηχο πως τον περναω;παω στο χειροκινητο ρυθμιζω αποσταση και ταχυτητα αλλα τον ηχο για την συγκεκριμενη κατηγορια δεν εχω βρει πως μπορω να τον περασω

~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~

ξερετε κατι για την εκδοση του destinator σε symbian,υπαρχει καποια εξελιξη,κανενα νεο;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις φωνητικες ειδοποιησεις?

 

απο το site με τα pois κατεβασα σημεια στα οποια υπαρχουν καμερες ασφαλειας,καμερες διαχειρισης κυκλοφοριας,ρανταρ ταχυτητας και αλλα.μαζι με αυτα κατεβασα και τον αντιστοιχο ηχο ο οποιος θα ακουγετε απο το κινητο τη στιγμη που πλησιαζω στο αντιστοιχο poi.μεσω του poiloader καταφερα να ρυθμισω σε ποση αποσταση απο το poi θα ειδοποιουμαι,και μου δουλευει τελεια,αλλα απλα αναβει μια κοκκινη ενδειξη στην οθονη χωρις να ακουγετε η αντιστοιχη αναγγελια.οποιος μπορει ας βοηθησει!

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις...

 

1) Για να εγκαταστήσω την έκδοση 4.20.00 πρέπει πρώτα να έχω την προηγούμενη? Δεν γίνεται κατ' ευθείαν? Είχα την προηγούμενη έκδοση αλλά είχα κάνει φροματ την κάρτα.

 

2) Τον Auto_Drive_Hellas_v1.40 μπορούμε να τον εγκαταστήσουμε ή θα πρέπει να αρκεστούμε στις προηγούμενες εκδόσεις προς το παρόν.

 

Πολύ πιθανόν να έχουν απαντηθεί τα ερωτήματά μου προηγουμένως αλλά είναι τεράστιο το τοπικ και δεν τα βρίσκω. Ζητώ συγνώμη γι' αυτό.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις...

 

1) Για να εγκαταστήσω την έκδοση 4.20.00 πρέπει πρώτα να έχω την προηγούμενη? Δεν γίνεται κατ' ευθείαν? Είχα την προηγούμενη έκδοση αλλά είχα κάνει φροματ την κάρτα.

 

2) Τον Auto_Drive_Hellas_v1.40 μπορούμε να τον εγκαταστήσουμε ή θα πρέπει να αρκεστούμε στις προηγούμενες εκδόσεις προς το παρόν.

 

Πολύ πιθανόν να έχουν απαντηθεί τα ερωτήματά μου προηγουμένως αλλά είναι τεράστιο το τοπικ και δεν τα βρίσκω. Ζητώ συγνώμη γι' αυτό.

 

Ευχαριστώ.

 

1) Ναι, χρειάζεσαι τη προηγούμενη, η 4.20 είναι update ουσιαστικά

 

2) Μια χαρά δουλεύει ο χάρτης

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...