Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω κατι οταν πατάω για που-> διευθύνσεις -> μου βγάζει εγγραφή πολιτείας ,πρέπει να γράψω κάτι εκεί ή πως τέλος πάντων κάνω αναζήτηση μίας οδού για να τη δω στο χάρτη???

 

Στο μενού μέσα θα βρείς την επιλογή περιήγηση στο χάρτη και εκει πάλι στην "Εγραφή Πολιτείας" βάζεις την περιοχή(συνοικία,χωριό κτλ)που θέλεις να βρεις,έπειτα βάζεις οδο κτλ κτλ και έχει την επιλογή να την δεις στο χάρτη.Απλο είναι.

 

Είναι η δεύτερη μέρα που το χρησιμοποιώ και μπρορω να πώ αψογο.

Το έχω στο Ν95-8Gb με τον 3 σε 1 χάρτη περασμένο και με ξελάσπωσε απο τρομερή κίνηση.

Ασε δε απο σήμα με δορυφόρο κορυφαίο πολύ καλό.

Και πάλι μπράβο στα παιδιά!

 

Στον χάρτη που έχω περάσει όπου είναι και της Ανάβασης υπάρχουν και οι δασικοί δρόμοι και μονοπάτια απο τα Ελληνικά βουνά?

Χάρτες με μονοπάτια απο ελληνικα βουνα (πχ απο αναβαση) υπάρχουν?Είναι συμβατοι με το super προγραμματάκι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα κοπων και βασανων μολις εγκατεστησα τον 3 σε 1..αυτο που εχω να πω ειναι ενα μεγαλο εθχαριστω στα παιδια που εκαναν τοση δουλεια αλλα και σε αυτους που μειραζονται τις γνωσεις τουσ μεσο posts..να ρωτησω αν αξιζει να προσθεσω και τον city navigator??

και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ο χάρτης αυτός αφορά κυρίως μερικές χώρες τις δυτικής Ευρώπης.

Αν δεν ζεις σε κάποιες από τις χώρες αυτές, δεν βρίσκω τον λόγο να βάλεις αυτόν τον τεράστιο σε όγκο χάρτη.

Αν ζεις Ελλάδα, είναι και πάλι άχρηστος, γιατί από κάλυψη....μπαρμπoύτσαλα.

Τον δοκίμασα τον χάρτη και όντως ζορίζεται πολύ άσχημα να κάνει σχεδίαση.

 

Από κει και πέρα, για αστικά κέντρα (και όχι μόνο) ο AutoDrive είναι κάτι παραπάνω από ικανοποιητικός και για επαρχεία ο Anavasis απλά άπαιχτος.

Ευχαριστώ για την υπόδειξη ..θα τους δοκιμάσω...και θα σου πώ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2192920#post2192920

 

 

τα παιδια λενε οτι ο 3+1=ελληνικά και 4+1= λατινικά

συμπερασμα .....μαλλον ο 3+1 = καλύτερος

 

 

File na moy peis an leitoyrgei giati to hthela kai ego ayto...apo to expansys.

σε 7 μερες που θα μου ερθει θα σου πω:)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν μπορώ στο Garmin όταν κάνει πλοήγηση να μου δείχνει και πόσα χιλιόμετρα απέχω ακόμα απο τον προορισμό μου? Πολυ χρήσιμο αλλα δεν έχω βρεί κάτι. Επίσης πώς απενεργοποιώ η αλλάζω τις ιδοποιήσεις για την ταχύτητα?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν μπορώ στο Garmin όταν κάνει πλοήγηση να μου δείχνει και πόσα χιλιόμετρα απέχω ακόμα απο τον προορισμό μου? Πολυ χρήσιμο αλλα δεν έχω βρεί κάτι. Επίσης πώς απενεργοποιώ η αλλάζω τις ιδοποιήσεις για την ταχύτητα?

 

Στο Ε90 μου το γραφει πανω αριστερα νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πολυ καλο το Garmin και αξιζε τον κοπο αυτη η σελιδα.Το δοκιμασα καλα σε μια χτεσινη πορεια προς ενα χωριο σε βουνο του Ν.Ημαθιας και ειχε ακομα και παραδρομους,χωματοδρομους,και στην πορεια εντοπισε και τα ρανταρ!!!Ευχαριστω ολα τα παιδια που βοηθησαν..και επιτελους απο σημερα εχω και internet στη νεα τοποθεσια που μενω!!!
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Στο Ε90 μου το γραφει πανω αριστερα νομιζω

 

 

Στο δικο μου παντως δεν το γραφει. Δεν μιλαμε για το ποσο απεχει η επομενη στροφη αλλα το συνολο της διαδρομης

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

To Auto Drive πάντως έχει άθλια πλοήγηση.. Από Ν.Σμύρνη για Μεσογείων και αντί να με πάει από κέντρο, με έβγαζε από Παγκράτι.. Και δεν νομίζω να τίθεται θέμα δακτυλίου, στην αποφυγή δεν είδα κάτι...
Link to comment
Share on other sites

To Auto Drive πάντως έχει άθλια πλοήγηση.. Από Ν.Σμύρνη για Μεσογείων και αντί να με πάει από κέντρο, με έβγαζε από Παγκράτι.. Και δεν νομίζω να τίθεται θέμα δακτυλίου, στην αποφυγή δεν είδα κάτι...

 

 

 

thn athliotita pou tin eides?

sou edeikse dromo na mi se blekei apo tin kinisi tou kedrou....

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου έχει βγάλει πολλά λάθη στην πορεία με διαδρομές από μονοδρόμους.και ένα μικρό μείον στον επανυπολογισμό δρομολογίου...
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλα στον επαναυπολογισμό είναι απο τα καλύτερα!!

 

Για κινητά δεν πιστεύω να υπάρχει άλλο (δωρεάν πλοήγηση εννοώ), εκτός απο το Sygic το οποί ο κολλάει η συγκεκριμένη έκδοση στον επαναυπολογισμό!

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μία πρακτική ερώτηση

τι χρησιμοποιείται για να στηρίξετε το εξωτερικό gps σας στο ταμπλώ του αυτοκινήτου;

και τι για το κινητό σας όταν έχετε το garmin ανοικτό;

θέλω να βρώ μια καλή και δοκιμασμένη λύση

Link to comment
Share on other sites

paideia exo to p1i kai prospatho na peraso to programa ta katafera alla thelo tin boithia sas gia na sinexiso opoios mporei na boithisi

as stili pm

 

 

thanks

 

1. Για το p1 υπαρχει αναλογη ενοτητα

2. Οδηγιες υπαρχουν στην 1η σελιδα.

3.Γραφε με Ελληνικους μικρους χαρακτηρες

για να καταλαβαινουμε τι γραφεις !

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλα στον επαναυπολογισμό είναι απο τα καλύτερα!!

 

Για κινητά δεν πιστεύω να υπάρχει άλλο (δωρεάν πλοήγηση εννοώ), εκτός απο το Sygic το οποί ο κολλάει η συγκεκριμένη έκδοση στον επαναυπολογισμό!

 

Δε διαφωνώ ότι από τα "δωρεάν" προγράμματα είναι το καλύτερο ιδίως για Θεσ/νικη όπου όλα τα άλλα.Απλά 3φορές πήγε να με βάλει μονόδρομο και σε διαδρομή οπού αντί να με πάει απο τον πιο προφανή δρόμο(και μοναδικό δρόμο για το σημείο) προσπάθησε 2 φορές από μονόδρομο+στον 3ο επανυπολογισμό μου λέει ότι δε μπορεί να υπολογίσει διαδρομή.Δεν είναι κάτι το τραγικό αν ξέρεις τους δρόμους ή ξέρεις να διαβάζεις πινακίδες...

Link to comment
Share on other sites

Εχει να επιλαξεις την μικροτερη αποσταση, στον πιο συντομο χρονο κτλ..

 

Ποιο αξίζει πιο πολύ για μέσα στην κίνηση??

  1. Γρηγορότερος χρόνος
  2. Ή μικρότερη απόσταση

 

Ποιο θα σε πάει από τα στενάκια?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ ότι από τα "δωρεάν" προγράμματα είναι το καλύτερο ιδίως για Θεσ/νικη όπου όλα τα άλλα.Απλά 3φορές πήγε να με βάλει μονόδρομο και σε διαδρομή οπού αντί να με πάει απο τον πιο προφανή δρόμο(και μοναδικό δρόμο για το σημείο) προσπάθησε 2 φορές από μονόδρομο+στον 3ο επανυπολογισμό μου λέει ότι δε μπορεί να υπολογίσει διαδρομή.Δεν είναι κάτι το τραγικό αν ξέρεις τους δρόμους ή ξέρεις να διαβάζεις πινακίδες...

 

exeis en meri dikio.... kai emena merikes fores merika stena me simansi apagorevete deksia strofi leei na stripsw... ala to exw petixei afto mono kana 2 -3 fores...... den ine kati to tragiko an skefteis pws kai to destinator mou ekane ta idia kolpa sta IDIA stenakia;)

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρησιμοποιω την εκδοση για ppc με τον χαρτη της Αναβασης μονο.Αναζητηση πολεως ,οχι μονο τις κοντινες,πως κανουμε;Και κατι ακομα κανενα λινκ με τον χαρτη Auto drive μπορει να ανεβει;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

για οποιον παει Αμερικη

 

Garmin Travel Guide North America

 

1- βαλτε το Unit ID στο κλασσικο κλειδι.

2- Επιλεξτε Custom mapset, βαλτε 900 για map ID

3- πατηστε generate

4- αντιγραψτε τον κωδικο σε ενα αρχειο κειμενου

5- σωστε σαν D0469000C.UNL (να ειστε σιγουροι οτι δεν υπαρχει .txt στο τελος)

6- βαλτε αυτο το D0469000C.UNL στο φακελο Garmin\POI

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα

Παιδια έχω πελαγώσει, εχω εγκαταστήσει το garmin maps mobile xt ξεκλέιδωσα και το gps του ν95 και δεν μπορώ να περάσω τον Auto_Drive_Hellas_v1.25_el.

Τον πέταξα χύμα μεσα στον φάκελο του γκαρμιν αλλα δεν δουλεύει

εχω διαβάσει επανελλημένα το πρώτο πόστ αλλα μάλλον έχει κολλήσει το μυαλό μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...