Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στον 4 σε 1 χαρτη γιατι δε βαλατε το τμημα του ελληνικου χαρτη απο το europe nt2008 που ειναι ο τελευταιος και βαλατε του europe 9?

 

αν θελετε τον εχω ανεβασει εδω¨

 

greece from nt2008 map

 

 http://rapidshare.com/files/83215876/GREECE_ROAD_MAPS_EUROPE_NT_2008.zip.html 

 

αν θελει καποιος ας βαλει αυτον αντι για τον αλλον στον 3 σε 1

 

Φιλε τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΧΤ ΣΕ UNL ΑΡΧΕΙΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....PLZ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ......

 

Αρκεί να αλλάξεις τη κατάληξη από txt σε unl

(Πρέπει να έχεις επιλέξει στον υπολογιστή σου να φαίνονται οι καταλήξεις τον αρχείων)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

επειδη αρκετοι μαλλον το χρειαζεστε και το ζητησατε εφτιαξα τον παρακατω οδηγο εγκαταστασης για το garmin μετα κοπων και βασανων για τα φιλαρακια που με βοηθανε και τους βοηθαω

ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΜΑDARA.......DEN KATALABENO TIPOTA.....SALATA GOODYS. GIA SAS EINAI EYKOLA GIA TOYS ALOYS OMOS?

 

Αρκεί να αλλάξεις τη κατάληξη από txt σε unl

(Πρέπει να έχεις επιλέξει στον υπολογιστή σου να φαίνονται οι καταλήξεις τον αρχείων)

KAI POS TO KANO AYTO...FILE...GIATI EIMAI LIGO ASXETOS

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΜΑDARA.......DEN KATALABENO TIPOTA.....SALATA GOODYS. GIA SAS EINAI EYKOLA GIA TOYS ALOYS OMOS?

 

Μήπως θες να έρθουν και σπίτι σου ρε φιλαράκι να σου φτιάξουν το κινητό; Τα παλικάρια έχουν κάτσει και έχουν φτιάξει 500 οδηγούς για να βοηθήσουν τους πάντες, ενώ θα μπορούσαν κάλλιστα ότι βρίσκουν να το κρατάνε για τον εαυτό τους..

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

KAI POS TO KANO AYTO...FILE...GIATI EIMAI LIGO ASXETOS

 

Άνοιξε τον πίνακα ελέγχου > επιλογές φακέλων και θα το βρεις ;)

 

και γράφε με ελληνικά μικρά για να διαβάζουμε πιο εύκολα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

ANTI NA PEIS AYTO....(TO OPOIO THEN THIMAME NA TO ANEFERA POYTHENA) THA MPOROYSES NA PEIS....<< PAIDIA NA SYGKETROSOYME TA MANUAL + PITHANON PROBLHMATA) SE ENA WORD ARXEIO MAZI ME TA LINKS SOFTWARE GIA NA MPORESOYME MEN KAI DE NA TO EGGATASTISOYN KAI KYRIOS NA TA TESTAROYN STIS PERIOXES TOYS>> OSO GIA TA PAIDIA ..NAI EKANAN AKSIEPENI DOYLEIA ALLA MPAIRDEMENH

 

Άνοιξε τον πίνακα ελέγχου > επιλογές φακέλων και θα το βρεις ;)

 

και γράφε με ελληνικά μικρά για να διαβάζουμε πιο εύκολα

EYXARISTO POLY

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια χαρά την εγκατάσταση της εφαρμογής και την ξεκλείδωσα. Τώρα θέλω να εγκαταστήσω τον πλήρη χάρτη της Ελλάδας αλλά πλέον το link είναι κενό! Αυτό που με ενδιαφέρει είναι απλώς να έχω τη δυνατότητα να βρίσκω διάφορα μέρη της Ελλάδας σαν να είχα κάποιον χάρτη σε έντυπη μορφή. Δεν με ενδιαφέρει το GPS. Που μπορώ να βρω τον χάρτη της Ελλάδας και πως θα τον εγκαταστήσω;

 

* η αλήθεια είναι πως το thread έχει γίνει ολίγον χάλια. Σίγουρα η προσπάθεια κάποιων μελών είναι εξαιρετική αλλά επειδή τα δεδομένα έχουν αλλάξει, κάποια links δεν δουλεύουν κλπ, ίσως πρέπει να ξαναγίνει από την αρχή κάποιος οδηγός εγκατάστασης για να βγάλουμε όλοι άκρη. Η εφαρμογή φαίνεται πως είναι πολύ καλή και είναι κρίμα που λόγω του γενικού χαμού κάποιοι (όπως κι εγώ) έχουμε μείνει σε αδράνεια :(

 

Φιλικά και καλοπροαίρετα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και μπραβο στα παιδια για την πολυ καλη

δουλεια!

Μια ερωτηση!

Εχω την παλαιοτερη εκδοση προγραμματος 4.10.20

Μπορω να περασω την καινουρια εκδοση 4.10.60

απλα κανοντας εγκατασταση το SIS αρχειο και

χωρις να αλλαξω τα αρχεια ξεκλειδωματος

'η πρεπει να φτιαξω καινουρια?

--------------------

dsmous
Link to comment
Share on other sites

@OculatusAbis δες εδω :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει κανενας τον Garmin BlueChart Atlantic v9.5 ετοιμο για το mapsource? Eχω τους αλλους 2 και μου λειπει αυτος!

 

 

 

 

MAP ID= 254

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά μπράβο σε όλα τα παιδιά!

Έχω μια συσκευή ΝΟΚΙΑ 6120c τα έκανα όλα όπως λέτε.

Δεν θέλω να χρησιμοποιώ GPS, πλην όμως ξαναπροσπάθησα να μπώ και αφού μου λέει ότι δεν βρίσκει το GPS και δίνω αρνητική απάντηση για νέα αναζήτηση αμέσως μετά με πετάει έξω. Ξέρει κανείς γιατί;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.. Plz HELP!:)

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά δεδομένων καταγραφής στο PC για προβολή σε Google Earth, Ozi Explorer κτλ

Το Garmin mobile ΧΤ μας δίνει την δυνατότητα να καταγράψουμε τα ίχνη μας και να τα εμφανίσουμε στο χάρτη του κινητού. Αυτό γίνεται πηγαίνοντας

Μενού -> Εργαλεία -> Διαχ/ση δεδομ->Ίχνη -> Επιλογές -> Λειτουργία καταγραφής -> Διακοπή όταν γεμίσει ή Αν γεμίσει αντικατ. παλιοτ.

 

Όταν τελειώσει η διαδρομή μας κάνουμε αποθήκευση ενεργού ίχνους και δίνουμε όνομα. Καλό είναι μετά να κάνουμε διαγραφή ενεργού ίχνους ώστε να αδειάσει η μνήμη. Μην φοβάστε ότι αποθηκεύσατε δεν σβήνετε.

 

Στη συνέχεια για να τα μεταφέρουμε στο PC και να δούμε την διαδρομή μας από προγράμματα όπως Google Earth και Ozi πηγαίνουμε

Μενού -> Εργαλεία -> Διαχ/ση δεδομ και πατάμε Διαχειριση -> Εξαγωγή GPX.

Τέλος αντιγράφουμε στο σκληρό μας δίσκο το αρχείο current.gpx που βρίσκεται στο φάκελο Garmin\GPX της κάρτας μνήμης. Πλέον μπορούμε να δούμε στο Google Earth τα ίχνη μας καθώς και τις τοποθεσίες και πορείες που έχουμε αποθηκεύσει.

 

Thanks to Phobos

Link to comment
Share on other sites

Ok χρησιμοποίησα τον οδηγό του aristotelhs2060 που βρίσκεται στην 1η σελίδα και έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή, τον χάρτη της Ελλάδας (gmapprom.img), έχω βάλει το code του χάρτη με το GMAPSUPP.UNL, κι έχω εγκαταστήσει τα Ελληνικά ΡΟΙ με τη σχετική εφαρμογή (ΡΟΙ loader). Όλα τα αρχεία τα έβαλα μέσα στον φάκελο E:\Garmin.

 

Όταν όμως ανοίγω την εφαρμογή, μου βγάζει ένα μήνυμα λάθους "Can't unlock maps for Garmin Device with Unit ID ... (ο δικός μου κωδικός), Do you want to unlock now?. Προσπαθώ λοιπόν να εισάγω με το πληκτρολόγιο τον κωδικό αλλά δεν τον δέχεται. Εισάγω άλλον κωδικό (ήδη δοκίμασα 4 διαφορετικούς κωδικούς) αλλά πάλι τίποτα. Μήπως το ke y g en βγάζει λάθος κωδικούς; Τι άλλο πρέπει να κάνω; :worry:

 

(thanks gianpithio :))

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και καλή χρονιά σε όλα τα παιδιά και του νήματος αυτού !!!

 

Μόλις πέρασα και γω το garmin 4.10.60 by Aisopos, έβαλα τους unlock κωδικούς (με το notepad) μέσα στα αντίστοιχα αρχεία στην κάρτα μνήμης αλλά... το πρόγραμμα κάνει έλεγχο για συσκευή GPS και δεν βρίσκει το εσωτερικό του Ν95 :( :(

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι πρέπει να έχω ενεργοποιημένο την επιλογή του Bluetooth GPS στις ρυθμίσεις του κινητού, το έκανα κι αυτό αλλά το πρόγραμμα.. επιμένει να μην βρίσκει το ενσωματωμένο !!!! :cry:

 

Μία βοήθεια αν σας είναι εύκολο παιδιά !!!!! :O:O

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

[EDIT]

 

Aπό μόνο του "ξεκόλλησε" και το βρήκε τελικά !!!!! :D

 

Να'στε όλοι καλά !!!!!

 

P.S. Bλέπω να σας βασανίζω και γω λιγουλάκι με τα διάφορα του φοβερού όπως φαίνεται τούτου προγράμματος.... :p

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

file pane sto app manager tou kinitou k allakse sta settings tou garmin

 

δηλαδη τι να αλλαξει ?στο app manager δεν ειναι μονο τα εικονιδια των προγραμματων?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθεια σας για άλλη μια φορά.

 

Είμαι νέος χρήστης Ν95 και πριν από πέντε περίπου ημέρες πρωτοεγκατέστησα την εφαρμογή στο κινητό. Από την πρώτη στιγμή που πήγε να την φορτώσει μου έδειξε το εικονίδιο της Garmin και μετά με πέταγε έξω και δεν έτρεχε με τπτ (ρεσταρτ έκανα και δοκίμασα να την ξανατρέξω). Τελικώς κάποιος φίλος πρότεινε να κάνω φορματ στην κάρτα και να ξαναδοκιμάσω. Τελικώς έτρεξε και δούλεψε κανονικά. Σας ευχαριστώ και εγώ με τη σειρά μου για την εξαιρετική σας δουλειά.

 

Σήμερα το πρωί ξαφνικά έχασε όλα τα δεδομένα και ξανάρχισε από τα αρχικά settings. Τα έβαλα και δούλεψε κανονικά.

 

Επειδή παρολαυτά απήυδησα, αποφάσισα και αγόρασα μια νέα μνήμη 2GB και βάζοντας την έκανα ξανα εγκατάσταση το πρόγραμμα. Στο τέλος της διαδικασίας είχα το ίδιο πρόβλημα που είχα και με την άλλη. Μόλις πήγαινε να μπει και έδειχνε Garmin με πετούσε έξω και δεν έμπαινε. Απεγκατέστησα (μέσω της επιλογής Αφαίρεση στο εικονίδιο της εφαρμογής) και εγκατέστησα το πρόγραμμα αρκετές φορές και συνέχεια είχα το ίδιο πρόβλημα. Τελικώς αντέγραψα τα αρχεία από την άλλη κάρτα μνήμης στην καινούρια και μπήκε στην εφαρμογή κανονικά. Έπειτα έκανα τις ρυθμίσεις σύμφωνα με τον οδηγό και δουλεύει κανονικά (απόψε τουλάχιστον).

 

Επίσης μερικες φορές και με τισ δυο κάρτες μνήμης έαν κάνω γρήγορα επιλογές με πετάει έξω από το πρόγραμμα.

 

Το ερώτημα μου έιναι το εξής: Είναι όλα αυτά φυσιολογικά? Και τι έχετε να προτείνετε?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και συγγνώμη για το μακρόσυρτο ποστ!

Link to comment
Share on other sites

....

Επίσης μερικες φορές και με τισ δυο κάρτες μνήμης έαν κάνω γρήγορα επιλογές με πετάει έξω από το πρόγραμμα.

 

Το ερώτημα μου έιναι το εξής: Είναι όλα αυτά φυσιολογικά? Και τι έχετε να προτείνετε?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και συγγνώμη για το μακρόσυρτο ποστ!

 

Αυτό με τις γρήγορες επιλογές μου έχει συμβεί κι εμένα, μόνο που δε με πετάει έξω αλλά κολλάει.

Τελευταία μάλιστα όταν το βάζω να μου χαράξει μια διαδρομή κολλάει όλο το κινητό και χρειάζεται επανεκκίνηση.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

ANTI NA PEIS AYTO....(TO OPOIO THEN THIMAME NA TO ANEFERA POYTHENA) THA MPOROYSES NA PEIS....<< PAIDIA NA SYGKETROSOYME TA MANUAL + PITHANON PROBLHMATA) SE ENA WORD ARXEIO MAZI ME TA LINKS SOFTWARE GIA NA MPORESOYME MEN KAI DE NA TO EGGATASTISOYN KAI KYRIOS NA TA TESTAROYN STIS PERIOXES TOYS>> OSO GIA TA PAIDIA ..NAI EKANAN AKSIEPENI DOYLEIA ALLA MPAIRDEMENH

EYXARISTO POLY

 

Εαν ακολουθησεις ΑΚΡΙΒΩΣ τις οδηγιες που δινουν και εχεις βασικες γνωσεις υπολογιστων και του κινητου που κατεχεις, και δεν υπαρχει προβλημα απο το κινητο σου, τοτε ειναι ΑΔΥΝΑΤΟ να ΜΗΝ καταφερεις να δουλεψει το προγραμμα και οι χαρτες. Οσοι δεν πληρουν τις παραπανω προυποθεσεις, ακομα και ο aisopos ή ο aristotelis να τους το εκαναν εγκατασταση στο κινητο σε λιγες ωρες θα το ειχαν πειραξει τοσο που θα σταματουσε να δουλευει απο μονο του.

Παιδες, εχετε κανει αψογη δουλεια και απιστευτα manual. Μην ακουτε κανεναν. Ευχαριστω και παλι που ασχολειστε και βρισκετε συνεχεια και καλυτερες λυσεις.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...