Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα ... δεν ξέρω τι λάθος κάνω αλλά δεν μπορώ να ξεκλειδώσω το εσωτερικό GPS με τίποτα ... ακολουθώ τα βήματα αλλά τίποτα ... έχω 6110n

 

Σημείωση ... Όταν είμαι στο πρόγραμμα για να βρω το card id ... πάω στις πληροφορίες και εκεί έχει κατα σειρά ... ΙΜΕΙ ... IMSI .. Card ID ... Το ΙΜΕΙ όμως που μου βγάζει δεν είναι το ΙΜΕΙ του κινητού μου ...

 

Επίσης όποτε ψάχνει για GPS ενεργοποιεί το bluetooth και ψάχνει από εκεί

 

 

Κουφό κι αυτό να σου βγάζει λάθος ΙΜΕΙ!

Πάντως στο πρώτο μήνυμα αναφέρεται και η εναλλακτική λύση που βγάζει τον κωδικό από το ΙΜΕΙ:

Σου την παραθέτω παρακάτω:

 

"εναλλακτικα για να βγαλετε το card id μπορειτε να κατεβασετε αυτο το αρχειο :

http://rapidshare.com/files/80671137/GarminK1.3.rar

 

(ευχαριστουμε τον Ιbiza 2003)

 

Aυτο μετατρεπει το imei σας σε card id το οποιο χρησιμοποιειται οπως παραπανω"

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα και τη γλώσσα του κινητού, πρέπει να θέλει ελληνικά για να λειτουργεί η ελληνική αναζήτηση :rolleyes:

 

Στα ελληνικα την εχω. πριν με την αλλη εκδοση 4.10.40 λειτουργουσε κανονικα. τωρα που εβαλα την 4.10.60(χωρις ελλ μενου) και τον χαρτη της αναβασης τζιφος!:(

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν αποθηκεύεις σωστά το SW.UNL αρχείο, δες μήπως το αποθηκεύεις ως SW.UNL.txt. Ρύθμισε τον υπολογιστή σου να βλέπεις τα file extensions και μετά μπορείς να ονομάσεις το αρχείο σωστά

 

Όχι όχι δεν είναι αυτό ... δεν ξέρω μήπως παίζει κάτι και βάζω λάθος ID στο generator ... η φτιάχνω λάθος τα αρχεία ...

 

Κουφό κι αυτό να σου βγάζει λάθος ΙΜΕΙ!

Πάντως στο πρώτο μήνυμα αναφέρεται και η εναλλακτική λύση που βγάζει τον κωδικό από το ΙΜΕΙ:

Σου την παραθέτω παρακάτω:

 

"εναλλακτικα για να βγαλετε το card id μπορειτε να κατεβασετε αυτο το αρχειο :

http://rapidshare.com/files/80671137/GarminK1.3.rar

 

(ευχαριστουμε τον Ιbiza 2003)

 

Aυτο μετατρεπει το imei σας σε card id το οποιο χρησιμοποιειται οπως παραπανω"

 

Το δοκίμασα κι αυτό ... τζίφος... :(

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κοιτάξει αν το IMEI Που βλέπει στο about του Garmin MAPs είναι το ίδιο με το ΙΜΕΙ που βλέπει με το *#06# ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κοιτάξει αν το IMEI Που βλέπει στο about του Garmin MAPs είναι το ίδιο με το ΙΜΕΙ που βλέπει με το *#06# ?

 

to idio einai,mono pou to garmin den to dixni olokliro.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

to idio einai,mono pou to garmin den to dixni olokliro.

 

Σε μένα δεν είναι το ίδιο ... χρησιμοποιήσα το κανονικό μου ΕΜΕΙ και μου έδωσε άλλο Card ID με το οποίο επιτέλους λειτουργεί το πρόγραμμα ...:cool::cool::cool::cool:

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εγώ έβαλα τον Garmin BlueChart Atlantic μαζί με τον Auto Drive (ως ενσωματωμένο) έβαλα και τα κλειδιά τους από το key finder ανοίγω το πρόγραμμα πάω στα εργαλεία στους χάρτες και τους βρίσκει και τους 2 μόλις ανοίξω τον χάρτη εμφανίζει τον Garmin BlueChart Atlantic για μερικά δεύτερα και μετα εξαφανίζεται :blink::blink::blink: Ξέρει κανείς γιατί? Δεν είναι κουφό??:blink::blink::blink:

 

ok δούλεψε απλά δεν δουλεύουν μαζί ταυτόχρονα .... και μου τα βγάζει και κινέζικα τα στοιχεία πάνω στον χάρτη .... :blink:

 

κανένα άλλο ναυτικό χάρτη ξέρουμε? ή άλλο πρόγραμμα ???

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ο Autodrive δουλεύει με τον ναυτικό αλλά πρέπει να "ξε-τικάρεις" τον Autodrive απο το Mapsource, αλλά δεν δουλεύει ο Anavasis και ούτε στο mapsource τον δείχνει.
Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γεια χαρά. Έχω μια ερώτηση που τη βιάζομαι(δλδ δεν εχω διαβάσει όλο το thread και sorry γι αυτό), αν μπορεί κάποιος ας απαντήσει:

Το Garmin δουλεύει μόνο με ενσωματωμένα GPS? Το Nokia που έχω να εγκαταστήσω navigator είναι το Ν73 με ένα bluetooth Gps. Γενικά θέλω ένα navigator με ενημερωμένο χάρτι με τους δρόμους με ελληνικούς χαρακτήρες γραμμένους.

V. Rappos

Graphics Designer

GreatApps . iSteam

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους

 

Προσπαθώ και εγώ να συνδέσω ένα εξωτερικό GPS σε ένα nokia 6120 c αλλά μέχρι τώρα δεν τα κατάφερα. Το πρόγραμμα λειτουργεί κανονικά μόνο που όταν τρέχει , παρουσιάζει μία περίεργη λειτουργία στο πλήκτρο με την δίεση ( την μετατρέπει σε μολυβάκι ). Αν καταφέρεις να συνδέσεις εξωτερικό GPS θα με ενδιέφερε να μου το πεις. Καλή επιτυχία και καλό απόγευμα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γεια χαρά. Έχω μια ερώτηση που τη βιάζομαι(δλδ δεν εχω διαβάσει όλο το thread και sorry γι αυτό), αν μπορεί κάποιος ας απαντήσει:

Το Garmin δουλεύει μόνο με ενσωματωμένα GPS? Το Nokia που έχω να εγκαταστήσω navigator είναι το Ν73 με ένα bluetooth Gps. Γενικά θέλω ένα navigator με ενημερωμένο χάρτι με τους δρόμους με ελληνικούς χαρακτήρες γραμμένους.

 

Ναι δουλεύει και με εξωτερικό GPS, δεν χρειάζεται να διαβάσεις ολο το thread, διάβασε μόνο το πρώτο ποστ θα σε καλύψει.

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Καλά, με το χάρτη της Ανάβασης το Destinator έμεινε πολύ πίσω από το Garmin. Ακόμα και χωραφόδρομους έχει!

 

Για τις πόλεις όμως είναι καλύτερος ο Auto Drive Hellas (κι αυτός για Garmin) γιατί ο της Ανάβασης δεν έχει ονόματα οδών σε πολλές πόλεις (πχ. Γιάννενα).

 

Είναι όμως πολύ πιο ευκρινής από όλες τις απόψεις (για αυτόν της Ανάβασης λέω) γιατί ανάλογα με το επίπεδο ζουμ δείχνει διαφορετικά κάθε φορά και εκτός από αυτό μου αρέσει που δεν έχει κάθε φορά και το όνομα του νομού δίπλα από κάθε χωριό (όπως ο Auto Drive) κάνοντας έτσι τα ονόματα των χωριών πιο συμμαζεμένα και ευκρινή.

 

Αν ήταν και ελληνικά...!

Βρε! Μήπως υπάρχει η Ανάβαση και με ελληνικά ονόματα;

 

 

Και τώρα μια ερώτηση:

 

Πέρασα και τον ναυτικό για να το δείξω σ' ένα φιλαράκι "θαλασσόλυκο" και να τον ψήσω για Symbian αλλά δε μου το βγάζει ούτε στο Map Source.

 

Κάτι πρέπει να παίζει με τις ονομασίες των χαρτών. Αυτή τη στιγμή έχω:

gmapbmap.img (αυτός που είχε το πρόγραμμα, default)

GMAPPROM.IMG (ο ελληνικός Auto_Drive_Hellas_v1.25_el) με το ομώνυμο UNL του.

GMAPSUPP.IMG (ο χάρτης της Ανάβασης "Garmin_Map_Greece_Anavasi343_Routable"

που δε χρειάζεται UNL γιατί είναι ξεκλείδωτος).

gmampsupa.img (ο BlueChart Atlantic v9.5 ελληνικός ναυτικός με το ομώνυμο UNL του).

Τον τελευταίο δε μου το δείχνει, ούτε καν στο Map Source για να τον επιλέξω. Το αρχικό του όνομα ήταν gmapsupp αλλά το άλλαξα σε gmapsupa γιατί δεν ήθελα να χάσω αυτόν της Ανάβασης).

 

Είναι κανένας που έχει :

1. Auto Drive Hellas

2. Ανάβασις

3. Ναυτικός Ελλάδας

και δουλεύουν και οι τρεις;

 

Αν ναι, τι ονομασίες τους έχει δώσει;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

o gmampsupa.img poy exeis kanton gmapsup2.img

 

και πάλι όμως δν δουλεύει σε μένα, σε σένα δουλεύουν και οι τρεις μαζί;

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

μήπως υπάρχει κανένας περιορισμός 8 χαρακτήρων;

ή μήπως πρέπει να υπάρχει αντιστοιχία μεταξύ κεφαλαίων και μικρών;

 

σε εμένα πάλι κάνει κάτι άλλο

όταν πάω να βάλω άλλον χάρτη εκτός από τον default και τον autodrive hellas η εφαρμογή κλείνει μετά από μερικά δευτερόλεπτα λειτουργίας

κλείνει μόνη της χωρίς προειδοποίηση!

καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

o gmampsupa.img poy exeis kanton gmapsup2.img

 

Τέλειο! Thanks. :D:D

Καλά το ψυλλιάστηκα ότι κάτι παίζει με τις ονομασίες.

 

και πάλι όμως δν δουλεύει σε μένα, σε σένα δουλεύουν και οι τρεις μαζί;

 

Σ' εμένα πάντως, μαζί, δηλ. ταυτόχρονα δε μου δουλεύει κανένα "ζεύγος".

Βλέπω κάθε έναν μόνο του αφού τον επιλέξω από το Map Source.

 

Αυτή τη στιγμή τους έχω όλους διαθέσιμους με τις εξής ονομασίες:

 

gmapbmap.img (αυτός που είχε το πρόγραμμα, default)

GMAPPROM.IMG (ο ελληνικός Auto_Drive_Hellas_v1.25_el) με το ομώνυμο UNL του.

GMAPSUPP.IMG (ο χάρτης της Ανάβασης "Garmin_Map_Greece_Anavasi343_Routable") χωρίς UNL γιατί είναι ξεκλείδωτος.

gmampsup2.img (ο BlueChart Atlantic v9.5 ελληνικός ναυτικός) με το ομώνυμο UNL του.

 

Τι άλλο να ζητήσει κανείς, ρε παιδιά; :happy::happy:

 

Α! Ναι. Την "Ανάβαση" με ελληνικά. :happy:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο! Thanks. :D:D

Καλά το ψυλλιάστηκα ότι κάτι παίζει με τις ονομασίες.

 

 

 

Σ' εμένα πάντως, μαζί, δηλ. ταυτόχρονα δε μου δουλεύει κανένα "ζεύγος".

Βλέπω κάθε έναν μόνο του αφού τον επιλέξω από το Map Source.

 

Αυτή τη στιγμή τους έχω όλους διαθέσιμους με τις εξής ονομασίες:

 

gmapbmap.img (αυτός που είχε το πρόγραμμα, default)

GMAPPROM.IMG (ο ελληνικός Auto_Drive_Hellas_v1.25_el) με το ομώνυμο UNL του.

GMAPSUPP.IMG (ο χάρτης της Ανάβασης "Garmin_Map_Greece_Anavasi343_Routable") χωρίς UNL γιατί είναι ξεκλείδωτος.

gmampsup2.img (ο BlueChart Atlantic v9.5 ελληνικός ναυτικός) με το ομώνυμο UNL του.

 

Τι άλλο να ζητήσει κανείς, ρε παιδιά; :happy::happy:

 

Α! Ναι. Την "Ανάβαση" με ελληνικά. :happy:

 

Σε μενα δουλευουν και οι 3 μαζι. εγω τους εχω ετσι:

gmapbmap.img = αυτός που είχε το πρόγραμμα, default

GMAPPROM.IMG =BlueChart Atlantic v9.5

GMAPSUPP.IMG =Auto_Drive_Hellas_v1.25_el

GMAPSUP2.IMG= Garmin_Map_Greece_Anavasi343_Routable

 

Παντως και με τους 3 χαρτες το προγραμμα ειναι ¨τουμπανο¨. Εκει που ειχαμε μονο τo route για ελλαδα και symbian τωρα ειμαστε κορυφαιοι!:D

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δουλευουν και οι 3 μαζι. εγω τους εχω ετσι:

gmapbmap.img = αυτός που είχε το πρόγραμμα, default

GMAPPROM.IMG =BlueChart Atlantic v9.5

GMAPSUPP.IMG =Auto_Drive_Hellas_v1.25_el

GMAPSUP2.IMG= Garmin_Map_Greece_Anavasi343_Routable

 

Παντως και με τους 3 χαρτες το προγραμμα ειναι ¨τουμπανο¨. Εκει που ειχαμε μονο τo route για ελλαδα και symbian τωρα ειμαστε κορυφαιοι!:D

 

Όντως ετσι τα αναγνωρίζει όλα(Thanks!!!), αλλά για να δω τον bluechart atlantic πρέπει να "ξετικάρω" όλα τα άλλα, δν πειράζει γιατί ετσι και αλλιώς δεν ταξιδεύω πολύ μεσω θαλλάσης..:blink:

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

καταιγισμός απο χάρτες!!!!!!!! Ποπο παιδιά καταπληκτική δουλειά!!!

 

Ευχαριστούμε!!! Τουλάχιστον για εμάς που προσπαθούμε να βγάλουμε και ένα ΤΕι τοπογραφίας οι χάρτες έιναι πολύ χρήσιμοι γιατι περιέχουν πληροφορίες εκτος πλοήγησης και τέτοια!

 

Ευχαριστώ και πάλι

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Όντως ετσι τα αναγνωρίζει όλα(Thanks!!!), αλλά για να δω τον bluechart atlantic πρέπει να "ξετικάρω" όλα τα άλλα, δν πειράζει γιατί ετσι και αλλιώς δεν ταξιδεύω πολύ μεσω θαλλάσης..:blink:
πως "ξετικαρουμε" καποιον χαρτη?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...