Jump to content

Εξελληνισμός αγγλικής ROM WM6 χωρίς flashing


zaxus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ευχαριστώ φίλε.

Τα αρχεία αυτά τα κάνεις αντικατάσταση όπως είναι;

Αν ναί πώς γίνεται η αντικατάσταση;

Το Resco δεν με αφήνει ούτε ονομασία να αλλάξω στα είδη υπάρχοντα ούτε αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά!

 

Είμαι καινούργιος στο forum και έχω την εξης απορία.

 

Θέλω να αγοράσω το HTC Touch Cruise αλλά λόγω κόστους δεν μπορώ να φτάσω στα 750€ που κάνει το ελληνικό.

 

Αν πάρω το αγγλικό απο το expansys και του κάνω αυτό το κόλπο με τα ελληνικά πιστεύετε οτι θα είναι ΟΚ???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν πάρω το αγγλικό απο το expansys και του κάνω αυτό το κόλπο με τα ελληνικά πιστεύετε οτι θα είναι ΟΚ???

 

Θα σου συνιστούσα να μη στηρίζεσαι σε αυτό (προς το παρόν τουλάχιστον) για να έχεις ελληνικά στο Cruise.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάση κανείς σε HTC KAISER ;

Δεν παίζει σωστά.

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

se qtec 9100 to ekane kaneis ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εχοyμε κανενα νεο για Qtek 9100 ελληνικα με wm6?

 

ενα αδειο θεμα απο ατομα εντελως ομως ...

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Administrators
Pigaine me to Resco sto arxeio/a pou theleis na allakseis kai me paratetameno patima panw se afto epelekse "Properties" sto pop-up menu. Ekei apenergopoiise to Read-only, System gia na mporeseis na to kaneis edit. Prosoxi omws ti peirazoume ekei giati me kapoio lathos den to glytwnoume to hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Pigaine me to Resco sto arxeio/a pou theleis na allakseis kai me paratetameno patima panw se afto epelekse "Properties" sto pop-up menu. Ekei apenergopoiise to Read-only, System gia na mporeseis na to kaneis edit. Prosoxi omws ti peirazoume ekei giati me kapoio lathos den to glytwnoume to hard reset.

 

 

Παω στα αρχεια που θελουν αντικατασταση και τους ξε τσεκαρω το read only και το system και μετα παταω done για να παρει την αλλαγη αλλα οταν ξανα μπαινω στα properties του αρχειου τα βλεπω παλι τσεκαρισμενα.

Τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το total commander(είναι δωρεάν και με ελληνικά από εδώ :http://rapidshare.com/files/114544309/Total-Commander-v2.5-for-Pocket-PC.rar), εγώ αυτό χρησιμοποιώ και δεν μου έχει δημιουργήσει ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Επίσης δες αν στο settings -> system -> regional settings είναι επιλεγμένα τα ελληνικά. Αν όχι επέλεξε τα, κάνε μια επανεκκίνηση της συσκευής και δοκίμασε να αντιγράψεις τα αρχεία ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το total commander(είναι δωρεάν και με ελληνικά από εδώ :http://rapidshare.com/files/114544309/Total-Commander-v2.5-for-Pocket-PC.rar), εγώ αυτό χρησιμοποιώ και δεν μου έχει δημιουργήσει ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Επίσης δες αν στο settings -> system -> regional settings είναι επιλεγμένα τα ελληνικά. Αν όχι επέλεξε τα, κάνε μια επανεκκίνηση της συσκευής και δοκίμασε να αντιγράψεις τα αρχεία ξανά.

 

 

 

Και με αυτο το προγραμμα τα ιδια μου κανει δεν δεχεται με τιποτα να αλλαξει.

 

ΚΟΥΦΟ...!

Link to comment
Share on other sites

SOS....

 

 

Εκανα μετονομασια το (Windows\Start Menu\Settings) σε Ρυθμίσεις και δεν μπορω να μπω πουθενα στα windows μου εμφανιζει την εναρξη και η μονη επιλογη που εχει ειναι το "σημερα" today screen"

Εκανα και hard reset και δεν εγινε τιποτα.

 

ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ ΟΛΟ ΤΟ START MENU και απο το actyvesyng που μπαινω μεσα στη συσκευη ο φακελος του start menu ειναι κενος

Link to comment
Share on other sites

Eisai sigouros oti ekanes hard reset kai oxi soft reset?

 

 

Δεν ειχε πιασει το hard reset πριν τωρα ολα οκ

 

 

Τι εκανα λαθος πριν με τα ελληνικα μηπως φταιει που οταν μετονομασα το settings σε ρυθμισεις δεν ειχα βαλει τονο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω wm6.1. Βάζω τα αρχεία μέσα στο φάκελο των windows αλλά δεν αντικαθιστούν κάποια άλλα αρχεία..

 

edit: το πρόβλημα ήταν πως στα 6.1 τα αρχεία τελειώνουν σε 409 οπότε δε χρειαζόταν η μετατροπή τους. Δεν κράτησα τα ελλληνικά όμως, διότι είχα πρόβλημα στο αρχικό μενού σε μου εμφάνιζε τις ρυθμίσεις (έκανα κλικ και έβγαινε κενή σελίδα), καθώς επίσης στο μενού του ήχου τα έβγαζε διάσπαρτα. Ευχαριστώ πάντως για την προσπάθεια τον φίλο μας που έκανε το κόπο και τα ανέβασε.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχε πιασει το hard reset πριν τωρα ολα οκ

 

 

Τι εκανα λαθος πριν με τα ελληνικα μηπως φταιει που οταν μετονομασα το settings σε ρυθμισεις δεν ειχα βαλει τονο?

Ναι αυτό έφταιγε. Δε χρειαζόταν hard reset.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Έκανα τη διαδικασία αυτή στο HTC Touch ενός φίλου που μόλις αγόρασε, με αγγλικό μενού και αμέσως μετά το soft-reset, το τηλέφωνο μένει στην αρχική πράσινη οθόνη των WM6. Πάω για hard reset κι ελπίζω να μην υπάρχει άλλο πρόβλημα. Ξέρει κανείς κάποιον τρόπο να βάλω ελληνικά χωρίς να αλλάξω ROM; Εκτός από το Paragon LEng.

 

Edit: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!! Δεν κάνει ουτε hard-reset. Τι κάνω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...