Jump to content

Ποιο κινητό της Sony Ericsson να επιλέξω;


MaNoS-7-
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Sole με το ICS πήρε και κάτι νέα enhancements (βλ. glove mode) από μπαταρία δεν έχω ακούσει τρελές διαφορές. Αν έπαιρνα κάτι θα έπαιρνα μάλλον Sole.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 861
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά ....

μετά από 6-7 μήνες με το νέο V θέλω να πάω σε κάτι παραπάνω από μονοπύρηνο επεξεργαστή και γενικά θέλω μερικά πραγματάκια παραπάνω από το νέο V και συγκεκριμένα.

 

1.Διπύρηνο τουλάχιστον 1Ghz

2.Οθoνh το λιγότερο 3.7

3.Μνήμη δεν θυμάμαι πόση έχει το V αλλά σίγουρα αρκετή παραπάνω ..νομίζω έχει κάπου στα 300 μb.

4.Όσο γίνετε καλή μπαταριά.

 

Πιέσεις θέλω να έχει

1.HD κάμερα όπως και το νέο V αν δεν κάνω λάθος.

2.Κάμερα 8 Mp και πανό . με flash

3.Μπροστινή κάμερα

 

Δεν 8Α με χαλάσει αν δεν έχει .

1.Επεκτάσιμη μνήμη αρκεί να έχει καμιά 16 gb από μονό του μιας και ποτέ δεν xriastika πανw από 10 gb.

2. 2 κάρτες sim .

 

Γενικά θέλω ένα κινητό για μέση και λίγο παραπάνω χρήση που να μην μου κολaei γιατί πραγματικά ξενερώνω απίστευτα.

Episeis Ο σκοπός μου είναι το κινητό που θα πάρω να το κρατήσω για όσο perisotero γίνετε .... κάποια χρονιά dld.

Το budget μου είναι Μέχρι 300 ευρό.

 

Ευχαριστώ ... όποιος μου προτείνει κάτι ας μου το αναλύσει μιας και δεν ξέρω και πολλά πανό στα κινητά.

 

PS1. Μου αρέσει παρά πολύ το Experia P ( το όπιο πιστεύω θα με καλύπτει πλήρως ) Τρελαίνομε για το Experia S ( που πιστεύω ότι θα μου δώσει ακριβός ότι θέλω αλλά και πολλά παραπάνω και θα το έχω πολύ καιρό ) Και τέλος το onoiro μου το Experia Τ !!!! ....αν και βεβαία ξεφεύγουμε στα λεφτά τwn 300 ευρό ίσος εσείς που ξέρετε κάτι παραπάνω μου πείτε ότι αξίζει το Experia P ( kapou sta 300 ) h akoma kai to S αυτά τα λεφτά που νομίζω έχει κάπου στα 350 τότε θα το σκεφτώ .... Τι λέτε;

 

PS2. Sorry για τα ορθογραφικά lathoi αλλά το καλύτερο site για μετατροπή είναι DOWN αυτή την στιγμή και χρησιμοποιώ ένα παλιό.

Edited by panosVneo
RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
Link to comment
Share on other sites

Θες κατι να το κρατησεις παραπανω καιρο ;

 

Θες 4 (+1) πυρηνες 1,5Ghz ;

Θες 16GB + micro SD

Θες καμερα 8Μpx + Full HD video

Θες οθονη 720p 4,7"

 

Ολα αυτα με ολοκαινουργια συσκευη στα 350€ υπαρχουν μονο στο LG Optimus 4X

Αν θες 2ο χερι γυρω στα 300.

 

Χωρις να με κραξει κανεις...Με 229€ μου φαινεται πολυ καλη περιπτωση και αυτο http://www.gadgetsdealer.com/product296344.html θα το ηθελα για τη γυναικα μου!

 

:happy:

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

φιλε μια ζωή είχα Sony .... τα φοβάμαι τα LG .... αλλα έχουν προχωρήσει αρκετά τα τελευταία 2-3 χρονια ...να τα εμπιστευτώ ?
RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
Link to comment
Share on other sites

Aπο ποια αποψη τα φοβασαι ;

 

Εγω πριν 4 μηνες ειχα παρει 2Χ μετα το Neo V που ειχα και εντυπωσιαστηκα.Φαντασου τωρα με το 4Χ. Ασε που το 2Χ το εχει η γυναικα μου εδω και λιγο καιρο και δεν το δινει να παρει τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

μου έχει κάτσει ότι είναι σε ποιότητα και γενικά σε θέμα ταχύτητας ktlp πιο αργά από τα sony ....αλλα μάλλον έχουν αλλάξει αυτά ...μάλλον θα πάω σε LG μιας και φαίνονται με πολλές δυνατότητες και νομίζω και πιο φθηνά σε σχέση με τα sony .
RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω να κερδισω σε τιποτα αν παρεις τετοιο.Ριξε μια ματια στο θεμα να δεις τις παρατηρησεις κατοχων του.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=328890

 

Συγκριτικο με το Χperia T που μονο στην καμερα υστερει οπως και τα περισσοτερα high end Κινητα ανεξαρτητως μαρκας

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4899&idPhone2=4563

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

οποτε άσχετα με τα λεφτά .... η γνώμη σου είναι ότι το 2x θα με καλύψει η καλλίτερα να πάω στο 4X το οποιο πιστεύω θα το έχω μια ζωή που λέει ο λόγος ? :D
RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
Link to comment
Share on other sites

Και το 2Χ σε σχεση με το xperia εχουν μεγαλη διαφορα.Το λεω επειδη οπως ειπα απο το ενα πηγα στο αλλο.

 

Το 2Χ εχει καλυτερη καμερα 8αρα με full hd video καλυτερη μπροστινη

Καλυτερο επεξεργαστη Dual core 1000mhz

Χωρο στο τηλεφωνο 5,5GB για αποθηκευση και 1,3GB για εφαρμογες και παιχνιδια πριν χρειαστεις να μεταφερεις τιποτα στην καρτα.

Μεγαλυτερη οθονη και γυροσκοπιο.

 

Αν θες κατι τετοιο μη σου πω οτι απο ενα αλλο φιλο εχουμε και συσκευη να παρεις...:p (150€ περιπου)

 

Τωρα αν πας σε 4Χ πας σε αλλη διασταση....

Link to comment
Share on other sites

γουστάρω τον "τετραπιρινο" γιατί είναι μπροστά και θα κρατήσει πιο πολύ και με μεγάλη οθόνη αλλα δυστυχώς 500 euro λίγο δύσκολο φιλε .

Οποτε αν αξίζει το 2x σε σχέση με το Νέο V τότε θα το πάρω .... επίσης έχει μεγάλη διαφορα που ο επεξεργαστής παραμένει ίδιος στα 1ghz ?? άσχετα αν είναι διπύρηνο ...θα δω διαφορα? για πες μου και αλλα σε σχέση με το V.

 

Και βασικά για να μπορέσω να πάρω κάποιο κινητό πρέπει να καταφέρω να πουλήσω το νέο V κάπου στα 150 euro.

RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
Link to comment
Share on other sites

Φιλε για ποια 500 μιλας!;; Στο σκρουτζ που το παιρνεις ολος ο κοσμος το εχουν 347 πληρως ελληνικο και εγγυημενο.

 

Μπορει η ταχυτητα να ειναι ιδια αλλα το οτι υπαρχει και δευτερος πυρηνας ειναι διπλη δουλεια.Σκεψου ποσο ευκολα μπορεις να ντυθεις με το ενα χερι , και ποσο ευκολοτερα με τα 2 χερια και μετα σκεψου να σε βοηθαει και αλλος ενας με αλλα 2 χερια....(το γα***σα λιγο θα μου πεις)

 

Δυσκολο παντως να δωσεις το Neo V 150 οταν τοσο εχουν τα 2Χ με τοσο καλυτερα χαρακτηριστικα .Το μονο που μπορει να υπερτερει το δικο σου ειναι οτι ειναι πιο ομορφο και ισως εχει μεγαλυτερη εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/LG-Optimus-4%CE%A7-HD-Black-AGRCBK.htm

 

549 euro παρακαλώ !!!!

 

220 το πήρα το Νέο V και το δίνω μαζί με 2 θήκες ktlp ..ποσο dld 100 euro άμα το δώσω είναι σαν τσάμπα τελείως ...100 euro έχουν ούτε καν τα smartphones ... κατάλαβες τι ενόw.

RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεσεις απο εδω http://www.emark.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=2&page=shop.product_details&flypage=vmj_hunk_img1.tpl&product_id=9469&category_id=363 θα το παρεις.

 

Οσο για τις τιμες συμφωνω με αυτο που λες αλλα η προσφορες οριζουν τις τιμες.Αν εχεις υπομονη και προβαλεις σωστα την αγγελια που θα κανεις μπορεις να αξιωσεις μεχρι 140 πιστευω.Μιλαω για χρυση ευκαιρια που μπορεις με μικρο αντιτιμο να εχεις καλυτερη προβολη με φωτο και βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει 200% αλλα βλεπω οτι μερα με τη μερα τελειωνουν τα κοματια και ανεβαινουν οι τιμες.Χτες το ειχε και αλλο καταστημα στα 347.Αν φυγουν και αυτα με τα 350 μετα πας στα 400...Οποτε ο χρονος πιεζει σχετικα .Μπορεις βεβαια με κανα 300αρι να παρεις και απο αλλον με ελαχιστη χρηση μερικων ημερων.

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/lg/116079-lg-optimus-4x-p880-%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%BA%CE%BF/

Link to comment
Share on other sites

ok πάω για το X4 λοιπόν φιλε ...θα το ψάξω :P ευχαριστώ πολύ !!! αν θες πες μου και άλλες πληροφορίες για το x4 αφού το έχεις .
RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
Link to comment
Share on other sites

Kαλυτερα μεσω pm να γινει αυτο.Καλυτερα ρωτα εσυ οτι σε απασχολει περισσοτερο η χρησιμοποιεις περισσοτερο.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπέρα επειδή είμαι σε δίλλειμα Xperia S , Xperia T και iphone4 8gb

Το iphone το ξέρω είναι σταθερό smooth πολύ καλό γενικά .

 

Το Xperia S έχει καλύτερα χαρακτηριστικά απο το iphone 4 και γενικά μου άρεσε πολύ σαν αισθηση οταν το δοκίμασα σε μερικά μαγαζιά,

αλλα τα touch κουμπάκια που έχει κάτω δεν αποκρίνονται κάποιες φορές άμεσα.. Σε επίσημο review που ειδα στο youtube το ίδιο έλεγε και ο reviewer αρα επιβεβαιώνομαι. Σου δίνει δηλαδή την αίσθηση οτι είναι αρκετά αναξιόπιστο το συστημα των κουμπιών touch και είναι κρίμα γιατι είναι εξαιρετικό κινητό .

Αν δεν είχα αυτη την αίσθηση το είχα αγοράσει με κλειστά μάτια.

 

To Xperia T δεν έχει αυτα τα touch κουμπάκια οπως του S και φαίνεται καλύτερο σε αυτό τον τομέα τουλάχιστον και γενικά φαίνεται γρήγορο κινητό.

Στα Sony επίσης μου αρέσει η 4.3 oθόνη και 4.6 αντιστοιχα εναντι της 3.5 και φυσικά η κάμερα και στα 2 sony φαντάζομαι θα είναι καλύτερη απο του iphone4 8gb.

Τουλάχιστον στα χαρακτηριστικά .. Στην πράξη εσείς θα μου πείτε.

Γενικά τα SONY είναι τόσο αξιόπιστα οσο τα iphone; ρωτάω γιατι εχω το iphone 3gs το οποίο βγήκε σκυλι... Αν είχε και καλή κάμερα δεν θα έψαχνα για κινητό τώρα. Με ενδιαφέρει να έχει καλή κάμερα και μια σχετικά καλή αυτονομία.

 

Ακουω τις προτάσεις σας. Xperia S vs T vs Iphone

Φυσικά αν υπάρχει κάποιο μοντέλο που μου διαφεύγει εως αυτα τα χρήματα θα ήθελα να μου το αναφέρετε.

Επίσης το xperia Τ γιατι παίζει στο skroutz απο 425 έως 560 περίπου ευρώ; γιατι τέτοια μεγάλη απόκλιση; πρέπει να προσέξουμε κάτι με την εγγύηση;

Edited by Prof_Chaos
Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπια αφης του XS ειναι καθαρα θεμα συνηθειας δηλ μην σε προβληματιζει αυτο αυτο για μενα εκτος αν εχεις χερια δακτυλα ξυλοκοπου

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα επειδή είμαι σε δίλλειμα Xperia S , Xperia T και iphone4 8gb

Το iphone το ξέρω είναι σταθερό smooth πολύ καλό γενικά .

 

Το Xperia S έχει καλύτερα χαρακτηριστικά απο το iphone 4 και γενικά μου άρεσε πολύ σαν αισθηση οταν το δοκίμασα σε μερικά μαγαζιά,

αλλα τα touch κουμπάκια που έχει κάτω δεν αποκρίνονται κάποιες φορές άμεσα.. Σε επίσημο review που ειδα στο youtube το ίδιο έλεγε και ο reviewer αρα επιβεβαιώνομαι. Σου δίνει δηλαδή την αίσθηση οτι είναι αρκετά αναξιόπιστο το συστημα των κουμπιών touch και είναι κρίμα γιατι είναι εξαιρετικό κινητό .

Αν δεν είχα αυτη την αίσθηση το είχα αγοράσει με κλειστά μάτια.

 

To Xperia T δεν έχει αυτα τα touch κουμπάκια οπως του S και φαίνεται καλύτερο σε αυτό τον τομέα τουλάχιστον και γενικά φαίνεται γρήγορο κινητό.

Στα Sony επίσης μου αρέσει η 4.3 oθόνη και 4.6 αντιστοιχα εναντι της 3.5 και φυσικά η κάμερα και στα 2 sony φαντάζομαι θα είναι καλύτερη απο του iphone4 8gb.

Τουλάχιστον στα χαρακτηριστικά .. Στην πράξη εσείς θα μου πείτε.

Γενικά τα SONY είναι τόσο αξιόπιστα οσο τα iphone; ρωτάω γιατι εχω το iphone 3gs το οποίο βγήκε σκυλι... Αν είχε και καλή κάμερα δεν θα έψαχνα για κινητό τώρα. Με ενδιαφέρει να έχει καλή κάμερα και μια σχετικά καλή αυτονομία.

 

Ακουω τις προτάσεις σας. Xperia S vs T vs Iphone

Φυσικά αν υπάρχει κάποιο μοντέλο που μου διαφεύγει εως αυτα τα χρήματα θα ήθελα να μου το αναφέρετε.

Επίσης το xperia Τ γιατι παίζει στο skroutz απο 425 έως 560 περίπου ευρώ; γιατι τέτοια μεγάλη απόκλιση; πρέπει να προσέξουμε κάτι με την εγγύηση;

 

Καλησπερα φιλε μου,

καταρχην επετρεψε μου να αμφιβαλω για το ποσο smooth και ανετα ειναι τα iphone. Ετσι ελεγα και εγω (ειδικα οταν ειχα το arc S ή το Nokia N8, που οντως ηταν αδυναμα κινητα) αλλα τελευταια βλεπω οτι αυτο ειναι μυθος. εχω βαρεθει να βλεπω αι φον να κολανε και κυριως αι φον ελατωματικα. οσοι γνωστοι μου εχουν, μονο ενας δεν το εχει παει σερβις. οι υπολοιπο 10-12 που μου ερχονται στο μυαλο εχουν παρει αντικατασταση. και δεν το λεω και το χαιρομαι αλλα δεν το ειχα ψαξει μεχρι που πουλησα ενα αι φον στον ξαδερφο μου (του αφεντικου μου που ειχα παρει καμια 10αρια με επιδοτησεις και καθονταν στην εταιρεια) και ενιωθα τυψεις....

Λοιπον, οσο για τις επιλογες σου, ειχα το arc S (στο αναφερω γιατι εχω δει τι παει να πει να σερνεται κινητο), το xperia P Που ειναι κοντα στο S, και το Τ που επισης ειναι κοντα στο S (το S ειναι αναμεσα τους δηλαδη..)

Λοιπον, αν θες τη γνωμη μου, το S δεν αξιζει τα λεφτα του, διοτι

1ον το θεωρω παλιο μοντελο πλεον και δε θα παρει πολλες αναβαθμισεις, αντε αλλη μια..

2ον δε θεωρω βολικο το κουμπι ξεκλειδωματος που ειναι απο πανω. ετσι ηταν και στο arc S για το κλειδωμα και μου εσπαγε τα νευρα, αλλα τουλαχιστον για ξεκλειδωμα (που χρειαζεται πιο συχνα) ειχε hard keys κατω και δεν χρειαζοταν να παω πανω παλι..

3ον , παρολο οτι ειναι 4,3" θα δεις οτι το Τ ειναι πιο "μικρο" επειδη ειναι πιο λεπτο..και με το σχεδιο αυτο στο χερι καθεται καλυτερα.

χωρια οτι δεν θα φοβασαι μην γδαρθει στο καπακι τις μπαταριας λογω σχηματος (αυτη η κουρμπα που κανει το S -το Ρ που ειχα ηταν ιδιο- ειναι πολυ αγχωτικη, οπου και να ακουμπησει γδερνεται αν δεν προσεξεις. Αντιθετα το Τ ειναι υλικο διαφορετικο και εκτος οτι εχει αντιθετη κουρμπα, δεν γδερνεται.

4ον, αν ειναι να πας στο S, παρε το Ρ που ειναι ιδια για μενα σε θεματα ταχυτητας (εκτος αν εισαι πολυ απαιτητικος.. εγω οσο και να το ελιωσα το Ρ δεν κωλωσε ποτε..και πλεον με το Τ δεν εχω δει διαφορα, οποτε ουτε με το S θα δεις) και θα γλιτωσεις και 60 ευρω.. εκτος αν θες τα 12MP camera, αλλα και τα 8 του Ρ ειναι πολυ καλα, στην πραξη δεν ειδα διαφορα.

Τελος, μπαταρια το Ρ οκ δε φημιζεται, ισως το S να ειναι καλυτερο, δε γνωριζω. το Τ μου βγαζει ανετα ημερα και αν δεν το λιωσω μου εχει βγαλει και 2η ολοκληρη...

Γενικα λοιπον αν θες να επενδυσεις για 1-2-3 χρονια το Τ νομιζω θα σε καλυψει πιο πολυ εκτος αν οι 4.55" σου φανουν μεγαλες (δες το και αυτο. για μενα ειναι οριακα μεγαλες. δε θα επαιρνα πχ το ΖL Που βγαινει τωρα στις 5", οσο λεπτο και να ειναι δε μπορω να γραψω μηνυμα με μεγαλυτερη οθονη..)

Αλλιως το S ειναι αυτο που θες εφοσον δε σε καλυπτει το Ρ που ειναι σχεδον το ιδιο με λιγο πιο μικρη μπαταρια.

Προσωπικα αν επαιρνα κινητο τωρα και ηθελα απλα ναχω εφαρμογες, καλη καμερα (χωρις τρελες απαιτησεις= Ν8 ή 808) θα πηγαινα στο Ρ και παλι..το S μου φαινεται και χοντροκομενο. γενικα δε μαρεσε σα σχεδιο τοσο οσο το arc S αλλα το Ρ επειδη ειναι μικροτερο δε με χαλασε, ομως δεν το πηρα επειδη με τρελαινε κιολας.. (σα σχεδιο)

α! οσο για τα κουμπια που λες, στο Ρ δουλευαν αψογα. ειναι θεμα συνηθειας και επειδη δεν τα νιωθεις πρεπει να πατας και σωστα... δεν ξερω κατα ποσο στεκει η κριτικη λοιπον.. παρολα αυτα το Τ ειναι ακομα πιο ευχρηστο. ομως δεν ειχα κανενα θεμα με το Ρ που ειναι ιδιο με S. ελπιζω να σε καλυψα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το S δεν αξιζει τα λεφτα του ..??? πλακα κανεις ετσι ? δεν ειμαι Sακιας τυχαινει απλα να το εχω και να το χαιρομαι ,Sonakias ναι ,και βαλε και καμια παραγραφο γιατι δεν διαβαζεται το κειμενο σου

 

Ο μονος λογος για να προτιμησεις καποιος το P αντι για το S ειναι η διαφορα στην τιμη και πρωτιστως το μεγεθος ,

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι φίλε Nikos_Mpl ότι δεν θα συμφωνήσω σε μεγάλο μέρος του μηνύματος σου. Αλλά εδώ έχω την μεγαλύτερη ένσταση:

"Αλλιως το S ειναι αυτο που θες εφοσον δε σε καλυπτει το Ρ που ειναι σχεδον το ιδιο με λιγο πιο μικρη μπαταρια"

Το S έχει από τις καλύτερες οθόνες στην κατηγορία του. (Πολύ καλή βέβαια και η οθόνη του P αλλά....)

Όσο για την κάμερα, δεν νομίζω ότι πάλι είναι κοντά οι δύο συσκευές. Όσον αφορά στην μπαταρία, οκ τα ονομαστικά mAh είναι περισσότερα αλλά δεν θα σταθώ εκεί γιατί ο κάθε χρήστης κάνει διαφορετική χρήση στη συσκευή του. Θα αναφερθώ όμως στα 32GB μνήμης έναντι των 16GB του P. Η σύγκριση πιστεύω είναι σίγουρα μεταξύ του S και του T. Με το T να κερδίζει στα σημεία αλλά να είναι και πιο ακριβό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nikos_Mpl

αληθεια ειναι τοσο ανθεκτικο το Xperia T?

εμενα η αισθηση που μου αφηνει το πισω καπακι ειναι αηδιαστικα ευκολη για γδαρισμο και φοβαμαι καθε κινηση!:X

στην αρχη φοβομουν να το βγαλω απο την θηκη μην το χαλασω(και ειδικα το στεφανι γυρω απο την καμερα)

αλλα αυτο το καμπυλωμα που κανει ειναι τοσο ωραιο που ειναι αμαρτια να το κρυβεις και να μην το νιωθεις στο χερι..

 

βγαινει και σε λευκο το πισω νομιζω,μπορουμε να το αλλαξουμε? επισημα μην χασουμε την εγγυηση αν το εχει δοκιμασει κανεις και ποσο κοστισε..

 

επισης εξαιτιας της καμπυλης πρεπει να εχει μερικα κενα.. ειδικα οταν το παταω πισω κατω απο το usb κανει κατι κρατς-κρουτς!

Link to comment
Share on other sites

Nikos_Mpl

αληθεια ειναι τοσο ανθεκτικο το Xperia T?

εμενα η αισθηση που μου αφηνει το πισω καπακι ειναι αηδιαστικα ευκολη για γδαρισμο και φοβαμαι καθε κινηση!:X

στην αρχη φοβομουν να το βγαλω απο την θηκη μην το χαλασω(και ειδικα το στεφανι γυρω απο την καμερα)

αλλα αυτο το καμπυλωμα που κανει ειναι τοσο ωραιο που ειναι αμαρτια να το κρυβεις και να μην το νιωθεις στο χερι..

 

βγαινει και σε λευκο το πισω νομιζω,μπορουμε να το αλλαξουμε? επισημα μην χασουμε την εγγυηση αν το εχει δοκιμασει κανεις και ποσο κοστισε..

 

επισης εξαιτιας της καμπυλης πρεπει να εχει μερικα κενα.. ειδικα οταν το παταω πισω κατω απο το usb κανει κατι κρατς-κρουτς!

 

εγω παλι το ειχα 1 μηνα χωρις θηκη, ενω το Ρ ουτε μερα!

διοτι το Τ εχει αυτο το λαστιχο που δεν παθαινει κατι αν συρθει πανω σε ενα τραπεζι ή δε γλιστραει τοσο ευκολα, ενω το Ρ και το S εχουν την κορυφη της καμπυλης τους που και γδερνεται πιο ευκολα γιατι προεξεχει και γλιστραει για πλακα...

ΟΣο για το λευκο,δε μαρεσε καθολου. σε μαυρο το πηρα και ειναι αψογο 2 μηνες τωρα.

 

Η αλήθεια είναι φίλε Nikos_Mpl ότι δεν θα συμφωνήσω σε μεγάλο μέρος του μηνύματος σου. Αλλά εδώ έχω την μεγαλύτερη ένσταση:

"Αλλιως το S ειναι αυτο που θες εφοσον δε σε καλυπτει το Ρ που ειναι σχεδον το ιδιο με λιγο πιο μικρη μπαταρια"

Το S έχει από τις καλύτερες οθόνες στην κατηγορία του. (Πολύ καλή βέβαια και η οθόνη του P αλλά....)

Όσο για την κάμερα, δεν νομίζω ότι πάλι είναι κοντά οι δύο συσκευές. Όσον αφορά στην μπαταρία, οκ τα ονομαστικά mAh είναι περισσότερα αλλά δεν θα σταθώ εκεί γιατί ο κάθε χρήστης κάνει διαφορετική χρήση στη συσκευή του. Θα αναφερθώ όμως στα 32GB μνήμης έναντι των 16GB του P. Η σύγκριση πιστεύω είναι σίγουρα μεταξύ του S και του T. Με το T να κερδίζει στα σημεία αλλά να είναι και πιο ακριβό.

 

Φιλε μου το διαβαζω συνεχεια αυτο για την οθονη! Δηλαδη τι θελετε απο ενα κινητο? να βλεπετε ταινιες σαν την καλυτερη led TV? οκ, αν ειναι ετσι πασο, ομως προσωπικα δεν καταλαβα καμια σπουδαια διαφορα απο το Ρ στο Τ και το S οποτε τα ειδα σε μαγαζι.. απο το Ρ στο arc S ναι ειδα..αλλα μπορουσα να ζησω και με αυτη την οθονη..

Γενικα για μενα κριτηριο ειναι να μην σερνεται ενα κινητο αν το φορτωσεις και να σε βολευει στην καθημερινη χρηση.. (αν τωρα η οθονη πιανει μερικα ppi παραπανω και ειναι λιγο πιο τελεια..ουτε που ασχολουμαι.

Ομοιως η καμερα, πες μου ποση διαφορα εχει το Ρ απο το S και το Τ?? σχεδον καμια στην ποιοτητα. ολες ειναι μετριες προς το καλο. εχω το Ν8, 3 ετων κινητο και ακομα με αυτο βγαζω. οποτε αν θελει ο φιλος καμερα ας παρει το 808 ή το 920... ή ας περιμενει το eos της νοκια που θαχει καμερα 808 με wp8..

για μενα το S, μονο και μονο οτι θελω 2 χερια ή την κοιλια μου και 1 χερι για να το ξεκλειδωσω, τρωει Χ...ακυρο δηλαδη.

οταν λεω ευχρηστια αυτο εννοω, οχι την οθονη που μετα απο μια ημερα χρησης ολα τα κινητα εχουν τοσες δαχτυλιες επανω που ουτε βλεπεις διαφορα.

Για τη μνημη συμφωνω, αν και τα 16 με καλυπταν. δεν βλεπω ταινιες, μουσικη βαζω και μου αρκει. ποτε δεν ακουσα ολα οσα εβαλα μεσα σε ενα κινητο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι το θέμα βρε Νίκο. Ότι κρίνεις και προτείνεις με βάση τις δικές σου "ανάγκες"/προτιμήσεις. Εσένα σε φτάνει και η μικρή μνήμη και η χειρότερη κάμερα και η μικρή μπαταρία και η οθόνη (που ειδικά η οθόνη είναι ίσως το νο1 χαρακτηριστικό που πρέπει να κοιτάει κάποιος. Από το πόσο ξεκούραστη θα είναι στο μάτι μέχρι την ευκρίνεια στο browsing...;) ) και επειδή για σένα δεν κάνει διαφορά, σε λίγο θα βγάλεις χειρότερο το S από το P. :p

Αφού μπορεί να φτάσει σε αυτά τα λεφτά ο φίλος, γιατί να συμβιβαστεί με μικρότερη μπαταρία, με "Χειρότερη" κάμερα και οθόνη, με μικρότερη εσωτερική μνήμη και τελικά "χειρότερη" επεξεργαστική ισχύ; Το αν δεν σου αρέσει στο μάτι είναι δεκτό και θεμιτό. Αλλά δεν είναι λόγος να αποθαρρύνεις κάποιον από την αγορά μίας οποιασδήποτε συσκευής. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Ποιο κινητό της Sony Ericsson να επιλέξω;
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...