Jump to content

Ποιο κινητό της Sony Ericsson να επιλέξω;


MaNoS-7-
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδες σε ενα oteshop που ρωτησα μου ειπαν το se w995 τελος........

και οτι μαλλον δεν θα ξαναφερουν..απο δευτερα θα παω και αλλου

 

Ναι, απ' ότι φαίνεται το έχουν σταματήσει. Μερικά μαγαζιά μπορεί να μην το έχουν.

 

Υπάρχει πάντως ακόμα, το εντόπισα εύκολα και θα το πάρω αυτή τη βδομάδα. Κοίταξε και σε μικρότερα μαγαζιά κινητής τηλεφωνίας, όχι oteshop μόνο. Σίγουρα το βρίσκεις ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 861
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια! Θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με ποιο κινητο να διαλεξω. Οπως υποθετω η μπαταρια ειναι πολυ καλη σε ολα.Τα 2 πρωτα εχουν περιπου 150 ευρω και το τριτο 90.Στην σκεψη μου μαλλον υπερτερει το elm.Τι λετε και γιατι;

 

Υ.Γ. Να προσθεσω το Hazel... Ευχαριστω!

Edited by BASILISP
Link to comment
Share on other sites

Οχι elm προς Θεου!! Το χω ξαναπει. Προβληματικο σημα και ακουστικο..

Για κατι φτηνο, πηγαινε στα σιγουρα. w595, ή spiro. Αξιοπιστα και τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες σε ενα oteshop που ρωτησα μου ειπαν το se w995 τελος........

και οτι μαλλον δεν θα ξαναφερουν..απο δευτερα θα παω και αλλου

 

Ριξε μια ματια και στο www.skroutz.gr

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες σε ενα oteshop που ρωτησα μου ειπαν το se w995 τελος........

και οτι μαλλον δεν θα ξαναφερουν..απο δευτερα θα παω και αλλου

το κινητο κυκλοφορει κανονικα.θα το βρεις σε καταστηματα germanos πανακριβο(υποθετω οτι θα το παρεις με επιδοτηση) αλλιως σε οποιο ηλεκτρονικο καταστημα θελεις στην καλυτερη τιμη της αγορας ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

zylo ή w595?

ίδια περίπου τιμή και τα 2, το zylo πιο καινούριο, αλλά λιγότερο δοκιμασμένο. Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

zylo ή w595?

ίδια περίπου τιμή και τα 2, το zylo πιο καινούριο, αλλά λιγότερο δοκιμασμένο. Τι λέτε;

Sony Ericsson Zylo γιατι ειναι ποιο στιβαρο..και καινουργιο και στα + η 2.6 ιντσες οθονη!

το εχω :blink: απο κοντα και μου αρεσε πολυ ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα ολα του ωραιο το zylo οντως, το ειχα για 1-2 μερες, αλλα κι αυτο με ενα μειον (εχω κολλημα με το θεμα αυτο): οχι καθαρο ακουστικο.

Οπως πολλα απο τα νεα s.e.... :(

(εξαιρεση τα: c905 w595, w995, και το spiro. Τουλαχιστον απο αυτα που ειχα στην κατοχη μου..)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το ακουστικό προσωπικά εμένα δε με επηρεάζει ιδιαίτερα, λόγω bt. Ούτως ή άλλως νομίζω τα se έχουν γενικότερα ένα θέμα με την ποιότητα του ήχου (σε σχέση πχ με τα nokia).
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο, Aino και Xperia mini pro. Αν εξαιρέσουμε το μέγεθος που υπερτερεί πιο πολύ το Αino και που το Xperia? Γιατί είμαι ανάμεσα στα δύο... Και μια δεύτερη υποκειμενική πάντα ερώτηση. Νέο ή ελαφρώς μεταχειρησμένο?
Link to comment
Share on other sites

x10 mini απο μενα...εχει πολυ καλες δυνατοτητες...αμα δεν σε ενοχλει το μεγεθος της οθονης τσιμπα το

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

x10 mini απο μενα...εχει πολυ καλες δυνατοτητες...αμα δεν σε ενοχλει το μεγεθος της οθονης τσιμπα το

 

Το μέγεθος μου κάνει, δεν με νοιάζουν τα μεγάλα κινητά...:) απλά από δυνατότητες? τι διαφορές έχουν? ποια τα υπερ και τα κατά επιγραμματικά?:) και κάτι ακόμα, αν πάρω 2 κινητά από vodafone shop πχ ή από άλλο κατάστημα (δλδ 2 επι 280 ευρω) θα υπάρχει δυνατότητα έκτπωσης? Γιατί λέω εγώ με την κοπέλα μ να παρουμε από 1

Edited by TheSmiths
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο, Aino και Xperia mini pro. Αν εξαιρέσουμε το μέγεθος που υπερτερεί πιο πολύ το Αino και που το Xperia? Γιατί είμαι ανάμεσα στα δύο... Και μια δεύτερη υποκειμενική πάντα ερώτηση. Νέο ή ελαφρώς μεταχειρησμένο?

εγω θα σου προτεινα το sony ericsson X8 με κοστος κατω απο 200 ευρο ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα...θέλω τη γνώμη σας...

είμαι ανάμεσα στο aino και στο x8...οι ανάγκες μου δεν είναι μεγάλες, απλά θέλω καλή μπαταρία, προαιρετικά καλές photo και βασικό, να είναι εύχρηστο ακόμη και μεσα στο αυτοκίνητο(μιας και η δουλειά μου απαιτεί ώρες μέσα στο αυτοκίνητο)

Τι μου προτείνετε...???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα...θέλω τη γνώμη σας...

είμαι ανάμεσα στο aino και στο x8...οι ανάγκες μου δεν είναι μεγάλες, απλά θέλω καλή μπαταρία, προαιρετικά καλές photo και βασικό, να είναι εύχρηστο ακόμη και μεσα στο αυτοκίνητο(μιας και η δουλειά μου απαιτεί ώρες μέσα στο αυτοκίνητο)

Τι μου προτείνετε...???

ποιο ευχρηστο κινητο ειναι το aino,(λογω οτι το μενου δεν το χειριζεσαι απο την οθονη) το Χ8 ειναι android και αφης.

πηγαινε σε ενα μαγαζι και δουλεψε'τα και οποιο σου αρεσει παρ'το.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια..καινουριος στο φορουμ..

 

Λοιπον..Ειχα ανεκαθεν συσκευες σονυ ερικσον,τελευtαιο ενα walkman, το οποιο αρχισε να κολαει,να κανει restart και να μην στελνει μηνυματα. Αποφασισα λοιπον να παω για πρωτη φορα σε nokia και διαλεξα το 5130. Οι εντυπωσεις μου ηταν αθλιες..!Ισως ειναι απο τα χειροτερα κινητα που εχουν υπαρξει ποτε. Υποτιθεται οτι ειναι walkman και αυτο, laggarei απιστευτα-εβαλα μια μνημη 8 giga, και για να παιξει ενα τραγουδι κανει περι τα 9 δευτερολεπτα-καμερα και βιντεο τραγικα(λογικο), υλικα φτηνιαρικα, ειχε μεσα ακουστικα αθλια,αγορασα καινουρια 30ευρω παρακαλω και χαλασανε και απο πανω! Οποτε ξαναψαχνω ενα σονυ ερικσον με τα παρακατω χαρακτηριστικα:

 

1.Να εχει wifi και οσο το δυνατον καλο browser και μεγαλουτσικη οθονη

2.Να εχει αξιοπρεπη καμερα,τουλαχιστον 3.2 mp αν και νομιζω πως οσα εχουν wifi εχουν οκ καμερες

3.Να εχει καλα ηχεια-το κινητο το θελω βασικα για να ακουω μουσικη!συνεπαγεται να ειναι επισης αξιοπρεπης ο επεξεργαστης του

4.να μην ειναι touch screen!θελω κουμπια!

5.να μην ειναι ζημιαρικο!να μην βγαζει χαζομαρες καθε τρεις και λιγο,οτιδηποτε και να ειναι αυτο,βαριεμαι να τρεχω σε αντιπροσωπεις κλπ!

 

Με λιγα λογια, ενα αξιοπιστο! κινητο με ιντερνετ για να ακουω μουσικη και να το κρατησω τουλαχιστον 2 χρονια.Ακουω προτασεις,αν καποιος εχει καποιο που να ανταποκτινεται στα παραπανω...

 

Και ενα γενικοτερο σχολιο παιδες σχετικα με τα προβληματα που βγαζουν..Εχω ακομα το T29, το οποιο ειχε πεσει απο τον 5ο οροφο στον πλακοστρωτο ακαλυπτο και εχει ΕΠΙΖΗΣΕΙ!ΗτΑΝ το υπερτατο κινητο!

Τα προβληματα τα πρωτοειδα με το κ750 και το κεντρικο κουμπι που κολλαει.Παρολαυτα,το εχω ακομα και δουλευει μια χαρα επισης!

Γιατι δεν φτιαχνονται γερα κινητα πλεον?

 

Ευχαριστω για τυχον απαντησεις,ναστε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο Myphone!

 

Λοιπον, μια ειναι η λυση σε αυτα που ζητας και λεγεται Sony Ericsson W995.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kαλώς ήρθες κι από μένα!

 

Το 995 που προτείνει ο thePRODIGY είναι όντως το κινητό που σε καλύπτει. Θα πρότεινα επίσης και το Aino παρόλο που δεν είναι 100% μουσικό κινητό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μια ειναι η λυση σε αυτα που ζητας και λεγεται Sony Ericsson W995.

 

Συμφωνο ΑΠΟΛΥΤΑ!!

Το εδωσα 2 φορες απο βλακεια μου και αμεσως μου ελειψε(και τις 2 φορες)οποτε το ξαναπηρα και δε το δινω μεχρι να βγει αλλο se χωρις τατς ετσι ποιοτικο,με καλα υλικα,ωραια φωτεινη 2.6" οθονη,πανευκολο στο μενου του με αξιοπρεπη καμερα(και βιντεο)και κυριως χωρις ανοητες χαζοκαθυστερησεις!!

Οποτε στο προτεινο και εγω και πιστευω και με την 8αρα καρτα που εχει στο κουτακι του θα σε καλυψει αρκετα και στο τομεα αποθηκευσης!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..καινουριος στο φορουμ..

 

να μην ειναι ζημιαρικο!να μην βγαζει χαζομαρες καθε τρεις και λιγο,οτιδηποτε και να ειναι αυτο,βαριεμαι να τρεχω σε αντιπροσωπεις κλπ!

 

Με λιγα λογια, ενα αξιοπιστο! κινητο με ιντερνετ για να ακουω μουσικη και να το κρατησω τουλαχιστον 2 χρονια.

 

Είχα παρόμοιες απαιτήσεις (εκτός από το Internet που αναφέρεις), μου πρότειναν το W995, το πήρα, και σώθηκα...

 

;)

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το aino. Μια χαρα το wifi+gps, οπως επισης και η μεγαλη οθονη. Δεν ειναι smart phone και το touch screen ειναι πολυ περιορισμενο. Ευτυχως εχει πληκτρολογιο. Μπαταρια 2-3 ημερες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Επειδή δεν ήξερα που να το ποστάρω το γράφω εδω!Ξέρετε κανα site που να πουλάει φθηνότερα κινητά απ τους κλέφτες της Ελλάδας?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Ποιο κινητό της Sony Ericsson να επιλέξω;
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...